https://www.hiradenglish.com/wp-content/uploads/2024/02/Capture.jpg
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تکنیک‌های ریدینگ آیلتس تکنیک Scanning و Skimming

آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های مهم برای افرادی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در دانشگاه‌های آنجا یا حتی گرفتن اقامت را دارند. این آزمون شامل 4 بخش مختلف می‌شود که بخش ریدینگ را می‌توان به‌عنوان یکی از مهمترین بخش‌ها به‌شمار آورد. 

در بخش ریدینگ آیلتس شما باید به‌خوبی درک مطب داشته باشید و متوجه معنا و مفهوم متن‌ها شوید. بسیاری از مدرس‌ها نیز در دوره آنلاین آیلتس یا دوره‌های حضوری مهارت‌های مختلفی به دانشجویان خود برای درک بهتر مطالب می‌آموزند که از جمله آنها می‌توان به تکنیک Scanning و تکنیک Skimming اشاره کرد. 

با شرکت در کلاس زبان آیلتس یا استفاده از مقالات مرتبط می‌توانید استفاده از این تکنیک‌ها را بیاموزید و تا حد زیادی معنا و مفهوم مطالب را متوجه شوید یا به سوالات مرتبط با آنها به‌خوبی پاسخ دهید.

معرفی Scanning و Skimming

معرفی Scanning و Skimming

همانطور که در تکنیک‌های مربوط به بخش شنیداری شما باید مهارت ترنسکرایب خود را افزایش دهید، در بخش ریدینگ نیز همین‌گونه است و باید مهارت‌های اسکنینگ و اسکیمینگ خود را بیشتر کنید. اما تکنیک Scanning و Skimming چه هستند و به چه کاری می‌آیند؟ ‌در ادامه هر یک از این مهارت‌ها را معرفی می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم: 

تکنیک Skimming

شما در این روش سعی می‌کنید با تکیه بر مهارت تندخوانی خود خیلی زود یک متن را بخوانید و متوجه موضوع و مفهوم اصلی آن شوید. در این روش باید تمرکز خود را از روی کلمات غریبه بردارید و با توجه به کلمه‌های کلیدی و اصلی متن موضوع آن را متوجه شوید. 

در واقع شما باید زمانی از روش اسکیمینگ استفاده کنید که نیاز به درک موضوع متن دارید و می‌خواهید یک تصویر کلی از آن به‌دست آورید. مثلاً اگر قصد خواندن روزنامه یا کتاب داستان را دارید، نیازی نیست تمام مفاهیم را متوجه شوید، بلکه کافیست از مهارت اسکیمینگ خود بهره ببرید.

نحوه استفاده از تصحیح Skimming

نحوه استفاده از تصحیح Skimming

در تکنیک تندخوانی به‌واسطه اسکیمینگ ابتدا باید به سرتیتر‌ها توجه کنید؛ معمولاً تیتر‌ها موضوع و نمای کلی محتوا را به مخاطب می‌گویند. بعد از تیترها نوبت به عکس‌ها، نمودار‌ها، جدول‌ها و … می‌رسد که اطلاعات دقیق تری را در اختیارتان می‌گذارند. شما می‌توانید جملات اول و آخر هر پاراگراف را نیز به‌منظور درک بهتر مطلب بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد محتوا به‌دست آورید. 

شما می‌توانید با استفاده از تکنیک اسکیمینگ در آزمون آیلتس نیز زودتر محتوای جملات و مطالب را درک کنید، به این صورت که اول هر جمله را بخوانید و سپس اگر متوجه شدید مفهوم بی‌اهمیتی دارد، به‌سراغ جملات دیگر بروید. 

خواندن مثال‌ها، پانویس‌ها و … نیز در تکنیک اسکیمینگ ممنوع هستند، چون زمان زیادی را از شما می‌گیرند و درگیر جزئیاتتان می‌کنند. 

تکنیک Scanning

در این روش شما باید متن را خیلی سریع بخوانید و جزئیات آن را متوجه شوید. جزئیات شامل اعداد و ارقام، اسامی و … می‌شوند و برای پاسخ به سؤالات آیلتس به‌صورت دقیق بسیار به‌کار می‌آیند. 

در آزمون آیلتس این روش بیشتر به‌کارتان می‌آید، چون معمولاً از دل جزئیات از شما سوالاتی پرسیده می‌شود. در روش اسکنینگ شما باید جزئیات متن را کاملاً متوجه شوید تا بتوانید به‌خوبی از امتحان آیلتس بگذرید. 

نحوه استفاده از تکنیک Scanning

شما باید در این روش در جملات به‌دنبال اسم‌ها، تاریخ، اعداد، متن‌های مورب، متن‌هایی که زیر آنها خط کشیده‌شده، متن‌های رنگی‌شده یا هایلایت‌ شده و … باشید. با توجه به این موارد می‌توانید کلمات کلیدی هر متن یا مطلبی را بیابید و با استفاده از آنها جزئیات را متوجه شوید. 

شما می‌توانید برای درک بهتر مطالب زیر خط‌ها را با انگشت یا مداد دنبال کنید؛ همچنین می‌توانید زیر جمله‌ها یا کلمه‌های مهم خط بکشید. تمام این کار‌ها به شما در درک بهتر مفاهیم کمک می‌کنند. 

تکنیک Scanning و Scanning، راه موفقیت شما در آیلتس

تکنیک Scanning و Scanning، راه موفقیت شما در آیلتس

تکنیک Scanning و تکنیک Scanning راه موفقیت شما در آزمون آیلتس هستند. به‌واسطه این تکنیک‌ها به‌راحتی می‌توانید مطالب را درک کنید و در مدت زمان کوتاهی متوجه معنا و مفهوم اصلی آنها شوید. راهکار‌ها و ترفند‌های جزئی‌تر و حرفه‌ای‌تر این تکنیک‌ها در دوره‌های آیلتس آموزش داده می‌شوند که برای فراگیری‌شان پیشنهاد می‌دهیم که حتماً در این دوره‌ها شرکت کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30