مهارت گفتاری آیلتس (تاثیر هوش مصنوعی در آزمون رودرو با آزمونگر)
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

مهارت گفتاری آیلتس (تاثیر هوش مصنوعی در آزمون رودرو با آزمونگر)

مهارت گفتاری آیلتس قسمت مهمی از آزمون آیلتس را تشکیل می‌دهد. برخلاف دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی که برای ارزیابی مهارت گفتاری شما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، آزمون مهارت گفتاری آیلتس شما در یک اتاق ساکت و با یک آزمون‌گر واجد شرایط تکمیل می‌شود. دراین مقاله بررسی کرده‌ایم که چرا یک آزمون مصاحبه رو در‌ رو، بی طرفانه است، و در روز آزمون باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم.

درحالی‌که اغلب، در آزمون‌های زبان انگلیسی، بی‌طرف بودن تعیین نمره توسط هوش مصنوعی، تبلیغ و معرفی شده‌است، محققان از دانشگاه ام آی تی به تازگی دریافتند که موضع هوش مصنوعی نیز، می‌تواند جهت‌گیرانه باشد.

ارزیابی مهارت گفتاری آیلتس با دستگاه هوش مصنوعی

زمانی‌که دستگاه هوش مصنوعی از طریق الگوریتم یادگیری عمیق، آموزش دیده باشد، جهت‌گیری رخ می‌دهد. دستگاه از طریق اطلاعاتی که به آن وارد شده، آموزش می‌بیند. درصورتی‌که این اطلاعات، بیشتراز نمونه‌های  مهارت گفتاری آیلتس داوطلبان اروپائی باشد، پس تشخیص شیوه انگلیسی صحبت کردن یک فرد هندی، چینی یا حتی بومی برای دستگاه هوش مصنوعی، سخت‌تر می‌شود.

تحقیقات دانشگاه ام آی تی همچنین کشف کرد که جهت‌گیری می‌تواند در مرحله تهیه داده‌ها، مشخص شود.  زمانی‌که الگوریتم‌ها تعیین شد و لازم است دستگاه هوش مصنوعی بروی ترتیب یا موقعیت زبانی تمرکز کند و به قابلیت انگلیسی صحبت کردن شما نمره دهد. این مسئله درصورتی‌که شما از زبان محلی، یا عامیانه و شوخی استفاده کنید و یا  برای مدتی در آزمون مهارت گفتاری آیلتس، مکث کنید، می‌تواند بر روی نمره شما اثر بگذارد.

از طرف دیگر، آزمون‌گران انسانی می‌توانند لهجه‌های مختلف را درک کنند و بین مکث برای فکرکردن و وقفه سردرگمی تفاوت قائل شوند. آزمون‌گر انسانی به‌طور ویژه برای بررسی موقعیت اجتماعی، آموزش دیده است.

آن‌ها در آزمون مهارت گفتاری آیلتس، چگونگی استفاده مناسب از کلمات و ساختارهای جملات و مانند آن را می‌دانند و درک می‌کنند. و آزمون‌گران انسانی می‌توانند در‌صورتی‌که شما هر جای آزمون گفتاری‌تان گیر کردید، به‌راحتی، شما را تشویق به ادامه کنند.

آزمون گفتاری آیلتس، به ‌صورت رو در رو و با حضور آزمون‌گر انسانی و واقعی، صورت می‌گیرد.

به این ترتیب شما می‌توانید مطمئن باشید که زمانی که در آزمون مهارت گفتاری آیلتس حضور دارید، هیچ‌گونه جهت‌گیری دستگاه هوش مصنوعی وجود نخواهد داشت. بخش مهارت گفتاری آیلتس توسط آزمون‌گر، حدود 11 تا 14 دقیقه طول می‌کشد تا تکمیل شود.

 قالب آزمون مهارت گفتاری آیلتس

بیایید نگاه دقیق‌تری به قالب آزمون گفتاری آیلتس و آن‌چه که انتظار می‌رود از شما درآن پرسیده شود، بیاندازیم. آزمون گفتاری آیلتس، هم برای آموزش عمومی و هم آزمون‌های دانشگاهی، به 3 بخش تقسیم می‌شود:

 •  مقدمه و سؤالات درمورد موضوعات آشنا

 مقدمه و سؤالات درمورد موضوعات آشنا

آزمون‌گر از شما سؤالات عمومی درباره خودتان و تعدادی موضوعات آشنا، مانند خانه، خانواده، شغل، مطالعات و علائق، خواهد پرسید. این بخش معمولا در حدود 4 تا 5 دقیقه طول خواهد کشید.

 •  نوبت صحبت فردی طولانی مدت

به شما کارتی داده می‌شود که درباره موضوعی از شما سؤال می‌پرسد. شما قبل از این‌که برای 2 دقیقه شروع به صحبت درباره موضوع مورد نظر کنید، یک دقیقه فرصت دارید تا خودتان را آماده کنید. سپس آزمون‌گر از شما یک یا دو سؤال درباره موضوع مشابه می‌پرسد تا این بخش آزمون به پایان برسد.

 •  گفت‌وگوی دوطرفه در مهارت گفتاری آیلتس

از شما سؤالات بیشتری در ارتباط با موضوع بخش دوم پرسیده خواهد شد. این سؤالات به شما این فرصت را می‌دهد تا بیشتر در مورد موضوعات و ایده‌های ذهنی صحبت کنید. این بخش از آزمون حدود 4 تا 5 دقیقه زمان می‌برد.

قالب آزمون مهارت‌های زندگی از مهارت گفتاری آیلتس

آزمون‌های مهارت‌های زندگی آیلتس A1 , B1  توسط آزمونگر و داوطلب انجام می‌شود. این تست معمولا در حدود 16 تا 22 دقیقه طول می‌کشد.

این آزمون برای انعکاس ارتباط برقرار کردن در زندگی روزانه در یک کشور انگلیسی زبان، طراحی شده است.

این بحث کوتاه به موضوعات زیر اشاره می‌کند:

 • تجربه‌ها و جزئیات شخصی
 • خانواده و دوستان
 • خرید کالاها
 • شغل
 • سلامت
 • تفریح
 • آموزش یا تمرین
 • حمل و نقل
 • مسکن و جای زندگی
 • آب و هوا

 انتظار آزمونگر از مهارت گفتاری آیلتس شما

انتظار آزمونگر از مهارت گفتاری آیلتس شما

آزمونگردر خصوص مهارت گفتاری آیلتس از شما  موارد زیر را انتظار دارد که از جمله:

 • به نمونه‌های زبان گفتاری که شامل داستان‌های ساده، جملات، سؤالات و دستورات تک مرحله‌ای است، گوش فرا دهید و پاسخ دهید.
 • با اطلاعات، احساسات و عقاید اولیه و اساسی در زمینه موضوعات مشابه و آشنا، ارتباط برقرار کنید.
 • با یک فرد دیگر در موقعیت مشابه درباره موضوعات مشابه صحبت کنید.

سخن آخر

ما به عنوان آزمون‌گیرندگان، می‌دانیم که شما زمانی‌که در آزمون گفتاری حضور دارید، ممکن است احساس نگرانی و اضطراب داشته باشید. به همین دلیل است که ما آزمون‌گر های انسانی را به کار گرفتیم و آزمون را دریک اتاق آرام اجرا می‌کنیم. برخلاف الگوریتم، آزمون‌گر می‌تواند باعث شود که شما احساس راحتی کنید و به شما برای دست‌یابی به بهترین نمره کمک کند.

اگر شما می‌خواهید درباره چگونگی تعیین نمرات آیلتس و این‌که چه انتظاری باید از آزمون داشته باشید، بیشتر اطلاع پیدا کنید و از نکات مهم کارشناسان آیلتس، بهره ببرید، برای کلاس‌های پیشرفته آیلتس ثبت نام کنید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد