آزمون آیلتس یو کی وی آی ukvi چیست
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمون آیلتس یو کی وی آی ukvi چیست و چه بخش‌هایی دارد؟

در کشور ما، آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که بسیاری از جوانان برای تحصیل، مهاجرت یا کار به آن نیاز دارند. این امتحان به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها آزمون آیلتس ukvi نام دارد.

آزمون آیلتس ukvi چیست؟

آزمون آیلتس ukvi برای کسب ویزا، مهاجرت و تحصیل در انگلستان و توسط اداره مهاجرت این کشور طراحی شده است. به‌طور کلی ukvi یک آزمون مهم برای افرادی است که به‌دنبال مهاجرت یا تحصیل در انگلستان هستند. بنابراین شما می‌توانید با آمادگی کافی برای این آزمون نمره خوبی کسب کنید و شانس موفقیت خود در دریافت ویزای انگلستان را افزایش دهید.

بخش‌های مختلف آزمون آیلتس ukvi

آزمون آیلتس یو کی وی آی همانند سایر آزمون‌ها مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و صحبت‌کردن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. 

شنیداری

بخش شنیداری این آزمون شامل چهار قسمت است و 30 دقیقه طول می‌کشد. در این بخش فایل‌های صوتی شامل مکالمات بین دو یا چند نفر به زبان انگلیسی پخش می‌شوند و داوطلبان باید در پایان به سوالات مربوطه پاسخ دهند.

خواندن

بخش ریدینگ آزمون شامل سه متن است که از منابع مختلف مانند مجلات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها، استخراج شده‌اند. هر کدام از این متون حدود 700 کلمه دارد و در مجموع داوطلب باید به 40 سوال پاسخ دهد. زمان مورد نظر برای پاسخگویی به این سوالات نیز 60 دقیقه در نظر گرفته شده است. فرمت سوالات این بخش به‌صورت پاسخ کوتاه، چهار گزینه‌ای، تکمیل جدول و… خواهد بود.

نوشتن

مهارت نوشتن یکی از چهار مهارت اصلی این آزمون است که توانایی داوطلب را در نوشتن متن‌های انگلیسی با ساختار مناسب دستور زبان صحیح و توانایی ارتباط موثر ارزیابی می‌کند. این بخش از آزمون شامل دو بخش است که در هر یک از این بخش‌ها داوطلب باید در مورد موضوع مشخصی بنویسد. 

صحبت کردن

بخش اسپیکینگ آزمون برای ارزیابی مهارت گفتاری داوطلب انجام می‌شود. این بخش شامل سه قسمت است. در بخش اول مصاحبه‌کننده می‌خواهد با پرسش سوالاتی در مورد خانواده و میزان تحصیلات بیشتر با او آشنا شود. بخش دوم یک کارت به داوطلب می‌دهند و او دو دقیقه باید در مورد آن صحبت کند. سپس در قسمت سوم سوالات پیچیده‌تری از او پرسیده می‌شود.

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس ukvi

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس ukvi

کسب موفقیت در آزمون آیلتس مستلزم تقویت مهارت‌های اصلی این آزمون یعنی درک مطلب، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است. بااین‌حال برای تقویت این مهارت‌ها، راهکارهای مختلفی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

شرکت در آزمون آزمایشی

شرکت در آزمون ماک آیلتس به داوطلبان کمک می‌کند تا با نحوه برگزاری و سوالات آن آشنا شوند. این آزمون می‌تواند به‌خوبی نقاط ضعف داوطلبان را شناسایی کند.

مطالعه منابع آزمون

منابع آزمون آیلتس شامل کتاب‌های خودخوان و کمک آموزشی است. مطالعه این منابع به داوطلبان کمک می‌کند تا بهتر با محتوای امتحان آشنا شوند.

آشنایی کامل با نکات گرامری

گرامر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس است. داوطلبان باید با مهم‌ترین نکات گرامر در آیلتس آشنا باشند تا در این بخش نمره خوبی کسب کنند.

حضور در کلاس‌های آیلتس

کلاس‌ آیلتس توسط اساتید مجرب برگزار می‌شود و به داوطلبان در راستای تقویت مهارت‌های خود را در هر چهار بخش آزمون کمک می‌کند.

چه افرادی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند؟

این آزمون برای افراد با شرایط زیر مناسب است:

ادامه تحصیل 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس را دارند، باید در ابتدا شرایط پذیرش این دانشگاه‌ها را بررسی کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرش این دانشگاه‌ها نیز داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است. آزمون آیلتس یو کی وی آی یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی به‌شمار می‎رود که مورد پذیرش دانشگاه‌های انگلیس است.

ویزای کاری

انگلیس به‌دلیل رشد اقتصادی و نیاز به نیروی کار متخصص، اقدام به جذب نیروهای خارجی کرده است. این افراد برای دریافت ویزای کاری این کشور، باید شرایط لازم از جمله مدرک آیلتس یو کی وی آی را داشته باشند.

مهاجرت خانوادگی

کشور انگلستان شرایطی را برای مهاجرت خانواده‌ها فراهم نموده است تا اعضای خانواده بتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. فرد برای برخورداری از این مزیت باید بالای 18 سال سن داشته باشد و مدرک آیلتس ukvi بگیرد.

اقامت دائم

افراد برای دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلیس، ملزم به شرکت در آزمون آیلتس ukvi هستند. این آزمون برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضیان طراحی شده است.

تفاوت آزمون آیلتس ukvi با آکادمیک و جنرال

تفاوت آزمون آیلتس ukvi با آکادمیک و جنرال

این آزمون مشابه آکادمیک و جنرال از چهار بخش درک شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن تشکیل شده است. متقاضیان آن نیز افرادی هستند که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند. این افراد می‌توانند برای تحصیل، کار یا سایر اهداف مهاجرتی این مدرک را دریافت کنند. 

بااین‌حال تنها تفاوت آن با سایر آزمون‌ها این است که یو کی وی آی فقط باید در مراکز خاص مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان برگزار شوند. از همین‌رو این مراکز باید از استانداردهای خاصی برخوردار باشند.

چگونگی برگزاری آزمون آیلتس یو کی وی آی

در سال‌های گذشته، متقاضیان آزمون آیلتس در ایران مجبور بودند برای شرکت در این آزمون به کشورهای دیگر سفر کنند. اما با آغاز دوباره فعالیت سفارت انگلستان در ایران، برگزاری آزمون آیلتس در ایران نیز از سر گرفته شد.

امروزه نیز در ایران، این آزمون به دو شکل کاغذی و کامپیوتری و در دو روز برگزار می‌شود. در روز اول سه مهارت نوشتاری، شنیداری و خواندن بررسی خواهند شد. در روز دوم نیز مهارت گفتاری توسط ممتحن سنجیده می‎شود.

مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس

مدرک آزمون آیلتس به مدت دو سال اعتبار دارد و پس از گذشت این مدت، مدرک منقضی خواهد شد و دیگر قابل استفاده نیست، زیرا زبان انگلیسی یک زبان پویا است و سطح زبان افراد با گذشت زمان تغییر می‌کند. از همین‌رو مدرک آیلتس تنها دو سال اعتبار دارد.

در نتیجه اگر متقاضی پس از دو سال بخواهد از مدرک آیلتس استفاده کند، باید مجدد در آزمون حاضر شود و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول بگیرد.

اعتراض به نمره آزمون

یکی از سوالات متداول داوطلبان آیلتس ukvi، امکان اعتراض به نمره آزمون است. داوطلبان می‌توانند تا 6 هفته پس از دریافت کارنامه خود به یک یا دو بخش آن اعتراض کنند. هزینه اعتراض برای هر بخش 100 پوند تعیین شده است. 

سپس درخواست تجدیدنظر توسط گروهی از متخصصان آیلتس ارزیابی می‌شود. نتیجه بررسی مجدد حداکثر تا 21 روز پس از ثبت درخواست به داوطلب اعلام خواهد شد. در پایان نیز در صورت تغییر نمره، کارنامه جدیدی برای داوطلب صادر می‌شود.

در کل احتمال تغییر نمره پس از اعتراض به نمره آیلتس ukvi  متفاوت است. این احتمال به عوامل مختلفی مانند کیفیت پاسخ‌های داوطلب، دقت نمره‌دهی اولیه و تجربه گروه متخصصان تجدیدنظر بستگی دارد.

جمع‌بندی

آزمون آیلتس ukvi به زبان انگلیسی و زیر نظر اداره مهاجرت بریتانیا برگزار می‎شود. این آزمون شامل چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری است. شما برای آمادگی برای آزمون آیلتس یو کی وی آی می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌های آموزشی، دوره‌های آنلاین یا کلاس‌های آمادگی آزمون استفاده کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30