یادگیری سریع زبان انگلیسی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

10 روش یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی یکی از چالش های اصلی زبان آموزان می باشد. انگلیسی رایج ترین زبان دنیا است، از این رو به سادگی می‌توانید منابع مفیدی برای یادگیری این زبان به صورت کتاب، پادکست، برنامه‌های آموزشی و … پیدا کنید. اما برای یادگیری سریع زبان انگلیسی  به چه چیزی نیاز است؟

موسسه زبان هیراد در ادامه این مطلب به بررسی راهکارهای موثر برای یادگیری سریع زبان انگلیسی خواهد پرداخت. که علاوه بر این که از اتلاف وقت زبان آموزان جلوگیری می‌کند همچنین کمک می کند در کوتاهترین بازه زمانی به اهدافشان از یادگیری زبان بین المللی دنیا دست پیدا کنند.

شما می توانید برای افزایش ارتقا سطح زبان خود در دوره آیلتس آکادمی هیراد را شرکت کنید.

1 -برای یادگیری زبان انگلیسی در زمان کوتاه یک دلیل قابل قبول تعیین کنید

برای انگیزه داشتن، باید یک دلیل قانع کننده و منطقی برای یادگیری زبان داشته باشید. اگر مشوق شما میتواند پول باشد، تصور کنید که زبان انگلیسی چگونه می‌تواند وضع مالی شما را بهبود ببخشد. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییتان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را می‌توانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. دلیل تان را بر روی یک
کاغذ و یا آیینه ی اتاقتان بنویسید و بچسبانید.

2 -هر متن انگلیسی که به دستتان می رسد را بخوانید

ادبیات کلاسیک، مجلات، روزنامه ها، وب سایت‌ها، ایمیل‌ها، رسانه های اجتماعی، نوشته روی جعبه های مواد غذایی و غیره اگر به زبان انگلیسی است، آن را بخوانید. به دلیل اینکه این متن ها
سرشار از واژگان جدید واژگانی است که از قبل می دانستید.

این به شما کمک می کند تا به سرعت پیشرفت کنید، به دلیل اینکه قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته شده مثال‌های جدیدی به شما می دهد، بنابراین آن کلمات را در ذهن شما تقویت می کند. از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای قوی تر شدن و گسترش دایره واژگان شما ضروری است.

3 -واژگان جدید را یادداشت کنید

این موضوع اگر به درستی انجام شود به خوبی به یادگیری سریع زبان انگلیسی کمک می کند. هنگام یادگیری، ما اغلب از یک کلمه
جدید آنقدر لذت می بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می رسد. اما به خود اعتماد نکنید! همه چیز در اولین بار در خاطر نمی ماند. بنابراین همیشه یک نوت بوک همراه خود داشته باشید و کلمات جدید را همراه با تعریف انگلیسی آنها که در دیکشنری آورده شده است را یادداشت کنید.

این کار سبب صرفه جویی در وقت شما می شود، زیرا دیگر به آن کلمه باز نمی گردد و از خود نمی پرسید “این کلمه/عبارت دوباره چه معنایی داشت؟”

4 -صحبت کنید و ار صحبت کردن نهراسید!

هیچ میزانی از خواندن، نوشتن، و گوش دادن شما را به یک انگلیسی زبان نیتیو تبدیل نمی کند. برای اینکه بتوانید انگلیسی را روان صحبت کنید، ضروری است که صحبت کردن را تمرین کنید.

راحت ترین راه‌های تمرین صحبت کردن، ثبت نام در یک کلاس مکالمه زبان انگلیسی است. اگر به دنبال خودآموزی هستید و می‌خواهید در کلاس ثبت نام کنید، از طریق شبکه های اجتماعی به دنبال افرادی بگردید تا با آنها صحبت کردن را تمرین کنید. فراموش نکنید که جایگزینی برای صحبت کردن وجود ندارد، پس تا میتوانید صحبت کنید.

5 -اشتراک محتوا در پادکست ها یا کانال های یوتیوب (به زبان انگلیسی)

مثل طنز، سیاست، وبلاگ نویسی، آشپزی یا موضوعاتی که علاقه مند هستید، یک پادکست انگلیسی زبان یا کانال یوتیوب برای شما وجود دارد. عضو شوید و در حین رانندگی گوش دهید یا در طول رفت و آمد به مدرسه یا محل کار تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است لهجه های بومی برای شما دشوار باشد، اما به کارتان پایبند باشید و مطمئن باشید به زودی آنچه را میشنوید درک خواهید کرد.

6 -سوال‌های زیاد بپرسید

با یادگیری زبان انگلیسی، به زودی کوهی از سوالات را جمع آوری خواهید کرد. دو به شک خود نمانید و کنجکاو باشید و آنها را حل کنید! اگر در دورهای ثبت نام کرده اید، از معلم خود بپرسید. اما اگر به تنهایی یاد میگیرید، نگران نباشید: پاسخ ها را در وبلاگ‌ها یا وبسایت‌های زبان بیابید، از زبان آموزان دیگر بپرسید. از این کار خوشحال خواهید شد!

7 -اگر سطح تان پایین است خود را سرکوب نکنید

هنگامی که احساس می کنید در حال درجا زدن هستید و یا سطحتان از دیگران پایین تر است، یا “من انگلیسی صحبت نمی کنم” که این موضوع برای همه زبان آموزان اتفاق می افتد نگویید: “من هرگز این را نخواهم فهمید.”

در واقع این عبارات را از دایره لغات خود ممنوع کنید! آنها فقط درک شما را از پیشرفتی که دارید محو می کنند و شما را متقاعد می کنند که رویاهای شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی غیرممکن است. به جای آن، بگویید: “من هر روز دارم انگلیسی یاد
میگیرم و پیشرفت میکنم!”.

همیشه آسان نیست، اما ارزشش را دارد. “من خیلی بهتر از شش ماه پیش هستم” و عبارات دیگری برای یادآوری دلیل قوی که دارید.

8 -خواندن و گوش کردن به زبان

وقتتان را فقط برای تلاش جهت صحبت کردن نگذارید، سعی کنید وقتتان را برروی گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) بگذارید. این راه سریع و کارآمد برای تسلط بر زبان انگلیسی است.

یک کتاب انگلیسی با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. باید رمان های انگلیسی آسان بخوانید، برای این کار بهتر است از رمان های انگلیسی سطح خودتان که از طریق موسسه متوجه شده اید شروع کنید. عالوه بر این به طور کامل وقتتان را فقط برای خواندن کتاب های
درسی نگذارید.

9 -برای مطالعه خود به درستی زمان بندی کنید

اولین بار که مطلب جدیدی را از زبان انگلیسی مطالعه می کنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در 24 ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا 8۰ ٪مطلب جدید که یاد گرفتید را حفظ میکنید. پس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطالب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید.

این مطلب 3۰ روز در ذهن شما می ماند. بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا 6 ماه خواهد بود.

10 -در کلاس با توجه کامل حاضر شوید

در تمامی کلاس‌ها مهمترین رکن یادگیری، توجه و حضور در کلاس است. وقتی به مطالبی که استاد ارائه می‌دهد با دقت گوش کنید نه تنها مطالب را می آموزید بلکه مهارت شنیدار تان نیز تقویت می‌شود. در مورد مهارت‌های خواندن و نوشتن نیز باید بدانیم که این دو مهارت به دانش نیاز دارند و این دانش از شرکت در کلاس و استاد گرفته می شود. همیشه با دقت از نکات گفته شده یادداشت بردارید و بعد از کلاس حتما یادداشت های خود را مطالعه کنید.

جمع بندی

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی بخش‌های مختلفی را در برمی گیرد: دوره، زمانبندی یادگیری، مهارت‌ها و … ابزاری هستند که برای موفقیت الزامی‌اند. یکی از مهم‌ترین این ابزار یک دوره آموزشی قابل اطمینان است. آموزشگاه زبان هیراد، با بیش از15سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی یکی از با سابقه ترین موسسه زبان در کشور است.

موسسه هیراد با ارائه دوره های آموزشی مختلف، در زمینه های آنالین، حضوری و دوره های فشرده آیلتس بهترین پیشنهاد برای آموزش
سریع زبان انگلیسی است. کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30