وبلاگ

نکات مورد تایید آزمونگران برای آزمون اسپیکینگ آیلتس ( نکات اساسی آزمون اسپیکینگ آیلتس )

نکات اساسی آزمون اسپیکینگ آیلتس
مقالات آموزشی

نکات مورد تایید آزمونگران برای آزمون اسپیکینگ آیلتس ( نکات اساسی آزمون اسپیکینگ آیلتس )

اگر در حال خواندن این راهنما هستید، به احتمال زیاد یا خودتان برای آیلتس آماده می‌شوید یا از کسی که قرار است در آزمون شرکت کند حمایت می‌کنید. شما می دانید که آمادگی کلید موفقیت در آیلتس است و آماده هستید که زمان و تلاش خود را برای بهبود زبان انگلیسی و تکمیل تکنیک آزمون خود صرف کنید. ما به شما نکات اساسی آزمون اسپیکینگ آیلتس را کامل می گوییم.

خواه هدف شما تحصیل، کار یا زندگی در یک محیط انگلیسی زبان باشد، این لیست از نکات آزمون تایید شده توسط ممتحن به شما کمک می کند تا بفهمید ممتحنان به دنبال چه چیزی هستند و بینش ها و یادآوری های مفیدی را ارائه می دهد تا به شما در انجام بهترین کار در مکالمه آیلتس کمک کند.

 • مقدمه و مصاحبه (4-5 دقیقه)

ممتحن خودش را معرفی می کند. و از شما می خواهد که خودتان را معرفی کنید. سپس، ممتحن از شما سؤالات کلی در مورد موضوعات آشنا می پرسد (مانند خانواده، کار، مطالعات و علایق).

 • سخنرانی طولانی انفرادی (3-4 دقیقه)

بعد از قسمت اول، شما در مورد یک موضوع خاص صحبت می کنید. ممتحن به شما نکاتی را می دهد که می توانید در سخنرانی خود به آنها بپردازید. می توانید سخنرانی خود را برای یک دقیقه آماده کنید و یک مداد و کاغذ به شما داده می شود تا یادداشت برداری کنید. شما یک تا دو دقیقه در مورد موضوع صحبت می کنید. سپس ممتحن از شما یک یا دو سوال در مورد یک موضوع می پرسد.

 • بحث دو طرفه (4-5 دقیقه)

ممتحن سوالات بیشتری می پرسد که به موضوع قسمت 2 مرتبط است. این به شما فرصتی می دهد تا در مورد موضوعات و ایده های کلی تر بحث کنید.

نکات اساسی آزمون اسپیکینگ آیلتس

 • 1

در آستانه آزمون Speaking، مطمئن شوید که برای تمرین مکالمه انگلیسی وقت گذاشته اید. به عنوان مثال، می توانید با دوستان، محل کار و تلفن تمرین کنید. همچنین می‌توانید صدای خودتان را ضبط کنید، بنابراین می‌توانید به پاسخ‌های خود گوش دهید تا به بهبود شما کمک کند.

 • 2

در آستانه آزمون Speaking، مطمئن شوید که برای تمرین مکالمه انگلیسی وقت گذاشته اید. به عنوان مثال، می توانید با دوستان، محل کار و تلفن تمرین کنید. همچنین می‌توانید صدای خودتان را ضبط کنید، بنابراین می‌توانید به پاسخ‌های خود گوش دهید تا به بهبود شما کمک کند.

 • 3

اگر تصور کنید با یک دوست صحبت می کنید، به شما کمک می کند تا احساس آرامش کنید. به یاد داشته باشید که شما نه بر اساس نظرات خود بلکه بر اساس استفاده از زبان انگلیسی ارزیابی می شوید. ما در دوره های آمادگی آزمون آیلتس، دقیقاً به شما خواهیم گفت که چگونه شما را ارزیابی می کنند و معیارهای نمره گذاری برای آزمون Speaking را به شما ارائه می دهیم.

 • 4

سعی کنید از تکرار کلمات استفاده شده در سوال ممتحن خودداری کنید. از کلمات خود استفاده کنید تا توانایی کامل خود را به ممتحن نشان دهید. بنابراین، وقتی ممتحن می‌پرسد:

»Tell me something about the city you live in«

احتمالاً بهترین کار این است که پاسخ خود را با

»Ok, let me tell you something about the city that I live in«.

شروع نکنید.

نکات کلیدی در آزمون اسپیکینگ آیلتسنکات کلیدی در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking )

نکات مهم آزمون اسپیکینگ آیلتس

 • 5

واضح و با سرعت طبیعی صحبت کنید. اگر خیلی سریع صحبت کنید، ممکن است اشتباه کنید یا کلمات را اشتباه تلفظ کنید. به یاد داشته باشید، یک ممتحن آیلتس شما را برای صحبت کردن با لهجه جریمه نمی کند، تا زمانی که کلمات خود را واضح و درست تلفظ کنید.

ممتحن در طول آزمون Speaking حرف شما را قطع می کند؟ نگران نباش

گاهی اوقات ممکن است ممتحن مجبور شود شما را در وسط جمله متوقف کند تا مطمئن شود که آزمون برای همه داوطلبان منصفانه است. این فقط به این معنی است که شما به اندازه کافی طولانی صحبت کرده اید! این بدان معنا نیست که ممتحن علاقه ای ندارد یا به آنچه شما می گویید گوش نمی دهد. به یاد داشته باشید، امتحان کننده Speaking وجود دارد تا از شما حمایت کند تا مهارت های زبانی خود را به بهترین شکل نشان دهید.

 • 6

تا جایی که می توانید با جزئیات پاسخ دهید. فقط با «بله» یا «خیر» پاسخ ندهید. سعی کنید پاسخ خود به هر سوال را توسعه دهید. به عنوان مثال، از تجربیات خود استفاده کنید و مثال بزنید. ممتحن می خواهد بشنود که آیا می توانید در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید.

رعایت نکات اصولی در آزمون اسپیکینگ آیلتس

 • 7

هنگام پاسخ دادن به سؤالات در آزمون Speaking از زمان صحیح فعل استفاده کنید. بنابراین، با دقت به سؤال گوش دهید و متوجه شوید که از کدام زمان فعل استفاده شده است. برای مثال، اگر سؤال این است که

What kind of music do you like? (In the present tense)

پاسخ شما باید به زمان حال باشد؛ مثلاً:

I like pop music best

شما می توانید با بسط دادن پاسخ خود از زمان های دیگر استفاده کنید، به عنوان مثال:

I haven’t always enjoyed that kind of music…

 • 8

تلفظ اعداد را تمرین کنید تا مطمئن شوید که معنی شما واضح است. به عنوان مثال، بسیاری از اعداد ممکن است هنگام صحبت بسیار شبیه به نظر برسند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را واضح بگویید، به عنوان مثال. «Thirty» و «Thirteen»، «Forty» و «Fourteen»، «Fifty» و «Fifteen» و غیره. بسیاری از کلمات دیگر وجود دارند که به نظر می رسند، اما معنای متفاوتی دارند. ما به آنها homophone می گوییم.

موفقیت 100% تضمینی در اسپیکینگ آیلتس 

 • 9

بهتر است از واژگان ساده و پرکاربرد استفاده کنید و به درستی از آن استفاده کنید تا از واژگان پیشرفته ای که در مورد آن ها مطمئن نیستید. با این حال، برای به دست آوردن نمره بالا، باید شما نشان دهید که می دانید چگونه از واژگان پیشرفته تر استفاده کنید.

 • 10

در قسمت 2، ممتحن به شما یک کارت وظیفه و مقداری کاغذ می دهد. سپس یک دقیقه فرصت دارید تا پاسخ خود را آماده کنید. ابتدا در مورد موضوع فکر کنید و سپس تصمیم بگیرید که مناسب ترین زمان برای استفاده در پاسخ شما کدام است. شما باید از همان زمان(های) سوالات روی کارت استفاده کنید.

در مرکز تخصصی زبان هیراد دوره های چهارمهارت آیلتس با حضور اساتید مجرب و با تجربه بصورت گروهی و خصوصی، حضوری و آنلاین، متناسب با شرایط متقاضیان برگزار میشود. همچنین پکیج های متنوعی با توجه به زمان و نیاز افراد طراحی و اجرا می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل فرمایید یا از طریق واتساپ به شماره 09123341513 با مشاورین ما در تماس باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت موسسه به آدرس www.hiradenglish.com و پیج اینستاگرام به آدرس @hiradenglish از جدید ترین دوره های آموزشی مطلع شوید.​

                              خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30