تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تکنیک های حل تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس

استراتژی حل تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس

در این مقاله ما به شما تکنیک ها و استراتژی های حل تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس را بصورت جامع و حرفه ای آموزش می دهیم.

تعداد گزینه‌های داده شده در این نمونه سوالات معمولا 5 تا 8 گزینه خواهد بود و بر اساس سوال مطرح شده، موظف به انتخاب 2، 3 یا حتی 4 گزینه درست خواهد بود. این گزینه‌ها معمولا با حروف A, B, C, … عنوان می‌شوند، و شما می‌توانید در پاسخنامه تنها به حروف مربوطه، به هر ترتیبی که مایلید، اشاره داشته باشید.

در ارتباط با این نمونه سوال، گاهی برای انتخاب درست هر گزینه، 1 نمره مجزا در نظر گرفته خواهد شد و گاهی نیز برای کل گزینه‌های انتخابی، 1 نمره واحد منظور می‌شود.

دستورالعمل تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس

  1. تعداد گزینه‌هایی را که لازم است به عنوان پاسخ درست انتخاب کنید، مشخص نمایید.
  2. در برخی موارد گزینه‌های صحیح می‌بایست در پاسخ به سوالی انتخاب شوند که از مکالمه داده شده است. در برخی موارد نیز می‌بایست با انتخاب گزینه‌های صحیح، اطلاعات جمله نیمه تمامی را که بر اساس اطلاعات داده شده در مکالمه آمده است تکمیل نمایید. بنابراین در هردوی این موارد بسیار مهم است که به معنای سوال و یا جمله ای که قرار است تکمیل گردد و نوع اطلاعاتی که در ارتباط با پاسخ به سوال مورد نظر یا تکمیل آن جمله نیاز دارید، توجه کافی داشته باشید تا بدانید گزینه‌های درست بر چه مبنایی باید انتخاب گردند.

نکته 1: در نمونه‌هایی از این نوع سوال، سوالی مطرح نشده است بلکه گزینه‌های صحیح را می‌بایست براساس مطابقت اطلاعاتیشان با مکالمه انتخاب نمایید. در این رابطه گاهی نیز کار برعکس خواهد بود، بدین صورت که گزینه‌هایی باید به عنوان گزینه‌های صحیح انتخاب گردند که در مکالمه عنوان نشده اند و یا متناقض با آن چیزی هستند که در مکالمه آمده است.

SOP چیست ؟ انگیزه نامه شخصی چیست؟ ( انگیزه نامه یا SOP)

ادامه دستورالعمل تست های چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس

  1. گزینه‌های داده شده را بخوانید و ضمن درک کامل معنای هر کدام، کلیدواژه‌های مربوط به هر یک را مشخص نمایید.

نکته 2: به این نکته توجه مهم داشته باشید که در مکالمه‌ای که می‌شنوید، معمولا به روش‌های مختلف به اطلاعات تمام گزینه‌های داده شده اشاره خواهد شد، حال آنکه بعضی از این گزینه‌ها در تضاد با معیارهایی هستند که بر اساس آن می‌بایست پاسخ‌های درست انتخاب گردند و بعضی دیگر نیز نامرتبط با آن چیزی هستند که در مکالمه عنوان می‌شوند، و یک سیاست مهم که معمولا در طراحی این نوع سوالات مطرح می‌باشد این است که در اکثر مواقع گزینه‌هایی که لغات آن به همان شکل و فرم در مکالمه شنیده می‌شوند پاسخ درست نخواهد بود و اشاره به لغاتشان صرفا برای گمراه کردن شنونده می‌باشد، در عوض معمولا گزینه‌هایی پاسخ درست می‌باشند که مترادف لغاتشان را در مکالمه می‌شنوید و به صورت غیر مستقیم به اطلاعات آن‌ها اشاره شده است.

نکته 3: به اطلاعات گزینه‌های داده شده و نیز اطلاعات گزینه‌های صحیح، به همان ترتیب داده شده در فهرست اشاره نخواهد شد، بنابراین در فرصت داده شده باید گزینه‌های داده شده را خوب مرور کرده و اطلاعات آن‌ها را در ذهن داشته باشید تا سریع متوجه شوید که در هر قسمت از مکالمه راجع به اطلاعات کدام گزینه صحبت می‌شود.

  1. همزمان با گوش دادن به مکالمه، گزینه‌های درست را انتخاب کنید.

                      خوشحال خواهیم  در صورتی که این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30