14 روش مکالمه
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

14 روش طلایی واعجاب انگیز که مکالمه شما را بی نظیر تقویت می کند!

۱. فکر کردن به زبان انگلیسی

گاهی اوقات، مشکل صحبت کردن به زبان انگلیسی، خود زبان نیست، بلکه شیوه‌ای است که شما در مورد آن فکر می‌کنید.

اگر به زبان مادری خود فکر می‌کنید و سپس سعی دارید که به زبان انگلیسی صحبت نمایید، در این صورت، همیشه باید بین زبان‌ها ترجمه کنید. ترجمه کردن کار آسانی نیست! حتی افراد مسلط به دو یا چند زبان، در تعویض بین زبان‌ها با مشکل روبرو هستند.

راه‌حل این مشکل، فکر کردن به زبان انگلیسی است.

شما می‌توانید در هر زمان و مکانی، این کار را انجام دهید.

وقتی که در مورد روز خود فکر می‌کنید یا زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که چه غذایی سفارش دهید، سعی کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید.

حتی برای جست‌وجوی معنی کلمات، سعی کنید از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. به این ترتیب، شما دیگر مجبور نخواهید بود از زبان مادری خود استفاده نموده و به ترجمه کلمات بپردازید.

شما متوجه می‌شوید زمانی که به انگلیسی فکر می‌کنید، راحت‌تر می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

۲. توجه به صداهای تکیه‌دار

زبان انگلیسی در کلمات و جملات از تکیه‌ها استفاده می‌کند. این به آن معنی است که وقتی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، نیاز است که بعضی از کلمات و هجاهای (صداها) خاصی را با شدت یا تاکید ادا کنید تا معانی متفاوتی به آن‌ها بدهید.

به نحوه صحبت کردن سخنرانان بومی گوش کنید و دقت کنید که آن‌ها در کجا تاکید می‌کنند. سعی کنید همان روش را برای بهبود تاکید انگلیسی در سخنرانی خود تکرار کنید.

استفاده از این روش، نه تنها به بهبود زبان انگلیسی شما کمک می‌کند، بلکه سوء تفاهم‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

گاهی اوقات، تاکید بر روی هجای غلط، کلمه را به طور کامل تغییر می‌دهد. مثلا ً کلمه ADdress همان کلمه adDRESS نیست. ADdress به مکانی فیزیکی اشاره دارد که در آن فرد زندگی می‌کند و adDRESS به معنی صحبت رسمی با گروهی از مردم است.

دقت کنید به این که چطور هر دوی این کلمات درست بعد از دیگری روی Forvo تلفظ می‌شوند. آیا شما می‌توانید تفاوت را بیان کنید؟

یاد بگیرید که تفاوت‌ها را بشنوید!

  1. با خودتان صحبت کنید

هر وقتی که در خانه هستید (یا تنها در جای دیگری) می‌توانید به بهبود زبان انگلیسی خود با شخص مورد علاقه خود بهبود بپردازید: خودتان.

اگر اکنون به زبان انگلیسی فکر می‌کنید، سعی کنید افکار و اندیشه‌های خود را با صدای رسا و بلند بیان کنید.

همچنین، با صدای بلند بخوانید.

تمرین، تمرین است، و حتی اگر کسی را نداشته باشید که اشتباهاتتان را تصحیح کند، همین که با صدای بلند می‌خوانید، به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر صحبت کنید.

روشهای طلایی مکالمه
روشهای طلایی مکالمه

۴. تسلط یافتن بر گونه‌های غیر رسمی انگلیسی :

به منظور برقراری ارتباط موثر و کارآمد در زبان انگلیسی، باید گونه‌های انگلیسی مختلفی که وجود دارند را بشناسید.

یک گونه، مجموعه‌ متفاوتی از کلمات و عبارات است که با توجه به موقعیتتان از آن استفاده می‌کنید.

برای مثال، طرز انگلیسی صحبت کردن شما با دوستتان متفاوت از زمانی است که شما با یک کودک صحبت می‌کنید، و همچنین متفاوت از زمانی است که شما در یک جلسه کاری، انگلیسی صحبت می‌کنید.

برای اینکه انگلیسی صحبت کردن خود را بهبود بخشید، باید بدون زحمتی بین گونه‌های مختلف انگلیسی حرکت کنید. این بدین معنی است که شما باید در مورد گونه‌های مختلف انگلیسی مورد استفاده در جمع دوستان، در محل کار و افرادی که برای اولین بار ملاقات می‌کنید، بدانید.

  1. استفاده از آینه

هر زمانی که می‌توانید، چند دقیقه از روز خود را به صحبت کردن در جلوی آینه اختصاص دهید. یک موضوع انتخاب کرده و به مدت دو الی سه دقیقه فقط صحبت کنید.

هدف از این کار، نگاه کردن به دهان، صورت و زبان بدن در موقع صحبت کردن است. همچنین باعث می‌شود احساس کنید که با کسی صحبت می‌کنید، در نتیجه می‌توانید وانمود کنید که در حال گفت‌وگو با همکلاسی خود هستید.

دو الی سه دقیقه به طور کامل صحبت کنید. توقف نکنید!

اگر بر روی کلمه‌ای که نمی‌دانید، گیر کرده‌اید سعی کنید به شیوه دیگری نظر و ایده خود را بیان کنید. شما همیشه می‌توانید به دنبال این باشید که چگونه بعد از گذشت دو یا سه دقیقه، آن کلمه را بیان کنید.

این قطعاً به شما کمک می‌کند تا بفهمید که با چه نوع کلمات و یا جملاتی مشکل دارید.

  1. بر روی روان بودن زبان انگلیسی تمرکز کنید، نه گرامر و دستور زبان.

در زمان صحبت کردن انگلیسی، هر چند وقت یک‌بار تپق می‌زنید و مکث می‌کنید؟

هرچه قدر مکث‌های شما بیشتر شود، اعتماد به نفستان کمتر شده و احساس راحتی کم‌تری خواهید داشت. تمرین آینه فوق را انجام دهید، اما سعی کنید در کل مدت، بدون مکث یا لکنت زبان صحبت کنید (بین کلمات خود مکث کنید).

این ممکن است به این معنا باشد که جملات شما به لحاظ گرامری کامل نباشد و این موردی ندارد!

اگر به جای اصلاح نمودن وضعیت گرامری جملات، بر روی روان صحبت کردن خود تمرکز کنید، هنوز هم جملات شما را خواهند فهمید و هم اینکه بهتر به نظر خواهید رسید. با یادگیری بیشتر و بهتر زبان انگلیسی، می‌توانید دستور زبان و قواعد کلمات صحیح را به کار ببرید.

14 روش مکالمه طلایی
14 روش مکالمه طلایی
  1. زبان‌پیچان‌های زبان انگلیسی را امتحان کنید:

زبان‌پیچان‌ها کلماتی است که گفتن و تلفظ سریع آن‌ها دشوار است. مثالی از زبان‌پیچان‌ها عبارتست‌از: «سی و سه دزد فکر کردند که در طول پنج‌شنبه تاج و تخت را به هیجان آورده‌اند».

سعی کنید جمله فوق را چندین بار تکرار کنید. کار ساده‌ای نیست.

بازی‌های کلمات مثل این به شما کمک خواهد کرد تا جایگاه مناسب دهان و زبان خود را پیدا کنید و حتی می‌تواند به تلفظ شما نیز کمک کند.

با موبایل صحبت کردن
با موبایل صحبت کردن

توصیه خواندن این مقاله به شما : 11 روش که مکالمه شما رو تو آیلتس به شدت متحول می کنه!

۸. گوش کنید و سپس تکرار کنید

در ادامه به همراه نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌های یوتیوب یا سایر گفتارهای طبیعی انگلیسی، صحبت کنید تا طنین و تولید صدای طبیعی انگلیسی را تمرین کرده باشید.

کلیپ کوتاهی که دوست دارید را بیابید، یا اینکه از کلماتی استفاده کنید که در زندگی واقعی و روزمره، آن‌ها را به کار می‌برید، سپس به تکرار خط به خط آن بپردازید.

سعی کنید لحن، سرعت و حتی لهجه خود را (در صورت امکان) با فیلم و کلیپ‌های انگلیسی سازگار و هماهنگ کنید. اگر کلماتی را نیز فراموش کردید، اهمیتی ندارد، مهم این است که به صحبت کردن خود ادامه دهید. سعی کنید درست شبیه سخنرانان بومی باشید.

اگر شما به فیلم‌های با کیفیت خوب دارای زیرنویس دسترسی داشته باشید راحت‌تر است از این نکته استفاده کنید – و این دقیقا ً همان چیزی است که در فلوئنتو[1] پیدا خواهید کرد.

۹. همراه با آهنگ‌های انگلیسی بخوانید

آواز خواندن به همراه آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه‌تان به شما کمک خواهد کرد که نحوه صحبت کردنتان روان‌تر شود. این یک روش واقعی و آزمایش شده یادگیری زبان است که علمی نیز می‌باشد.

هنگامی که می‌توانید همراه با خوانندگان پاپ نظیر تیلور سوییفت و جیسون مراز[2] آواز بخوانید، می‌توانید مهارت‌های خود را با چیزی مشکل‌تر بیازمایید: رپ!

شیوه‌ای عالی برای تمرین انگلیسی، رپ می‌باشد چرا که بیشتر کلمات همانند جملات عادی بیان می‌شوند.

با این حال، خوانندگان رپ، ریتم قوی‌تر و سرعت سریع‌تری را به کار می‌برند. برخی از این کلمات ممکن است منطقی به نظر نرسد، اما اگر بتوانید با رپرها کنار بیایید، به سمت روان شدن حرکت می‌کنید!

موسیقی گوش دادن
موسیقی گوش دادن

۱۰. یاد گرفتن فرم‌های کلمه با کلمات جدید

برخی از تمرینات حتی قبل از اینکه دهان خود را باز کنید، انجام می‌شوند.

یادگیری اشکال مختلف هر کلمه‌ای باعث می‌شود که‌ راحت‌تر صحبت کنید. شما باید این کار را زمانی انجام دهید که واژگان جدیدی را یاد می‌گیرید.

برای مثال، اگر شما کلمه write را جدیداً یاد گرفته‌اید، باید برخی اشکال دیگر نظیر wrote و written را نیز یاد بگیرید.

مهم است که روش صحیح برای استفاده از یک کلمه در هر نوع جمله‌ای را بدانید. این دانش در هنگام صحبت به شما کمک خواهد کرد. شما نیازی به توقف و اندیشیدن به کلمات مختلف نخواهید داشت – شما به طور دقیق می‌دانید که چه زمانی باید آن کلمه را در هنگام صحبت نمودن به کار ببرید.

۱۱. عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات

یک ایده بهتر جهت بهبود زبان انگلیسی این است که غیر از کلمات، عبارات را نیز یاد بگیرید.

شما ممکن است از دستور زبان و لغات صحیح استفاده کنید، اما هنوز این طور نیست که یک گوینده بومی چگونه بیان می‌کند.

مثلاً، می‌توانید بگویید «شما امروز چه حسی دارید؟ اما یک گوینده بومی ممکن است بجای آن بگوید «شما چطورید؟» یا «چه خبرا؟». عبارات و اصطلاحات می‌تواند برای تلفظ طبیعی‌تر به هنگام صحبت کردن مفید باشد.

۱۲. یاد گرفتن رایج‌ترین جملاتی که بیان می‌کنید

کمی وقت بگذارید تا واقعاً متوجه شوید که چگونه به زبان مادری خود صحبت می‌کنید.

اغلب از کدام کلمات و عبارات استفاده می‌کنید ؟

یاد بگیرید که چگونه رایج‌ترین عبارات و لغات مورد استفاده خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. یادگیری آن‌ها به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند که مثل زبان مادری خود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

برای شروع، یکی از اساسی‌ترین و مفیدترین عباراتی که در زبان انگلیسی و احتمالا ً هر زبان دیگری وجود دارد عبارت “I’m sorry.” یعنی«متاسفم» است.

«متاسفم» استفاده‌های مختلف زیادی دارد و می‌تواند برای روابط روزانه و نیز موقعیت‌های پیچیده‌تر و احساسی‌تر شما مفید واقع شود.

حتماً ویدئوی ذیل را مشاهده و بررسی کنید تا میزان اهمیت یادگیری اصطلاحات بومی اصلی را درک کنید و ببینید که چگونه آن‌ها بسته به متن تغییر می‌کنند.

برای نکات بیشتر و کمک به یادگیری انگلیسی بومی، در کانال یوتیوب انگلیسی فلوئنتو عضو شده و آن را دنبال کنید.

۱۳. آماده شدن برای شرایط ویژه

چرا می‌خواهید انگلیسی صحبت کردن را یاد بگیرید؟ آیا دلیل خاصی دارد؟

برای مثال، آیا شما به دنبال انگلیسی یاد گرفتن هستید تا بتوانید در آمریکا دوستانی پیدا کنید؟ پس لازم است لهجه انگلیسی آمریکایی را یاد بگیرید.

آیا شما به دنبال انگلیسی یاد گرفتن هستید تا بتوانید در یک شرکت انگلیسی‌زبان کار کنید؟ در این مورد، انگلیسی تمرین کنید تا به شما در مصاحبه کمک ‌کند.

قبل از اینکه به جایی بروید که مجبورید انگلیسی صحبت کنید، می‌توانید آنچه را که باید بگویید تمرین کنید.

اگر می‌خواهید به رستوران بروید، نیاز است که کدام عبارات را بدانید؟ به سوال‌هایی که یک پیشخدمت ممکن است از شما بپرسد، جواب دهید. سعی کنید درباره غذا و منوها صحبت کنید.

در حقیقت، می‌توانید به وسیله گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی که بر جنبه‌های زیر و بم شرایط تمرکز دارد، آماده شرایط خاص شوید.

برای مثال، شما با استفاده از کریتیوا[3] می‌توانید یک دوره آنلاین بگذرانید تا به شما در تسلط یافتن بر تماس‌های تجاری ویدیویی یا مصاحبه‌های شغلی به زبان انگلیسی کمک کند تا بتوانید شغل رویاهای خود را به دست آورید

اگر آماده باشید اعتماد به نفس بیشتری دارید!

۱۴. استثناها را یاد گرفته و از آن‌ها استفاده کنید

اگر مدتی است که زبان انگلیسی را یاد گرفته‌اید، احتمالاً می‌دانید که قواعد زبان انگلیسی پر از استثنائات است. به خاطر این موضوع، بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی عصبانی خواهند شد، اما کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که برای انگلیسی صحبت کردن بهتر، از استثناها استفاده کنید!

یادگرفتن کلیه استثناهای زبان ممکن نیست، اما شما می‌توانید بر روی گروه‌هایی از استثناها تمرکز کنید و یک الی دو گروه از آن‌ها را در هر هفته یاد بگیرید.

قدم بعدی در مورد این نکته، این است که از استثنائاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده کنید. برای انجام این کار می‌توانید از هر نکته دیگری در این فهرست استفاده کنید. فقط استثناها را در نظر گرفته و در مکالمات خود تا جایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، و طولی نمی‌کشد که این استثنائات آن‌قدر برای شما متداول می‌شود که به طور طبیعی از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

نمونه‌هایی از استثناها یا بی‌قاعدگی‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید عبارتند از:

جمع‌های بی‌قاعده

افعال بی‌قاعده

استثنائات در تلفظ:

حرف I همیشه قبل از E می‌آید، به استثناء مواردی که هر دو حرف پس از C استفاده ‌شود و غیره.

اگر قصد دارید در چند دقیقه، صدها استثناء تلفظی را مشاهده کنید، شعر «هرج و مرج تلفظ انگلیسی» را از دست ندهید. آیا می‌توانید این شعر را حفظ کنید؟ اکنون، این یک چالش است!

[1] FluentU

[2] Taylor Swift and Jason Mraz

[3] Creativa​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد