فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمون OET دندانپزشکی

دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا را دارند باید مراحل مختلفی را طی کنند تا مهارت های خود را با استانداردهای کشورهای پذیرنده مهاجرت تطبیق دهند. آزمون OET دندانپزشکی یکی از این معایناتی است که برخی از داوطلبان مهاجرت شغلی باید با آن روبرو شوند.
برای کسب نمره قبولی در آزمون OET، باید برنامه درسی و سیستم ارزیابی آزمون OET را بشناسید و همچنین با آزمون و ساختار آن آشنا شوید. دسترسی به منابع و نمونه سوالات یکی از موثرترین عوامل در کسب نمره بالا در آزمون زبان حرفه ای است.

در این گفتگو به بررسی آزمون OET دندانپزشکی و تمامی ابعاد آن برای متقاضیان مهاجرت کاری می پردازیم. بد نیست بدانید که علاوه بر آزمون OET، دندانپزشکان در معاینه پرومتریک دندان، معاینه پرومتریک جراحی دندان، پروتز و … نیز شرکت می کنند.

آزمون OET دندانپزشکی چیست؟

آزمون OET دندانپزشکی یکی از آزمون های انتخابی در آزمون زبان انگلیسی حرفه ای است. آزمون OET چیست؟ می توان گفت این آزمون ابزاری برای انتخاب سطح تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان می باشد.

آزمون OET همانطور که از نامش پیداست آزمونی است که به منظور سنجش زبان تخصصی استخدام در علوم پزشکی و پیراپزشکی برگزار می شود. در این آزمون دوازده تخصص متمایز وجود دارد که دندانپزشکی یکی از شاخه های آن می باشد.

داوطلبان و شرکت کنندگان در آزمون OET دندانپزشکی باید در بازه زمانی مشخص به سوالات رشته زبان انگلیسی پاسخ دهند. از آنجایی که این سوالات در زمینه زبان انگلیسی مطرح می شود، با علوم پزشکی مرتبط با دندانپزشکی نیز مطابقت دارد.

بنابراین، آزمون زبان حرفه ای دندانپزشکی (OET) به عنوان یک دوره ماهانه در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود.

آزمون OET دندانپزشکان

چرا در آزمون دندانپزشکی OET شرکت کنیم؟

در فرآیند مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند. این شرایط با توجه به کشور مقصد هر فرد و همچنین نوع مهاجرت کاری/تحصیلی و غیره تعیین می شود. با این حال، وضعیت کلی مهاجرت کاری در هر کشوری عملاً یکسان است.

متقاضیان مهاجرت کاری باید دارای گواهینامه و مدارک معتبر در زمینه حرفه ای خود و دانش کافی زبان انگلیسی باشند. از آنجایی که تسلط به زبان انگلیسی یکی از پیش نیازهای مهاجرت است، آزمون های متعددی وجود دارد که مهارت زبان انگلیسی افراد را می سنجد.
تافل، آیلتس و غیره تست هایی با قابلیت اطمینان بالا و مورد قبول بسیاری از کشورها از جمله آزمون های زبان انگلیسی است که افراد قبل از مهاجرت در آن قبول می شوند.

به نوبه خود آزمون OET دندانپزشکی یکی از آزمون های معتبر در این زمینه است که به متخصصان حوزه درمان و به ویژه دندانپزشکان اختصاص دارد. شرکت در آزمون OET دندانپزشکی تمامی نیازهای داوطلبان را در دوران مهاجرت کاری برآورده می کند. یعنی این آزمون کاملا قابل اعتماد است و منحصراً در حوزه علوم پزشکی انجام می شود.

با این جزئیات، اگر می‌خواهید با توجه به شرایط خود، لزوم شرکت در آزمون OET دندانپزشکی را درک کنید، می‌توانید با مشاوران مجرب هیراد در ایران مشورت کنید. برای این کار کافی است با شماره های تماس مندرج فوتر با ما تماس بگیرید.

ضرورت آزمون OET برای مهاجرت دندانپزشکان

امروزه با توجه به افزایش روزافزون خدمات پزشکی و بهداشتی برای شهروندان، کشورها با کمبود نیروی بهداشتی و درمانی مواجه هستند.تلاش برای جذب کادر پزشکی و فارغ التحصیلان سایر کشورها امری ضروری شده است.

امروزه دندانپزشکی یکی از رشته هایی است که در سراسر جهان به خصوص در کشورهای پیشرفته طرفداران زیادی دارد که با توجه به افزایش تقاضای شهروندان برای استفاده از خدمات نوین دندانپزشکی زمینه ساز مهاجرت های حرفه ای شده است. دندانپزشکان کشورهای توسعه یافته
دسترسی به امنیت شغلی با درآمد بالا، دسترسی به ویزای خانواده، اقامت دائم در کشور مقصد، دسترسی به حقوق شهروندی، از جمله آموزش عمومی رایگان برای کودکان زیر 18 سال، و همچنین مجوز کار زنی که درخواست استفاده رایگان از خدمات پزشکی را دارد.

همگی از مزایای مهاجرت کار دندانپزشکان به کشورهای پیشرفته اروپا، استرالیا و آمریکا می باشد که انگیزه دندانپزشکان را برای کار برای مهاجران در این کشورها افزایش می دهد.
با این حال، دندانپزشکان باید مدارکی را برای مهاجرت کاری به کشورهای دیگر ارائه دهند و واجد شرایط دریافت ویزای کار و مجوز کار در دندانپزشکی باشند. همانطور که گفتیم یکی از مدارک مهم برای اخذ مجوز کار شرکت در آزمون زبان OET برای مهاجرت دندانپزشکی می باشد.

ساختار امتحان OET دندانپزشکی

دندانپزشکانی که مایل به مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، انگلستان و ایالات متحده هستند، برای اثبات مهارت های زبانی خود باید آزمون OET گذرانده شوند. آزمون OET برای 12 رشته از جمله پرستاری، دندانپزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و … توسط دانشگاه کمبریج انگلستان در بسیاری از کشورهای جهان برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می شود.

چهار مهارت آزمون مورد نیاز دندان پزشکان شامل:

  • شنیداری (Listening)
  • درک مطلب یا خواندن (Reading)
  • نوشتاری (Writing)
  • گفتاری (Speaking)

امتحان OET دندانپزشکی چگونه برگزار و ارزیابی می شود؟

این آزمون مانند آزمون زبان انگلیسی آیلتس در چهار مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن برگزار می شود. ارزیابی هر مهارت با نمرات الف، ب، ج، د، ه به مدت دو سال. بر اساس اطلاعات موجود در اکثر مراکز دانشگاهی و حرفه ای استرالیا، درجه B حداقل نمره ارزیابی OET برای گروه های پزشکی و پرستاری است. علاوه بر این، مراکزی در مناطق مختلف استرالیا وجود دارد که درجه C را در رشته های مختلف پزشکی دریافت می کنند.

 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30