لیست اصطلاحات ترید و ارز دیجیتال به انگلیسی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

لیست اصطلاحات ترید و ارز دیجیتال به انگلیسی

با گسترش استفاده از تراکنش‌های مالی دیجیتال و فاصله‌گرفتن افراد از پول نقد، ارزهای فیزیکی در برخی کشورها به تدریج از میان مردم کاسته شده است. این تحول در الگوی مالی جهانی، اهمیت بیشتری به مفاهیم ارز دیجیتال و اطلاعات مرتبط با آن اختصاص یافته است. در این سیاق، در این مقاله به بررسی اصطلاحات ترید و عبارات مرتبط با ارزهای دیجیتال پرداخته و معانی آن‌ها را توضیح خواهیم داد. این تغییرات نه تنها نشان‌دهنده تحولات در ساختار اقتصادی جهانی هستند، بلکه نیاز به درک عمیق‌تر از ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات مالی را نیز تاکید می‌کنند. اصطلاحاتی که در این زمینه به کار میروند همچون اکثر مبحث های دیگر به زبان انگلیسی هستند که شاید در هیچ دوره زبان انگلیسی دیگری مانند دوره آیلتس نیز با آنها آشنا نشوید. اما برای ورود به این بازار پر سود دانستن اصطلاحات آن خالی از لطف نیست.

ابتدا ماهیت ارز دیجیتال را بشناسید

ارز دیجیتال نماینده‌ای از روش‌های پرداخت الکترونیکی است که تنها در قالب دیجیتال و بدون وجود فیزیکی، برخوردار از ویژگی‌هایی منحصر به فرد است. این نوع ارز توسط فناوری‌هایی نظیر رایانه، تلفن هوشمند و اینترنت به صورت آنلاین میان افراد یا نهادها منتقل می‌شود.

برخی از ویژگی‌های چشمگیر ارز دیجیتال شامل عدم وجود نقدینگی فیزیکی، تسهیل در تراکنش‌های الکترونیکی و اعتماد به سیستم بلاک‌چین است. با پیشرفت فناوری و تغییر الگوهای مالی، افراد در جهان در حال گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال به جای روش‌های سنتی هستند.

تمایز ارز دیجیتال از ارزهای سنتی به عنوان یک نماینده مجازی از ارز است، که این امر نه تنها به سهولت در تبادلات مالی منجر می‌شود، بلکه نقل و انتقال آن باعث کاهش هزینه‌ها و زمان می‌شود. این تحول در عادات مالی نه تنها یک راه حل مدرن برای تبادل ارز است بلکه از تاثیرات عمیقی بر ساختار اقتصادها و روابط مالی جهانی بهره‌مند است.

اصطلاحات ترید و ارز دیجیتال به انگلیسی

حال که دانستیم ارز دیجیتال چیست و چگونه بر اقتصاد کشورها تاثیر گذار است، در این بخش سعی داریم به شما عزیزان اصطلاحات ترید و ارز دیجیتال که به انگلیسی معرفی شده و بسیاری از افراد نیز از آن ها استفاده می‌کنند را معرفی و بررسی کنیم.

Exchange صرافی:

صرافی یک پلتفرم است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را به صورت خرید و فروش مبادله کنند. این صرافی‌ها می‌توانند به صورت متمرکز یا غیرمتمرکز عمل کنند.

Wallet کیف پول:

Wallet کیف پو

کیف پول یا ولت در دنیای ارز دیجیتال یک وسیله امن برای ذخیره، ارسال و دریافت ارز دیجیتال است. این کیف پول‌ها امکان مدیریت امن اموال دیجیتال را فراهم می‌کنند و کاربران می‌توانند به راحتی از طریق آن‌ها تراکنش‌های خود را انجام دهند.

Address آدرس:

در دنیای ارز دیجیتال، عبارت “آدرس” به معنای مقصدی است که کاربران از آن برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. می‌توان آن را با شماره حساب بین‌المللی (IBAN) حساب‌های بانکی مقایسه کرد، زیرا هر ارز دیجیتال در هر صرافی آدرس منحصر به فردی دارد که معمولا با یک سری حروف و اعداد طولانی نمایش داده می‌شود. این اصطلاح به گونه‌ای است که معمولا در زمینه‌های مختلف معنی خاصی دارد.

Altcoin آلت‌کوین:

آلت‌کوین یک نام عمومی است که به تمام ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود، به جز بیت‌کوین. این ارزها پس از ظهور بیت‌کوین به وجود آمده‌اند و به عنوان جایگزین‌هایی برای بیت‌کوین معرفی می‌شوند. ارزهایی چون لایت‌کوین (LTC)، ریپل (XRP) و اتریوم (ETH) نیز به عنوان “آلت‌کوین” شناخته می‌شوند.

Arbitrage آربیتراژ:

در دنیای ارزهای دیجیتال، اصطلاح آربیتراژ به بهره‌بردن از تفاوت قیمت بین دو صرافی مختلف اشاره دارد. به عنوان مثال، اگر بیت‌کوین در یک صرافی با قیمت 48000 دلار و در صرافی دیگر با قیمت 50000 دلار فروخته شود، یک معامله‌گر می‌تواند ارز دیجیتال را در صرافی اول خریداری کند و سپس در صرافی دوم آن را با سود متوسطی بفروشد. این تکنیک ممکن است بر روی آلت‌کوین‌ها با حجم تراکنش کم و نوسانات بالا نیز قابل اجرا باشد.

اصطلاحات ترید: ATH:

“ATH” (سقف قیمت تاریخی) مخفف “All-Time High” است. شناخت این اصطلاح بسیار اهمیتی در پیگیری بازارهای ارزهای دیجیتال دارد. دارایی‌های کریپتوکارنسی به دلیل نوسانات بالایی که دارند، اطلاع از مقادیر ATH و همچنین مفاهیمی مانند سطوح حمایت/مقاومت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار مفید باشد.

Block بلوک:

بسیاری از ارزهای دیجیتال از بلوک‌ها بهره می‌برند که حاوی تراکنش‌هایی است که ابتدا تأیید و سپس جمع‌آوری می‌شوند. به طور معمول، هر 10 دقیقه یک بلاک جدید به بلاک‌چین اضافه می‌شود، که این اتفاق از طریق فرآینی به نام ماینینگ رخ می‌دهد. اصطلاح بلوک نیز در حوزه‌های مختلف معانی خاصی دارد.

Blockchain بلاک‌چین:

Blockchain بلاک‌چین

بلاک‌چین، یک دفتر کل دیجیتال در دنیای ارزهای دیجیتال است که از مجموعه‌ای از بلوک‌ها با تراکنش‌های تأیید شده، تشکیل شده است. در اصطلاحات کامپیوتری، به عنوان یک دفتر تراکنش در حال رشد شناخته می‌شود که توسط بلوک‌ها متصل به یکدیگر در یک زنجیره نگهداری می‌شود.

Token توکن:

توکن یک دارایی دیجیتال یا یک رمز ارز منحصر به فرد است که بلاک‌چین خاصی را ندارد و برای نمایش یک دارایی یا ابزار دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. توکن‌ها می‌توانند برای اهداف متنوعی مورد استفاده قرار گیرند، از جمله نمایش سهام یک شرکت یا استفاده به عنوان واحد پرداخت در یک بازار دیجیتال.

Crypto currency ارز دیجیتال:

Crypto currency ارز دیجیتال:

کریپتوکارنسی یا ارز رمزنگاری‌شده، یک نوع ارز است که تنها بر اساس رمزنگاری فعالیت می‌کند. به عنوان مثال، بیت‌کوین از رمزنگاری برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند و به عنوان یک رمزارز شناخته می‌شود.

Cryptography رمزنگاری:

رمزنگاری به طور اساسی فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات است. این مورد شامل تمام تکنیک‌هایی است که برای تبدیل اطلاعات قابل خواندن به چیزی که توسط ناظران نشود، استفاده می‌شود. در دنیای ارزهای دیجیتال، از رمزنگاری برای تأیید و ایمن‌سازی تراکنش‌های بیت‌کوین استفاده می‌شود.

Centralized exchange صرافی متمرکز

صرافی متمرکز و غیرمتمرکز دو ساختار اصلی در ترید هستند. در صرافی متمرکز، معاملات توسط یک مرکز کنترلی اداره می‌شوند که تمام دارایی‌ها در اختیار این مرکز قرار دارد. این ساختار به مراقبت از امانت‌ها و کنترل مراکز خطرناک کمک می‌کند. در این نوع صرافی امکان معاملات سنگین یز وجود دارد.

decentralized exchange صرافی غیرمتمرکز

در مقابل، در صرافی غیرمتمرکز، معاملات از طریق یک شبکه از ارتباطات بلاک‌چین انجام می‌شود و هیچ مرکز کنترلی وجود ندارد. این ساختار به کاربران امکان مستقلیت و حریم خصوصی بالاتری را می‌دهد، اما ممکن است با چالش‌های مدیریتی همراه باشد. بر خلاف صرافی متمرکز، در صرافی غیرمتمرکز امکان انجام معاملات رقم بالا وجود ندارد.

اصطلاحات ترید:

FOMO:

اصطلاح “FOMO” (ترس از دست دادن) مخفف “Fear of Missing Out” است. این واژه زمانی به کار می‌رود که سرمایه‌گذاران، بر اساس انتظارات خود برای افزایش ارزش دارایی، به خرید یک دارایی خاص مشغول می‌شوند. در این شرایط، فعالان بازار به راحتی می‌توانند به سمت این دارایی حرکت کنند، اگرچه این خرید بر مبنای ترس از از دست دادن سودهای قابل توجه صورت گرفته باشد. سرمایه‌گذاران جدید که در FOMO گرفتار می‌شوند، ممکن است به علت خرید یک ارز دیجیتال (به ویژه یک آلت‌کوین) که قبلاً ارزش آن افزایش یافته است، با خسارت‌های زیادی مواجه شوند.

Fork:

فورک نامی است که به تغییر در قوانین یا پروتکل یک ارز دیجیتال اطلاق می‌شود. این اتفاق ممکن است منجر به ایجاد نسخه جدیدی از ارز دیجیتال شود و تأثیرات مهمی در بازار داشته باشد.

HODL (Holding On for Dear Life):

HODL (Holding On for Dear Life):

اصطلاح “هودل” (HODL) از واژه انگلیسی “Hold” گرفته شده و به معنای نگه‌داشتن یا نگه‌داشتن به جان معنی می‌شود. هنگامی که قیمت یک ارز دیجیتال در حال کاهش است، هودل کردن به معنای نگه داشتن آن با در نظر گرفتن آینده است. این اصطلاح به عنوان یک رهنمود در مواجهه با نوسانات قیمت قابل توجه در بازارهای ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود.

ICO (پیشنهاد اولیه سکه):

در توضیح عرضه عمومی یک سکه، اصطلاحات ترید ICO نمایانگر اولین باری است که یک سازمان در تلاش برای جمع‌آوری سرمایه، توکن‌های دیجیتال را به مردم ارائه می‌دهد.

Satoshi (ساتوشی):

این اصطلاحات ترید یک صدمیلیونیم بیت‌کوین (0.00000001 BTC) است و همچنین به عنوان “ستس” نیز شناخته می‌شود.

Whale (ویل):

این اصطلاح به سرمایه‌گذارانی اطلاق می‌شود که مقدار زیادی از رمزارزها را در اختیار دارند و می‌توانند تأثیر قابل توجهی در بازار داشته باشند.

BearWhale (ویل خرس):

این اصطلاح به ویل‌هایی اطلاق می‌شود که سعی دارند حجم قابل توجهی از رمزارزها را در بازار بفروشند.

Zerocoin (زیروکوین)

Zerocoin (زیروکوین):

پروتکل Zerocoin برای انجام تراکنش‌های ناشناس و تضمین حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تکنولوژی Zcoin به شما اجازه می‌دهد که بدون ثبت تاریخچه تراکنش پول ارسال کنید.

To the moon:

عبارت “to the moon” یک اصطلاح در دنیای ارز دیجیتال است که برای توصیف رمزارزهایی استفاده می‌شود که با سرعت زیادی در حال افزایش قیمت می‌باشند.

When moon:

از این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که افراد صاحب رمزارزها تمایل زیادی به فروش دارند و به دنبال لحظه‌ای هستند که با قیمت بالاتر فروخته شوند.

When Lambo:

این اصطلاحات ترید در مواقعی به کار می‌رود که یک فرد به اصطلاح توانایی خرید لامبورگینی را با رمزارزهایش داشته باشد و سوال می‌کند “زمان خرید لامبورگینی کی است؟”

Bag holder:

این اصطلاحات ترید در مواقعی به کار می‌رود که یک سهام‌دار، با وجود اینکه سهام خود را در حال سقوط می‌بیند، تصمیم به فروش آنها نمی‌گیرد.

REKT:

اصطلاح REKT زمانی استفاده می‌شود که فرد در بازار رمزارز با شکست زیادی مواجه می‌شود و تحت تأثیر وضعیت مالی منفی قرار می‌گیرد.

Mining (استخراج):

Mining (استخراج):

ماینینگ عملی است که به ایجاد واحدهای جدید ارز دیجیتال با استفاده از سخت‌افزار کامپیوتر اشاره دارد. این فرآیند شامل تایید تراکنش‌ها و ادغام آنها در بلوک‌ها می‌شود. به این ترتیب، بیت‌کوین یا آلت‌کوین جدید تولید و به سیستم اضافه می‌شود.

Melon:

کلمه “melon” یکی از اصطلاحاتی است که برای اشاره به بیت‌کوین استفاده می‌شود.

Bitcoin maximalist:

به افرادی که باور دارند بیت‌کوین تنها رمزارز ماندگار در جهان خواهد بود، عنوان “Bitcoin maximalist” اطلاق می‌شود.

جمع‌بندی

اصطلاحات ترید در دنیای ارزهای دیجیتال مفاهیم مهمی را تعریف می‌کنند. از واژگانی مانند “FOMO” که به ترس از از دست دادن ارزها اشاره دارد، گرفته تا “HODL” که نگه‌داشتن ارزها در تجربه نوسانات بازار را نشان می‌دهد. اصطلاحاتی مثل “Whale” بر سرمایه‌گذاران با حجم بزرگ ارزها اشاره دارند، در حالی که “REKT” نمایانگر تلخی شکست در بازار است. این اصطلاحات درک مفاهیم مهم تجارت ارزهای دیجیتال را تسهیل می‌کنند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30