لیسنینگ آزمون OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آشنایی کامل با بخش لیسنینگ آزمون OET

اشتباه در فهم بخش لیسنینگ آزمون OET می تواند دلیل تفاوت بین نمره 350 و 300 باشد. در این مقاله هرآنچه لازم است درباره بخش شنیداری آزمون بذانید به شما می گوییم تا بهترین نمره را کسب کنید.

لیسنینگ آزمون OET

لیسنینگ آزمون OET شامل 3 بخش A، B و C است که در مجموع باید به 42 سوال پاسخ دهید. زمان این بخش 40 دقیقه است که شامل زمان پاسخگویی به سوالات نیز می شود پس باید همزمان با شنیدن لیسنینگ به سوالات پاسخ دهید. در انتها 2 دقیقه زمان دارید تا پاسخ های خود را چک کنید اما توجه داشته باشید که صداهای ضبط شده تنها یک بار پخش می شوند و شانس مجددی ندارید.

برای اینکه به نمره بالای 300 دست یابید باید حداقل نمره 30 از 42 را در بخش لیسنینگ کسب کنید؛ یعنی حدود 70 درصد نمره. بهتر است بدانید که موضوعات مطرح شده در این بخش تخصصی نبوده و عمدتا راجع به موضوعات بهداشت عمومی است.

لهجه های مورد استفاده اغلب استرالیایی، بریتیش، امریکن، نیوزیلندی، ایرلندی، کانادایی، آفریقای جنوبی و دیگر لهجه ها می باشد.

لیسنینگ OET

با کلیک بر روی عکس مقاله مهم و کاربردی مجموعه سوالات لیسنینگ OET را مطالعه نمایید.

بخش های لیسنینگ آزمون OET

مروری بر بخش A

شما باید حین گوش دادن به مکالمه بیمار و دکتر معالج، جاهای خالی موجود در دفترچه سوالات مربوط به این بخش را پر کنید. شما دو مکالمه 5 دقیقه ای را خواهید شنید و به 12 سوال برای هر مکالمه پاسخ خواهید داد. موضوع مکالمه با توجه به تخصص شما میتواند متفاوت باشد (مثلا مکالمه بیمار با یک دندانپزشک، دکتر، داروساز، چشم پزشک، فیزیوتراپ و…).

دستورالعمل جوابدهی در بخش A

برای نوشتن پاسخ در جای خالی باید دقیقا همان کلمات و ترکیباتی که درلسنینگ می شنوید را بنویسید و هیچ گونه تغییری در آنها ایجاد نکنید؛ اما توجه داشته باشید که تکرار کلمات موجود در یادداشت، افزودن اطلاعاتی که در صدای ضبط شده وجود ندارند و نامفهموم کردن منظورتان باعث می شود که نمره خود را از دست بدهید.

توجه به املای صحیح کلمات در بخش A ضروری نیست اما باید توجه داشته باشید که املای کلمه در حدی اشتباه نباشد که مصحح متوجه منظورتان نشود وگرنه نمره آن سوال را از دست می دهید. نکته دیگر در رابطه با نوعی از املا است که در واقع اشتباه گرامری محسوب می شود. مثلا باید کلمه headaches (جمع) را در جای خالی بنویسید اما شما کلمه headache (مفرد) را نوشته اید. در اینجا اشتباه گرامری رخ داده است، نه املایی.

استفاده از مخفف ها در آزمون مجاز است به شرطی که مخفف های شناخته شده باشند. پیشنهاد ما این است که بطور کی از حروف اختصاری استفاده نکنید چراکه ممکن است چیزی که از نظر شما شناخته شده است از نظر مصحح شناخته شده نباشد.

اغلب جواب های مورد نیازتان توسط بیمار بیان می شوند اما توجه تان را از روی دکتر برندارید چراکه هدایت کننده سمت و سوی مکالمه او است.

نکته مهم دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که جملات نوشته شده در دفترچه سوالات عینا در مکالمه بیان نمی شوند بلکه به نوعی مترادف شده عنوان می شوند؛ مثلا:

دفترچه سوال: short of breath for 7 days

مکالمه: I couldn’t breath properly for the last week; it was a bit shallow…

⚡️  با کلیک در اینجا به تمامی مقالات OET دسترسی خواهید داشت⚡️ 

بررسی بخش های آزمون OET

مروری بر بخش B

این بخش حاوی 6 سوال چندگزینه ای است که در ابتدای هرکدام شرح مختصری از محیطی که مکالمه رخ می دهد و گویندگان آن به شما می دهد. پس از حدود 1 دقیقه مکالمه یا بیشتر، باید به پرسش مطرح مرتبط با مکالمه پاسخ دهید. بخش B برای سنجش مهارت شنیداری شما درمورد جزئیات، نظرات و هدف مکالمات است. همیشه بین 3 گزینه پاسخ موجود 2 تای آنها حاوی عباراتی هستند که در مکالمه خواهید شنید اما فقط یکی از آنها کاملا درست است. مکالمات این بخش معمولا در زمینه های مشکلات بیمار، انتقال بیمار، تغییر محل کار، جلسه تیمی و … است.

دستورالعمل جوابدهی در بخش B

زمانبندی بخش B کمی پیچیده است چراکه خیلی سریع اتفاق می افتد. برای هر سوال ابتدا می شنوید که توضیحات ابتدای آن خوانده می شود، سپس 15 ثانیه زمان دارید سوال را مرور کنید. پس از شنیدن صدای ضبط شده و پیش از شروع سوال بعدی 5 ثانیه سکوت خواهد بود.

مروری بر بخش C

دو صوت سخنرانی با موضوعات عمومی مراقبت های پزشکی برای شما پخش می شود که برای هرکدام باید به 12 سوال چند گزینه ای پاسخ دهید. ابتدای هر بخش 90 ثانیه زمان دارید تا سوالات را بررسی کنید. سوالات به ترتیب پاسخ داده خواهند شد. در بخش C مهارت شنیداری شما در زمینه های جزئیات، نظرات، اهداف، نگرش، علت و معلول، مشکل و راهکار و پیشنهادات مورد سنجش قرار می گیرد.

در نهایت باید توجه داشته باشید که هیچ نکته ای به اندازه تمرین مداوم و اصولی نمی تواند موفقیت شما را تضمین کند. مرکز تخصصی زبان هیراد با اساتید مجرب و مواد آموزشی مدرن بصورت حضوری و آنلاین در دوره های آمادگی آزمون OET همراه شماست و برای رسیدن به هدفتان به شما کمک می کند.

جهت مشاوره و تعیین سطح رایگان از طریق واتساپ به شماره 09123341513 یا تماس با شماره تلفن های مرکز 26709719-26709719-26709719 با ما در ارتباط باشید​.

                      خوشحال خواهیم  در صورتی که این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30