چگونه به نمره آیلتس اعتراض کنیم؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چگونه به نمره آیلتس اعتراض کنیم؟

آیلتس یکی از امتحانات بین‌المللی در زمینه سنجش میزان مهارت زبان متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. اگر قصد دریافت اقامت کشور‌های خارجی را دارید یا به قصد تحصیل به آنجا می‌روید، دریافت مدرک آیلتس می‌تواند مسیرتان را هموارتر کند. خوشبختانه هم‌اکنون مراکز آموزشی زیادی نیز اقدام به برگزاری دوره آیلتس کرده‌اند که کمکتان می‌کنند بالاترین نمره را در این امتحان بگیرید.

با وجود دوره‌ها و آزمون آزمایشی آیلتس متاسفانه شاید برخی افراد بنا به‌دلایل مختلفی نمره مناسبی از این امتحان نگیرند. اما آیا با بروز این اتفاق باید امید خود را ازدست داد و برای شرکت مجدد در امتحان آماده شد؟ خیر، راهکاری برای اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد.

آیا نحوه اعتراض به نمره آیلتس را می‌دانید؟ در صورت گرفتن نمره نامناسب از چه راهی می‌تواند با ممتحنین ارتباط برقرار کرده و اعتراض خود را به گوش آنها برسانیم؟ پاسخ این سؤال‌ها می‌تواند شانستان را برای دریافت نمره بهتر در امتحان بالا ببرد.

زمان اعتراض به نمره آیلتس

شما برای ثبت درخواست نتایج بازنگری آزمون فقط به‌مدت 6 هفته یا 42 روز فرصت دارید. بعد از گذشت این مدت متاسفانه ممتحنین پاسخ مناسبی برای بررسی نمرات نخواهند داد.

ثبت نتایج اعتراض نیز به‌مدت 3 تا 21 روز به طول می‌انجامد. البته در‌صورتی‌که با وجود بازنگری تغییری در نمره ایجاد نشد، کارشناس‌ها کارنامه را تغییر نمی‌دهند.

نحوه اعتراض به نمره آیلتس

نحوه اعتراض به نمره آیلتس

برای اعتراض به نمره آیلتس در مرحله اول باید اقدام به پرکردن فرم Enquiry on Results (EOR) کنید. بعد از این کار باید به‌سراغ مرکز آزمون بروید تا کارشناس‌های آنجا این فرم را برای IDP بفرستند. اکنون شما باید منتظر بمانید؛ بنابراین طی بازه زمانی ذکر شده توسط کارشناسها منتظر بمانید تا نتایج آزمون توسط یک کارشناس ارشد بررسی شود. این کارشناس هیچ‌گونه اطلاعی از نمره قبلیتان ندارد، بنابراین دوباره اقدام به بررسی دقیق پاسخهایتان خواهد کرد. درصورتیکه نمره قبلی اشتباه باشد، نمره جدیدتان در کارنامه ثبت میشود.

تحویل‌دادن TRF یا کارنامه آزمون آیلتس در هنگام ثبت اعتراض الزامی است، بنابراین حتماً کارنامهتان را نیز همراه خود ببرید. در صورتی که کارنامهتان را دریافت نکردهاید، امکان ارسال فرم EoR و فیش پرداخت هزینه را بهصورت غیرحضوری به مرکز مربوطه خواهید داشت.

راهنمای اعتراض به بخش های مختلف آزمون آیلتس

شما میتوانید برای بخشهای مختلف این امتحان اعتراض خود را به ثبت برسانید. اما باید نحوه ثبت شکایت برای هر یک را بدانید:

لیسینینگ و ریدینگ

توصیه میکنیم برای این بخشها شکایتی بابت نمره ثبت نکنید، چون نظر ممتحنین هیچ تاثیری برروی نمره نمیگذارد و ارزیابی فقط از طریق پاسخنامه انجام خواهد شد.

اسپیکینگ و رایتینگ

از آنجا که برگههای نوشتاری یا رایتینگ در ایران بررسی نمیشوند، بنابراین شانس بیشتری برای دریافت نمره بالاتر در این بخش خواهید داشت. مهارتهای گفتاری یا اسپیکینگ شما نیز در داخل کشور توسط ممتحنین حرفهای بررسی میشوند. در صورت ثبت شکایت، برگهها و فایل ضبطشده امتحانات بررسی خواهند شد.

هزینه اعتراض نمره آیلتس

شما باید برای بازنگری نمرات هزینهای حدود یک‌سوم یا دو‌سوم مبلغ ثبتنام را بپردازید. همانطور که متوجه شدید، متاسفانه هزینه ثبت شکایت کمی بالا است؛ بنابراین اگر نسبت به نتایج اطمینان دارید، اما صرفاً به‌جهت امتحانکردن شانستان شکایت را به ثبت میرسانید، این کار را انجام ندهید، چون باید هزینه زیادی بپردازید. البته درصورتیکه نمرهتان تغییر کرد، تمام هزینه از طرف مرکز مربوط به حسابتان واریز میشود.

چه زمانی برای نمره آیلتس اعتراض کنیم؟

پیشنهاد میدهیم فقط زمانی درخواستتان را برای شکایت نسبت به نمره ثبت کنید که بین نمره حاصله در آزمون اصلی و آزمون ماک فاصله زیادی وجود دارد. همچنین زمانی که تغییر نیم نمره باعث ایجاد تغییرات کلی در آزمون میشود نیز ثبت شکایت اهمیت دارد.

اعتراض به نمره آیلتس، راهی برای موفق شدن در آزمون

اعتراض به نمره آیلتس، راهی برای موفق شدن در آزمون

اعتراض به نمره آیلتس راهی برای موفقشدن در امتحان است؛ بنابراین اگر فکر میکنید نتیجه حاصله بههیچعنوان با پاسخهایتان متناسب نیست، حتماً به مراکز مربوطه مراجعه کرده و برای ثبت اعتراض‌تان اقدام کنید. در این زمینه توصیه میکنیم که ابتدا از کارشناسهای با مهارت و حرفهای نیز کمک بگیرید تا بر اساس راهنماییهای آنها شکایتتان را ثبت کرده و شانس گرفتن نتیجه دلخواه‌تان افزایش پیدا کند. کارشناسها با تکیه بر علم و دانش خود نحوه صحیح ثبت شکایت را به شما خواهند گفت.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30