فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

انواع آزمون آیلتس (آکادمیک+جنرال+ لایف اسکیلز)

در این مقاله به معرفی انواع آزمون آیلتس میپردازیم و آن ها را با هم مقایسه میکنیم.​انواع آزمون آیلتس شامل: آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال وآیلتس لایف اسکیلز. هر سه آزمون مهارت های زبان انگلیسی شما را در شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کنند.

آزمون آیلتس آکادمیک

آیلتس آکادمی

کلاس آیلتس آکادمیک وآزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی مناسب است که می خواهند در محیط های انگلیسی زبان یا دانشگاه (تحصیلات عالی) تحصیل کنند. همچنین برای مکان هایی که نیاز به زبان حرفه ای دارند در آیلتس آکادمیک شرکت کنید.

این آزمون نشان می دهد که آیا شما آماده شروع تحصیل به زبان انگلیسی هستید. آزمون آیلتس آکادمیک دارای واژگانی است که برای یک محیط دانشگاهی مناسب می‌باشد وبیشتر کاربرد دارد. شما می توانید انتخاب کنید که آیلتس آکادمیک را به صورت کاغذی، کامپیوتری یا آنالین در منزل یا مکان مناسب دیگر امتحان دهید.

برای آزمون آکادمیک و جنرال، آزمون های Listening و Speaking یکسان هستند، اما آزمون های Reading و Writing متفاوت هستند.

شما باید مطمئن شوید که برای نوع صحیح آزمون آماده شده اید و کلاس آیلتس را شرکت کرده اید. بخش‌های Listening ، Reading Writing تمام آزمون‌های آیلتس در یک روز بدون وقفه بین آن ها امتحان گرفته می شوند. آزمون Speaking ممکن است تا یک هفته قبل یا بعد از آزمون های دیگر برنامه ریزی شود.

اگر آیلتس آنلاین رزرو کرده باشید، آزمون Speaking شما معمولا قبل از سایر آزمون های شما برگزار می شود. زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

آزمون آیلتس جنرال

آیلتس جنرال

آیلتس جنرال آزمون Training General IELTS شامل کسانی که متقاضی تحصیل در مدرسه یا کالج انگلیسی زبان هستند می شود. همچنین می توان آن را برا ی تجربه کاری یا سایر آموزش های استخدامی نیز گرفت. همچنین برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان، آموزش عمومی آیلتس لازم است.

این آزمون شامل مهارت های روزمره زبان انگلیسی است که در محیط های اجتماعی و محیط های کاری به آن نیاز خواهید داشت. آموزش عموم ی آیلتس فقط به صورت کاغذ ی و کامپیوتر ی در دسترس است.

 آزمون مهارت های زندگی آیلتس (Skills Life IELTS)

life_skills

Skills Life ELTS یک آزمون انگلیسی برای افرادی است که باید توانایی صحبت کردن و شنیدن انگلیسی خود را به عنوان بخشی از درخواست ویزا یا مهاجرت ثابت کنند . Skills Life IELTS در A1 ، A یا B1 از چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR) در دسترس است.

وظایف در آزمون بر اساس موضوعات روزمره مانند کار، حمل و نقل و آب و هوا است که نشان دهنده تجربه برقراری ارتباط در یک کشور انگلیسی زبان است. این یک آزمون تکی است که مهارت های گفتاری و شنیداری را پوشش می دهد.

قبل از ثبت نام در آزمون، باید شرایط زبان انگلیسی را برای دسته ویزای خود بررسی کنید. اگر در انگلستان هستید، با قسمت ویزا و مهاجرت انگلستان (بخشی از وزارت کشور انگلستان) تماس بگیرید . اگر در هر جای دیگری از جهان هستید، باید با سفارت یا کمیسیون عالی بریتانیا در کشور خود تماس بگیرید.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک با جنرال

این 2 دسته از انواع آزمون آیلتس تفاوت هایی باهم دارند و برای اهداف مختلف استفاده میشوند، اما بخش‌های listening و speaking در هر دو نوع آزمون یکسان هستند.

بخش‌های Reading و Writing در هر دو نوع آزمون متفاوت هستند:

در آزمون آیلتس آکادمیک (IELTS Academic)، مطالبی که در بخش‌های Reading و Writing قرار می‌گیرد، بر اساس موضوعات تحصیلی و آموزشی است. به عبارت دیگر، در این نوع آزمون، موضوعات بیشتر به دانشگاه‌ها و تحصیلات مرتبط هستند و سطح متوسط تا پیشرفته زبانی مورد نیاز است.

در آزمون آیلتس جنرال (IELTS General)، مطالبی که در بخش‌های Reading و Writing قرار می‌گیرد، بیشتر به موضوعات عمومی و روزمره مانند توریستی، مهاجرت، کار و زندگی روزمره مرتبط هستند. به عبارت دیگر، در این نوع آزمون، موضوعات برای مردم عادی و روزمره‌ای مانند مهاجران، گردشگران و افرادی که می‌خواهند به یک کشور خارجی مهاجرت کنند، مورد نیاز است.

به طور کلی، هدف از طراحی دو نوع آزمون آیلتس، ارزیابی سطح زبان افراد در دو حوزه تحصیلی و عمومی است. بنابراین، بر اساس اهداف شما برای شرکت در آزمون، می‌توانید یکی از دو نوع آزمون را انتخاب کنید. برای شرکت در دوره آیلتس و ارتقا سطح دانش جهت قبولی در آزمون آیلتس با آموزشگاه زبان هیراد تماس بگیرید.

پرسش های متداول در مورد آزمون آیلتس

کدام نوع آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

اگر می خواهید برا ی تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید . برای کار یا مهاجرت، آزمون آیلتس Training General توصیه می شود.

لطفاً قبل از انتخاب آزمون، شرایط ورود سازمان خود را بررس ی کنید و در دوره آیلتس مربوطه شرکت کنید. آزمون رسمی آیلتس قبل از شرکت در آزمون آیلتس با آزمون رسمی آیلتس، بدانید اطلاعات و سطح دانش شما در چه سطح است. بررسی پیشرفت آیلتس یک آزمون رسمی آنال ین است. این آزمون به شما نمره کل ی و نمرات جداگانه هر مهارت ارائه می دهد. این بازخورد سبب می شود زمینه هایی که باید بهبود یابید را شناسایی کنید.

بخش های مهم در آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) شامل چهار بخش اصلی است که عبارتند از:

  1. Listening (شنیداری): در این بخش، شما باید به چهار فایل صوتی کوتاه گوش دهید و به سوالاتی که مرتبط با هر فایل صوتی هستند، پاسخ دهید.
  2. Reading (خواندن): در این بخش، شما باید ۴ متن مختلف را بخوانید و به سوالات مربوط به هر متن پاسخ دهید. این متن‌ها ممکن است شامل مقالات، روزنامه‌ها، تبلیغات، نامه‌ها، گزارش‌ها و غیره باشند.
  3. Writing (نوشتاری): در این بخش، شما باید دو نوع نوشتار انجام دهید. در نوع اول، یک تشریح کوتاه از یک نمودار، نمایشگر یا نمودار را ارائه می‌دهید. در نوع دوم، یک مقاله ۲۵۰ کلمه‌ای در مورد یک موضوع خاص مطرح شده در سوالات را نوشته و تحویل می‌دهید.
  4. Speaking (گفتاری): در این بخش، شما به صورت شخصی با یک ممتحن صحبت می‌کنید. این صحبت‌ها شامل موضوعات مختلفی مانند خانواده، دوستان، کار، تحصیلات، سفر و غیره هستند.

هر یک از این بخش‌ها در آزمون آیلتس نمره‌دهی مستقلی دارند و نمره‌های این بخش‌ها در نهایت برای محاسبه نمره کل آزمون مد نظر قرار می‌گیرد. پیشنهاد می کنیم که قبل از امتحان نمونه سوالات آزمون آیلتس را مطالعه و تمرین کنید. امیدوارم توانسته باشیم به طور کامل و دقیق انواع آزمون آیلتس را شرح دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره آیلتس به کارشناسان هیراد با شماره تلفن های 26413563 و 26412912 تماس حاصل فرمایید.​​​​​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30