مکالمه زبان انگلیسی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چطور در کوتاه ترین زمان مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

17 روش برای پیشرفت مکالمه انگلیسی در زمانی کوتاه

 یک.

به جای یاد گرفتن زبان «استاندارد» یا زبانی که در کتاب‌ها آموزش داده می‌شود، مکالمات واقعی انگلیسی را یاد بگیرید. گویشوران بومی، به زبان انگلیسی نوشتاری صحبت نمی‌کنند. آنها در گفتگوهای خود، تعداد زیادی اصطلاح، عبارات خودمانی و آرایه‌های ادبی را به کار می‌برند.

دو.

برای گوش دادن منظم به زبان انگلیسی از پادکست‌ها یا سخنرانی‌های سایت تد استفاده کنید. زیرنویس ویدیوها را، اگر فکر می‌کنید لازم است، فعال کنید، و تا اندازه‌ای که برایتان ممکن است سخنرانی و پادکست انگلیسی گوش کنید.

سه.

خاطرات روزانه خود را به انگلیسی بنویسید. یاد بگیرید ایده‌ها و نظرات خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. مغز شما نیاز دارد که یاد بگیرد به انگلیسی «فکر کند»، نه به زبان مادری‌تان.

لازم به ذکر است افرادی که قصد تقویت مکالمه در صحنه های متفاوت اجتماعی در مدت زمان کوتاهی دارند می توانند در دوره های مکالمه فشرده و نیمه فشرده PET  شرکت کنند.

چهار.

از مطالعه مطالبی مانند الفبای آوانگاری بین‌المللی اجتناب کنید. تلفظ واژه‌ها را از طریق «گوش» و شنیدن بیاموزید.

تاکنون هیچ‌کس با تماشای شکل دهان دیگری در تلفظ و لهجه پیشرفت نکرده است! شما با صحبت کردن و نه با تماشای دیگران، می‌توانید در مکالمه پیشرفت کنید.

پنج.

تا جایی که می‌توانید عبارات مصطلح و رایج گفتاری و اصطلاحات را بیاموزید.

عبارات مصطلح گفتاری و اصطلاحات، بسته به اینکه در حال یادگیری انگلیسی بریتانیایی هستید یا انگلیسی امریکایی، بسیار متنوع و متفاوتند. ما در این وبلاگ پست‌های خوب زیادی داریم که هر دو گونه انگلیسی را پوشش می‌دهند.

کلاس مکالمه زبان
کلاس مکالمه زبان

شش.

به هیچ عنوان واژه‌ها را حفظ نکنید. به جای آن یاد بگیرید که چگونه به طور فعال واژه‌ها را بفهمید و فرا بگیرید.

هفت.

دایره واژگان خود را به تدریج بسازید و ابتدا خودمدارانه واژه یاد بگیرید؛ یعنی با واژه‌هایی شروع کنید که برای بیان نیازهای اساسی و خواسته‌های خود به آنها نیاز دارید. سپس دایره واژگان خود را به سمت کلمات دیگر گسترش دهید؛ و در نهایت به این توانایی دست یابید که افکار و اندیشه‌های انتزاعی را به انگلیسی بیان کنید.

هشت.

به هیچ عنوان قواعد دستوری را حفظ نکنید. این کار فقط هدر دادن وقت است.

نه.

بهترین روش برای پیشرفت در مکالمه به زبان انگلیسی، تمرین مکالمات گفتاری واقعی (یعنی آنچه در گفتگوهای روزمره واقعا به کار می‌رود) با معلم‌های بومی یا انگلیسی‌زبان است.

ده.

بیشتر انگلیسی‌زبانان بومی به ۸۰ درصد از قواعد دستوری زبان آگاهی ندارند. شما برای انگلیسی صحبت کردن نیازی به دانستن دستورزبان ندارید.

یازده.

برای مکالمه انگلیسی دوره آموزشی‌ای را انتخاب کنید که بر انگلیسی شفاهی (گفتاری) متمرکز باشد، و نه بر نوشتن یا دستورزبان.

دوازده.

عضو یکی از کانون‌های گفتگوی انگلیسی در اسکایپ شوید یا برنامه پیام‌رسان جدید گوگل (گوگل هنگ‌اوتس) را نصب کنید. هر روز تمرین کنید.

 سیزده.

مقالات خوب انگلیسی از وب‌سایت‌هایی مانند نیویورک تایمز یا واشنگتن پست را بخوانید. می‌توانید مقالاتی را انتخاب کنید که به حرفه شما نزدیک باشد؛ مثلا اگر مدیر مالی شرکتی هستید و خواهان پیشرفتید، می‌توانید مطالبی درباره بازار بورس و نرخ وام‌های مسکن در اینترنت پیدا کنید.

کلاس فشرده زبان
کلاس فشرده زبان

چهارده.

با صدای بلند بخوانید و سپس صدای ضبط‌ شده خود را با انگلیسی‌زبانان بومی مقایسه کنید. کم‌کم تفاوت‌های گفتار خود را با آنها پیدا خواهید کرد. علاوه بر این شنیدن صدای خودتان که در حال انگلیسی حرف زدن هستید، باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود.

پانزده.

اگر جمله‌ای را با ساختار اشتباه به کار بردید یا حین صحبت کردن گیر کردید، دستپاچه و مضطرب نشوید. هر چه بیشتر تمرین کنید، صحبت کردن راحت‌تر می‌شود، و اینکه شما فقط با تمرین می‌توانید در مکالمه انگلیسی پیشرفت کنید. این را به خاطر بسپارید: مهارت انگلیسی صحبت کردن فقط و فقط با تمرین به دست می‌آید.

 شانزده.

بیشتر زبان‌آموزان بیش از هر زمینه دیگری، برای روان صحبت کردن به کمک نیاز دارند. آنها معمولا بسیاری از قواعد دستوری را بلدند و با آموزش‌های مدرسه‌شان مهارت‌های خواندن و نوشتن خوبی هم دارند؛ ولی معمولا به اندازه‌ای که می‌خواسته‌اند فرصت تمرین صحبت کردن نداشته‌اند. برای تقویت مهارت‌های مکالمه انگلیسی خود از امکاناتی مانند وب‌سایت زیر استفاده کنید:

هفده.

روزانه یک واژه جدید یاد بگیرید و آن را در گفتگوهای واقعی خود به کار ببرید. باید دایره واژگانی پویایی برای خود ایجاد کنید.

 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30