چگونگی تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چگونگی تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ

اگر شما هم به دنبال تقویت مهارت اسپیکینگ خود در زبان انگلیسی باشید، حتما تا به حال توصیه های زیادی را شنیده اید که یکی از مهم ترین آن ها تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ است. اما چطور می توان با خواندن متن های انگلیسی صحبت کردن خود را تقویت کرد و آیا این روش اثربخشی بالا دارد؟ مقاله پیش رو را برای شما آماده کرده ایم راه های تقویت اسپیکینگ به کمک ریدینگ را آموزش داده و به اهمیت این روش بپردازیم.

اهمیت ریدینگ برای تقویت اسپیکینگ

اهمیت ریدینگ برای تقویت اسپیکینگ

حتما در کلاس آیلتس یا سایر کلاس های یادگیری زبان انگلیسی به اهمیت مهارت اسپیکینگ پی برده اید. مهارت های موثر صحبت کردن به زبان انگلیسی در دنیایی که زبان انگلیسی به عنوان راه ارتباطی عمل می کند، بسیار اهمیت پیدا کرده است. اما ریدینگ یا خواندن در زبان انگلیسی به دلیل نقشی که در تقویت واژگان، درک و ساختار زبان دارد، روشی موثر برای بهبود مهارت های گفتاری است.

هنگامی که افراد با مطالب نوشتاری درگیر می شوند، با طیف متنوعی از کلمات و عبارات مواجه خواهند شد و در نتیجه کارنامه واژگانی خود را گسترش می دهند. قرار گرفتن در معرض واژگان متنوع از طریق خواندن به زبان آموزان اجازه می دهد تا معانی ظریف و عبارات متنوع را درک کنند و مجموعه ای قوی تر از کلمات را برای آنها فراهم می کند. در این صورت زبان آموز می تواند هنگام بیان کلامی خود از آنها استفاده کنند.

این دایره لغات افزایش یافته در هنگام درگیر شدن در مکالمات به یک دارایی ارزشمند تبدیل می شود و به زبان آموزان امکان می دهد افکار خود را با دقت بیشتری بیان کنند. علاوه بر این، ریدینگ مهارت های درک مطلب را افزایش می دهد و به افراد امکان می دهد جملات و ایده های پیچیده را درک کنند.

همانطور که زبان آموزان در انواع مختلف متون پیمایش می کنند، توانایی درک متن، استنتاج معنا و شناسایی جزئیات کلیدی را توسعه می دهند. این درک به زبان گفتاری گسترش می یابد، زیرا زبان آموزان در درک نکات ظریف در ارتباطات شفاهی ماهر می شوند. خواندن همچنین افراد را در معرض ساختارهای گرامری و الگوهای جملات مختلف قرار می دهد و به درک شهودی تری از نحوه ساخت جملات انگلیسی کمک می کند. این آگاهی گرامری مستقیما به بهبود مهارت گفتاری تبدیل می شود، زیرا زبان آموزان عناصر ساختاری زبان را درونی می کنند و آنها را به طور طبیعی در گفتار خود به کار می برند.

روش های تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ

روش های تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ

حال که با اهمیت ریدینگ برای بهتر شدن مهارت گفتاری با خبر شدیم، بهتر است بررسی کنیم که تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ به چه روش هایی امکان پذیر است و چه راه هایی برای این کار وجود دارد. ممکن است در دوره ielts یا سایر دوره ها و کلاس های مخصوص زبان انگلیسی، راه هایی برای تقویت مکالمه خود یاد گرفته باشید، اما در این جا نیز روش هایی را آموزش می دهیم تا در منزل آن ها را دنبال کرده و بهتر از هر زمان به خوبی با کمک ریدینگ انگلیسی صحبت کنید.

مطالعه گسترده

یکی از راه های تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ مطالعه گسترده است. با کاوش در موارد مختلف خواندن مانند کتاب، مقاله و روزنامه، به مطالعه گسترده بپردازید. این کار شما را در معرض سبک‌ های نوشتاری، لحن‌ ها و ثبت ‌های مختلف قرار می ‌دهد و دایره لغات و مهارت ‌های درک شما را گسترش می ‌دهد. کتاب ها یا متونی را انتخاب کنید که مطابق با علایق شما باشد و به تدریج با افزایش مهارت سطح دشواری بودن آن ها را افزایش دهید.

گوش دهید و با صدای بلند بخوانید

هنگام خواندن متن مربوطه، گوش دادن و خواندن را با دنبال کردن کتاب های صوتی یا پادکست ترکیب کنید. این رویکرد دوگانه به بهبود تلفظ، لحن و ریتم کمک می کند. الگوهای تلفظ و لحن گوینده را تقلید کنید تا انگلیسی گفتاری خود را تقویت کنید. این روش به شما امکان می دهد الگوهای زبانی صحیح را از طریق قرار گرفتن در معرض مکرر درونی کنید. پس بهتر است از نسخه صوتی کتاب یا متن در هنگام خواندن استفاده کنید.

توسعه واژگان

از دیگر راه های تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ بهتر شدن واژگان است. در حین خواندن به کلمات ناآشنا توجه کنید و فعالانه آنها را در زبان گفتاری خود بگنجانید. فلش کارت یا یک دفترچه واژگان برای مرور و تقویت کلمات جدید ایجاد کنید. سعی کنید از این کلمات در جملات مختلف برای تقویت درک و حفظ خود استفاده کنید. این روش نه تنها دایره لغات شما را تقویت کرده، بلکه به بیان بیشتر و متنوع تر گفتار کمک می کند.

ریدینگ تعاملی

متن‌ هایی را انتخاب کنید که تعامل را تشویق می‌ کنند، مانند چت کردن در انجمن ‌های گفتگو، وبلاگ ‌ها یا رسانه های اجتماعی. با نظر دادن، به اشتراک گذاشتن نظرات و شرکت در گفتگوهای مرتبط با محتوا، با مطالب درگیر شوید. این نه تنها مهارت های خواندن شما را بهبود می بخشد، بلکه فرصت هایی را برای ابراز کلامی شما نیز فراهم می کند و ارتباط بین خواندن و صحبت کردن را تقویت خواهد کرد.

ریدینگ را با صدای بلند بخوانید

ریدینگ را با صدای بلند بخوانید

از دیگر روش های تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ خواندن متن با صدای بلند است. این تمرین به بهبود تلفظ، روانی و اعتماد به نفس کلی شما کمک می کند. از متن های ساده تر شروع کنید و به تدریج به متن های پیچیده تر بروید. بر وضوح و بیان تمرکز کنید و در صورت امکان، صدای خود را ضبط کنید تا زمینه های بهبود را شناسایی کنید. جلسات منظم خواندن با صدای بلند یک جریان طبیعی در زبان گفتاری ایجاد می کند

 نقش آفرینی

از شخصیت ها و سناریوهای متن هایی که می خوانید برای شرکت در تمرین های نقش آفرینی استفاده کنید. این روش به شما کمک می کند تا زبان را در زمینه های مختلف به کار ببرید و به خاطر آوردن و استفاده از آن در طول مکالمه آسان تر می شود. ایفای نقش توانایی شما را برای بیان ایده‌ها، نظرات و احساسات به شیوه ‌ای معتبرتر افزایش می ‌دهد و به بهبود گفتاری انگلیسی کمک می ‌کند.

تمرین داستان سرایی

از داستان ها و روایت های مطالبی که می خوانید به عنوان الهام بخش داستان سرایی استفاده کنید. طرح را دوباره بسازید یا خلاصه کنید، دیدگاه و جزئیات خود را در آن بگنجانید. این نه تنها مهارت های روایی شما را افزایش می دهد، بلکه به شما امکان می دهد ایده ها را به طور منسجم و جذاب در گفتار انگلیسی تمرین کنید.

تکرار و مرور

تکرار کلید یادگیری زبان است. متونی را که خوانده اید، با تمرکز بر عبارات یا عبارات چالش برانگیز، دوباره مرور کنید. تکرار این فرآیند واژگان و ساختارهای دستوری را تقویت کرده و آنها را برای استفاده در ارتباطات گفتاری در دسترس تر می کند.

نقش دوره آموزشی مناسب در تقویت مهارت اسپیکینگ

نقش دوره آموزشی مناسب در تقویت مهارت اسپیکینگ

شرکت در دوره ‌های مکالمه فشرده برای زبان آموزان و افرادی که قرار است در آزمون هایی مانند آیلتس شرکت کنند، یک تجربه تحول ‌آفرین در نظر گرفته می شود. زیرا بستری منحصر به‌ فرد برای ارتقای مهارت ‌های گفتاری و ایجاد ارتباط عمیق بین فراگیری زبان و ارتباط موثر فراهم خواهند. یکی از راهبردهای کلیدی که به پیشرفت زبان آموزان در این دوره ها کمک زیادی کرده است، گنجاندن روش های آکادمیک تقویت اسپیکینگ است. نقش این دوره ها مزایای بسیاری را ارائه می دهد که در ادامه درباره آن ها صحبت می کنیم.

شرکت در دوره فشرده مکالمه؛ بالا بردن اعتماد به نفس در صحبت کردن

ثبت نام در دوره های فشرده مکالمه در اولین قدم یک انتخاب عالی با انگیزه تمایل زبان آموز برای غلبه بر موانعی است که مانع از توانایی وی برای صحبت کردن با اعتماد به نفس بالا می شود. این دوره ها که برای مرتبط کردن زبان آموزان در محیطی غنی از زبان طراحی شده اند، بر تمرین گفتاری فشرده، فعالیت های تعاملی و سناریوهای زندگی واقعی تمرکز دارند. در این دوره ها از متون معتبر زبان انگلیسی استفاده می شود تا افراد بتوانند عبارات و لغات را به صورت اصولی از طریق این روش ها آموزش ببینند.

استفاده از روش های آکادمیک برای تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ

استفاده از روش های آکادمیک برای تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ

با این حال، نقطه عطف مهم برای یادگیری زبان آموز در دوره فشرده مکالمه با درک این موضوع است  که ریدینگ می تواند متحد قدرتمندی در تقویت مهارت های گفتاری یا اسپیکینگ زبان آموز باشد. ارتباط بین خواندن و صحبت کردن اغلب دست کم گرفته می شود، اما این دو به طور پیچیده با هم مرتبط هستند. ریدینگ نه تنها افراد را در معرض طیف وسیعی از واژگان قرار می دهد، بلکه الگویی برای ساختار جمله، گرامر و تفاوت های ظریف استفاده از زبان نیز فراهم می کند.

این روش به عنوان مخزن الگوهای زبانی، اصطلاحات و عباراتی عمل می کند که وقتی درونی می شوند، جزء لاینفک کارنامه زبان گفتاری فرد خواهند شد. در این دوره ها با استفاده از استادان زبان با تجربه، انواع روش های آکادمیک و مواردی که پیش تر بیان کردیم، به صورت موثر تری به کار گرفته می شوند تا زبان آموز با استفاده از خواندن متون انگلیسی، مکالمه خود را بسیار بهتر تقویت کند.

گنجاندن ریدینگ در دوره های گفتاری فشرده یک استراتژی عمدی با هدف تقویت مزایای هر دو فعالیت است. این دوره‌ ها معمولا شامل تکالیف خواندنی می ‌شود که ژانرهای مختلفی را در بر دارند. از مقاله و مجله گرفته تا داستان کوتاه و رمان ها ریدینگ ها با دقت انتخاب خواهند شد تا با محتوای موضوعی تمرین های گفتاری هماهنگ شوند. این کار باعث ادغام یکپارچه ای از فعالیت های خواندن و گفتار می شود.

هم چنین مزایای خواندن همراه با تمرین گفتاری فشرده فراتر از جنبه های فنی زبان در نظر گرفته می شود. این کار تأثیر عمیقی بر آگاهی فرهنگی و درک زبان آموز از عبارات و اصطلاحات دارد. ادبیات، در اشکال مختلف خود، اغلب به عنوان پنجره ای به عوامل فرهنگی نهفته در یک زبان عمل می کند. به عنوان مثال به شما یک داستان کوتاه انگلیسی درباره یکی از جشن های سنتی داده می شود. علاوه بر تقویت مکالمه و ریدینگ می توانید با فرهنگ و سنت مناطق دیگر دنیا نیز به خوبی آشنا شوید.

انتخاب بهترین استاد برای یادگیری بهتر

یکی از مهم ترین عوامل برای تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ و اثر بخشی بالای راهکار های این روش، انتخاب بهترین استاد برای دوره های فشرده گفتار در زبان انگلیسی است. یک استاد یا معلم زبان خوب با بهترین روش های تدریس به شما کمک می کند تا از طریق ریدینگ به عالی ترین شکل ممکن اسپیکینگ خود را بهبود بخشید.

سخن پایانی

تقویت اسپیکینگ با کمک ریدینگ یکی از بهترین روش های بالا بردن مهارت صحبت کردن در زبان انگلیسی است که خود شامل راه های متفاوت می شود. شما باید این روش ها را به خوبی انجام داده و از کلاس ها و استادان عالی در این زمینه نیز کمک بگیرید تا رویکردی مناسب برای تقویت اسپیکینگ در زبان انگلیسی داشته باشید.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30