آزمون آیلتس ukvi
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمون آیلتس ukvi

آیلتس یکی از آزمون‌های بین‌المللی برای تعیین سطح زبان متقاضیان مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور است که انواع مختلفی دارد. انواع این آزمون شامل جنرال، اکادمیک، لایف اسکیلز و یوکی‌وی‌آی می‌شوند. در بین این آزمون‌ها ukvi به‌دلیل شباهت زیاد به جنرال بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. اما آزمون آیلتس ukvi چیست و به چه کاری می‌آید؟

بسیاری از متقاضیان هر ساله به‌دلیل شرایطی خاص به‌جای سایر آزمون‌های آیلتس، ترجیح می‌دهند که در یوکی‌وی‌آی شرکت کنند تا با دریافت نمره قبولی زمینه مهاجرتشان به کشور انگلستان به‌وجود بیاید. اما برخی داوطلبان آزمون آیلتس نیز در مورد یوکی‌وی‌آی و شرایط آن اطلاعی ندارند.

خوشبختانه دوره‌های ورود به ukvi در کشور ایران برگزار می‌شوند؛ شما می‌توانی با شرکت در دوره آیلتس فشرده یا کلاس‌های معمولی برای این امتحان آماده شوید و نمره قابل‌قبولی بگیرید.

برای اینکه بخواهید در آزمون آیلتس شرکت و از نمره قبولی آن به نفع خود برای مهاجرت و دریافت ویزا یا تحصیل در خارج از کشور استفاده کنید، ابتدا باید انواع آن را بشناسید؛ برای همین ما در این مطلب به‌عنوان راهنما در کنارتان هستیم تا تمام نکته‌های لازم درباره آزمون آیلتس ukvi را توضیح دهیم.

آزمون آیلتس ukvi چیست؟

به‌ دلیل اینکه بیشتر متقاضیان آزمون آیلتس تصمیم به ثبت‌نام در بخش جنرال یا آکادمیک این امتحان را دارند، معمولاً آزمون‌هایی مثل ukvi خیلی بحث برانگیز نیستند. اما در این بین افرادی پیدا می‌شوند که به‌دلیل شرایط خاص و منحصر‌به‌فردشان حتماً باید مدرک مربوط به این آزمون را بگیرند تا بتوانند به خارج از کشور مهاجرت کنند، به‌نحوی‌که هیچ مشکلی در این زمینه برایشان به‌وجود نیاید.

در واقع ukvi را می‌توان به‌عنوان یک آزمون امن به‌ شمار آورد که از طرف دولت بریتانیا هر ساله برای متقاضیان مهاجرت و دریافت ویزای این کشور برگزار می‌شود. در طی این آزمون داوطلب باید تمام تلاش خود را به‌خرج دهد تا به ممتحنین ثابت کند در سطح مناسبی از زبان انگلیسی قرار دارد و در این زمینه برای وی جهت زندگی در خارج از کشور مشکلی به‌وجود نمی‌آید.

تمامی قوانین مربوط به یوکی‌وی‌آی از طرف دولت انگلستان وضع می‌شوند و همه داوطلبان موظف به رعایت آنها هستند. شما باید حتماً این امتحان را در مراکزی تحت نظارت اداره مهاجرت انگلستان انجام دهید، تا از طرف دولت این کشور قابل‌قبول باشد؛ در واقع همین موضوع را می‌توان به‌عنوان بزرگترین تفاوت ukvi با امتحان جنرال آیلتس به‌شمار آورد. این 2 امتحان از لحاظ نحوه برگزاری و ساختار شبیه یکدیگر هستند و فقط از لحاظ مراکز اجرای آزمون و میزان نظارت‌ها با یکدیگر تفاوت دارند.

با شرکت در دوره ielts می‌توانید تمام پیچ‌وخم‌های مسیر آمادگی برای این آزمون را بشناسید و برای ورود به آنها آماده شوید.

آزمون آیلتس ukvi

آشنایی با انواع آزمون ukvi

تست‌هایی که سازمان ویزای انگلستان برای داوطلبین مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرد، متنوع هستند و برای همین ukvi را می‌توان در دسته‌بندی‌های متنوعی قرار دارد. اکنون در ادامه قصد داریم که انواع این امتحان را بررسی کنیم و درباره هر یک از آنها توضیح‌های مهم و کاربردی دهیم:

  • Academic

کسانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان برای تحصیل یا دریافت ویزای کار را دارند، باید در این امتحان شرکت کنند.

  •  General Training

اگر متقاضی تحصیل در کشور انگلستان هستید، باید در این آزمون شرکت کنید.

  • Life Skills A

اگر برای دیدن افراد خانواده‌تان به انگلیس مهاجرت کرده‌اید، باید در این امتحان شرکت کنید که شامل Speaking و Listening می‌شود.

  • Life Skills A2

اگر برای دیدن همسر خود به خارج از کشور مهاجرت می‌کنید، باید در این امتحان شرکت کنید که شامل Speaking و Listening می‌شود.

  • Life Skills B1

افرادی که می‌خواهند اقامت دائم کشور انگلستان را اخذ کنند و شهروندی این کشور را بگیرند، باید در لایف‌اسکیلز B1 شرکت کنند که شامل آزمون‌های اسپیکینگ و لیسنینگ می‌شود.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس ukvi

آزمون آیلتس ukvi به‌شیوه سایر امتحانات برگزار می‌شود و طی آن بخش اسپیکینگ به‌صورت رودررو و بخش‌های دیگر نیز با استفاده از قلم و کاغذ یا کامپیوتر انجام خواهند شد. این امتحان 2 روز به‌طول می‌انجامد و تمامی مراحل زیر نظر دوربین‌های امنیتی ثبت خواهد شد. داوطلبان می‌توانند بر اساس تصمیم و علاقه خود در این آزمون به‌صورت کامپیوتری یا کاغذی شرکت کنند.

پیشنهاد می‌دهیم که اگر رابطه خوبی با کامپیوتر و دنیای فناوری ندارید، از روش کتبی و سنتی استفاده کنید؛ در‌غیر‌این‌صورت روش‌های جدید کامپیوتری از مشکلات مربوط به قلم و کاغذ جلوگیری می‌کنند و تجربه‌ای خوشایندتر جهت شرکت در امتحان را برایتان به‌ارمغان می‌آورند.

نمره های آزمون آیلتس ukvi

شما برای دریافت انواع ویزا‌های مختلف کشور انگلستان باید به سطح مشخصی در این آزمون برسید. در واقع برای محقق‌شدن معیار‌های مشخص‌شده باید نمره قابل‌قبولی به‌دست‌آورید. در ادامه لیست انواع نمره موردنیاز بابت دریافت انواع ویزا‌های انگلستان را برایتان قرار می‌دهیم:

نام ویزا میزان نمره
ویزای جنرال Tier 1 این ویزا در حد C1 است و برای دریافت آن باید نمره بالای 7 بیاورید. 
ویزای استعداد‌های خاص Tier 1 این ویزا در حد B2 و برای استعداد‌های خاص است و برای دریافت آن باید حداقل نمره‌تان بالای 4 باشد. 
ویزای کارآفرینی Tier 1 این ویزا برای افراد کارآفرین طراحی شده و در حد B1 است و حداقل نمره برای دریافت آن 4 محاسبه می‌شود. 
ویزای عمومی Tier 2 یکی از انوع ویزای عمومی این ویزا است که برای دریافت آن باید حداقل نمره 4 داشته باشید. 
ویزای ورزشکاری Tier 2 این مدرک مخصوص ورزشکاران بوده و حداقل نمره موردنیاز آن 4 است. 
ویزای دانش‌آموزی Tier 4 این ویزا برای دانش‌آموزان قبل از ورود به محیط دانشگاه در نظر گرفته می‌شود و نمره قبولی برای شرکت در آن 4 است. 
ویزای خانواده یک فرد مقیم این ویزا مخصوص افرادی طراحی شده است که در IELTS UKVI نمره مناسبی دریافت کرده‌اند و باید خانواده‌شان نیز در لایف‌اسکیلز نمره A1 بگیرند. 

Ukvi، آزمون مهم آیلتس

با آزمون آیلتس ukvi به‌راحتی می‌توانید به خارج از کشور مهاجرت کنید و زندگی همراه با راحتی و سرشار از آسایش داشته باشید. خوشبختانه این امتحان به‌شیوه‌های مختلفی برگزار می‌شود که می‌توانید یکی از انواع روش‌های شرکت در آن را انتخاب کرده و منتظر روز برگزاری آزمونتان باشید. در این زمینه می‌توانید از کارشناس‌های حرفه‌ای و کاربلد نیز مشاوره دریافت کنید تا به‌بهترین‌شیوه جهت آمادگی در این امتحان کمکتان کنند.

آزمون آیلتس ukvi هم‌اکنون موردتوجه بسیاری از مردم در سرتاسر دنیا قرار گرفته است و بسیاری از آنها به‌جای شرکت در جنرال یا آکادمیک ترجیح می‌دهند به‌منظور دریافت مدرکی معتبرتر و بهتر در یوکی‌وی‌آی شرکت کنند. البته نگران این امتحان نباشید، چون از لحاظ ساختاری به جنرال نزدیک بوده و تفاوتی با آن ایجاد نمی‌کند، از‌این‌رو با خیلی راحت می‌توانید در آن شرکت کنید و نمره قبولی نیز به‌دست‌آورید.

اگر نیاز به دریافت راهنمایی‌های بیشتر برای آزمون آیلتس ukvi را دارید، پیشنهاد می‌دهیم که در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید. مدرسین و اساتید این کلاس‌ها شما را برای شرکت در این آزمون آماده خواهند کرد. آنها با اجرای ماک و آزمون‌های مشابه مهارت‌هایتان را نیز افزایش خواهند داد، به‌اندازه‌ای که تبدیل به شخصی حرفه‌ای  و مسلط به زبان انگلیسی می‌شوید و به‌خوبی پاسخ تمام سؤال‌های بخش‌های مختلف آزمون را خواهید داد.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30