آزمون تولیمو مناسب چه کسانی است
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمون تولیمو مناسب چه کسانی است؟  راهنمای آزمون TOLIMO

تولیمو یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی مهم برای مهاجرت به خارج از کشور است. این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود و سالانه افراد زیادی تمایل به شرکت در آن دارند. شما می‌توانید با ثبت‌نام و استفاده از منابع آموزشی در این آزمون، موفقیت چشمگیری به دست‌آورید.

تولیمو اثباتی بر سطح دانش زبان انگلیسی شما است. شما با استفاده از نمره این آزمون می‌توانید فرصت‌های طلایی فوق‌العاده‌ای در مسیر پیش‌روی خود به دست آورید؛ برای همین شرکت در آن را به بسیاری از افراد در حوزه‌های کاری یا درسی مختلف پیشنهاد می‌دهیم.

شما می‌توانید با شرکت در دوره TOLIMO به مرور مهارت‌های خود را تقویت کنید، سپس با استفاده از منابع تستی مختلف دانش خود را محک بزنید و در نهایت با نام‌نویسی در وب‌سایت سنجش منتظر روز برگزاری امتحان شوید. اما قبل از همه این‌ها باید بدانید که “مدرک تولیمو به چه دردی میخوره؟ “!

آشنایی با آزمون تولیمو

اگر می‌خواهید که بدانید آزمون تولیمو مناسب چه کسانی است، در مرحله اول باید با این امتحان آشنا شوید. TOLIMO یا The Test Of Language by the Iranian Measurement Organizations یک آزمون زبان انگلیسی استاندارد است که به 2 صورت کاغذی یا الکترونیکی برگزار می‌شود. تا به امروز این امتحان توسط سازمان سنجش برگزار و توسط همین سازمان نیز طراحی شده است.

در این آزمون مهارت‌های مختلف زبانی متقاضیان بررسی می‌شود و در نهایت نمره‌ای بین 310 تا 677 به دانشجویان تعلق می‌گیرد. قاعدتاً کسانی که نمرات بالاتری دارند، شانس بیشتری برای ورود به مؤسسه‌های آموزشی یا سازمان‌های کاری مختلف دارند.
نمرات بالای 600 در این آزمون عالی، نمرات بین 520 تا 599 خوب، نمرات بین 480 تا 519 یعنی متوسط و نمرات کمتر از 470 یعنی ضعیف هستند.
شما با استفاده از منابع آموزشی درست می‌توانید شانس گرفتن بیشترین نمره را در این امتحان بالا ببرید.

اما چرا باید در آزمون تولیمو شرکت کنیم؟ این سؤال شاید ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کند که این کار دلایل مختلفی دارد:

 • ادامه تحصیل: برخی از مؤسسه‌های آموزشی برای پذیرش دانشجویان‌داشتن نمرات عالی از ازمون‌های مطرح مثل تولیمو را الزامی می‌دانند.
 • آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی: شما می‌توانید در تولیمو شرکت کنید تا سطح دانش زبانی خود را متوجه شوید. با این کار می‌توانید با آمادگی بیشتری کار‌های نام‌نویسی خود را در آزمون‌های مهمتری مثل تافل یا آیلتس انجام دهید.
 • افزایش مهارت‌های زبان انگلیسِ: شما با این آزمون می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و روی نقاط ضعف خود بیشتر کار کنید تا مهارت‌هایتان افزایش پیدا کنند.
 • تقویت رزومه کاری: برای استخدام در ارگان‌های دولتی یا سازمان‌های مختلف هرچه رزومه قوی‌تری داشته باشید، شانس موفقیتتان بالا می‌رود. با مدرک این آزمون روزمه کاری‌تان تقویت خواهد شد.

بررسی ویژگی های آزمون تولیمو

آزمون تولیمو مناسب چه کسانی است؟

چه افرادی می‌توانند در آزمون تولیمو شرکت کنند؟ اگر می‌خواهید در مقطع دکتری پیشرفته تحصیلی داشته باشید، باید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید که با شرکت در آزمون TOLIMO می‌توانید این کار را انجام دهید. این امتحان برای کسانی که به‌دنبال بورسیه‌های تحصیلی هستند یا فرصتی مطالعاتی در خارج از کشور را پیدا کرده‌اند نیز مناسب است. تولیمو می‌تواند فرصت‌های پیشرفت زیادی سر راه داوطلبان عضویت هیئت علمی دانشگاه و داوطلبان استخدام در ارگان‌های دولتی مثل وزارت نفت و … را نیز بگذارد.

بررسی ویژگی های آزمون تولیمو

اگر می‌خواهید در آزمون تولیمو شرکت داشته باشید، در مرحله اول باید درباره ویژگی‌های این امتحان بدانید. در این آزمون 2 دفترچه در اختیارتان قرار می‌گیرد که در دفترچه اول مهارت‌های نوشتاری شما بررسی می‌شود. در این دفترچه به مدت 30 دقیقه فرصت دارید که به سؤال تشریحی مطرح‌شده پاسخ دهید. در صورتی که در نسخه کاغذی این آزمون شرکت داشته باشید، باید متن را به‌صورت دستی و در صورت شرکت در آزمون الکترونیکی باید متن را به‌صورت تایپی بنویسید.

بعد از اینکه به سؤال مطرح‌شده در دفترچه اول پاسخ دادید، دفترچه‌ها را جمع‌آوری کرده و دفترچه دوم را در اختیار شرکت‌کنندگان می‌گذارند. در این دفترچه دوم 140 سؤال تستی مختلف وجود دارد که برای پاسخ‌دهی به آنها 120 دقیقه زمان دارید.

140 سؤال مطرح‌شده در قسمت دوم آزمون تولیمو شامل بخش‌های مختلفی می‌شوند که عبارت هستند از:

 • ساختار و نوشتار زبانی: در این بخش که به آن Structure And Written Expression نیز می‌گویند، 40 سؤال در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که برای پاسخ به آنها 30 دقیقه زمان دارد.
 • خواندن و درک مطلب: در این بخش که به آن Reading Comprehension نیز می‌گویند، 50 سؤال در اختیار شرکت‌کننده قرار می‌گیرد که برای پاسخ به آنها 55 دقیقه زمان دارد.
 • درک مطلب شفاهی یا شنیداری: در این بخش نیز که به Listening Comprehension معروف است، 50 سؤال در 3 بخش مکالمه کوتاه، طولانی و گفتگو در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. ممتحنین برای این بخش حدود 35 دقیقه زمان را در نظر می‌گیرند.

سؤالات بخش درک مطلب شنیداری در نسخه‌های کاغذی از طریق بلندگو‌های سالن امتحان برگزار می‌شوند. در نسخه‌های الکترونیکی هدست‌هایی در اختیار افراد قرار می‌گیرد که در آنها فایل صوتی مخصوصی پخش می‌شود.

کاربردهای آزمون تولیمو چیست؟

در ادامه برخی از مهمترین کاربرد‌های آزمون تولیمو را برایتان لیست می‌کنیم:

 • این آزمون توسط برخی از سفارت‌های خارجی مثل ایتالیا موردپذیرش است.
 • برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور اهمیت زیادی دارد.
 • افراد داوطلب برای ورود به مقطع دکتری تخصصی باید این مدرک را دریافت کنند.
 • مناسب برای داوطلبان عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت مصاحبه
 • مناسب برای داوطلبان استخدام در پاره‌ای از ارگان‌ها و وزارت‌خانه‌ها

آزمون تولیمو، آزمونی مهم برای متقاضی های آن

آزمون تولیمو یکی از مهمترین امتحانات برگزار‌شده توسط سازمان سنجش است. اگر می‌پرسید که ” مدرک تولیمو به چه دردی میخوره “، باید بگوییم که شما از طریق این مدرک می‌توانید وارد فرصت‌های شغلی تحصیلی جدیدی شوید و از طریق آنها به درآمد‌های عالی برسید. آزمون تولیمو شما را آماده می‌کند تا قدم‌های بزرگ در زندگی بردارید و به‌سمت پیشرفت و موفقیت گام بگذارید. در این زمینه وب‌سایت هیراد نیز در کنار شماست تا با استفاده از دوره‌های آموزشی و مقالات مختلف کمک کند تا پیشرفت‌های زیادی داشته باشید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر درباره تولیمو و ویژگی‌های آن می‌توانید با کارشناس‌های هیراد تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30