مهاجرت به آلمان
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آشنایی با روشهای عمومی مهاجرت به آلمان در سال 2021

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

اگرچه راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام شرایط خاصی دارند، اما همچنان شباهت هایی بین آنها وجود دارد. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به آلمان، باید شرایط زیر را داشته باشید.

ثابت کردن ثبات مالی

هر هدف مهاجرتی یک آستانه مالی دارد که متقاضیان باید آن را برآورده کنند، اما صرف نظر از قصد، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند خود را در آلمان تامین مالی کنند. حتی اگر در آلمان مشغول به کار هستید، باید بودجه اولیه برای تامین هزینه های خود را داشته باشید تا زمانی که حقوق خود را دریافت کنید.

بیمه سلامت داشته باشید

بدون پوشش بیمه درمانی مناسب نمی توانید به آلمان مهاجرت کنید. راه توصیه شده دریافت بیمه درمانی آلمان است زیرا نمی توانید مطمئن باشید که آیا مقامات آلمان بیمه درمانی خارجی را می پذیرند یا خیر.

حداقل تسلط اولیه به زبان آلمانی داشته باشید

برای اینکه بتوانید در آلمان زندگی کنید، باید آلمانی بدانید. طبق مزجع مشترک اروپایی برای زبا ن ها سه سطح مهارت ، A، B و C وجود دارد که هر یک دارای دو بخش است  ،A1/A2  یا پایه ،  B1/B2یا مسلط به زبان و c1/c2 یا مهارت های زبانی پیشرفته تقسیم می شود.

برای مهاجرت به آلمان باید در امتحانات شرکت کرده ونمره ای بالاتر از A1 یا B1 دریافت کنید . اگر می خواهید اقامت دائم بگیرید، به مهارت بالاتری در سطح C1 یا C2 نیاز دارید.

ویزای کار در آلمان
ویزای کار در آلمان

ویزای آلمان بگیرید

اتباع بعضی کشورها قبل از ورود به آلمان ملزم به درخواست و دریافت ویزا هستند. و بعضی دیگر برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند و می توانند پس از ورود بدون ویزا به آلمان برای اجازه اقامت اقدام کنند.

انواع ویزای آلمان:

 ویزای تجاری

 ویزای تحصیل در آلمان

 ویزای جستجوی کار

 ویزای کاری (استخدامی).

 ویزای دانشمند مهمان

 ویزای آموزشی/کارآموزی

 ویزای اتحاد خانواده برای پیوستن به یکی از بستگان یا شریک زندگی

مهاجرت به آلمان برای کار

آلمان کمبود کارگران ماهر و افراد بسیار ماهر را گزارش کرده است. آنها به طور مداوم به دنبال مهندسان، متخصصان فناوری اطلاعات، کارکنان پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط هستند.

به منظور تشویق چنین افرادی به مهاجرت به آلمان، مقامات مهاجرت خارجی شرایط سخت گیرانه برای رفتن به آلمان برای کار را کاهش داده اند.

بنابراین، یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به آلمان، یافتن کار در این کشور است. مراحل مهاجرت به آلمان برای کار به شرح زیر است:

 در آلمان شغلی پیدا کنید که اتباع خارجی را می پذیرد.

 درخواست ویزای کار (اشتغال) آلمان،

 مهاجرت به آلمان و دریافت مجوز اقامت کاری.

علاوه بر این، برای دریافت اجازه اقامت برای کار در آلمان، کارفرما و کارمند باید ثابت کنند که:

 کمبود کارمند از آلمان یا اتحادیه اروپا وجود داشت ، بنابراین آنها نمی توانستند این موقعیت را پر کنند.

 اینکه کارمند از نظر حقوق و محیط کار مانند سایر کارمندان آلمانی شرایط یکسانی داشته باشد.

 اینکه کارمند تمام شرایط تحصیلی و تجربه کاری برای موقعیت شغلی را داشته باشد،

 اینکه شرکتی که کارمند را استخدام می کند تمام نیازهای مقامات آلمانی (مدارک ثبت نام و گواهینامه) را برآورده کند.

به عنوان یک کارمند در آلمان، تا زمانی که مدت زمان اقامت شما اجازه دهد، فرصت کار خواهید داشت. اگر کارفرمای شما می خواهد رابطه کاری شما را حتی پس از نزدیک شدن به انقضای مجوز کار ادامه دهد، می توانید برای تمدید یا پس از یک دوره معین دوباره درخواست دهید. همچنین می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

با این حال، اگر شما یک کارگر غیر ماهر هستید، مهاجرت به آلمان بر اساس شغل بسیار دشوارتر خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی آلمان

بسیاری از مردم از این موضوع آگاه نیستند، اما آلمان آموزش رایگان ارائه می دهد. برخلاف کشورهایی مانند آمریکا که هزینه های تحصیلی گزافی دارند، دانشگاه های آلمان یا هزینه های بسیار پایینی دارند یا اصلا هزینه ای دریافت نمی کنند. به همین دلیل، آلمان یک مکان محبوب برای مهاجرت برای مقاصد تحصیلی است.

برای مهاجرت به آلمان برای تکمیل مدرک دانشگاهی باید ویزای تحصیل در آلمان را دریافت کنید.

اگر ویزای تحصیلی خود را برای آلمان دریافت کنید و مدرک خود را تکمیل کنید، می توانید برای مدت محدودی در آلمان بمانید تا به دنبال کار بگردید.

اگر بتوانید در این مدت شغل پیدا کنید، اجازه دارید در آلمان بمانید. گزارش‌ها حاکی از آن است که تا 54 درصد از دانشجویانی که مدرک خود را در آلمان به پایان می‌رسانند، در آنجا می‌مانند و مشغول به کار می شوند .

کارفرما در آلمان
مهاجرت کارآفرینان

مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان

اگر شما یک سرمایه گذارهستید و علاقه به کارآفرینی در آلمان دارید خوش شانس هستید . کارآفرینان و سرمایه گذارانی که در آلمان فرصت های اقتصادی ایجاد می کنند، اجازه مهاجرت به آلمان را دارند. با این حال، آستانه خاصی از سرمایه گذاری وجود دارد که باید صورت بگیرد .

تا زمان نگارش این مقاله، این مبلغ 250000 یورو است. علاوه بر این، باید ویزای خوداشتغالی نیز دریافت کنید که در دسته ویزای کار آلمان قرار می گیرد . برای دریافت ویزا باید موارد زیر را اثبات کنید:

 اینکه وجوه مورد نیاز برای سرمایه گذاری را دارید،

 اینکه سرمایه گذاری شما به نفع اقتصاد آلمان باشد،

 اینکه سرمایه گذاری شما در کشور مطالبه شود.

اگر وضعیت خود را به عنوان یک کارآفرین در آلمان حفظ کنید، پس از سه سال اجازه تمدید نامحدود اجازه اقامت خود را نیز خواهید داشت. تمدید نامحدود اجازه اقامت به این معنی است که هر زمان که بخواهید می توانید وارد کشور شوید و از آن خارج شوید.

کارآفرینان از سراسر جهان ایده های خود را به بازار پرسود آلمان می آورند.

مهاجرت به آلمان برای دیدارهای خانوادگی

مواردی وجود دارد که افراد به دلایل مختلف به آلمان مهاجرت می کنند اما مجبورند خانواده خود را در کشور خود ترک کنند. همسر و فرزندان زیر 16 سال می توانند برای پیوستن به همسر یا والدین خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند.

برای واجد شرایط بودن برای پیوستن به خانواده، همسران باید ثابت کنند که متاهل هستند و فرزندان نیز باید گواهی تولد داشته باشند.

برای کودکان زیر 16 سال، لازم نیست مهارت های زبان آلمانی داشته باشند، زیرا فرض بر این است که آنها می توانند آن را به سرعت یاد بگیرند. با این حال، برای کودکان بالای 16 سال، باید مدرک کافی دال بر مهارت آنها بر زبان آلمانی و توانایی سازگاری وجود داشته باشد.

در مورد همسران، آنها برای واجد شرایط بودن باید حداقل مدرک A1  آلمانی داشته باشند. اگر مرد یا زن قبلاً در آلمان می توانست کار کند ، همین امر در مورد همسرش که در حال پیوستن به او است نیز صدق می کند . ویزا برای همسران دارای شرایط یکسانی است.

برترین دانشگاه های جهان
برترین دانشگاه های جهان

اگر تمایل دارید که برترین دانشگاه های جهان را بشناسید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنم.

مجوز اقامت آلمان

زمانی که یکی از ویزاهای مهاجرت را دریافت کردید، اجازه اقامت نیز دریافت خواهید کرد. اجازه اقامت می تواند موقت و دائم باشد. اجازه اقامت موقت به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای مدت مشخصی در آلمان بمانند و سپس به کشور خود بازگردند.

اجازه اقامت دائم به این معنی است که تبعه خارجی می تواند تا زمانی که بخواهند در آلمان بماند و می توانند هر زمان که بخواهند نیز آلمان را ترک کنند و به کشور خود باز گردند . با این حال، اجازه اقامت دائم به این معنا نیست که شما یک شهروند آلمانی هستید .

و فرآیند این کار کاملا متفاوت است . به طور کلی آلمان دارای دو اجازه اقامت موقت و یک اجازه اقامت دائم است.

مجوز اقامت استاندارد

این نوع اجازه اقامت برای تمام مقاصد مهاجرتی که در بالا ذکر شد و برای اهداف دیگر مانند گذراندن دوره های آموزشی برای آلمانی های سابق که می خواهند به آلمان بازگردند و کسانی که به دلایل سیاسی و بشردوستانه به آلمان می روند استفاده می شود. مجوز اقامت استاندارد برای مدتی معتبر است و قابل تمدید است.

کارت آبی اتحادیه اروپا (EU).

کارت آبی اتحادیه اروپا به کارگران خارجی (که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نیستند) داده می شود که دارای مدارک بالایی هستند و می خواهند در آلمان کار کنند و این مهارت ها را به کار بگیرند. مدارک بالا به این معنی است که فرد دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر رشته ای است.

برای واجد شرایط بودن برای کارت آبی اتحادیه اروپا، باید قبلاً در آلمان شغلی پیدا کرده باشید و حداقل حقوق سالانه باید 56800 یورو باشد.

کارت آبی اتحادیه اروپا به دارندگان خود این حق را می دهد که به مدت چهار سال در آلمان بمانند، با امکان تغییر مجوز اقامت آنها به اقامت دائم. برای اقامت دائم، فرد باید تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشد، شرایط مالی خاصی را برآورده کند و بیش از 33 ماه در محل کار خود در آلمان کار کرده باشد.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30