وبلاگ

بررسی سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس
مقالات آموزشی

بررسی سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس ( مپ لیسنینگ آیلتس )

ما در این مقاله به سوال بسیار مهمی که برای شما زبان آموزان گرامی پیش می آید، نحوه بررسی سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس پاسخ می دهیم.

در این نوع سوالات تصویر و یا نقشه مکانی خاصی داده می شود و لازم است قسمت های مشخص شده در این تصویر را نامگذاری کنید .در نمونه ای دیگر، عناوینی که قرار است برای مکان های مختلف این تصویر انتخاب کنید ، در فهرستی عنوان شده اند و تنها وظیفه ی شما انتخاب درست این عناوین برای مکان های علامت گذاری شده می باشد . در نظر داشته باشید در مدل دیگری از این سوالات باید عناوین مرتبط با مکانهای علامت گذاری شده را خودتان از مکالمه تشخیص دهید و در پاسخنامه بنویسید .

این نمونه سوال ، از جمله سوالاتی است که غالبا در بخش اول و یا دوم آزمون Listening مطرح می گردد .

نحوه پاسخ دهی به سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

1 . به تعداد محدوده لغات که در دستورالعمل سوال مطرح شده است ، توجه داشته باشید .

2 . چنانچه پاسخ مورد نظر باید از گزینه های داده شده انتخاب گردد ، مروری بر فهرست گزینه های داده شده داشته باشید که قرار است به عنوان نام مکانهای علامت گذاری شده در تصویر انتخاب شوند .

3 . نگاهی به کل نقشه و یا تصویر و نیز عنوان آن بیندازید تا از ایده ی کلی نقشه و مکانهایی که لازم است نامگذاری کنید مطلع شوید .

4 . بر اساس اطلاعات اولیه ای که گویشور مکالمه می دهد باید توجه داشت که جایگاه اولیه ی وی در نقشه کجاست تا بدانید از کجا و از چه جهتی به معرفی نقشه می پردازد .​

ترجمه رایتینگ OET ( مجموعه سوالات رایتینگ OET )

ادامه پاسخ دهی به سوالات Labelling a map or plan در لیسنینگ آیلتس

5 . از اطلاعات مربوط به قسمت هایی که از قبل تکمیل شده اند و تمامی لغات موجود در نقشه بهره بگیرید ، چرا که ارتباط مستقیم با قسمت هایی دارند که وظیفه ی تکمیل آنهارا خواهید داشت .

6 . کاملا به اصطلاحات مربوط به مکان و جهت یابی توجه داشته باشید ، از جمله :

   the corner , in the middle , at the end , south , north , east , west , turn on ,  turn right , turn left , straight ahead , below , above , next to , on , top left-hand , top right-hand , on the top , bottom right-hand , bottom left-hand , bottom , path , exit , entrance , in front of , back of , behind , beside , centre , the same side , … چرا که تشخیص پاسخ درست ، کاملا مرتبط به درک صحیح و کامل شما از این لغات خواهد بود . در ضمن به کلماتی مانند called , named , known  نیز که برای معرفی نام یک مکان یا یک شیء به کار می روند توجه داشته باشید .

نکته : همواره این اطمینان را داشته باشید که کلماتی که برای نامگذاری نقشه یا تصویر داده شده می بایست از مکالمه استخراج گردند ، چندان از لغات تخصصی در یک رشته که برای عموم ناآشنا هستند ، انتخاب نخواهند شد ، بلکه این لغات در حیطه ی لغات عمومی زبان آموزان انگلیسی خواهند بود . بنابراین با شنیدن چند واژه ی تخصصی که معنی آنها را نمی دانید فکرنکنید که از پس سوالات برنخواهید آمد .به راحتی به سوالات مپ لیسنینگ آیلتس پاسخ دهید.

7 . همزمان با گوش دادن به مکالمه ، پاسخ صحیح را انتخاب نمائید .

                      خوشحال خواهیم  در صورتی که این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 9 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30