وبلاگ

بهترین راه آمادگی آزمون OET ، روش های آماده سازی آزمون او ای تی

آمادگی آزمون OET
مقالات آموزشی

بهترین راه آمادگی آزمون OET ، روش های آماده سازی آزمون او ای تی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به تازگی با آزمون OET آشنا شده اید و میخواهید آمادگی ازمون OET را کسب نمایید ؛ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آمادگی آزمون OET

 • زود شروع کنید

البته این بستگی به سطح فعلی زبان انگلیسی شما دارد، اما حتی داوطلبانی که سطح زبان آنها برای آزمون آماده است، هنوز باید برای آماده شدن مناسب وقت بگذارند.

OET یک آزمون انگلیسی با ریسک بالا است. این بدان معناست که نتایج شما توسط سازمان هایی استفاده می شود که بالاترین سطح امنیت و اعتبار را از آنها می خواهند. در نهایت، داوطلبین موفق، مسئول سلامت و ایمنی بیماران خواهند بود.

شاید فکر کردن به آن مانند آزمون رانندگی مفید باشد. آیا حس یادگیری رانندگی را به خاطر دارید؟ جایی بین هیجان و ترس. تا زمانی که مطمئن نبودید می توانید تمام مانورهای لازم را انجام دهید، ماشین را ایمن روشن و متوقف کنید و در شرایط آب و هوایی مختلف رانندگی کنید، به شرکت در آزمون رانندگی فکر نمی کردید. OET هم همینطور است.

باید به خودتان زمان بدهید تا برای بخش های مختلف آزمون آماده شوید. حتی اگر زمینه آزمون برایتان آشنا باشد، نباید تصور کنید که می‌توانید برای آزمون درخواست دهید و اگر زمانی را برای آماده شدن اختصاص نداده‌اید، اولین بار آن را امتحان کنید.

به مثال خودرو باز گردیم، تصور کنید که در حال گذراندن دومین آزمون رانندگی در ماشینی هستید که فرمان نسبت به ماشین همیشگی خود در سمت دیگری قرار دارد. کشوری که در آن امتحان میدهید در سمت دیگر خیابان رانندگی میکنند. اگرچه شما راننده خوبی در کشور خود هستید، اما هنوز هم لازم است زمان بگذارید تا خود را آماده کنید و با نحوه عملکرد خودرو از طرف دیگر و قوانین جاده‌ای کشور دوم آشنا شوید. منطقی است.

اهمیت آزمون OET

 • با خود واقع بین باشید

این مربوط به نکته قبلی است. ما می دانیم که OET زندگی را تغییر می دهد. دستیابی به نمرات OET  موفق این پتانسیل را دارد که شما و خانواده تان را به کشور جدیدی ببرد که شیوه زندگی و کار شما را تغییر می دهد. ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا در اسرع وقت به آنجا برسید، اما باید واقع بین باشید که چقدر طول می‌کشد.

یک نمونه تست آزمایشی را انجام دهید و پاسخ‌های خود را برای Listening و Reading با استفاده از کلید پاسخ علامت‌گذاری کنید. اگر به یک معلم انگلیسی یا دوستی با زبان انگلیسی استاندارد بومی دسترسی دارید، در مورد Writing و Speaking خود بازخورد بخواهید.

نتایج چه بود؟ چقدر به جایی که باید باشند نزدیک هستند؟

شناسایی نقاط ضعف و قوت برای آمادگی آزمون OET

 • نقاط ضعف خود را بشناسید

فقط روی تعداد سؤالاتی که به درستی پاسخ داده اید یا اینکه در Speaking و Writing چه کارهایی را به خوبی انجام داده اید، تمرکز نکنید. دانستن نقاط قوت خود خوب است اما دانستن نقاط ضعف خود بسیار مهمتر است.

همانطور که دوباره به پاسخ ها یا اشتباهات اشتباه خود نگاه می کنید، این سوالات را از خود بپرسید:

چرا این اشتباه را کردم؟ آیا به دلیل دقیق نخواندن سؤال، عجله، عدم آگاهی در مورد گرامر، واژگان و غیره بود؟ چگونه می توانم دفعه بعد از این اشتباه جلوگیری کنم؟ پاسخ این سوال احتمالاً با پاسخ شما به سوال قبلی مرتبط است.

 • معیارهای ارزیابی را درک کنید

علاوه بر درک اینکه چرا مرتکب اشتباه شده اید، همچنین باید آنچه را که ارزیاب از شما انتظار دارد در آزمون نشان دهید، واضح بدانید.

برای هر بخش از آزمون اطلاعاتی در مورد ارزیابی وجود دارد. مخصوصاً برای Writing و Speaking توصیف‌گرهای سطحی برای هر معیار وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا نحوه رتبه‌بندی ارزیابان OET  را درک کنید.

تقویت زبان فرانسه

مهارت های زبان فرانسوی خود را در 10 مرحله بهبود بخشید

Writing و Speaking  برای آمادگی ازمون OET

نوشتن (Writing)

عملکرد شما در بخش Writing به طور مستقل توسط حداقل دو ارزیاب آموزش دیده مشخص می شود. هیچ یک از ارزیاب‌ها نمی‌دانند که دیگری به شما چه نمره‌هایی داده است یا در هیچ یک از آزمون‌های فرعی دیگر چه نمره‌هایی کسب کرده‌اید.

عملکرد شما بر اساس شش معیار نمره گذاری می شود و برای هر معیار یک امتیاز گروهی دریافت می کند:

 • هدف (این که آیا هدف نامه بلافاصله برای خواننده آشکار می شود و به اندازه کافی در طول نامه بسط داده می شود)
 • محتوا (این که آیا تمام اطلاعات لازم برای خواننده گنجانده شده و دقیق است)
 • مختصر و وضوح (اینکه آیا اطلاعات غیر ضروری حذف شده است تا نامه خلاصه ای مؤثر برای خواننده باشد)
 • ژانر و سبک (این که آیا ثبت، لحن و استفاده از اختصارات برای خواننده مناسب است)
 • سازماندهی و چیدمان (این که آیا نامه سازماندهی شده و به خوبی برای خواننده تنظیم شده است)
 • زبان (این که آیا دقت دستور زبان، واژگان، املا و نقطه گذاری اطلاعات لازم را به خواننده منتقل می کند)

صحبت كردن (Speaking)

کل بخش Speaking ضبط می شود و فایل ضبط شده ارزیابی می شود.

 • عملکرد شما در این بخش آزمون به طور مستقل توسط حداقل دو ارزیاب OET آموزش دیده مشخص می شود.
 • هیچ یک از ارزیابان نمی‌دانند که دیگری چه نمره‌هایی به شما داده است یا شما در هر یک از آزمون‌های فرعی دیگر چه نمره‌هایی کسب کرده‌اید.
 • همکار روز آزمون شما هیچ نقشی در ارزیابی عملکرد شما ندارد.
 • قضاوت ارزیابان OET هدفمند و خاص است، نه یک ارزیابی کلی از توانایی داوطلبان در گفتار انگلیسی.
 • ارزیابان OET آموزش دیده اند تا بر نحوه پاسخ یک داوطلب به کار خاص در روز تمرکز کنند. آنها معیارهای ارزیابی خاصی را اعمال می کنند که منعکس کننده خواسته های ارتباطات در محیط کار حرفه ای سلامت است. به یاد داشته باشید که OET آزمونی برای مهارت های زبان انگلیسی است، نه آزمون دانش حرفه ای.

معیارهای ارزیابی برای آمادگی آزمون OET

داوطلبانی که با معیارهای ارزیابی آشنا هستند و به جزئیات وظیفه ایفای نقش خاص توجه دارند، شانس بیشتری برای نشان دادن توانایی خود در زمینه های کلیدی دارند. داوطلبانی که از مطالب حفظ شده استفاده می کنند یا صرفاً به تکنیک هایی تکیه می کنند که در شرایط دیگر کارآمد هستند، معمولاً در آزمون به طور کامل عمل نمی کنند.

عملکرد شما در هر یک از دو نقش آفرینی Speaking بر اساس 9 معیار نمره گذاری می شود و برای هر معیار یک امتیاز مجموع دریافت می کند. معیارهای نه گانه به دو بخش مختلف تقسیم می شوند: زبانی و ارتباطی بالینی.

معیارهای زبانی:

 • قابل فهم بودن: تأثیر تلفظ، لحن و لهجه شما بر میزان وضوح که شنونده می تواند آنچه را که می گویید بشنود و بفهمد.
 • روان صحبت کردن: تأثیر سرعت و روان گفتار شما بر درک شنونده
 • مناسب بودن زبان: تأثیر زبان، لحن و حرفه ای بودن شما بر درک و راحتی شنونده
 • منابع گرامر و بیان: تأثیر سطح دقت گرامری و انتخاب واژگان شما بر درک شنونده.

معیارهای ارتباط بالینی:

 • ایجاد رابطه: تأثیر انتخاب شما برای باز کردن گفتگو و نشان دادن همدلی و احترام بر راحتی شنونده
 • درک و تلفیق دیدگاه بیمار: تأثیر نحوه مشارکت کامل بیمار در گفتگو بر درک و راحتی شنونده
 • ارائه ساختار: تأثیر نحوه سازماندهی اطلاعات ارائه شده و معرفی موضوعات جدید برای بحث بر درک شنونده
 • جمع‌آوری اطلاعات: تأثیر نوع سؤالاتی که می‌پرسید و نحوه گوش دادن به پاسخ‌ها بر درک شنونده

اطلاعات دادن: تأثیر نحوه ارائه اطلاعات و بررسی این اطلاعات بر راحتی و درک شنونده

Reading برای آمادگی آزمون OET

خواندن (Reading)

 • خواندن قسمت A (تکلیف خواندن سریع) توانایی شما را در اسکن سریع متون مختلف در یک موضوع معین به منظور یافتن اطلاعات خاص آزمایش می کند. برای این منظور، قسمت A کاملاً زمان بندی شده است و شما باید تمام 20 سؤال را در 15 دقیقه اختصاص داده شده تکمیل کنید. برای انجام موفقیت آمیز کار، همچنین باید قوانین انواع متن پزشکی مختلف را درک کنید و ارائه اطلاعات عددی و متنی را درک کنید.
 • خواندن قسمت B توانایی شما را در درک جزئیات، اصل یا نکته اصلی متون پیچیده ای که معمولاً در محل کار مراقبت های بهداشتی یافت می شود، آزمایش می کند. برای تکمیل موفقیت آمیز کار، باید ایده های خاصی را در سطح جمله شناسایی کنید.
 • خواندن قسمت C توانایی شما را برای درک معنای صریح یا ضمنی و همچنین نگرش یا نظر ارائه شده در یک متن طولانی تر آزمایش می کند. برای انجام موفقیت آمیز کار، باید رابطه بین ایده ها را در سطح جمله و پاراگراف شناسایی کنید. بخش C همچنین توانایی شما را برای درک دقیق منابع واژگانی و عبارات پیچیده در متن آزمایش می کند.
 • ارزیاب هایی که به بخش Reading نمره می دهند واجد شرایط و آموزش عالی هستند. پاسخ های داوطلبین بر اساس یک راهنمای علامت گذاری شده ارزیابی می شود. در طول جلسه نمره گذاری، پاسخ های مشکل دار یا پیش بینی نشده برای راهنمایی به زیر گروهی از ارزیابان ارشد ارجاع داده می شود.

تقویت مهارت هایتان برای آمادگی آزمون OET

 • مهارت های خود را بهبود بخشید

اکنون درک روشنی از نقاط قوت و ضعف خود دارید، برای بهبود آنها وقت بگذارید.

این به معنای شرکت در آزمون عملی پس از آزمون تمرینی نیست. تمام این کار این است که شما را با فرمت آزمون بسیار آشنا می کند. در روز آزمون با موضوعات و سؤالات یکسانی مواجه نخواهید شد، بنابراین به جای تمرکز بر قالب، روی مهارت های زبانی خود تمرکز کنید.

به تنهایی مطالعه کردن آسان نیست، ثبت نام در دوره آمادگی آزمون OET در موسسه تخصصی زبان هیراد باعث می شود تفاوت قابل توجهی در سطح زبان شما ایجاد شده و شانس موفقیت بیشتری را در روز آزمون به شما می دهد.

زمان حضور در آزمون OET

 • زمانی که آماده شدید درخواست دهید

تا زمانی که مطمئن نشدید مهارت های زبانی مورد نیاز را برای نمره مورد نظر خود دارید، در درخواست عجله نکنید. ما می دانیم که شما از قبل در حال برنامه ریزی برای زندگی جدید خود هستید، اما اگر اکنون با احتیاط پیش بروید، خیلی سریعتر به آنجا خواهید رسید. با آمادگی مناسب می توانید بدون نیاز به تکرار و مطالعه مکرر در آزمون شرکت کنید و به نتایج دلخواه خود برسید. در دراز مدت نتیجه خواهد گرفت.

مرکز تخصصی زبان هیراد با مجرب ترین کادر آموزشی در کوتاه ترین مدت زمان دوره های آمادگی این آزمون را بصورت حضوری و آنلاین در سرتاسر دنیا برگزار میکند.

                           خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.​​

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 7 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30