شرکت در آیلتس/چه کسی در آزمون آیلتس شرکت می‌کند و دلیل آن چیست؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

شرکت در آیلتس/چه کسی در آزمون آیلتس شرکت می‌کند و دلیل آن چیست؟

شرکت در آیلتس برای بسیاری از افراد مهم است. ممکن است شما برای تحصیل در موسساتی از جمله مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها، به آزمون آیلتس نیاز داشته باشید. همچنین اگر به دنبال شغل، مهاجرت یا عقد قرارداد با ارگان‌های حرفه‌ای هستید، ممکن است به آزمون آیلتس نیاز پیدا کنید.

افراد در سراسر جهان به دلایل مختلفی به دنبال شرکت در آیلتس هستند. دلایل این افراد می‌تواند به نسبت تعداد این اشخاص، متفاوت باشد. در زیر اطلاعاتی در خصوص این اشخاص و برخی از دلایل آن‌ها برای شرکت در آیلتس را بررسی کرده ایم.

بررسی آمار شرکت در آیلتس  

در اینجا به برخی از آمارهای جالب شرکت در آیلتس اشاره خواهیم کرد:

  • این آزمون در سراسر جهان و برای اهداف گوناگونی از جمله کار، تحصیل و مهاجرت بکار گرفته می‌شود.
  • بیش از 10000 سازمان در 140 کشور جهان این آزمون را به رسمیت می‌شناسند.
  • متخصصان از سراسر جهان این آزمون را طراحی کرده‌اند.
  • برای اطمینان از اجرای عدالت بین آزمون‌دهندگان فارغ از پیشینه، جنسیت، تحصیلات و… آن‌ها، بر روی این آزمون پژوهش و بررسی انجام شده است.

بررسی آمار شرکت در آیلتس  

به‌طور همگانی پذیرفته شده

یکی از دلایل مشهور بودن و شرکت در آزمون آیلتس این است که این آزمون به‌طور همگانی پذیرفته شده است. به بیانی دیگر بیش از 10000 سازمان در بیش از 140 کشور این آزمون را به رسمیت می‌شناسند. نتایج این آزمون برای سازمان‌های گوناگونی قابل قبول است. از جمله دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس، دولت‌ها و همچنین ارگان‌های حرفه‌ای و صنعتی.

در اینجا فهرست سازمان‌ها و همچنین نمرۀ مورد قبول آن‌‎ها آمده است. با شرکت در کلاس آیلتس آزمون موفقیت آمیزی داشته باشید.

حصول پذیری و فراوانی

یکی از مزیت‌های آزمون آیلتس و علت محبوبیت آن این است که این آزمون در سراسر جهان و محل‌های زیادی موجود است. به عنوان مثال موسسۀ IDP دارای 450 مرکز آزمون است که در بیش از 145 کشور این آزمون را برگزار می‌کنند. «آیلتس بر پایۀ رایانه» نیز انتخاب دیگری است که در بیشتر روزهای سال موجود است. آزمون کاغذی آیلتس نیز وجود دارد که می‌توان در ماه چندین بار و بسته به درخواست مرکز آزمون طی سال در 48 تاریخ متفاوت در آن شرکت کرد.

آیا شرکت در آیلتس فقط برای گویشوران غیر بومی است؟

برخی افراد با شنیدن این واقعیت شگفت زده می‌شوند که ممکن است حتی گویشوران بومی انگلیسی زبان نیز ملزم به شرکت درآزمون آیلتس شوند. آن افراد ممکن است برای تحصیل در دانشگاهی واقع در کشوری دیگر، مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان یا برای جست و جوی موقعیت‌های شغلی بهتر، به شرکت در آزمون آیلتس نیاز داشته باشند. آن‌ها نیز درست مانند گویشوران انگلیسی غیر بومی باید توانایی زبانی خود را اثبات کنند. بسیاری از آن‌ها از طریق شرکت در آیلتس این کار را انجام می‌دهند.

آیلتس جنرال ترینینگ یا آکادمیک؟

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد: آیلتس جنرال ترینینگ و آکادمیک. شرکت‌کنندگان این آزمون‌ها باید قبل از ثبت‌نام، در خصوص نوع آزمون مورد درخواست تصمیم‌گیری کنند. دلایل مختلفی هستند که در تعیین نوع آزمون مورد نظر شما نقش تعیین‌کننده‌ای دارند. این دلایل شامل هدف و نیاز شما می‌شوند. اگر شما برای تعیین نوع آزمون مورد نیاز به کمک احتیاج دارید، از ارگان دولتی، مدرسه یا سازمانی که برای آنجا احتیاج به شرکت در آزمون آیلتس دارید مشورت کنید.

آیلتس جنرال ترینینگ یا آکادمیک؟

یکی از دلایلی که افراد در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت‌ می‌کنند، هدفشان برای ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی در دانشگاه و کالج‌ها است. در این حالت ممکن است پذیرش آن‌ها برای آن مقطع یا دوره بر اساس نتیجۀ آزمون آیلتس آکادمیک باشد. اشخاصی که هدفشان کار در یک زمینۀ حرفه‌ای مانند پرستاری یا حسابداری است، نیز ممکن است در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند.

اشخاصی که قصد دارند در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل، کار یا برای شغلشان آموزش ببینند نیز ممکن است در آزمون جنرال ترینینگ ielts شرکت کنند. اشخاصی که هدفشان مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان از جمله استرالیا، نیوزلند، کانادا، ایالات متحده و یا انگلستان است نیز ممکن است در آزمون جنرال ترینینگ آیلتس شرکت کنند.

سخن آخر

پس همانطور که می‌بینید دلایل گوناگونی مبنی بر این مسئله وجود دارد که چرا افراد باید در آزمون آیلتس شرکت کنند. همچنین فرصت‌های زیادی وجود دارد تا اشخاص در مکان‌هایی در سراسر جهان در این آزمون شرکت کنند. قبل از هرگونه تصمیم‌گیری در مورد نوع آزمون مورد نیازتان یا مسیری که از طریق آن به اهدافتان می‌رسید، کمی وقت بگذارید. تحقیق کنید و با دقت انتخاب کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30