تقویت لیسنینگ آیلتس با گوش دادن به آهنگ

تقویت لیسنینگ آیلتس

 چه طور می توانید از طریق  گوش کردن به موسیقی مهارت لیسنینگ آیلتس خود را تقویت کنید ؟

تقویت لیسنینگ با گوش دادن به آهنگ:

 همانطور که می دانید در انگلیسی میلیون ها آهنگ وجود دارد شما باید بهترین آنها رو انتخاب کنید و به آنها گوش فرا دهید.

فقط کافی است در روز در زمانهای آزادتان به طور منظم به این کار وقت اختصاص دهید. در منزل می توانید تلویزیون را روشن کنید و به آهنگ انگلیسی گوش کنید.

ضمنا در مسیر رفت و برگشت به محل کار یا دانشگاه هم می توانید این کار را انجام دهید.

حتی وقتی در باشگاه ورزشی و یا جیم هستید می توانید این کار را انجام دهید.

به جهت تقویت مهارت Listening خود از طریق گوش کردن به آهنگ فقط کافی است یک الگوی منظم برای خود در نظر بگیرید و منظم و پیوسته آن را دنبال کنید.

تکنیک پر کردن جاهای خالی در ریدینگ آیلتس (IELTS READING)

به آهنگ های انگلیسی مورد علاقه خود مکررا گوش کنید تا از طریق تکرار با تمام کلمات نا آشنای آنها آشنا شوید و به راحتی آنها را یاد بگیرید.

با این کار می توانید به راحتی ریتم آهنگ را به یاد بیاورید و بیشتر لیریک ها ی آن را در ذهن خود بسپارید.

تکرار روش عالی است که از طریق آن می توانید دامنه واژگان خود را افزایش دهید.

لازم به ذکر است که قطعا نمی توانید تمام کلمات آهنگ انگلیسی را که به آن گوش می کنید متوجه شوید از این رو باید اسم آهنگ را در گوگل (اینترنت) جستجو کنید و به متن آهنگ دست یابید و آن را به دقت مطالعه کنید تا با کلماتی که در حین گوش کردن به آهنگ متوجه نمی شوید آشنا شوید.

ادامه مقاله تقویت لیسنینگ آیلتس:

به علاوه با مطالعه متن و لیریکس آهنگ می توانید دریابید که تا چه حدی آهنگ را از طریق گوش کردن به آن متوجه شده اید. به این روش می توانید مهارت لیسنینگ خود را به بهترین نحو ارزیابی کنید.

قویا توصیه می شود کلمات و اصطلاحات آهنگها را لیست کنید و آنها را چندین دفعه مطالعه کنید و با آنها جمله بنویسید تا به سادگی آنها را در ذهن بسپارید. به این روش می توانید تمرین و تکرار کافی انجام دهید.

شایان ذکر است که گوش کردن به آهنگ، تکرار و تمرین کافی تلفظ شما را خیلی تقویت و نیتیو می کند و یاد می گیرید کلمات و عبارات را با آهنگ و ریتم درست تلفظ  کنید.

در پایان قویا توصیه می شود ریلکس کنید، به آهنگ انگلیسی مورد علاقه تان گوش فرا دهید ، لذت ببرید و انگلیسی را با عشق یاد بگیرید.  

                    خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.​​