تبدیل نمره دولینگو به آیلتس چگونه انجام می شود؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تبدیل نمره دولینگو به آیلتس چگونه انجام می شود؟ {مقایسه}

دولینگو یک آزمون معتبر جهانی در زمینه بررسی مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبین است که مانند آیلتس و تافل از 4 بخش مختلف تشکیل می‌شود. همانطور که انواع دوره تافل و دوره آیلتس به‌صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شوند، برای این امتحان نیز برخی مؤسسه‌ها دوره‌های حرفه‌ای برگزار می‌کنند. 

با شرکت در آزمون دولینگو می‌توانید زمینه مهاجرت تحصیلی‌تان را به کشور‌های خارجی مانند کانادا باز کنید. در زمانی که هنوز اخبار درستی درباره نحوه برگزاری آزمون آیلتس یا تافل منتشر نشده است، با شرکت در دولینگو مسیرتان را برای مهاجرت هموارتر خواهید کرد. 

تبدیل نمره دولینگو به آیلتس یکی از پرچالش ترین مواردی است که بسیاری از زبان‌آموز‌ها با آن سروکار دارند. در واقع شما باید بتوانید با استفاده از برخی جدول‌ها به‌راحتی نمرات مربوط به این امتحان را به آیلتس تبدیل کنید. 

آزمون دولینگو چیست؟ 

آزمون دولینگو چیست؟ 

آزمون دولینگو یا Duolingo که به آن DET یا Duolingo English Test می‌گویند، یکی از معتبرترین سیستم‌های ارزیابی سطح مهارت‌های غیرانگلیسی زبان‌هایی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور برای اهدافی خاص مثل ادامه تحصیل را دارند. شما با شرکت در این آزمون می‌توانید مدرکی معتبر دریافت کنید که تقریباً اغلب دانشگاه‌های کشور‌های مختلف جهان آن را می‌پذیرند. البته دولینگو نیز مانند آیلتس و تافل برخی محدودیت‌ها و ویژگی‌های خاص دارد که باید با آن‌ها آشنا باشید. 

2 بخش مختلف آزمون دولینگو شامل بخش تطبیقی و مصاحبه تصویری می‌شوند که در هر بخش نمره‌ای جداگانه دریافت می‌کنید؛ این نمره بیانگر میزان مهارت‌های شما در همان زمینه است! دولینگو به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و در ایام همه‌گیری ویروس کرونا توانست به داوطلبین کمک کند تا در هر زمان و هر مکانی به‌راحتی در امتحان شرکت کرده و اقدامات لازم برای دریافت مدرک معتبر زبان انگلیسی‌شان را انجام دهند. 

یکی از ویژگی‌های مثبت دولینگو آماده‌سازی سریع نتایج توسط ممتحنین است؛ در واقع به‌محض اینکه در آزمون شرکت کردید، بعد از 2 روز نتایج را دریافت می‌کنید. این موضوع کمکتان می‌کند تا برنامه‌ریزی درستی برای انجام کار‌های مهاجرت و ثبت‌نام در دانشگاه موردنظرتان داشته باشید.

تفسیر نمره های دولینگو

هر داوطلب در آزمون دولینگو نمره‌ای بین 10 تا 160 می‌گیرد که هر چه نمره بالاتر باشد، یعنی میزان مهارت بیشتری دارد. نمره دریافتی‌تان میزان تسلط تان به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. شما باید نحوه نمره‌دهی این آزمون را متوجه شوید تا بر این اساس تلاشتان را برای دریافت نمرات بهتر بیشتر کنید. 

نمره توضیحات
10 55 افرادی که نمره‌ای بین 10 تا 55 می‌گیرند، یعنی کلمه‌ها و عبارت‌های اساسی زبان انگلیسی را درک کرده‌اند و اطلاعات پایه‌ای در این زمینه دارند. این افراد توانایی‌های خود به زبان انگلیسی را نیز بازگو کنند.
60 تا 85 این افراد می‌توانند اطلاعات مربوط به یک سخنرانی را در مورد مسائل مختلف درک و تجربیات، اهداف و نظرات خود را هرچند با مکث و وقفه بیان کنند.
90 تا 115 این افراد توانایی بالایی در صحبت‌کردن در مورد موضوعات مختلف دارند و می‌توانند نکته‌های مربوط به نوشته‌های مختلف حتی در مورد موضوعات انتزاعی را درک کنند. این اشخاص به‌خوبی با سخنگو‌های ماهر نیز صحبت می‌کنند.
120 تا 160 این افراد نیز توانایی درک موضوعات سخت و تخصصی به زبان انگلیسی را دارند و از توانایی خوبی در درک ضمنی، تجسمی و عملگرا در متن‌های انگلیسی برخوردارند. این اشخاص به‌خوبی می‌توانند زبان انگلیسی را به‌صورت انعطاف‌پذیر به‌کار ببرند.

مقایسه نمره دولینگو با آیلتس

مقایسه نمره دولینگو با آیلتس

آیلتس برای داوطلبین نمره‌ای بین 0 تا 9 را در نظر می‌گیرد. برای تبدیل نمره دولینگو به آیلتس ابتدا باید بازه نمره خود را مشخص کنید تا سپس معادل‌سازی برایتان راحت تر شود. 

نمرات بین 10 تا 55

نمره دولینگو نمره آیلتس
۱۰ 1.5
۱۵ ۲
۲۰ تا ۲۵ 2.5
۳۰ تا ۴۰ ۳
۴۵ تا ۵۰ 3.5

نمرات بین 60 تا 80

نمره دولینگو نمره آیلتس
۵۵ تا ۶۰ ۴
۶۵ تا ۷۰ 4.5
۷۵ تا ۸۰ ۵

نمرات بین 85 تا 120

نمره دولینگو نمره آیلتس
۸۵ تا ۹۰ 5.5
۹۵ تا ۱۰۰ ۶
۱۰۵ تا ۱۱۰ 6.5
۱۱۵ تا ۱۲۰ ۷

نمرات بین 125 تا 160

نمره دولینگو نمره آیلتس
۱۲۵ تا ۱۳۰ 7.5
۱۳۵ تا ۱۴۰ ۸
۱۴۵ تا ۱۵۰ 8.5
۱۵۵ تا ۱۶۰ ۹

مقایسه آزمون دولینگو با آیلتس

اکنون که نحوه تبدیل نمره دولینگو به آیلتس را می‌دانید، باید درباره تفاوت‌های بین این آزمون‌ها نیز اطلاعاتی به‌دست‌آورید تا دقیقاً در امتحانی شرکت کنید که متناسب با نیازتان است و مدرک کارآمدی در اختیارتان می‌گذارد: 

شیوه برگزاری

دولینگو فقط به‌صورت کامپیوتری برگزار می‌شود، یعنی شما باید به‌واسطه فناوری و هوش مصنوعی به تمام سوالات پاسخ‌دهید. در نقطه مقابل آیلتس علاوه‌بر برگزاری امتحان به‌صورت کامپیوتری، آزمون‌های کاغذی نیز برگزار می‌کند تا افراد بتوانند بر اساس شرایطشان در یکی از این امتحانات شرکت کنند. 

هزینه ها

دولینگو آزمونی بسیار ارزانتر نسبت به آیلتس است! در واقع شما باید فقط 59 دلار برای شرکت در این امتحان پرداخت کنید؛ در‌صورتی‌که هزینه ثبت‌نام در آیلتس حدود 220 دلار است. 

مدت زمان

دولینگو در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری نسبت به آیلتس برگزار‌شده و به اتمام می‌رسد؛ از‌این‌رو داوطلبین باید برنامه‌ریزی مناسبی برای پاسخ‌دهی به‌تمامی سؤالات داشته باشند. دولینگو طی 60 دقیقه و آیلتس ظرف 165 دقیقه به اتمام می‌رسد. 

بخش ها

دولینگو در 2 بخش و آیلتس در 4 بخش برگزار می‌شوند. در واقع Duolingo شامل 2 بخش مختلف تطبیقی و مصاحبه تصویری می‌شود. بخش تطبیقی باید به سؤالات به‌صورت خواندنی، نوشتاری، گفتاری و صحبت‌کردن پاسخ‌دهید. در آیلتس نیز 4 بخش مختلف وجود دارد که شامل اسپیکینگ، رایتینگ، لیسنینگ و ریدینگ می‌شوند. 

بازه نمرات

نمرات داوطلبین در Duolingo بین 10 تا 165 امتیاز ارائه می‌شود، در‌صورتی‌که آیلتس برای داوطلبین خود فقط نمره‌ای بین بازه 0 تا 9 در نظر گرفته است.

بررسی مزیت های دولینگو

بررسی مزیت های دولینگو

دولینگو مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبتی دارد که داوطلبین را ترغیب به شرکت در آزمون می‌کند. 

نداشتن محدودیت مکانی

در دولینگو محدودیت مکانی هیچ معنایی ندارد، شما به‌راحتی در خانه می‌نشینید و به تمامی سوالات مطرح‌شده پاسخ می‌دهید. 

هزینه های اندک

دولینگو برای ثبت‌نام هزینه‌های بسیار اندکی و مقرون‌به‌صرفه‌ای از داوطلبین دریافت می‌کند، در‌حالی‌که بسیاری از آزمون‌های دیگر چندین برابر این امتحان هزینه‌ی ثبت‌نام دارند. 

محیط ساده امتحان

محیط برگزاری امتحان بسیار ساده و کاربر پسند است و شما می‌توانید از این رابط کاربری برای پاسخ‌دهی به سوالات مطرح‌شده پاسخ‌دهید. 

ارائه فوری نتایج

آزمون‌های مشابه مثل آیلتس و تافل بین 10 تا 13 روز زمان برای ارائه نتایج نیاز دارند، در‌صورتی‌که در Duolingo فقط ظرف مدت 2 روز می‌توانید نتایج را دریافت کنید. 

پذیرش توسط بسیاری از دانشگاه ها

خوشبختانه حدود 4000 دانشگاه مختلف در سراسر جهان مدرک دولینگو را می‌پذیرند، بنابراین از بابت ثبت‌نام در مراکز علمی و آموزشی معتبر با مدرک این امتحان هیچ مشکلی نخواهید داشت. البته در‌صورتی‌که دانشگاه خاصی مد نظرتان است و قصد شرکت در Duolingo را دارید، پیشنهاد می‌دهیم که ابتدا حتماً مطمئن شوید که دانشگاه مربوطه امکان ثبت‌نام با مدرک مربوطه را برایتان فراهم می‌سازد. 

بررسی عیب های دولینگو

Duolingo با تمام ویژگی‌های مثبت، برخی عیب‌ها و مشکلات نیز دارد که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. 

کم بودن منابع آموزشی

متاسفانه منابع آموزشی اندکی برای این امتحان برخلاف آزمون‌هایی مانند تافل یا آیلتس وجود دارد که دوره‌ها و کلاس‌های زیادی برای آن‌ها برگزار می‌شود. 

سرعت بالای سوالات بخش صحبت کردن

سوالات مطرح‌شده در بخش صحبت‌کردن این آزمون درست به‌اندازه تافل سخت و مشکل است، در‌صورتی‌که در آیلتس شما زمان کافی برای پاسخ‌دادن به‌تمام سؤالات را دارید. 

دولینگو، آزمونی معتبر و بین المللی

دولینگو به‌عنوان یک آزمون معتبر و بین‌المللی توانسته در بسیاری از موارد جایگزین امتحاناتی مثل آیلتس یا تافل شود که تقریباً تمام زبان‌آموزان و داوطلبان مهاجرت به خارج از کشور با آن آشنا هستند. این مدرک برای کسانی ارائه می‌شود که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور‌های خارجی را دارند و به‌دنبال مدرکی مناسب برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های موردعلاقه‌شان هستند. شما با Duolingo می‌توانید فقط ظرف مدت 2 روز سطح زبان خود را مشخص کرده و بعد‌از‌مدتی بعد از دریافت مدرک مسیرتان را برای مهاجرت هموارتر کنید. 

با تبدیل نمره دولینگو به آیلتس و معادل‌سازی به‌شیوه درست از میزان تسلط تان به زبان انگلیسی در سایر آزمون‌ها نیز مطلع می‌شوید که این برای بررسی سطح عملکرد تان بسیار مطلوب و مناسب است. اگر در زمینه تبدیل نمرات هنوز دچار مشکل هستید، می‌توانید با مشاور‌ها و کارشناس‌های حرفه‌ای در این زمینه صحبت کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30