سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

بررسی سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس ( مپ لیسنینگ آیلتس )

ما در این مقاله به سوال بسیار مهمی که برای شما زبان آموزان گرامی پیش می آید، نحوه بررسی سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس پاسخ می دهیم.

در این نوع سوالات تصویر و یا نقشه مکانی خاصی داده می شود و لازم است قسمت های مشخص شده در این تصویر را نامگذاری کنید .در نمونه ای دیگر، عناوینی که قرار است برای مکان های مختلف این تصویر انتخاب کنید ، در فهرستی عنوان شده اند و تنها وظیفه ی شما انتخاب درست این عناوین برای مکان های علامت گذاری شده می باشد . در نظر داشته باشید در مدل دیگری از این سوالات باید عناوین مرتبط با مکانهای علامت گذاری شده را خودتان از مکالمه تشخیص دهید و در پاسخنامه بنویسید .

این نمونه سوال ، از جمله سوالاتی است که غالبا در بخش اول و یا دوم آزمون Listening مطرح می گردد .

نحوه پاسخ دهی به سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

1 . به تعداد محدوده لغات که در دستورالعمل سوال مطرح شده است ، توجه داشته باشید .

2 . چنانچه پاسخ مورد نظر باید از گزینه های داده شده انتخاب گردد ، مروری بر فهرست گزینه های داده شده داشته باشید که قرار است به عنوان نام مکانهای علامت گذاری شده در تصویر انتخاب شوند .

3 . نگاهی به کل نقشه و یا تصویر و نیز عنوان آن بیندازید تا از ایده ی کلی نقشه و مکانهایی که لازم است نامگذاری کنید مطلع شوید .

4 . بر اساس اطلاعات اولیه ای که گویشور مکالمه می دهد باید توجه داشت که جایگاه اولیه ی وی در نقشه کجاست تا بدانید از کجا و از چه جهتی به معرفی نقشه می پردازد .​

ترجمه رایتینگ OET ( مجموعه سوالات رایتینگ OET )

ادامه پاسخ دهی به سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

5 . از اطلاعات مربوط به قسمت هایی که از قبل تکمیل شده اند و تمامی لغات موجود در نقشه بهره بگیرید ، چرا که ارتباط مستقیم با قسمت هایی دارند که وظیفه ی تکمیل آنهارا خواهید داشت .

6 . کاملا به اصطلاحات مربوط به مکان و جهت یابی توجه داشته باشید ، از جمله :

   the corner , in the middle , at the end , south , north , east , west , turn on ,  turn right , turn left , straight ahead , below , above , next to , on , top left-hand , top right-hand , on the top , bottom right-hand , bottom left-hand , bottom , path , exit , entrance , in front of , back of , behind , beside , centre , the same side , … چرا که تشخیص پاسخ درست ، کاملا مرتبط به درک صحیح و کامل شما از این لغات خواهد بود . در ضمن به کلماتی مانند called , named , known  نیز که برای معرفی نام یک مکان یا یک شیء به کار می روند توجه داشته باشید .

نکته : همواره این اطمینان را داشته باشید که کلماتی که برای نامگذاری نقشه یا تصویر داده شده می بایست از مکالمه استخراج گردند ، چندان از لغات تخصصی در یک رشته که برای عموم ناآشنا هستند ، انتخاب نخواهند شد ، بلکه این لغات در حیطه ی لغات عمومی زبان آموزان انگلیسی خواهند بود . بنابراین با شنیدن چند واژه ی تخصصی که معنی آنها را نمی دانید فکرنکنید که از پس سوالات برنخواهید آمد .به راحتی به سوالات مپ لیسنینگ آیلتس پاسخ دهید.

7 . همزمان با گوش دادن به مکالمه ، پاسخ صحیح را انتخاب نمائید .

                      خوشحال خواهیم  در صورتی که این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد