وبلاگ

اهمیت لحن و آهنگ صدا در مکالمه انگلیسی و اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس
مقالات آموزشی

اهمیت لحن و آهنگ صدا در مکالمه انگلیسی و اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس ، یکی از 4 مهارت اصلی می باشد که روش هایی کاربردی برای تقویت آن وجود دارد. لحن و تن صدا یکی از آن روش ها می باشد که در مرکز تخصصی زبان هیراد بشدت به شما توصیه می شود در مکالمه انگلیسی و اسپیکینگ آیلتس خود نکات ذیل را در راستای لحن و آهنگ صدا حتما مد نظر قرار دهید.

بدون شک لحن و آهنگ صدا عامل اصلی در مکالمات و محاورات می باشد. اوباما به خاطر لحن و آهنگ صداش توانست افراد زیادی را متقاعد کند که به او رای بدهند. لحن و آهنگ صدا در مهارت اسپیکینگ عمومی خیلی تاثیر گذار می باشد.

لحن و آهنگ صدا قدرت و پوزیشن اجتماعی را به طرف متقابل انتقال می دهد. لحن صدا یعنی شما چه جوری از صدایتان استفاده می کنید تا منظورتان را به بهترین روش انتقال دهید.

اگر این کار را درست انجام ندهید نمی توانید منظورتان را به درستی به دیگران انتقال دهید. شایان ذکر است که یک لحن مثبت و امید بخش همیشه ایده آل و تاثیر گذار است.

لحن ناامیدانه نتیجه مکالمات و محاورات را منفی می کند. لحن صحبت شما باید کمی شوخ طبعانه باشد این به نوبه خود باعث می شود صحبت شما به دل بشیند و خاطره انگیز شود و در یادها بماند. به عقیده اکثر کارشناسان لحن صحبت باید متقاعد کننده باشد.

 مکالمه در اسپیکینگ آیلتس

بدون شک این لحن نتایج مطلوبی به همراه دارد. صحبت ها و مذاکرات شما باید مثبت، متقاعد کننده، محترمانه و انگیزه دهنده باشند.

در طول صحبت، مذاکره و سخنرانی باید لحن و آهنگ شما تغییر کند تا برای شنونده خسته کننده نباشد. مسلما لحن و آهنگ شما احساسات و عواطف شما را انتقال می دهد و تاثیر می گذارد روی اینکه چه طور افراد به صحبت های شما واکنش نشان می دهند.

در جلسات کاری و بیزنسی لحن و آهنگ صدا تاثیرمستقیمی روی شرکت کنندگان در جلسه دارد و نتایج کاری جلسه را خیلی مطلوب تر می سازد.

تاثیرگذاری مکالمه در آزمون اسپیکینگ

قویا توصیه می شود که شما یاد بگیرید در شرایط و موقعیت های گوناگون از لحن و آهنگ صدای مناسب استفاده کنید تا خیلی تا ثیر گذار تر باشید.

یک صحبت انگیزه دهنده می تواند مخاطبین را حسابی در گیر و جذب کند. ضمنا لحن صحبت شما باید نرم، لطیف و محبت آمیز باشد اینطوری شما در شنوندگان انگیزه ایجاد می کنید تا به شما گوش فرا دهند. لحن احترام آمیز می تواند تا حد زیادی کیفیت صحبت و محاوره شما را بالا ببرد. از طرف دیگر لحن و آهنگ صحبت شما باید آگاهی دهنده و آموزنده باشد تا مخاطبین را به بهترین نحو جذب کند.

مکالمه
مکالمه

مقاله پیشنهادی : 55 اصطلاح فوق کاربردی در مکالمه عمومی و اسپیکینگ آیلتس

 

لحن و آهنگ صحیح و به جای اسپیکینگ شما بی شک هوش و قطعیت شما را به مخاطبین نشان می دهد از این رو آنها قویا به شما و هر آنچه می گویید اعتماد می کنند و باورشان افزایش می یابد. توصیه می شود در محیط های مختلف لحن صحبت متفاوتی به کار ببرید.

در هنگام صحبت لحن صدای شما باید بسته به هر آنچه می گویید انعطاف پذیر و متغیر باشد. معانی کلمات شما با توجه به تونلیتی صدای شما ارزیابی می شود.

همه افراد باید در هنگام صحبت به لحن و آهنگ صدای خود اهمیت دهند ودر صورت نیاز به هرروش ممکنی آن را بهبود بخشند و در نتیجه مطلوب و خوشایند کنند.

باید زیر لب صحبت نکنید. هر آنچه می گویید باید کاملا مستقیم و واضح باشد تا شنونده درگیر و جذب شود.
دپارتمان آیلتس مرکز تخصصی زبان هیراد

 

 

خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30