امتحان نوشتاری OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چطور در آزمون نوشتاری oet نمره A بگیرم؟

تمرین ها و نکاتی کاملا کاربردی در آزمون نوشتاری oet برای کسب نمره A – آکادمی زبان هیراد

در این مقاله‌ی آزمون OET، می‌خواهیم نحوه‌ی کسب نمره‌‌ی عالی در این آزمون فرعی را با شما به اشتراک بگذاریم.

آزمون فرعی نوشتاری OET مانند هیچ کدام از آزمون‌های نوشتاری دیگر نیست.

در آزمونهای آیلتس و PTE باید یک انشا بنویسید. در این آزمون‌ها توضیحی به شما ارائه می‌شود وشما طبق تفکرات خودتان انشا را می‌نویسید. در آزمون OET نمی‌توانید طبق تفکرات خودتان بنویسید در واقع دستتان برای خلاقیت خیلی باز نیست.

در آزمون نوشتاری OET شما یک متن اصلی و یک تمرین در اختیار دارید. شما باید از متن اصلی طبق تمرین انتخاب کنید، یک ساختار منطقی برای نامه‌ی خود بسازید و بعد مطمئن شوید که نامه به زبان خود شما است.

چه پرستار باشید یا پزشک، دندان پزشک یا روانشناس این نوشته به شما نشان می‌دهد که چگونه این آزمون فرعی نوشتاری OET را انجام دهید تا نمره الف) یا ب(! کسب کنید.

تمرین‌ها

تمرین‌‌ها مهم ترین بخش متن اصلی هستند.این بخش اولین چیزی است که شما باید در۵ دقیقه زمانی که برای خواندن به شما داده می‌شود، با دقت بخوانید. تمرین‌ها به شما نشان می‌دهند که متن را برای چه کسی و چرا می‌نویسید.بعد از فهمیدن تمرین‌ها (چه کسی و چرا) می‌توانید بهترین متنی که به خواننده‌ی آن مرتبط است را انتخاب کنید.

آیا خواننده درباره‌ی بیمار می داند و یا شما باید در مورد بیمار برای او توضیح دهید؟

این تمرین‌ها را با هم مقایسه کنید

 تمرین یک:

از اطلاعات داخل متن استفاده کنید، نامه‌ را به پزشک عمومی ارجاع دهید، دکتر جونز[1]، جزئیات یافته‌ها و برنامه‌ی درمانی خود پیشنهاد دهید.

تمرین دو:

از اطلاعات داخل متن استفاده کنید، نامه‌ای برای دکتر جونز بنویسید، و در آن جزئیات یافته‌ها و برنامه‌ی درمانی پیشنهادی خود را بیان کنید.

در تمرین شماره‌ی یک ، پزشک از بیمار خبر دارد در تمرین شماره‌ی  دو پزشک درباره بیمار اطلاعی ندارد. فکر می‌کنید متن انتخابی شما اگر پزشک درباره بیمار مطلع باشد یا نباشد چگونه تغییر خواهد کرد؟

 پاسخ به این سوال می تواند تغییر چشمگیری ایجاد کند. برای مثال اگر پزشک درباره بیمار اطلاع داشته باشد باز هم لازم است که اطلاعات بیشتری از تاریخچه‌ی پزشکی بیمار درج کنید؟ خیر. اما اگر پزشک هیچ وقت بیمار را ملاقات نکرده باشد؟ بله.

این که خواننده درباره‌ی بیمار اطلاع داشته باشد یا نه روی این که کدام نکات موردی را انتخاب می‌کنید و چرا تاثیر می‌گذارد

برای چه کسی می نویسید؟

این دو تمرین را ملاحظه کنید

تمرین یک:

از اطلاعات درون متن استفاده کنید، نامه‌ای ارجاعی به دکتر جین اسمیت[2] در کلینیک درماتولوژی سیسیل[3] بنویسید.

تمرین دو:

از اطلاعات درون متن استفاده کنید، نامه‌ای ارجاعی به دکتر جین اسمیت در کلینیک نورولوژی سیسیل[4] بنویسید.

فردی که نامه را برای او می‌نویسید- یا شغلی که آنها دارند- می‌تواند به کل روش نوشتن نامه را تغییر دهد. برای مثال، کدام یک علاقه‌ی بیشتری به دانستن درباره‌ی آکنه دارد؟ -یک متخصص پوست یا یک متخصص اعصاب؟ کدام یک علاقه بیشتری به دانستن درباره‌ی ادراک بصری دارد؟- یک متخصص پوست یا یک متخصص اعصاب؟

گیرنده‌ی آزمون OET به طور هدفمند مطلبی را در متن اصلی قرار می‌دهد تا شما را از هدف اصلی تمرین منحرف کند. مطمئن شوید که خواسته‌ی را به صورت کامل فهمیده‌اید – برای چه کسی یا چرا می نویسید-.

اگر تمرین را به درستی درک کنید شانس شما برای انجام موفق تمرین به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

نمونه‌ی نوشتاری در زیر تمرین، مطالعه کنید تا ببینید که چگونه طبق تمرین نوشته شده است.

ترفند‌ها و روش‌های نوشتن آزمون نوشتاری

پزشک اصلی نکات را یادداشت برداری می کند.

روش بسیار آسان است و سه مرحله دارد:

نکته اول آزمون نوشتاری OET: نکاتی که پزشک یادداشت کرده است را انتخاب کنید.

نکته دوم آزمون نوشتاری OET: نکاتی که پزشک یادداشت کرده است را سازماندهی کنید.

نکته سوم آزمون نوشتاری OET: نکاتی که پزشک یادداشت کرده است را تغییر دهید.

بیاید به هرکدام از مراحل عمیق‌تر نگاه کنیم.

نکته‌‌‌ی اول درآزمون نوشتار OET این است که متن های اصلی را پیدا کنید. ما درباره‌‌‌ی اهمیت فهمیدن منظور اصلی تمرین برای انتخاب متن مناسب توضیح دادیم.این مهم‌ترین بخش این مرحله است. بعد از این که تمرین را به درستی فهمیدید باید با دقت یادداشت‌ها را بررسی کنید و بفهمید که کدام ضروری‌ و کدام غیر ضروری.

برگزار کننده‌های آزمون OET به طور هدفمند یادداشت‌های غیر ضروری را قرار می‌دهد تا شما را گیج کند. مطمئن شوید که این یادداشت‌های غیر ضروری را در متن خود قرار ندهید. برای مثال، اگر برای پزشک درباره‌ی دیابت بیمار می‌نویسید، درباره‌ یمسئله‌یغیر مرتبط شکستگی مچ دوازده سال پیش بیمار ننویسید.

نکته دوم آزمون نوشتار OET متن‌های اصلی را سازماندهی کنید. شما باید یادداشت‌های خودتان را به صورت پاراگراف‌های مرتب بنویسید. اشتباه رایج داوطلب‌های آزمون OET‌ این است که نامه‌های خودشان را به صورت پاراگراف‌های نامرتب از چند یادداشت نمونه می‌نویسند سپس یک فاصله زیر پاراگراف و بعد پاراگراف نامرتب بعدی. نمی‌توانم توصیف کنم که داشتن یک ساختار مرتب چقدر در این آزمون مهم است.

روشی که شما باید ساختار نوشتار OET را طبق آن بسازید:

متن اصلی

متن اصلی دوم

هر جزئیات اضافه‌ی

درخواست

متن اصلی متنی پزشکی خواهد بود اما باید حالت عمومی داشته باشد. متن اصلی دوم باید پزشکی یا عمومی باشد. هر جزیئات دیگر مثل نسخه‌ی تجویز دارو و هر اطلاعات دیگری که مربوط باشد به متن که در متن اول یا دوم جا نداده‌اید. در آخر، باید نامه را با درخواست برای معاینه‌ ی حرفه‌ای یا برای هر کسی که نامه را می‌نویسید، و این بخش معمولاً شامل برنامه‌ی ترخیص یا برنامه‌ی درمانی.

امتحان نوشتاری OET
امتحان نوشتاری OET

جمله‌ی مقدمه برای معرفی

در متن اصلی یک مطلب ویژه‌ی پزشکی وجود دارد، که برجسته است. این مطلب به طور معمول در بخش ” پذیرش تشخیص” متن اصلی قرار می‌گیرد. برای مثال، ممکن است در مورد “سردرد‌های مکرر” باشد. و در تمرین ،برنامه‌ی ترخیص یا برنامه‌ی درمانی ممکن است از شما خواسته شود تا بیمار را برای ارزیابی، به متخصص عصب شناسی ارجاع دهید.

به همین دلیل لازم است شما دو نوع از اطلاعات را در جمله‌ی مقدمه برای معرفی، قرار دهید.(بیایید فرض کنیم که متخصص عصب شناسی این بیمار را می‌شناسد)

من تیم بک را برای ارزیابی کامل در مورد سردرد‌های مکررشان به شما ارجاع می‌دهم.

در جمله‌ی بالا می‌توانید دو بخش از اطلاعات را ببینید:

درخواست

اصلی‌ترین مسئله‌‌‌‌ی پزشکی، سردرد

در یک جمله، ما خلاصه کردیم چه اتفاقی افتاده و از خواننده چه می‌خواهیم. این یک روش عالی برای شروع نامه است.

متن پزشکی اصلی

در دنباله‌ی جمله‌ی معرفی باید جزئیات بیشتری از اصلی‌ترین مسئله‌‌‌‌ی پزشکی مطرح کنیم- در این مورد سردرد‌های مکرر.پس ما باید کل متن را برای هر اطلاعاتی از سردر‌های تیم بک جستجو کنیم. بعد می‌توانیم همه‌ی این اطلاعات که مربوط به بیماری هستند و ممکن است متخصص به آن‌ها نیاز داشته باشد را در یک پاراگراف برای متخصص جمع کنیم.

متن پزشکی دوم

شما ممکن است حین جستجوی متن متوجه شوید که اطلاعات دست دومی هم در حال ظهوراند. این اطلاعات از طلاعات متن اصلی اول کم ارزش‌تر هستند اما می‌توانند پاراگراف جدیدی را تشکیل دهند. برای مثال، مثال سردرد خود را دنبال کنیم، بیایید فرض کنیم که تیم دچار سرگیجه هم می‌شود.می‌توان توضیحات مختلفی(در 3یا 4 مطلب) درباره‌ی سرگیجه‌ی تیم نوشت. سپس این توضیحات ثنویه را در پاراگراف دوم قرار می‌دهیم.

مهم است که دریابید می‌خواهیم پاراگرافمان تک مضمونی باقی بماند. برای همین پاراگراف اول فقط باید درمورد سردرد باشد و هیچ اطلاعات دیگری در آن نباشد. پاراگراف دوم-هرچیز مرتبط با سردرد- فقط باید شامل مطالبی باشد که در مورد سرگیجه است.

نوشتن چند موضوع در یک پاراگراف می‌تواند باعث کم شدن نمره‌ی شما شود.

هر اطلاعات اضافه‌ی دیگر

ممکن است در متن اصلی چند احتمال یا پایان وجود داشته باشد که ذکر آن‌ها برای متخصص اعصاب ضروری نیست. برای مثال، بیایید فرض کنیم که تیم رژیم غذایی جدیدی را شروع کرده باشد که در آن نوشیدنی‌های بیشتری مصرف می‌کند و میزان کمتری فعالیت انجام می‌دهد. آیا این‌ها به طور مستقیم با سردرد یا سرگیجه در ارتباط ‌‌‌‌‌‌‌اند؟ نه! به همین دلیل، ما آن‌ها را در پاراگراف 1یا 2 به کار نمی‌بریم. می‌توانیم پاراگراف سومی بنویسیم ازاین گونه اطلاعات اضافه که ممکن است متخصص اعصاب بخواهد بداند.

درخواست

در جمله‌‌ی مقدمه برای معرفی، درخواست را ذکر کردیم اما باید در پاراگراف آخر درخواست خود را صریح توضیح دهیم. در اینجا ما صراحتاً به متخصص اعصاب(یا هر کس دیگری) می‌گوییم که از آن‌ها می‌خواهیم چه کاری انجام دهند. فراموش نکنید، این اطلاعات باید در تمرین، برنامه‌ی ترخیص یا برنامه‌ی درمانی گنجانده شود.

برای مثال،

من تیم بک را برای ارزیابی به شما ارجاع می‌دهم.

شاید به نظر تکراری باشد ولی مشکلی نیست. شما باید دوبار، درخواست خود را مطرح کنید: یک بار در شروع نامه و یک در پایان نامه.

نکته‌ی سوم آزمون نوشتار OET- تغییر در متن اصلی

مرحله‌ی نهایی بعد از انتخاب و سازماندهی متن اصلی این است که آن را تغییر دهید نباید متن اصلی را در متن خودتان کپی کنید. باید متن را به زبان خودتان بنویسید. قطعا، به بعضی از تغییرات امتیاز داده می‌شود و در بعضی متن ها نمی‌توان تغییر ایجاد کرد اما اکثر متن ها کوتاه و بدون دستور زبان هستند. کار شما این است که یک داستان برای خواننده تعریف کنید. شما متن اصلی را دریافت می‌کنید و روی آن کار انجام می‌دهید پس از آن متن ها حس و واقعیت می‌یابند.

نحوه گرفتن نمره A در شنیداری OET
نحوه گرفتن نمره A در شنیداری OET

چطور در آزمون شنیداری oet نمره A رو بگیرم؟

نکات آزمون نوشتاری OET

خلاصه ‌ای از نکاتی که باید برای آزمون نوشتاری OET به خاطر داشته باشید:

نکته1# مطمئن شوید که تمرین را به درستی فهمیده‌اید- برای چه کسی و چرا می‌نویسید.اگر تمرین را به درستی بفهمید شانس شما برای انجام موفقیت آمیز آن به طور چشمگیری افزایش می‌باید.

نکته2# نمونه‌‌ی نوشتار زیر آزمون را بخوانید تا بدانید که چطور با توجه به متن نوشته شده است.

نکته 3# به متن اصلی نگاه کنید و ببینید کدام اطلاعات ضروری‌اند و کدام یک غیر ضروری.

نکته4# متن خود را با یک ساختار مرتب در پاراگراف‌ها بنویسید: معارفه، متن اولیه و ثانویه، جزئیات اضافه‌ی دیگر و درخواست.

نکته 5# متن اصلی را انتخاب و سازماندهی کنید سپس آن را دگرگون کنید. متن شما نباید مستقیماً از متن اصلی کپی شده باشد، بهتر است برای خواننده یک داستان بگویید تا تصور کند که متن واقعی است.

شما باید با نوشتن این مدل نوشتار آشنا شوید. بدون آشنایی درست، متن اصلی شما را غافلگیر می‌کند. معمولاً اطلاعات بیشتری در متن‌های فیزیو‌تراپیست‌ها، دندان‌پزشک‌ها و پزشک‌ها، نسبت به متن‌های پرستاران وجود دارد…

به یاد داشته باشید شما باید بتوانید:

متن اصلی را انتخاب ، سازماندهی ، و دگرگون کنید و متنی با 180 الی 200 کلمه بنویسید.

این تمرین آسانی نیست، اما با تمرین، بازخورد و راهنمایی امکان پذیر است.

[1] Dr Jones

[2] Dr Jane Smith

[3] Cicil Dermatology Clinic

[4] Cicil Neurology Clinic

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30