معرفی آزمون فرعی نگارش oet
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمون فرعی نگارش «OET» / ساختار و هر آنچه باید بدانید.

آزمون فرعی نگارش «OET» برای تصدیق مهارت نگارشی متخصصان مختلف خدمات درمانی طراحی شده است. این آزمون برای هر «12» حرفه متفاوت است، این حرفه‌ها شامل «پزشکی»، «دندان‌پزشکی»، «فیزیوتراپی»، «داروسازی»، «رادیولوژی»، «کار درمانی» و «پرستاری» هستند. اگر بخواهیم درباره‌ی ساختار این آزمون صحبت کنیم، تمرکز اصلی بر توانایی استفاده‌ی انگلیسی نوشتاری در بافت حرفه‌ایِ مربوطه است. پس به خواندن ادامه دهید و درباره‌ی موضوع، اطلاعات مفید بیشتری جمع کنید.

ساختار نگارش آزمون فرعی OET– زمان خواندن و نوشتن

آزمون فرعی نگارش از دو قسمت تشکیل شده است: زمان «خواندن» و «نوشتن». به داوطلبان برای قسمت اول 5 دقیقه تخصیص داده شده تا دستورالعمل‌های تمرین و یادداشت‌های پروندۀ (بیمار) را کاملاً بخوانند. سپس آن‌ها 40 دقیقه دارند تا طبق دستورالعمل بخش نگارش، تمرین را به اتمام برسانند.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، مطالب این آزمون مختص هر حرفۀ درمانی است. با این‌حال تمام داوطلبان ملزم به نوشتن یک نامه به‌طور واضح و دقیق هستند. هدف اصلی، ارزیابی این مسئله است که آیا داوطلبان قادر به نوشتن نامه با مضمون مرتبط با خوانندۀ مد نظر هستند یا خیر.

آزمون oet متکی بر اطلاعاتی از شرایط حقیقی در محل کار است تا داوطلب را برای درخواست‌های مرتبط با حرفۀ مورد نظر آماده کند. بیشتر اوقات از داوطلبان خواسته می‌شود تا یک معرفی‌نامه‌ مبنی بر انتقال یا کسب مشورت بنویسند. این نامه به منظور ارسال به یک «متخصص درمانی دیگر»، «بیمار»، «خویشاوند بیمار» یا «درمان‌جو» است. نامه داوطلبان باید بر اساس یادداشت پروندۀ کلینیکی بوده است. تعداد کلمات آن بین 180 تا 200 کلمه باشد.

اهمیت زمان «خواندن»

پنج دقیقه‌ای که برای خواندن دستورات تمرین و مطالب محرک (یادداشت‌های پرونده) به داوطلب داده می‌شود، باید بدین گونه استفاده شود. داوطلبان در طول این زمان باید اطلاعات داده شده را به دقت مرور کرده و به همۀ نکات توجه کنند. این زمان به آن‌ها کمک می‌کند تا تمرین را متوجه شوند. بنابراین بتوانند پاسخ‌های خود را تنظیم و مطرح کنند. داوطلبان در طول این بخش آزمون فرعی نگارش «OET» مجاز به نوشتن، یادداشت برداشتن یا خط کشیدن زیرِ متونِ نوشته شده نیستند. باید مراقب باشند تا در طول این مدت از خودکار یا مداد استفاده نکنند. چرا که ممکن است حتی باعث سلب صلاحیت آن‌ها گردد.

زمان «نوشتن» – تنظیم پاسخ‌ها

بعد از اینکه داوطلب از زمان «خواندن» گذشت، نوبت به «نوشتن» می‌رسد. به داوطلبان 40 دقیقه داده می‌شود تا به این تمرین پاسخ دهند و نامه‌ای تنظیم کنند که تمام الزامات در آن رعایت شده باشد. این نامه در دفترچۀ پاسخ‌نامه نوشته می‌شود و مقدار زمان تخصیص داده شده به آن برای تکمیل و مرور دوباره‌ی آن مناسب است.

آزمون نگارش برای پرستاران

این نامه باید شامل تمام اطلاعات ضروری باشد. یعنی نوع درمانی که بیمار تا به حال از آن بهره‌مند بوده است. به علاوه در قسمتی که شخص باید معرفی‌نامه بنویسد. باید مسائلی که در سوال قید شده را با آن متخصص درمانی مطرح کند. که به این مسئله «برنامۀ ترخیص» یا «مراقبت همیشگی» گفته می‌شود. یادداشت‌های پرونده حاوی جزئیات مفید و هم‌چنین اطلاعاتی هستند که باید گیج‌کننده یا غیر ضروری باشند، پس زمانی که چنین مسائلی در میان بود، باید به آن‌ها توجه شود.

چرا ساختار آزمون فرعی نگارش «OET» بدین گونه است؟

ساختار آزمون فرعی نگارش «OET» به‌طور تصادفی انتخاب نشده است. مانند تمام آزمون‌های فرعی باید معیارهای ارزیابی را برای تمام داوطلبان پوشش داده و سطح زبان مربوط به شغل آن‌ها را تعیین کند.

داوطلبان بر اساس «انجام الزامات تمرین»، «استفادۀ مناسب از زبان» و «درک محرک» ارزیابی خواهند شد. به علاوه ارزیابان از آزمون نگارش فرعی برای تایید توانایی دستور زبان و پیوستگی متن (ویژگی‌های زبان‌شناسی) و هم‌چنین توانایی املا، نشان‌گذاری و صفحه‌آرایی (ویژگی‌های ارائه) استفاده می‌کنند.

آزمون نگارش برای پزشکان

لازم است بدانید که در تعیین نمرۀ پایانی، تمام معیارهای ارزیابی از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. به داوطلبانی که موفق به اثبات سطح عملکرد بالایی در تمام معیارهای ارزیابی شوند، نمرۀ بالاتری داده خواهد شد.

معیار آزمون نگارش «OET» می‌تواند مفیدتر از آنچه باشد که تصور می‌شود. به‌طوری که ساختار این آزمون شباهت چشم‌گیری به موقعیت‌های حرفه‌ای روزمره دارد. متخصصان درمان خواه «پزشک»، «پرستار» یا «فیزیوتراپ» باشند، باید روزانه نامه‌هایی را بنویسند که این نامه‌ها درست مانند امتحان اغلب دست‌نویس بوده و در زمان کم نوشته می‌شوند.

«دستورات تمرین» و «مطالب محرک» براساس بافت مراکز درمانی است که توانایی داوطلبان را در انتخاب و سازمان‌دهی اطلاعات مربوطه آزمایش می‌کند. داوطلبان آزمون «OET» هم‌چنین براساس توانایی‌شان در ارائۀ اطلاعات مورد نظر در قالب یک نامه سنجیده می‌شوند.

دستورات تمرین می‌توانند مسیر صحیح را به داوطلبان نشان دهند.

پرستاران آماده شرکت در oet

با خواندن دقیق دستورات تمرین، از پیش می‌دانید که چه کاری باید انجام دهید. شما باید از اطلاعات در یادداشت‌های پرونده‌ها که به «مطالب محرک» مشهور هستند استفاده کنید. درنهایت باید یک نامه بنویسید. توجه داشته باشید که گفته می‌شود تا بدون اینکه از حالت یادداشتی استفاده کنید، یادداشت‌های مربوطه را به صورت جمله‌های کامل بنویسید. قالب نامه‌ای که باید استفاده شود همان‌طور که گفته شد همراه با بدنه نامه باید بین 180 تا 200 کلمه باشد. بدون شک  با پیروی از این پیشنهادات تمرین نگارش را با موفقیت به پایان می‌رسانید.

لطفاً برای خواندن چند نکتۀ مفید در خصوص نوشتن نامه، از این لینک بازدید کنید، در آنجا می‌توانید چند نامۀ نمونه نیز پیدا کنید. برای مطالعۀ دقیق مطالب وقت بگذارید و از بررسی آن نکات برای بهبود توانایی نگارش‌تان دریغ نکنید.

هم‌چنین اگر به دنبال کسی می‌گردید تا با بررسی نامه‌هایتان به شما توصیه‌های تخصصی بدهد، لطفا از بخش «خدمات تصحیح نگارش» ما استفاده کنید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30