برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

مراحل گرفتن مدرک آیلتس – برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

از نظر بسیاری از داوطلبین شرکت‌کننده در آیلتس، مسیر رسیدن به مدرک این آزمون بسیار سخت است. هرچند شاید در نگاه اول این دیدگاه منطقی به‌نظر برسد، اما شما می‌توانید با افزایش آگاهی‌تان میزان سختی را به حداقل برسانید و یک چراغ راه عالی برای خود بسازید.

تاکنون هزاران نفر مانند شما مسیر گرفتن مدرک آیلتس را پشت سر گذاشته‌اند. آنها در کلاس‌های آیلتس فشرده یا مکالمه شرکت کرده‌اند، از منابع مختلف کمک گرفته‌اند و میزان دانش شان را ارتقاء داده‌اند تا بالاخره توانسته‌اند در آزمون نمره قابل‌قبولی آورده و مدرک ارزشمندی بگیرند.

اگر شما می‌خواهید شرایط گرفتن آیلتس را بدانید، پیشنهاد می‌دهیم که در کلاس های آیلتس شرکت کنید. علاوه‌بر این ما به‌عنوان راهنما قصد داریم تا درباره این مسیر نکته‌های مهمی را به شما بگوییم که در گرفتن بهترین نمره کمکتان خواهند کرد.

بررسی شرایط گرفتن آیلتس

شرایط گرفتن آیلتس عبارت هستند از:

انتخاب نسخه مناسب آزمون

این آزمون در 4 نوع مختلف آکادمیک، لایف‌اسکیلز، جنرال و ukvi برگزار می‌شود که شما باید بر اساس نیازتان فقط در یکی از نسخه‌های آن شرکت کنید. جنرال معمولاً برای اهدافی مثل دریافت اقامت یا پذیرش شغلی به کار می‌آید و آکادمیک نیز صرفاً برای دانشجویان مناسب است.

ukvi و لایف‌اسکیلز با اهداف مهاجرتی دیگری به کار می‌آیند. شما می‌توانید ابتدا از یک مشاور تحصیلی درباره هر یک از این امتحانات سوالاتی بپرسید و با توجه به شرایط تان یکی از آنها را برای خود در نظر بگیرید.

بیشتر افراد در آزمون جنرال یا آکادمیک شرکت می‌کنند و ukvi یا لایف‌اسکیلز فقط به‌منظور اهداف خاصی برگزار می‌شوند.

بررسی شرایط گرفتن آیلتس

بررسی سطح زبان

شما می‌توانید با شرکت در ازمون‌هایی مانند ماک سطح زبان خود را متوجه شوید تا بر اساس آن برای شرکت در امتحان اصلی تمرین کنید. برخی فکر می‌کنند در یک زمینه خاص مثل ریدینگ اشتباهاتی دارند، اما بعد از تعیین سطح متوجه خواهند شد که عمده ضعف آنها در زمینه رایتینگ است. اگر تعیین سطح نداشته باشید، نظارت کاملی برروی نقص‌هایتان نیز نخواهید داشت، بنابراین فرصتی برای رشد آنها به دست نمی‌آورید.

برنامه ریزی برای مطالعه

یکی از مهمترین کار‌هایی که جز اصلی‌ترین شرایط ایلتس گرفتن به‌شمار می‌آید، برنامه‌ریزی برای مطالعه است. بعد از اینکه سطح خود را تعیین کردید و ضعف‌هایتان مشخص شد، نوبت به از بین‌بردن آنها می‌رسد، بنابراین باید یک برنامه‌ریزی برای مطالعه خود در نظر بگیرید. شما باید عمده زمان مطالعه‌تان را به زمینه‌هایی اختصاص دهید که تسلط کافی بر روی آنها ندارید.

در صورتی که در زمان مناسبی برای اپلای و پذیرش دانشگاه‌های خارجی اقدام کنید، زمان مناسبی برای شرکت در دوره‌ها و استفاده از منابع مختلف جهت مطالعه دارید. اگر زمان زیادی تا آزمون اصلی نمانده، توصیه می‌کنیم که منابع فشرده استفاده کنید.

برای موفقیت در آیلتس باید روزانه حداقل 4 تا 5 ساعت درس بخوانید. درس خواندن در طی هرروز کمک می‌کند تا تسلطتان بر زبان انگلیسی بیشتر شود و شانستان نیز برای موفقیت افزایش پیدا کند.

استفاد از منابع معتبر

تنها زمان‌بندی مناسب برای مطالعه کافی نیست و شما باید در طی این بازه‌ها از منابع معتبری استفاده کنید. فرض را بر این می‌گذاریم که شما برنامه‌ریزی درستی انجام داده‌اید، اما منابع تان غیرکاربردی هستند. حالا شما فقط زمانتان را برای علومی می‌گذارید که کارایی زیادی در موفقیتتان برای آیلتس ندارند. این داستان وحشتناک شاید از ظاهر مضحک باشد، اما سالانه داوطلبین زیادی وجود دارند که صرفاً به‌دلیل استفاده از منابع نامناسب در آزمون رد می‌شوند.

یادگیری نکته ها و تکنیک ها

یادگیری نکته ها و تکنیک ها

می‌خواهیم سوخت جتی را به شما معرفی کنیم که کمتر داوطلبی از آن استفاده می‌کند. در واقع بیشتر داوطلبین به‌دنبال طی‌کردن یک مسیر هموار هستند و به هیچ عامل دیگری توجه نمی‌کنند. در این بین کسانی بیشتر موفق می‌شوند که میانبر‌ها را یاد بگیرند. یکی از بهترین میانبر‌ها تا مسیر رسیدن به مدرک آیلتس استفاده از نکته‌ها و تکنیک‌های کاربردی است. شما می‌توانید تکنیک‌های خاص آموزش زبان انگلیسی را بیاموزید و با استفاده از آنها خود را برای شرکت در آزمون اصلی اماده کنید.

برخی تکنیک‌ها سرعتتان را تا چندین برابر افزایش می‌دهند و جلوی اتفاقات ناخواسته را می‌گیرند. این روش‌ها به شما یاد می‌دهند که چطور یک مطلب را خیلی سریعتر در ذهنتان بسپارید و در موقعیت مناسب از آن استفاده کنید.

تعیین نمره مورد نیاز

یکی از مهمترین مراحل دیگری که همه دانشجویان باید آن را طی کنند، بررسی نمره مورد نیاز است. در واقع برخی مشاغل نمره بالای 5 یا 6 را می‌پذیرند، اما در برخی دیگر باید نمره بالاتری داشته باشید. به‌منظور تعیین نمره موردنیاز توصیه می‌کنیم که حتماً با یک مشاوره حرفه‌ای صحبتی داشته باشید. مشاور‌ها معمولاً بر اساس تجربه و آگاهی‌شان نمره مورد نیاز شما را بر اساس درخواست مراکز تحصیلی کشورهای خارجی بررسی می‌کنند.

بررسی شرایط یادگیری

برخی افراد به‌صورت خودخوان و برخی فقط با استفاده از مطالب آموزشی اساتید می‌توانند برای آزمون اصلی آماده شوند. اینکه شما از کدام از این روش‌ها نتیجه می‌گیرید، کاملاً بستگی به شخصیتتان دارد. اگر فردی اجتماعی هستید، با سؤال‌پرسیدن دانشتان ارتقاء پیدا می‌کند و می‌توانید مطالب را به‌صورت گروهی بیاموزید که قطعاً مطالب آموزشی اساتید برایتان کاربردی‌تر خواهند بود.

در صورتی که فردی درونگرا هستید و علاقه زیادی به شرکت در کلاس‌های آموزشی ندارید و رابطه‌تان با خواندن یا تماشای ویدیو راحتتر است، پیشنهاد می‌دهیم که مطالب را به‌صورت خودخوان بیاموزید. با انجام این کار می‌توانید حجم اطلاعات زیادی را به‌شیوه‌ای مناسب وارد ذهنتان کنید.

شرکت در کلاس های آموزشی

شرکت در کلاس های آموزشی

وقتی که صحبت از شرکت در کلاس‌های آموزشی به میان می‌آید، بسیاری افراد در مورد نوع کلاس‌ها سوالاتی می‌پرسند. کلاس‌های آموزشی در 4 نوع مختلف برگزار می‌شوند. نوع اول فشرده و نوع دوم معمولی است. در صورتی که زمان کوتاهی برای شرکت در آزمون دارید، نوع فشرده در غیر این صورت معمولی به کارتان می‌آید. در نوع سوم و چهارم کلاس‌ها به‌صورت خصوصی یا عمومی برگزار خواهند شد که این نیز کاملاً به ویژگی‌های شخصیتی شما بستگی دارد که کدام یک را انتخاب می‌کنید اگر ارتباطات خوبی با دیگران دارید یا در جمع مطالب را بهتر می‌آموزید، در کلاس‌های حضوری شرکت داشته باشید.

تمرکز بر روی مهارت های مورد نیاز

شما باید تمرکزتان را روی 4 بخش آزمون آیلتس بگذارید و تمام مهارت‌های خود را ارتقاء دهید. مثلاً شما باید به خوبی یاد بگیرید که مطلبی را بنویسید، ادا کنید، آن را گوش کرده و بخوانید. هر کدام از مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش‌کردن و صحبت‌کردن مکمل یکدیگر هستند و نمره نهایی‌تان را تعیین می‌کنند. زمانی که مهارت‌هایتان را ارتقاء دهید، شانستان برای موفقیت بیشتر می‌شود و این یعنی مسیر کوتاهی تا مهاجرت به خارج از کشور خواهید داشت.

شناخت چارچوب آزمون

شما باید بدانید که هر یک از بخش‌های آزمون چگونه برگزار می‌شوند! مثلاً بخش رایتینگ شامل چند بخش است؟ چقدر برای این امتحان زمان دارید؟ چه سؤال‌هایی معمولاً در این بخش از شما پرسیده می‌شود؟ با پاسخ‌دادن به‌هر یک از این سؤال‌ها می‌توانید در تست‌زنی زمان کافی به دست آورید.

انتخاب موسسه های آموزشی مناسب

بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که به جای خواندن کتاب‌ها یا دیدن ویدیو‌های آموزشی بی‌محتوا در کلاس‌های آموزش مؤسسه‌های زبان شرکت کنند. انجام این کار بسیار خوب است، به‌شرط اینکه بدانید کدام مؤسسه‌ها به کارتان می‌آیند و کدام یک به‌صورت حرفه‌ای‌تری خدمات ارائه می‌دهند. انتخاب مؤسسه آموزشی بدون آگاهی صرفاً باعث می‌شود تا در کلاس‌هایی شرکت کنید که هیچ بار معنای مناسبی ندارند و شما نیز درک کاملی از آنها ندارید.

استفاده از نیروی انگیزاننده

یکی از مهمترین مراحلی که در طی رسیدن به مدرک آیلتس باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از انگیزاننده‌های مناسب است. برخی با خواندن جملات انگیزشی این حس را درون خود به وجود می‌آورند. زمانی که نیروی انگیزاننده کافی درون خود به وجود بیاورید، دیگر احساس خستگی یا شکست نمی‌کنید و ساعت‌ها حاضرید برای موفقیت و آینده‌تان درس بخوانید.

شرکت در کلاس های رفع اشکال

حتی اگر از تمام منابع آموزشی استفاده کرده‌اید و به تسلط خوبی نسبت به آنها رسیده‌اید، چه خوب که در کلاس‌های رفع اشکال شرکت کنید. در این کلاس‌ها دانشجویان تمام اشکالات خود را مطرح می‌کنند و سپس استاد برای آنها راه‌حل مناسبی ارائه می‌دهد. با شرکت در کلاس‌های رفع اشکال می‌توانید جلوی بروز اشتباهات مختلف در طی جلسه امتحان را بگیرید و یک مطلب را نیز به خوبی آموزش ببینید.

شرایط گرفتن آیلتس، مسیری پر پیچ و خم اما نتیجه بخش

شرایط گرفتن آیلتس، مسیری پر پیچ و خم اما نتیجه بخش

شرایط گرفتن آیلتس مسیری پرپیچ‌وخم اما نتیجه‌بخش را پیش‌رویتان می‌گذارند. شما می‌توانید با طی‌کردن اصولی این مراحل به هدفتان برسید و نمره بسیار خوبی در آیلتس به دست آورید. در صورتی که به مسیر توجه‌ای نداشته وبا ناآگاهی از منابع مختلف استفاده کنید، متاسفانه شانس موفقیتتان به میزان قابل‌توجه‌ای کاهش پیدا می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاقات پیشنهاد می‌دهیم که حتماً یک جلسه مشاوره با کارشناس‌های مشاور تحصیلی داشته باشید تا به‌صورت کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30