آزمون آیلتس لایف اسکیلز / IELTS Life Skills/ آزمون آیلتس (UKVI)

آزمون آیلتس لایف اسکیلز / IELTS Life Skills/ آزمون آیلتس (UKVI)

آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS Life Skills)

آزمون آیلتس لایف اسکیلز به چه درد می خورد ؟ اگر می خواهید برای گرفتن ویزا به جهت مهاجرت به انگلستان (UK) اقدام کنید باید آزمون IELTS for(UKVI) این به معنی آیلتس برای ویزای UK و Immigration و قصد مهاجرت می باشد . اگر می خواهید برای مهاجرت و گرفتن ویزای UK اقدام کنید باید در آزمون جنرال آیلتس برای (UKVI) شرکت کنید اما اگر می خواهید درخواست ویزای ادامه تحصیل از UK بکنید به شما توصیه می گردد در آزمون آیلتس آکادمیک برای ( UKVI ) شرکت کنید

آیلتس UKVI

جزییات آزمون آیلتس لایف اسکیلز

اگر شما امتیاز آیلتس آکادمیکتان برای UKVI کمتر از امتیاز مورد قبول دانشگاه های انگلستان باشد ، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید . اگر شما امتیاز مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان را کسب نکنید نیاز به شرکت در دوره زبان انگلیسی ( دوره پیش نیاز دارید ) تا بتوانید وارد دانشگاه شوید اما اگر در آزمون آیلتس آکادمیک برای UKVI امتیاز مورد نظر را کسب کنید بدون هیچ محدودیتی وارد دانشگاه می شوید و نیاز به دوره زبان پیش نیاز ندارید .

  • تست( IELTS Life Skills A1 )  برای افرادی مورد نیاز است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخش از درخواستشان برای کسب ویزای UK و مهاجرت برای خانواده و اقامت در کشور انگلستان را نشان دهند. 
  • تست( IELTS Life Skills A2 )  برای افرادی مورد نیاز است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخشی از درخواستشان برای کسب ویزای UK و اقامت خانوادگیشان و یا درخواست ویزای همسر را نشان دهند . این تست فقط در UK قابل دسترسی است. 
  • تست( IELTS Life Skills B1 )  برای افرادی نیازمند است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخشی از درخواستشان برای ویزای UK و مهاجرت برای اقامت دائم و کسب شهروندی انگلستان را نشان دهند. 

آیلتس UKVI با آزمون آیلتس فرمتی کاملاٌ مشابه دارد. محتوای آزمون (Content)، فرمت آزمون ، سیستم نمره دهی آزمون و میزان سختی این آزمون با آیلتس یکسان می باشد فقط فرمت گزارش نمره آزمون UKVI با آزمون آیلتس کمی متفاوت است که مشخص شود افراد متقاضی در آزمون آیلتس UKVI شرکت کرده اند . باید دقت کنید که برای کسب ویزای کشور انگلستان به چه نوع آزمون آیلتس UKVI نیازمندید و چه امتیازی نیاز دارید. در حقیقت IELTS Life Skills فقط مهارت هایSpeaking و Listeningشما را مورد سنجش قرار می دهد و عمدتاٌ برای کسب ویزای خانوادگی و اقامت دائم و اخذ شهروندی کشور انگلستان مورد نیاز است. لازم به ذکر است که مواد آموزشی آمادگی برای تست های UKVIو Life Skillsمتفاوت از آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال می باشد . در حقیقت ساده تر است . 

 دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد