رازهای کسب نمره آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

رازهای کسب بالاترین نمره در آزمون آیلتس

به نقل از آکادمی زبان هیراد:

آمادگی آزمون آیلتس

تعدادش چهار بخش و مدّتش فقط چند ساعت است!

آزمونی بزرگ و مفصل، مغز را حسابی درگیر می‌کند و همه‌ی زمینه‌های عمده‌ی درس زبانتان را پوشش می‌دهد: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.

همین که وارد اتاق امتحان بشوید تا پایانش آن جا گیر کرده‌اید.

این آزمون آیلتس است، سخت و ترسناک به نظر می‌رسد و واقعاً هم هست.

دانشجویانی که ترجیح می‌دهند این آزمون را بدهند، می‌دانند که وقتی به آن تن در دهند، تمام مجموعه مهارت‌های زبانیشان کاملاً آزموده می‌شود.

هدفِ خوب انجام دادن آزمون آیلتس، گرفتن نمره‌ای عالی است تا بتوانند شغلی که می‌خواهند را داشته باشند یا مدارک دولتی خاصی را که در پی آن هستند –اغلب خارج از کشور– به دست آوردند. هر هدفی از این حوزه، برای هر کسی تعهدی بزرگ است.

با این که آیلتس آزمون سختی است، داوطلبان می‌توانند در آن موفق شوند. هر نصیحت و دیدگاهی، ابزار دیگری در جعبه‌ابزار تست‌ زنیشان است.

این‌ها نکاتی کلیدی از یک معلم واقعی تست آیلتس هستند که باید درباره‌ی تست به یاد داشته باشید:

تست زنی در آیلتس
تست زنی در آیلتس

آمادگی آزمون آیلتس

هر چندتا تست آیلتس تمرینی که می‌توانید بزنید.

در عصر اطلاعات امروزی، هیچ بهانه‌ای ندارید تا هر چندتا از تست‌های آیلتس قدیمی را به دست نیاورید. از اینترنت گرفته تا کتابخانه‌های محلی یا فرهنگ‌سرا، جلدهای قطوری از آزمون‌های آیلتس و منابع، برای دسترسی همه وجود دارد.

داوطلبان می‌توانند آن‌ها را امانت بگیرند، از آن‌ها کپی بگیرند و از نزدیک ببینند که آزمون‌های آیلتس واقعاً چه شکلی هستند.

نکته: فقط مراقب باشید که نشر بانک‌تست‌هایی که به آن‌ها دسترسی دارید قانونی است و قدیمی یا کپی سطح پایین نیست.

تست آیلتس تمرینی را تحت شرایط آزمون انجام دهید

خوب است که برای آمادگی در آزمون آیلتس وقت بگذارید. در ابتدا، تمرین آهسته و پیوسته لازم است. ولی وقتی که داوطلبان بهتر شدند، این که در شرایط فرضی آزمون تست بزنند اهمیت پیدا می‌کند.

هر بخش آزمون زمان‌بندی شده، پس سرعت مهم است. بهتر است دانشجویان سؤالات تستی را در زمان خودشان شروع کنند. همین که راحت‌تر سؤالات را انجام دادند، سپس شروع به گرفتن زمان تست‌زنی خودشان بکنند.

آمادگی آزمون آیلتس

مهارت‌ها را در تمرین به کار ببری

آماده شدن برای آزمون می‌تواند در اوقات فراغت داوطلبان صورت گیرد. داوطلبان سابق آیلتس متوجه شده‌اند که انجام این کارها، سودمند بوده است: خواندن سرمقالات در روزنامه‌های انگلیسی، گوش دادن به اخبار تلویزیون، بررسی داستان‌های انگلیسی کوتاه از نویسندگان مشهوری مثل کارور یا همینگوی و کار کردن روی روان‌گوییِ نکات کلیدی آن نوشته‌ها در پاراگرافی کوتاه یا سخنرانی.

این‌ها راهنمایی‌های خوبی برای هر داوطلب آیلتس است. یافتن نکات کلیدی یا نوشتن نقدی کوتاه از آن چه خوانده‌اید، می‌تواند به مهارت‌های آزمون آیلتس کمک کند. به ویژه در بخش‌های نوشتن و صحبت کردن.

رازهای کسب نمره آیلتس
رازهای کسب نمره آیلتس
گوش‌هایتان را آماده‌ی شنیدن سؤالات کنید

از آن جایی که نوشتن و خواندن بخش‌های مهمی در آزمون آیلتس هستند، بسیاری از داوطلبان برای آزمون شنیداری به حد کافی آماده نمی‌شوند.

آن‌ها برای شنیدن انواعی از لهجه‌های مختلف شامل بریتانیایی و استرالیایی که با جزئیات درباره‌ی موضوعات خاصی حرف می‌زنند، آمادگی ندارند.

این که داوطلبان هنگام آماده شدن، آزمون‌های شنیداری تمرینی هم بدهند اهمیت دارد؛ تا هم گوششان را برای فهمیدن حرف گویندگان مختلف تمرین بدهند و هم بدانند چه نوع سؤالات شنیداری را باید پاسخ دهند.

اصطلاحاتی که با آن برخورد خواهید داشت را بدانید

برگه‌های آزمون آیلتس مملو از واژگان انگلیسی پیچیده‌تر از کلاس‌های انگلیسی تجاری یا عمومی متوسط است. داوطلبان باید آماده باشند تا بدانند اصطلاحاتی مثل «مترادف»، «عبارات مشابه» و «مقایسه و تفاوت» چه معنی می‌دهند، یا چه طور سؤالات خاصی قبل از آزمون آیلتس را بفهمند.

مثلاً این که دیکشنری حین آزمون ممنوع است.

برای روز آزمون آماده شوید

برای ثبت نام در آزمون‌های آیلتس، دانشجویان باید جلوتر تاریخ‌ها را زمان‌بندی و مبالغ را بپردازند. این کار به آن‌ها یک بازه‌ی زمانی می‌دهد تا ذهنی و جسمی آماده شوند.

واضح است که شامل کلّی درس خواندن می‌شود، اما شامل کارهای دیگری هم می‌شود، مثل: جمع کردن کارت‌های شناسایی لازم، استراحت زیاد، دانستن این که باید چه چیزی برای روز آزمون برده شود و زودتر رفتن برای ورود و چک کردن کیف‌ها و غیره.

مراکز آزمون آیلتس را دست کم نگیرید. جاهایی سختگیر با امنیتی رخنه‌ ناپذیر هستند پس حتماً از قبل به خوبی آماده شوید تا آن روز در حد امکان بی‌دردسر بگذرد.

کلاس‌های آمادگی بگذرانید

ناگفته پیداست با این که بیشتر داوطلبان باهوش هستند، بی‌تردید از کلاس‌های آمادگی آیلتس هم برخوردار بوده‌اند. چه کلاس‌هایی که همه‌ی آزمون را پوشش می‌دهد، چه کلاسی که تمرکزش روی مهارت‌های خاصی است در آن به کمک نیاز دارند.

بیشتر کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس، معلم‌هایی دارند که در محتوای آزمون آیلتس مهارت دارند و می‌توانند اطلاعاتی ارزشمند و کم‌یاب بدهند.

می‌توانند آزمون‌ها را برای دانشجویانشان در کلاس شبیه‌سازی کنند تا بفهمند در روز آزمون چه انتظاری از آن‌ها می‌رود.

بهتر است هم کلاس‌های آمادگی آیلتس گالری زبان و هم کلاس‌های گزینشی آمادگی آزمون آیلتس را در نظر داشته باشید. این‌ها برای دانشجویانی که می‌خواهند شانسشان در آزمون آیلتس را بهتر کنند، در دسترس است.

در هر دو کلاس‌ها و کلاس‌های گزینشی دبیران خبره‌ی آزمون آیلتس درس می‌دهند که می‌توانند با دانشجویان کار کنند و نشانشان دهند که در چالش‌برانگیزترین آزمون زبان انگلیسی باید منتظر چه چیزی باشند.

برای دسترسی به اطلاعات آزمون آیلتس زبان هیراد کلیک کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.
ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

👇👇👇

ارتباط با واتس اپ

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30