وبلاگ

7 روش فوق العاده برای کنترل استرس آزمون آیلتس

کنترل استرس آزمون آیلتس
مقالات آموزشی

7 روش فوق العاده برای کنترل استرس آزمون آیلتس

یکی از رایج ترین سوالاتی که از دانش آموزانی که قبلا در آزمون آیلتس شرکت کرده اند پرسیده می شود این است که چگونه استرس امتحان آیلتس را کنترل کنیم. بیشتر دانش‌آموزان وقت خود را صرف واژگان، گرامر، مهارت‌های گفتاری و نوشتاری می‌کنند و زیاد به استرس امتحان فکر نمی‌کنند. حتی مطمئن ترین دانش آموزان نیز می توانند تحت تأثیر استرس امتحان قرار گیرند. بارها و بارها همین شکایت را از دانش آموزان می شنویم. اغلب زبان آموزان می گویند وقتی امتحانات تمرینی را در کلاس یا در خانه انجام می‌دهم، نمراتم خوب است، اما وقتی در آزمون واقعی آیلتس شرکت کردم، نمره‌ام بسیار پایین‌تر بود. ما در این مقاله به شما کنترل استرس آزمون آیلتس را یاد می دهیم. اینکه چه کاری می توانم انجام دهم تا در امتحان بهتر عمل کنم نه فقط زمانی که مطالعه می کنم؟

کنترل استرس آزمون آیلتس

رایج ترین دلیل تفاوت در نمرات در هنگام مطالعه در خانه و زمانی که در آزمون واقعی شرکت می کنید، ساده است. استرس امتحان زمانی که در موقعیت استرس زا قرار می گیرید، یکسان احساس نمی شود، یکسان فکر نمی کنید و یکسان عمل نمی کنید. بر کسی پوشیده نیست که آزمون آیلتس یک موقعیت استرس زا است.

استرس امتحان آیلتس را با این نکات ساده کنترل کنید تا آن را کاهش دهید و نمرات خود را به حداکثر برسانید.​

>>>آزمون آنلاین آیلتس مهیا شد! ( برگزاری آزمون آنلاین آیلتس )<<<

روش های کنترل استرس آزمون آیلتس

  • دانش آموز خوبی باشید

اگر استرس امتحان شما به دلیل این واقعیت است که به خوبی آماده نشده اید، تنها یک راه حل وجود دارد. شما باید کارهای مورد نیاز را انجام دهید. با خودتان صادق باشید و بفهمید که چقدر باید مطالعه کنید و آماده شوید. دانش آموزان تنبل یا بی انگیزه هرگز در آزمون آیلتس خوب عمل نمی کنند.

  • نگرش مثبت داشته باشید

دانش آموزان زیادی را می بینیم که انتظارات بدی از خود دارند. آنها در ذهن خود تصمیم می گیرند که حتی قبل از اینکه در آزمون شرکت کنند، مردود خواهند شد. اگر نگرش مثبتی دارید، به احتمال زیاد آرام می شوید و خوب عمل می کنید. مثبت بودن واقعاً به کنترل استرس امتحان آیلتس کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشید.

  • قبل از امتحان استراحت کنید

اگر چند ماه است که برای آزمون آیلتس آماده شده اید، احتمالاً در روز قبل از امتحان چیز جدیدی یاد نخواهید گرفت. استراحت کنید، ورزش کنید، فیلم تماشا کنید یا هر کاری که به امتحان مرتبط نیست انجام دهید. همچنین مطمئن شوید که شب قبل از امتحان خوب بخوابید.

  • روحیه خوبی داشته باشید

یکی دیگر از راه های کنترل استرس امتحان آیلتس، داشتن روحیه خوب قبل از امتحان است. به موقع در امتحان شرکت کنید و روی این تمرکز کنید که چقدر فکر می کنید می توانید موفق شوید. یک صبحانه سالم بخورید و با یک دوست گپ بزنید. روی این که امتحان چقدر ممکن است سخت باشد تمرکز نکنید، فقط روی اینکه چقدر خوب انجام خواهید داد.

روش های موثر کنترل استرس آزمون آیلتس

  • به موسیقی گوش دهید و استراحت کنید

گوش دادن به موسیقی نشاط آور ممکن است به شما کمک کند بر روی افکار مثبت تمرکز کنید و نه مشکلاتی که ممکن است در طول امتحان رخ دهند یا نباشند. ذهن خود را از امتحان دور کنید و به چیزی آرامش بخش یا مثبت فکر کنید. جویدن آدامس ممکن است به بهبود تمرکز حین امتحان کمک کند.

  • درک کنید که نمی توانید شکست بخورید

بسیاری از دانش‌آموزانی که نمی‌توانند استرس امتحان آیلتس را کنترل کنند نگران این هستند که اگر شکست بخورند چه اتفاقی می‌افتد. حقیقت این است که شما نمی توانید شکست بخورید. اگر نمره مورد نیاز را به دست نیاوردید، می توانید دوباره امتحان کنید. تنها راهی که می توانید شکست بخورید تسلیم شدن است. هر امتحانی که شرکت می کنید گامی به سوی موفقیت است.

  • عصبی بودن را در طول امتحان آیلتس تمرین کنید

تقریباً همه دانش‌آموزان در طول آزمون آیلتس به نوعی استرس امتحان را تجربه می‌کنند. برخی از دانش آموزان استرس امتحان آیلتس را بهتر از دیگران کنترل می کنند. سعی کنید تمرین آیلتس را در مکانی ناآشنا برای شبیه سازی اتاق امتحان انجام دهید. انجام وظایف امتحانی در یک مکان شلوغ یا پر سر و صدا به شما کمک می کند تا حواس پرتی و تمرکز را نادیده بگیرید. کارهای امتحانی را زمانی انجام دهید که احساس خوبی ندارید یا زمانی که واقعاً خسته هستید، این تمرین برای این است که خود را مجبور به تمرکز و عملکرد خوب کنید.

وقتی نتیجه آیلتس خود را دریافت کردید، آن را تجزیه و تحلیل کنید و کارهایی را که باید دفعه بعد انجام دهید تا به اندازه کافی پیشرفت کنید تا نمره مورد نیاز خود را به دست آورید، انجام دهید. تسلیم نشوید، به آماده شدن ادامه دهید، به تمرین ادامه دهید و مثبت باشید.

هر دانش آموزی متفاوت است، وقت بگذارید تا بفهمید چه چیزی به شما در کنترل استرس امتحان آیلتس کمک می کند و سپس انجام آن را تمرین کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید و بیشتر در امتحان شرکت کنید کمتر استرس خواهید داشت.

 

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + سیزده =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30