بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی امروزه به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد زیادی تبدیل شده است. این زبان بین المللی امروزه یکی از ملزومات اساسی در سفرهای کاری و تحصیلی به حساب می‌آید. معمولا برای یادگیری هرچه سریع‌تر، افراد روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. گاها برخی از این راهکارها نتیجه دلخواه به بار نمی‌آورند. ترکیب آموزش و سرگرمی می‌تواند روشی کاربردی به منظور یادگیری به حساب بیاید.

در این مقاله قصد داریم شما را با روشی مهیج و در عین حال کاربردی آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی با ما همراه باشید.

آموزش زبان انگیسی با بازی

آموزش زبان انگیسی با بازی

امروزه انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود. آموزش این زبان گاها دشوار و طاقت فرسا می‌شود. در چنین شرایطی فرد دست به انجام راهکارهای مختلف می‌زند. یکی از روش‌های کاربردی در چنین مواقعی استفاده از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است.​

وجود سرگرمی، روند یادگیری را نیز مهیج و پویا می‌کند. در حین بازی می‌توان مفاهیم و لغات انگلیسی را به سادگی آموخت. در ادامه به چند مورد از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، اشاره می‌شود:

● هم خوانی شعرهای انگلیسی

در روند یادگیری زبان انگلیسی از تاثیر گوش دادن غافل نشوید. استفاده از فایل‌های صوتی و تکرار آن‌ها باعث تقویت مهارت‌های مختلفی در شما می‌شود. با گوش دادن مهارت لیسینیگ تقویت شده و به دنبال آن نحوه تلفظ نیز بهبود می‌یابد. اگر این فایل‌های صوتی همراه با موسیقی و ترانه هم باشند تاثیر بیشتری در روند آموزشی از خود به جای می‌گذارند.

همراه بودن متون انگلیسی با ترانه، در حفظ و به یاد سپاری آن‌ها نقش مثبتی ایفا می‌کند. در دراز مدت حتی این ترانه‌ها می‌توانند در ناخودآگاه افراد هم موثر باشند. حین نوشتن متون باعث فکر کردن آن‌ها به انگلیسی شوند. استفاده از این روش که به عنوان یکی از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌آید؛ اغلب برای کودکان کاربرد دارد. در ابتدا می‌توان از این روش برای یادگیری حروف الفبا استفاده کرد. با افزایش سطح، شعرهای لغات مختلف را نیز می‌توان با این راهکار آموزش داد.

● بازی توضیح و توصیف

بازی توضیح و توصیف را می‌توان به صورت گروهی یا تکی در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی اجرا کرد. روند این بازی به این صورت است که هر گروه باید نقاشی یا تصویر خود را توصیف کند. این توضیح با کلمات ساده در ابتدا می‌تواند آغاز شود که با گذر زمان تبدیل به جملات کوتاه می‌شود. این بازی به گروه سنی خاصی اختصاص ندارد. توضیح و توصیف یکی از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به حساب می‌آید.

از آن می‌توان به منظور آموزش زبان انگلیسی برای کودکان استفاده کرد. در این شرایط همراه کردن آن با نقاشی هر فرد می‌تواند فرایند یادگیری را سریع‌تر پیش ببرد. در گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان، استفاده از تصویر برای پیش بردن یادگیری، توصیه می‌شود. در چنین شرایطی حتی می‌توان از تصاویر موجود در کتاب‌های آموزشی نیز استفاده کرد.

● بازی بیست سوالی زبان

● بازی بیست سوالی

همان‌طور که از اسم این بازی مشخص است؛ طی پرسش و پاسخ 20 سوال پیش می‌رود. بیست سوالی یکی از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌آید. می‌توان کلمه‌ای خاصی را در نظر گرفت و یکی از افراد با پرسیدن سوالات در نهایت کلمه مورد نظر را حدس بزند.

این سرگرمی در عین حال می‌تواند مهارت‌های مختلفی را در افراد تقویت کند. استفاده درست از کلمات به منظور ساخت جملات پرسشی، در اولین مرحله رخ می‌دهد. بقیه زبان آموزان نیز با شیوه درست پاسخ دادن به سوالات آشنا می‌شوند.

● بازی صندلی داغ

بازی صندلی داغ یکی از چالشی‌ترین سرگرمی‌ها به حساب می‌آید. نحوه انجام این بازی بسیار ساده است. ابتدا باید از بین افراد یکی را برای نشستن بر روی صندلی داغ انتخاب کرد. این صندلی باید در وسط کلاس و مرکز توجه همه افراد قرار بگیرد. سپس برای مدت زمان مشخصی بقیه افراد می‌توانند سوالات مختلفی از این شخص بپرسند. این بازی مهارت‌های مختلفی را در افراد می‌تواند تقویت کند. این سرگرمی مهیج به عنوان یکی از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به حساب می‌آید.​

● بازی مناظره​

برای انجام بازی مناظره ابتدا باید یک سوال چالشی در کلاس مطرح شود. طرح سوال موضوع مهمی است که در نهایت باید دو گروه موافق و ناموافق ایجاد شود. در ادامه باید افراد هر گروه نظرات خود را بیان کنند و با استدلال نظر گروه دیگر را رد کنند. استفاده از لغات مترادف و متضاد در طی این بازی به وفور رخ می‌دهد. این روند می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر روی مهارت مکالمه افراد بگذارد. این روش به عنوان یکی از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان به حساب می‌آید.

استفاده از استدلال و دلایل مختلف حتی در موضوع نوشتن متن نیز به کمک افراد می‌آید. بخشی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی به نوشتن متن مربوط می‌شود. کاربرد این بازی بسیار وسیع است و شما می‌توانید آن را برای گروه‌های سنی مختلف مطرح کنید.

تاثیر بازی بر فرایند یادگیری زبان انگلیسی

گاها ممکن است یادگیری زبان انگلیسی به سادگی پیش نرود. عوامل مختلفی وجود دارد که آموزش آن را به یک فرایند خسته کننده تبدیل کند. در چنین شرایطی استفاده از سرگرمی همراه با یادگیری می‌تواند کمک کننده باشد. روش‌های مختلفی برای افزایش پویایی آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.

تاثیر بازی بر فرایند یادگیری زبان انگلیسی

استفاده از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یکی از انتخاب های عالی باشد. از جمله ویژگی‌های این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● ایجاد ارتباط مثبت بین افراد

در فرایند بازی، کلاس‌های درس از محیط خشک و آموزشی خود خارج می‌شوند. در این حالت زبان آموزان ارتباط صمیمی باهم پیدا می‌کنند. آموزش مداوم ممکن است برای برخی از افراد خسته کننده باشد؛ اما استفاده از سرگرمی‌های متنوع پویایی را به کلاس برمی‌گرداند. در طی این فرایند، همه افراد حضور فعال دارند و کم کاری نمی‌کنند.

● تبدیل محیط کلاس به فضایی دوستانه

در اغلب بازی‌ها نیاز است افراد به صورت گروه‌های چند نفره باهم همکاری داشته باشند. در طی انجام بازی دستی و رابطه صمیمی بین افراد ایجاد می‌شود. مکالمات نیز می‌تواند بعد از این بازی‌ها بین افراد تقویت شود.

● تکرار لغات

در طی بازی، لغات و جملات ممکن است به طور مکرر استفاده شوند. وجود این استمرار باعث یادگیری بهتر در افراد می‌شود. برخی از بازی های مخصوص کلمات هم به تقویت مهارت افراد در لغات مترادف و متضاد کمک می‌کنند.​

● آمادگی برای مکالمات واقعی

آموزش‌های موجود در کتاب های درسی ممکن است برای مکالمات افراد در سفرهای خارجی کافی نباشد. در چنین شرایطی استفاده از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کاربرد دارد. بازی‌های مکالمه و مناظره بین افراد، فرصت خوبی برای تقویت مهارت در صحبت کردن است. صحبت کردن‌هایی که بین افراد رخ می دهد؛ آن‌ها را برای حرف زدن با مردم بومی کشورهای دیگر نیز آماده می‌کند.

بازی‌های مجازی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، اینترنت و فضای مجازی نقش مهمی در زندگی روزمره پیدا کرده‌اند. گوشی و رایانه تاثیر خود را بر روی ابعاد مختلف زندگی به جای گذاشته‌اند. نوع سرگرمی و تفریح مردم نیز تعریف و شکل جدیدی به خود گرفته‌ است. امروزه اکثر افراد زمان زیادی را به صرف گشت و گذار در فضای مجازی و تلفن همراه خود می‌کنند. در چنین شرایطی می‌توان از این موضوع به طور مثبت استفاده کرد.

بازی‌های مجازی

طراحی بازی و اپلیکیشن های مخصوص گوشی گامی رو به جلو در روند آموزش زبان انگلیسی به حساب می‌آید. شما با استفاده از تلفن همراه خود می‌توانید در اوقات فراغت سرگرمی‎‌های مختلفی همراه با یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. با توجه به تکرار زیاد این بازی‌ها در طول روز، این موضوع می‌تواند سرعت یادگیری را نیز تا حد زیادی افزایش دهد. استفاده از تلفن همراه و رایانه به منظور یادگیری زبان انگلیسی یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود؛ به حساب می‌آید.

این برنامه‌ها مختص به گروه سنی خاصی نیستند و همه افراد به راحتی می‌توانند از این روش استفاده کنند. از جمله بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت مجازی و اینترنتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● بازی کلمات

یادگیری لغات زبان انگلیسی شاید در ابتدا کار سختی به نظر برسد. مشکل بودن املا این کلمات هم به طور منفی بر روی آموزش آن‌ها تاثیر می‌گذارد. یکی از راهکارهای اصلی برای حل این مشکل، داشتن استمرار و تمرین زیاد است. امروزه اپلیکیشن‌های مختلفی برای یادگیری کلمات به زبان انگلیسی طراحی شده ‌است. گرافیک و نوع بازی می‌تواند هر فردی را مجذوب خود کند. شما با توجه به نوع هدف و نیازی که دارید می‌توانید از این بازی‌ها استفاده کنید. از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی و بخش لغات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Hangman

Bulls and Cows

Human Brain Cloud

4 Pics 1 Word

Crosswords

Taboo words

Word Search

بازی تقویت گرامر

● بازی تقویت گرامر

گرامر یکی از اجزای مهم و جدا نشدنی زبان انگلیسی است. نقش گرامر در مهارت‌های مختلف به وضوح به چشم می‌خورد. با استفاده از بازی‌های ساده می‌توان این مهارت را تقویت کرد. گرامر روی جمله سازی درست و نوشتن متن نیز موثر است. از بازی‌های معروفی که برای افزایش این مهارت به کار می‌روند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Duolingo

The Witcher

League of Legends

Call of Duty

Lovatts

یادگیری زبان انگلیسی با روش‌های مختلفی امکان پذیر است. گاها روش‌های معمول کاربرد خوبی ندارند و می‌توان این فرایند را با بازی و سرگرمی ترکیب کرد. بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند؛ آموزش را با سرعت بیشتری پیش ببرند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30