زبان آلمانی را با این نکات به راحتی یاد بگیرید.
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

زبان آلمانی را با این نکات به راحتی یاد بگیرید.

زبان آلمانی جزو زبان های پرطرفدار بعد از یادگیری زبان انگلیسی است. هنگام یادگیری زبانی جدید ممکن است هر نکته و ترفندی بی اهمیت بنظر بیاید اما با گذشت زمان و یادگیری و آشنایی با آن زبان متوجه خواهید شد که این نکات از اهمیت شایانی برخوردار می باشند که مستلزم یادگیری هستند. ممکن است یادگیری زبانی جدید برای زبان آموزان وقت گیر باشد. اما با انتخاب راه درست و صحیح یادگیری می توانید مسیر آموزش زبان آلمانی را برای خود ساده تر کنید.

10 نکته طلایی برای یادگیری بهتر زبان آلمانی

 شروع به یادگیری زبان آلمانی ممکن است دارای جنبه هایی باشد که نسبت به زبان های دیگری مانند زبان های اسپانیایی و فرانسوی که از زبان لاتین گرفته میشوند آسان تر باشد اما این بدان معنا نیست که زبان آلمانی زبانی بسیار ساده است. هر زبانی پیچیدگی های خاص خودش را دارد.به همین منظور کادر آموزشی و تخصصی مرکز زبان هیراد با ارائه این بخش و آموزش نکاتی طلایی در صدد است تا راه یادگیری زبان آلمانی را برای شما زبان آموزان عزیز هموارتر کند.اکنون به نکاتی که در ذیل ارائه می شود توجه کنید:

هدف تان را از یادگیری زبانی جدید مشخص کنید

اولین گام در یادگیری هر زبانی فراگرفتن خود آن زبان نیست بلکه شما می بایست برای خودتان مشخص کنید که چرا قصد یادگیری زبان جدیدی را دارید و هدف تان را ازاول معلوم کنید.که این هدف می تواند از روی علاقه،تحصیل در خارج از کشور یا سفر .چرا که اگر هدف شما سفر باشد تا اینکه تحصیل و کار باشد هرکدام رویکردهای خاص یادگیری خود را داشته که می بایست از ابتدا مشخص شود.بنابرین هدف تان هر چه باشد می بایست با تمرکز و توجه زیاد بخصوص زبان آلمانی را دنبال کنید.

برنامه های گوشی و سایت ها به زبان آلمانی کمک بیشتری میکند

با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی،شاهد این قضیه هستیم که چگونه برای یادگیری زبانی جدید نرم افزارهای گوناگونی (Applications)می تواند به کمک ما زبان آموزان بیاید.بنابرین دیگر هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن مطالعه روزانه با وجود این نرم افزارها وجود نخواهد داشت.به کمک این نرم افزار های متفاوت فرآیند یادگیری زبان جدید می تواند لذت بخش تر باشد. با وارد کردن این عبارت گوگل می تواند به شما نرم افزارهای گوناگونی را برای آموزش زبان معرفی کند.

گوش کردن بخشی از یادگیری است.

در ابتدا شروع به صحبت کردن به زبان آلمانی می تواند کمی دشوار تلقی شود.بخشی از این امر می تواند به این علت باشد که بطور کامل متوجه صحبت های افراد نمی شوید بنابرین پاسخ دادن می تواند در ابتدا اندکی دشوار باشد.واینجاست که گوش کردن به پادکست ،موسیقی،کتاب های صوتی می تواند به کمک شما بیاید.

بنابرین فراموش نکنید که گوش کردن به مطالب زبان در حال یادگیری خود بخش عظیمی از یادگیری به حساب می آید. گوش کردن به اندازه صحبت کردن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بنابرین هنگامیکه در صدد یادگیری زبانی جدید هستید از اینکه بخشی از زمان خود را روزانه به گوش کردن مطالب مختلف آموزشی اختصاص دهید را از دست ندهید.

داشتن شریک زبانی فرآیند یادگیری را لذت بخش میکند

شریک زبانی خود می تواند همکلاسی شما در کلاس زبان،یک فرد بومی زبان و یا حتی فردی از طریق سایت language learning community باشد. همچنین با داشتن شریک زبانی می توانید شاهد پیشرفت خود در فرآیند یادگیری باشید و با تصحیح اشکالات یکدیگر فراگیری زبان جدید را برای خود تسهیل ببخشید.همچنین می توانید به ترس خود از مکالمه غلبه کنید واعتماد بنفس بیشتری هنگام مکالمه به زبان جدیدی داشته باشید.

با آغوش باز از اشتباهاتتان استقبال کنید

هنگامی که برای اولین شروع به صحبت به زبانی جدید می کنید از شما انتظار نمی رود تا بسیار روان صحبت کنید. اما بعضی از افراد از ترس اینکه مبادا در صحبت هایشان اشتباهی داشته باشند از مکالمه کردن می ترسند. همین امر فرآیند صحبت کردن و مکالمه روان را به تعویق می اندازد. بنابرین توصیه می شود تا از اشتباه هایتان با آغوش باز استقبال کنید. از اشتباه کردن نهراسید چرا که اشتباهات ما هنگام یادگیری خود بخشی از فرآیند یادگیری تلقی می شود.

پشتکار داشته باشید

تنها راه یادگیری زبان صحبت کردن به آن زبان می باشد.که البته این امر ممکن است در ابتدا سخت و دشوار باشد.البته با مرور زبان می توانید با احساس راحتی بیشتری شروع به صحبت کردن کنید.بنابراین اگر احساس می کنید که نمیتوانید در ابتدا روان صحبت کنید این امری طبیعی است چرا که یادگیری زبانی جدید به خصوص زبان آلمانی جزو آن دسته از زبان هایی است که در ابتدا دشوار به نظر می آید و به مرور زمان شما می توانید تسلط بیشتری پیدا کنید.

برای یادگیری زبان آلمانی با خودتان صحبت های کوتاه کنید

حتما تجربه کرده اید که تمامی افراد در طول زندگی شان با خودشان صحبت می کنند.هنگام یادگیری زبان جدید توصیه می شود تا باخودتان صحبت کنید.نیازی نیست که از واژگان دشوار و ساختارهای پیچیده استفاده کنید.می توانید با جملات ساده با خودتان صحبت کنید.مثلا هنگامیکه در آشپزخانه مشغول آماده کردن وعده های غذایی هستید می توانید با خودتان شروع به توصیف اشیا کنیدیا هنگامیکه که می خواهید بخوابید فعالیت هایی که طی روز به آن ها پرداختید را برای خود بازگو کنید.بنابرین انجام این کارها سبب می شود تا یک قدم به فرآیند یادگیری نزدیک تر شوید.

برای آموزش زبان آلمانی لیست 100 کلمه ای درست کنید.

یادگیری الفبای هر زبانی و نحوه تلفظ صحیح آن ها اولین گام در یادگیری است. هنگامی که حروف را فرا گرفتید و توانستید آن ها را تلفظ کنید و ترکیب حروف در کنار هم را نیز یادگرفتید وقت آن است تا شروع به یادگیری واژگان آن زبانی کنید.برای خود یک لیست صدتایی از کلمات آماده کنید که می بایست آن ها را یاد بگیرید.سپس برای خود ی زمانی را تعیین کنید تا این لیست صدتایی از کلمات را حفظ کنید.سپس دوباره یک لیست صدتایی دیگر آماده کنید.بنابرین به این صورت می توانید شاهد آن باشید که طی مدت کوتاهی با واژگان زیادی آشنایی پیدا خواهید کرد.

لیست 100 کلمه ای درست کنید

از اینکه از ابتدا شروع به یادگیری کنید هراسی نداشته باشید

حتی می توانید از کتاب ها و فایل های آموزشی که برای کودکان طراحی شده استفاده کنید.جالب است بدانید که این فایل ها که برای کودکان طراحی شده است نیز می تواند برای یادگیری شما نیز بسیار موثر واقع شود.چرا که این مطالب با زبانی ساده تر بیان می شود تا به راحتی قابل یادگیری باشند.

برای یادگیری زبان آلمانی با افراد بومی زبان صحبت کنید.

شاید این نکته در این بخش سخت ترین نکته تلقی شود که با یک فرد بومی زبان آلمانی صحبت کنید چرا که باعث می شود شما استرس و اضطراب زیادی را تجربه کنید اما در اصل بایستی بدانید که جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که وقتی بااین افراد صحبت می کنید می توانید ببینید که چقدر می توانند به شما کمک کنند.

سایت های مختلفی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. شما نیز می توانید در عوض به آلمانی زبان ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنید همین تبادل اطلاعات سبب می شود تا فرآیند یادگیری بسیار آسان شود. در پایان آموزشگاه زبان هیراد مفتخر است تا با ارائه چنین نکات آموزشی بتواند به شما زبان آموزان عزیز در یادگیری زبان آلمانی و برگزاری کلاس زبان آلمانی کمک شایانی کند.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30