لوگو آموزشگاه هیراد
logo

انواع آزمون آیلتس (آکادمیک+جنرال+ لایف اسکیلز)

ielts
مقالات آموزشی

انواع آزمون آیلتس (آکادمیک+جنرال+ لایف اسکیلز)

آزمون آیلتس سه نوع دارد: آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال وآیلتس لایف اسکیلز. هر دو آزمون مهارت های زبان انگلیسی شما را در شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کنند.

بررسی آزمون آیلتس آکادمیک 

آیلتس آکادمیک آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی مناسب است که می خواهند در محیط های انگلیسی زبان یا دانشگاه (تحصیلات عالی) تحصیل کنند. همچنین برای مکان هایی که نیاز به زبان حرفه ای دارند در آیلتس آکادمیک شرکت کنید.

این آزمون نشان می دهد که آیا شما آماده شروع تحصیل به زبان انگلیسی هستید. آزمون آیلتس آکادمیک دارای واژگانی است که برای یک محیط دانشگاهی مناسب می‌باشد وبیشتر کاربرد دارد. شما می توانید انتخاب کنید که آیلتس آکادمیک را به صورت کاغذی، کامپیوتری یا آنالین در منزل یا مکان مناسب دیگر امتحان دهید .

برای آزمون آکادمیک و جنرال، آزمون های Listening و Speaking یکسان هستند، اما آزمون های Reading و Writing متفاوت هستند.

شما باید مطمئن شوید که برای نوع صحیح آزمون آماده شده اید. بخش‌های Listening ، Reading Writing تمام آزمون‌های آیلتس در یک روز بدون وقفه بین آن ها امتحان گرفته می شوند. آزمون Speaking ممکن است تا یک هفته قبل یا بعد از آزمون های دیگر برنامه ریزی شود.

اگر آیلتس آنلاین رزرو کرده باشید، آزمون Speaking شما معموالً قبل از سایر آزمون های شما برگزار می شود. زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

آزمون آیلتس جنرال

آیلتس جنرال آزمون Training General IELTS شامل کسانی که متقاضی تحصیل در مدرسه یا کالج انگلیسی زبان هستند می شود. همچنین می توان آن را برا ی تجربه کاری یا سایر آموزش های استخدامی نیز گرفت. همچنین برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان، آموزش عمومی آیلتس لازم است.

این آزمون شامل مهارت های روزمره زبان انگلیسی است که در محیط های اجتماعی و محیط های کاری به آن نیاز خواهید داشت. آموزش عموم ی آیلتس فقط به صورت کاغذ ی و کامپیوتر ی در دسترس است.

 آزمون مهارت های زندگی آیلتس (Skills Life IELTS)

Skills Life ELTS یک آزمون انگلیسی برای افرادی است که باید توانایی صحبت کردن و شنیدن انگلیسی خود را به عنوان بخشی از درخواست ویزا یا مهاجرت ثابت کنند . Skills Life IELTS درA1 ، Aیا B1 از چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR ) در دسترس است.

وظایف در آزمون بر اساس موضوعات روزمره مانند کار، حمل و نقل و آب و هوا است که نشان دهنده تجربه برقراری ارتباط در یک کشور انگلیسی زبان است. این یک آزمون تکی است که مهارت های گفتاری و شنیداری را پوشش می دهد.

قبل از ثبت نام در آزمون، باید شرایط زبان انگلیسی را برای دسته ویزای خود بررسی کنید. اگر در انگلستان هستید، با قسمت ویزا و مهاجرت انگلستان (بخشی از وزارت کشور انگلستان) تماس بگیرید . اگر در هر جای دیگری از جهان هستید، باید با سفارت یا کمیسیون عالی بریتانیا در کشور خود تماس بگیرید .

کدام نوع آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

اگر می خواهید برا ی تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، باید در آزمون آیلتس آکادم یک شرکت کنید . برای کار یا مهاجرت، آزمون آ یلتس Training General توصیه می شود.

لطفاً قبل از انتخاب آزمون، شرایط ورود سازمان خود را بررس ی کنید . آزمون رسمی آیلتس قبل از شرکت در آزمون آیلتس با آزمون رسمی آیلتس، بدانید اطلاعات و سطح دانش شما در چه سطح است. بررسی پیشرفت آیلتس یک آزمون رسمی آنال ین است. این آزمون به شما نمره کل ی و نمرات جداگانه هر مهارت ارائه می دهد. این بازخورد سبب می شود زمینه هایی که باید بهبود یابید را شناسایی کنید

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

به علت محدودیت‌‌های فعلی اینترنت جهت  هرگونه مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید: 

021-26412912

021-26413563

09123341513

09123218517