10 تا از بهترین کتاب های داستان انگلیسی برای کودکان
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

10 تا از بهترین کتاب های داستان انگلیسی برای کودکان

دلیل اصلی خواندن کتاب‌ داستان انگلیسی برای کودکان آشنایی با زبان به‌طرق خاص و تمرکز بر آموزش واژگان است، زیرا کلمات مشابه در جملات مختلف در سراسر کتاب تکرار می‌شوند که به کودکان در درک کلمات و در نتیجه یادآوری سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کنند. خواندن کتاب‌های انگلیسی برای کودکان به افزایش تمرکز، توجه، ارتباط و مهارت‌های اجتماعی کمک می‌کند. کتاب‌های داستان انگلیسی، کودکان را با حقایق و احساسات جدید آشنا می‌کنند و مهارت‌های حل مسئله را در آنها تقویت می‌سازند.

معیارهای انتخاب کتاب‌های داستان انگلیسی برای کودکان

انتخاب کتاب‌ داستان انگلیسی مناسب برای کودکان به سن و سطح زبان آنها بستگی دارد. مثلا برای کودکان سطح پایین، استفاده از کتاب‌هایی با ترانه‌های بیشتر مناسب‌تر است و در سطوح بالاتر، کتاب آموزش حروف انگلیسی برای کودکان یا کتاب مکالمه کودکان و نوجوانان انگلیسی گزینه‌های بهتری هستند.

بهترین کتاب‌های انگلیسی برای کودکان

در این قسمت، 10 کتاب داستان انگلیسی برای کودکان معرفی می‌شود تا بتوانند از طریق این کتاب‌ها، مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود بخشند. با بالاتر رفتن سطح مطالعه کودکان و نوجوانان، کتاب‌ها از لحاظ واژگان و ساختار پیچیده‌تر می‌شوند.

"گربه کلاه به‌سر" نوشته دکتر سوس

1.      “گربه کلاه به‌سر” نوشته دکتر سوس

گربه کلاه به‌سر کتاب معروفی است در مورد دو خواهر و برادر که در یک روز سرد بارانی در خانه نشسته‌اند. درست زمانی که در این فکر هستند که چه کاری انجام دهند، گربه‌ای کلاه به‌سر درب خانه‌شان را می‌زند و وارد خانه می‌شود. داستان با تعریف شیطنت‌های گربه ادامه می‌یابد. این کتاب به‌دلیل زبان ساده و واژگان متنوع به زبان آموزان انگلیسی توصیه می‌شود.

"درخت بخشنده" نوشته شل سیلورستاین

2.      “درخت بخشنده” نوشته شل سیلورستاین

درخت بخشنده داستان غم انگیز و زیبا در مورد رابطه یک پسر و درخت سیب است. پسر در جوانی زمان زیادی را صرف بازی با درخت می‌کند. اما هر چه بزرگتر می‌شود، کمتر به او سر می‌زند. بعدها، او به سوی درخت باز می‌گردد تا از او کمک بخواهد.

درخت به پسر کمک می‌کند، زیرا پسر او را دوست دارد. این کتاب معنای عمیقی دارد و در عین‌حال خواندن آن لذت بخش است. این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان از کلمات ساده برای توضیح یک ایده واضح استفاده می‌کند. ضمن آنکه خواندن آن برای زبان آموزان سطح مبتدی یا متوسط آسان است.

کتاب "جورج کنجکاو" اثر جو فالون

3.      کتاب “جورج کنجکاو” اثر جو فالون

این کتاب بسیار معروف، میمونی به نام جورج کنجکاو را معرفی می‌کند. جورج بیش‌ازحد کنجکاو است که باعث می‌شود انسان‌ها او را بگیرند و به شهر خود بیاورند. آنجا میمون مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند. مزاحم آتش‌نشانی می‌شود، به زندان می‌رود، از زندان فرار می‌کند، با بالن به آسمان می‌رود و در نهایت به سلامت به باغ‌وحش برمی‌گردد.

این کتاب از جملات کوتاه و ساده زیادی استفاده می‌کند که خواندن آن برای کودکان زبان آموز بسیار آسان است. برای مثال، «یک روز جورج مردی را دید. کلاه حصیری زرد بزرگی بر سر داشت. ناگهان، آن مرد جورج را دید».

"تخم مرغ سبز و ژامبون" اثر سوس

4.      “تخم مرغ سبز و ژامبون” اثر سوس

این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان در مورد سام است که تخم مرغ و ژامبون را دوست دارد و آن را به یک دوست پیشنهاد می‌دهد، اما دوست مایل به خوردن تخم مرغ و ژامبون نیست. بعد از اصرارهای سام، بالاخره دوستش غذا را امتحان می‌کند. این کتاب طولانی و بسیار سرگرم‌کننده است. از واژگان ساده، تکرار زیاد واژگان و زمان‌های مختلف افعال بهره می‌برد.

"کرم ابریشم خیلی گرسنه" اثر اریک کارل

5.      “کرم ابریشم خیلی گرسنه” اثر اریک کارل

داستان کرم ابریشم خیلی گرسنه با یک کرم ابریشم بسیار کوچک شروع می‌شود که سر از تخم بیرون می‌آورد و هر روز در جستجوی غذا است و هر روز بیشتر از روز قبل غذا می‌خورد. در ابتدا، کرم ابریشم غذا‌های سالم می‌خورد، مانند میوه و سبزیجات.  بعدها بیشتر به غذاهای ناسالم رو می‌آورد تا زمانی که به معده درد دچار می‌شود.

این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان برای یادگیری لغات ضروری انگلیسی مانند اعداد، غذاها و روزهای هفته مفید است. با توجه‌به اینکه تکرار واژگان و افعال در بهبود زبان انگلیسی نقش مهمی دارد، این کتاب از این ویژگی بهره زیادی می‌برد.

"شب بخیر ماه " اثر مارگارت وایز براون

6.      “شب بخیر ماه ” اثر مارگارت وایز براون

کتاب شب بخیر ماه بیشتر شبیه یک شعر زیباست که بچه گربه‌ها، موش و یک پیرزن آرام را توصیف می‌کند. نویسنده در پایان داستان به تمامی موارد توصیف‌شده شب بخیر می‌گوید. این کتاب ویژگی‌های مختلفی دارد از جمله تکرار ساختارهایی با واژگان مختلف که برای زبان آموزان انگلیسی بسیار عالی است. داستان عمدتا از جملات کوتاه دو و سه کلمه‌ای تشکیل می‌شود، به‌همین دلیل، درک این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان بسیار آسان است. به عنوان مثال، یک خط از کتاب به این‌صورت بیان می‌شود: «شب بخیر اتاق. شب بخیر ماه، شب بخیر گاو” که واقعا یادگیری بسیاری از کلمات جدید را آسان می‌کند.

"آقای فاکس رویایی" نوشته‌ی رولد دال

7.      “آقای فاکس رویایی” نوشته‌ی رولد دال

کتاب آقای فاکس رویایی دربردارنده قصه‌هایی مصور و جذاب برای کودکان است. آقای فاکس روباهی انسان‌نما، حیله‌گر و باهوش که با همسر و چهار فرزندش در زیر زمین زندگی می‌کند، هر شب به مزارع محلی متعلق به سه کشاورز بی‌رحم، شرور و کم‌هوش به نام‌های بوگیس، بانس و بین می‌رود و از آنها مرغ می‌دزدد. این کتاب برای درک واژگان عالی است، زیرا دیدگاه کودکان را بیان می‌کند. ساختار و زبان این کتاب واضح و قابل فهم است و به‌همین دلیل در دسته کتاب‌های خوب برای کودکان قرار می‌گیرد.

"اگر به یک گوزن مافین بدهید" اثر لورا نومروف

8.      “اگر به یک گوزن مافین بدهید” اثر لورا نومروف

این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان در مورد گوزنی است که طمع چیزهای بیشتری می‌کند. اول کلوچه و کمی بعد مربا که با شیرینی مافین بخورد، سپس یک شیرینی دیگر می خواهد و پس از آن، خوراکی‌های بیشتر و بیشتر. کتاب به زمان آینده نوشته شده است، به این معنی که اکثر جملات با فعل “will” نوشته شده‌اند و زبان آموزان با کاربرد این فعل آشنا می‌شوند.

"سرگذشت فردیناند" نوشته مونرو لیف

9.      “سرگذشت فردیناند” نوشته مونرو لیف

این کتاب داستان گاو نر مهربانی به نام فردیناند را روایت می کند که علاقه‌مند به بو کردن گل‌ها است. او به بزرگ‌ترین و قوی‌ترین گاو نر تبدیل و با یک مبارز تهاجمی اشتباه گرفته می‌شود. او را برای گاوبازی انتخاب می‌کنند، اما پس از مدتی ماهیت صلح آمیز او آشکار می‌شود. این داستان به جای استفاده از شعر یا قافیه و تکرار، از زبان معمولی استفاده می‌کند. این کتاب داستان انگلیسی برای کودکان به‌دلیل استفاده از طیف وسیعی از واژگان و مفاهیم گرامری ساده و پیشرفته برای ارتقا سطح توانایی بحث آزاد انگلیسی مناسب است.

"جایی که وحشی‌ها هستند" اثر موریس سنداک

10. “جایی که وحشی‌ها هستند” اثر موریس سنداک

این کتاب پسری به نام مکس را روایت می‌کند که با پدر و مادرش رفتار خوبی ندارد. مادرش به او شام نمی‌دهد و او گرسنه به رختخواب می‌رود. زمانی‌که در اتاقش است، جنگل به‌طرز جادویی رشد می‌کند و مکس با هیولاهای بزرگی به نام وحشی‌ها روبه‌رو می‌شود. وحشی‌ها سعی در ترساندن او دارند، اما مکس آنها را با یک ترفند جادویی رام می‌کند.

این یکی از شناخته‌شده‌ترین کتاب‌های داستان انگلیسی برای کودکان است. البته، با وجود اینکه این کتاب را برای کودکان نوشته‌اند، در آن از واژگان پیشرفته و گرامر سطح بالا استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان به تقویت مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی کمک می‌کند. کودکان می‌توانند دایره لغات خود را تقویت کنند و با خواندن کتاب، با کلمات جدید آشنا شوند. کتاب خواندن مداوم بر مهارت صحبت‌کردن و توانایی بحث آزاد به زبان انگلیسی اثر می‌گذارد و باعث می‌شود که کودکان هنگام صحبت کردن کمتر مکث کنند. ضمن آنکه پس از مدتی متوجه می‌شوند که کدام کلمات در یک جمله مناسب‌تر هستند.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30