باور کاملا اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

7 باور کاملا اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی اغلب به عنوان یک کار دلهره آور تلقی می شو و در این میان، تصورات غلط متعددی پدید آمده است. یکی از تصورات غلط رایج این است که تسلط فقط از طریق قواعد گرامری سفت و سخت و آموزش رسمی بدست می آید. با این حال، این اهمیت فراگیری و غوطه وری زبان طبیعی را نادیده می گیرد.

یکی دیگر از تصورات غلط این است که تلفظ کامل برای برقراری ارتباط موثر مهم است. علاوه بر این، این تصور غلط وجود دارد که فقط کودکان خردسال یا افراد در کشورهای انگلیسی زبان می توانند به زبان انگلیسی مهارت پیدا کنند. چنین ایده هایی پتانسیل یادگیرندگان بزرگسال را با پیشینه های مختلف حذف می کند. درک و رفع این باورهای غلط برای ایجاد یک تجربه یادگیری مثبت و موثر انگلیسی ضروری است. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی 7 باور اشتباه در یادگیری زبان بپردازیم.

1. من میانه خوبی با زبان انگلیسی ندارم!

اولین باور غلط: من میانه خوبی با زبان انگلیسی ندارم!

یادگیری زبان سفری جذاب است که با قدرت ادراک آغاز می شود. درست است که تلقین ها می توانند بر باورهای ما تأثیر بگذارند، اما مهم است که آنها را در هنگام فراگیری زبان جدید به چالش بکشیم. به جای اینکه به خودمان بگوییم نمی‌توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم زیرا این زبان مادری ما نیست، بیایید یک دیدگاه منطقی را بپذیریم.

محققان ادعا می‌کنند که ذهن انسان می ‌تواند زبان ‌های جدید را حتی فراتر از دوران کودکی درک کند، زیرا ظرفیت ما برای جذب و حفظ کردن همیشه وجود دارد. انگلیسی آنقدرها هم تفاوتی با زبان مادری ما ندارد. بنابراین، بیایید ذهنیت خود را بازنشانی کنیم و خود را به روی شگفتی ها و امکانات یادگیری زبان متمرکز نگه داریم. هنگامی که درک خود را تغییر دادیم، متوجه خواهیم شد که یادگیری زبان انگلیسی یک سفر هیجان انگیز است. پس از این که این باور را کنار گذاشتید، می توانید با یادگیری زبان و شرکت در دوره آیلتس، این مدرک بین المللی را دریافت کنید.

2. از حرف زدن به زبان انگلیسی خجالت می کشیم

از حرف زدن به زبان انگلیسی خجالت می کشیم

جیمز جویس، شاعر انگلیسی، با تاکید بر درس‌های ارزشمند ذاتی خطاهای انسانی، اعلام کرد: «اشتباهات درهای اکتشافات هستند». این احساس برای حوزه یادگیری زبان انگلیسی نیز صدق می کند. هر اشتباه فرصتی برای یادگیری و رشد می دهد.

نیازی نیست در هنگام تلفظ اشتباه کلمات یا جملات احساس خجالت کنید. به یاد داشته باشید، حتی کسانی که اکنون به زبان انگلیسی تسلط دارند، زمانی مبتدی بودند! برای یادگیری موثر انگلیسی، مهم است که با خودتان مهربان باشید و از سرزنش مداوم خود خودداری کنید. در عوض، اشتباهات را به عنوان فرصتی برای بهبود و رشد در نظر بگیرید.

غلبه بر کمرویی و این باور اشتباه در یادگیری زبان را می توان با بیان صادقانه مراحل یادگیری خود به دیگران نیز به دست آورد. با انجام این کار، نه تنها از هر گونه فشاری رهایی خواهید یافت، بلکه ممکن است دوستان جدیدی نیز پیدا کنید که مهارت های زبانی آنها از شما بیشتر است.

بنابراین، با اطمینان به جلو قدم بردارید، اشتباهات را بپذیرید و ارتباطاتی ایجاد کنید که شما را به سمت تسلط بر زبان انگلیسی سوق دهد!

3. یادگیری زبان از من دیگه گذشته!

اغلب می شنویم که کودکان و نوجوانان به دلیل داشتن ذهن جوان و چابک، زمان آسان تری برای یادگیری زبان دوم دارند. با این حال، این بدان معنا نیست که بزرگسالان یا افراد مسن نمی توانند سفرهای یادگیری زبان را آغاز کنند. در واقع، تجربه و توانایی حل مسئله آنها می تواند سودمند باشد.

به جای استفاده از سن به عنوان بهانه، مهم است که بر سبک یادگیری فردی خود تمرکز کنید. برای شناسایی چالش های خاصی که در حین یادگیری زبان انگلیسی با آن مواجه می شوید، لحظه ای وقت بگذارید. آیا درک مطالب است؟ آیا با روش های تدریسی که در کلاس های خود استفاده می کنید، مشکل دارید؟ شاید ارتباطی با محیط کلاس یا همکلاسی هایتان پیدا نکرده باشید.

هنگامی که مانع اصلی را که مانع پیشرفت شما می شود مشخص کردید، می توانید تغییراتی را اعمال کنید تا یادگیری را برای خود آسان و لذت بخش کنید. رویکردهای مختلف را بپذیرید، به دنبال منابع اضافی باشید و فعالانه در سفر یادگیری زبان خود شرکت کنید. به یاد داشته باشید، برای تسلط بر یک زبان جدید و گسترش افق های خود هرگز دیر نیست و هر فرد در هر سنی می‌ تواند با یادگیری و شرکت در دوره تافل پله های ترقی را طی کند.

4. وقت ندارم

از حرف زدن به زبان انگلیسی خجالت می کشیم

ما می‌دانیم که این روزها همه خیلی سرشان شلوغ است و دائما دنبال زمان خالی می‌ گردند. این موضوع می تواند احساس کند که هرگز لحظه ای برای وقت گذاشتن و یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد که این موضوع دقیقا مهم ترین باور اشتباه در یادگیری زبان اشت! نکته اینجاست: یادگیری زبان انگلیسی لازم نیست تمام وقت شما را صرف کند. همه چیز در مورد مدیریت موثر زمان است.

لحظه ای وقت بگذارید تا بفهمید چه زمانی در بهترین حالت برای یادگیری قرار می گیرید. ما در مورد زمانی صحبت نمی کنیم که شما وقت آزاد و ذهنی آرام دارید. منظور ما زمانی است که مغز شما بیشترین کارایی را دارد، زمانی که تمرکز شما در بالاترین حد است و یادگیری بدون زحمت انجام می شود.

هنگامی که آن زمان طلایی یادگیری را شناسایی کردید، برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که در آن ساعات اوج یادگیری زبان انگلیسی مناسب باشد. حتی اگر فقط نیم ساعت باشد، کاملا خوب است! آن را در دفتر خود یادداشت کنید، ثابت قدم باشید و آن را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

برای اطمینان از اینکه هرگز فراموش نمی کنید، کتاب ها و جزوات را در کیف خود نگه دارید، فایل های صوتی یا تصویری را در تلفن خود دانلود کنید. با در اختیار داشتن این منابع، بدون توجه به اینکه کجا می روید، دائما در یادگیری غرق خواهید شد!

5. توان مالی ندارم!

توان مالی ندارم

این درست است که بسیاری از مردم اغلب از پول به عنوان بهانه ای برای دنبال نکردن فرصت های یادگیری استفاده می کنند. اما نکته اینجاست: آیا نمی توان برخی از این هزینه های اضافی را در زندگی کاهش داد یا حتی آن ها را حذف کرد تا بتوانید پس انداز کنید و در کلاس زبان سرمایه گذاری کنید؟ پاسخ یک بله چشمگیر است! تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه محکم برای مدیریت پاداش یا حقوق و کاهش هزینه های غیر ضروری است.

کلاس های زبان معمولا به صورت ماهانه هزینه دریافت می کنند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد هزینه نیست. به جای بهانه تراشی، وقت آن رسیده است که در بودجه بندی خود خلاقیت به خرج دهید و یادگیری را در اولویت قرار دهید.

به یاد داشته باشید، سرمایه گذاری در آموزش، سرمایه گذاری روی خودتان است و ارزش این را دارد که در برنامه های مالی خود جایی برای آن باز کنید. اجازه ندهید پول مانعی باشد که شما را از گسترش افق هایتان باز می دارد! پس از این برنامه ریزی دقیق، با شرکت در دوره آنلاین آیلتس خود را برای این امتحان و دریافت مدرک آماده کنید.

6. نمی توانم با لحجه حرف بزنم

تنوع گویش ها در سراسر جهان واقعا شگفت انگیز است! آنها نه تنها منحصر به فرد بودن افراد را برجسته می کنند، بلکه به شناخت آنها نیز کمک می کنند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی به معنای تقلید کامل از زبان مادری نیست.

در حالی که داشتن لهجه مناسب و تلفظ دقیق می تواند درک را در مکالمات افزایش دهد، به این معنی نیست که نداشتن لهجه بی عیب و نقص یادگیری زبان انگلیسی را غیرممکن می کند. در واقع، شما همچنان می توانید حتی با لهجه ای که در حال انجام است، ارتباط موثر برقرار کنید. تسلط بر تلفظ برخی کلمات زمان بر است، بنابراین تمرکز بر روی آن قسمت ها ایده خوبی است.

واقع بین بودن در مورد اهداف خود و دادن زمان کافی برای توسعه مهارت های مکالمه انگلیسی خود، نکته کلیدی است. پس ناامید نشوید! به تمرین ادامه دهید، سفر منحصر به فرد خود را در آغوش بگیرید و به یاد داشته باشید که ارتباط موثر فراتر از صرفا داشتن لهجه است.

7. زبان انگلیسی حوصله سر بر است

یادگیری زبان اصلاً نباید خسته کننده باشد! اگر آن را کسل کننده می دانید، وقت آن رسیده است که راه حل های جدید را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، مشکل خود زبان نیست، بلکه به روش یادگیری شما برمی گردد.

برای مبارزه با بی حوصلگی و هیجان در سفر یادگیری زبان خود، سعی کنید فعالیت های زیر را بگنجانید:

  • فیلم های انگلیسی زبان جذاب را تماشا کنید که علاقه شما را برانگیخته کند.
  • در آهنگ های خوب غوطه ور شوید و با آن ها آواز بخوانید.
  • با صدای بلند بخوانید! در کتاب ها یا مقالات جذابی که توجه شما را به خود جلب می کند شیرجه بزنید.

کشف کنید که چه چیزی به شما انرژی و به شما انگیزه می دهد. همه ما سلایق و ترجیحات متفاوتی داریم، بنابراین عواملی که فرآیند یادگیری را برای شما لذت بخش می کنند را شناسایی کنید و از آنها به خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید، یادگیری زبان یک ماجراجویی است و باید یک سفر سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد! فرآیند یادگیری صحیح را بپذیرید، با انگیزه بمانید و راه های جدیدی را برای تبدیل یادگیری زبان به تجربه ای هیجان انگیز کشف کنید.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30