☰ Menu
☰ Menu logo
منوی اصلی

آزمون OET

کلاس آزمون OET


 

مرکز تخصصی زبان هیراد به عنوان مرکز برگزارکننده ی دوره های آمادگی امتحانOET در ایران، با هدف افزایش سطح دانش زبان انگلیسی جامعه ی پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به برگزاری کلاس های آمادگی آزمون OET در سطوح مختلف با توجه به میزان آگاهی و آشنایی داوطلبان کرده است

کلاس های OET توسط مدرسان خبره که چندین سال دوره OET  تدریس کرده اند برگزار می شود.

دوره شامل Medical OET می باشد. 

کتاب های دورهOET

جزوه کلاس کاملاً اختصاصی شامل پنج کتاب تخصصی OET ، پنج لوح فشرده ، فلش کارت ، پاکت های تشخیص و … می باشد.

شایان ذکر است که اساتید این دوره تمام واژگان ، مهارت ها ، تیپس ها و نکات کاریردی این دوره را به شما تدریس می کنند و سپس تا حد ممکن با شما تست کار می کنند تا مهارت شما افزایش یابد و بتوانید زمانتان را به خوبی مدیریت کنید و در نتیجه به امتحان OET  کاملا مسلط شوید.

مدت زمان کلاس OET

مدت دوره 30 ساعت می باشد ، لازم به ذکر است که این دوره به صورت خصوصی در 20 جلسه 90 دقیقه ای توسط اساتید حرفه ای با مهارت برگزار می شود.

موارد درسی کلاس  OET

 Writing شامل ده نمونه اصلی آزمون writing می باشد و همگی مربوط به Refer کردن می باشد:

1-    نحوه صدور گواهی فوت

2-     ارجاء بیمار به پزشک متخصص

3-    ارجاء مریض به سازمان و …

   Listening     شامل 13 مدل اصلی می باشد.

   1- مصاحبه پزشک و بیمار ( 5 مورد)   2-  سخنرانی ( 3مورد)
   3-   آمار (5 مورد)

 Reading   شامل مقاله و آمار می باشد. 

Speaking بر اساس تخصص می باشد.

هزینه دوره  OET

هزینه هر جلسه خصوصی کلاس ( 350,000 تومان ) می باشد. در نتیجه هزینه OET دوره 10 جلسه ای 3,500,000 میلیون تومان و هزینه 20 جلسه ای OETدوره همراه با تقویت زبان عمومی 7,000,000 تومان می باشد.

آشنایی با آزمون  OET

OET آزمونی است که به منظور سنجش میزان آشنایی شاغلین گروه پزشکی و پیراپزشکی با زبان انگلیسی برگزار می گردد. آزمون OETروشی استاندارد ویکپارچه است که در کشورهای استرالیا و نیوزیلند و تنها برای داوطلبان گروه پزشکی قابل قبول است.
امروزه این آزمون جایگزینی با ارزش برای آزمون
IELTS به شمار می رود و دارندگان مدرک OET با اولویت مضاعف درتمامی مراکزدانشگاهی و حرفه ای کشور استرالیا و انگلیس  پذیرش می شوند. دوره آزمون زبان انگلیسی  “OET” در سال ۱۹۹۶ طی قراردادی به درخواست حکومت فدرال استرالیا و توسط پروفسور” تیم مک نامارا” از اساتید دانشگاه ملبورن طراحی گردید.

چه افرادی می توانند در امتحان OET شرکت کنند؟

تمامی فارغ التحصیلان گروه پزشکی و پیراپزشکی از پزشکان متخصص و عمومی، دندانپزشکان ومتخصصان دندانپزشکی تا پرستاران، ماماها، داروسازان و دامپزشکان می توانند پس از ثبت نام در امتحان OET شرکت نمایند.آمارهای موجود نشان می دهد که تا به امروز پزشکان ، دندانپزشکان و پرستاران، بیشترین تعداد متقاضیان گذرانیدن این آزمون در سراسر دنیا بوده اند.

آزمون بصورت خاص برای تعیین میزان تسلط کارکنان و کادر پزشکی و مراکز بهداشت و درمان که زبان اصلی آنان انگلیسی نبوده و مایل به مهاجرت و اشتغال در رشته تخصصی خود در استرالیا و انگلیس  هستند طراحی گردیده است .

 این آزمون خاص ۱۲ گروه پرسنل مراکز بهداشت و درمان زیر است :

دندانپزشکی

پزشکی رژیم غذایی

پزشکی

پرستاری

متخصصین کاردرمانی

متخصصین دید چشم و عینک

دارو سازی

فیزیوتراپی

متخصصین کودکان

رادیولوژی

پاتولوژی (آسیب شناسی)

دامپزشکی

 خصوصیات دوره های : OET

درکلاس های  OET مرکز زبان هیراد علاوه بر آموزش کامل همه نکات و تکنیک های لازم روی لغات پرکاربرد پزشکی واختصارهای انها به طور قابل توجه ای کار می شود. همانطور که می دانید در این ازمون یکسری لغات برای تخصص های مختلفی ذز بیمارستان متفاوت است. پرستاران در بخش Listening-speaking-reading عمدتا بیشتر به لغاتی نیاز دارند مرتبت با رشته پرستاری است نمونه های متفاوت  speaking-writingدر حین روند اموزش به دانش پژوهان ارائه میگردد. اساتید این مرکز علاوه بر تدریس بخش های متفاوت این ازمون به تقویت زبان عمومی تلفط جمله سازی گرامر و مهارت های دیگر در راستای این ازمون می پردازند و از تدریس مسائل حاشیه ای کاملا اجتناب می کنند تجربه نشان داده است بیشتر پزشک و پرستاران در زبان تخصصی پزشکی خیلی خوب هستند اما در مکالمه با این لغات و حتی مهارت نوشتن ضعف های قابل توجه ای دارند زیرا زبان تولیدی خیلی سخت تر از زبان شناسایی است دقیقا نمونه سئوال های ازمون  OETدر حین فرایند اموزشی با دانش پزوهان کار میشود و جزوات تکمیلی قدم به قدم ارائه می گردد.

ازآنجائیکه این آزمونها برای هر گروه تخصصی خاص بهداشت و پزشکی کم و بیش تفاوتهایی دارد،جزئیات دوره برحسب نوع تخصص دانش پذیران طراحی گردیده است .

چه کسانی به شرکت در دوره های آموزشی آزمون  OET نیاز دارند؟ 

کلیه کسانی که در علوم بهداشت و پزشکی مانند پزشکان ، دامپزشکان ، پرستاران ، فیزیوتراپها و غیره مشغول به کار هستند.

آزمون OET چگونه برگزار و ارزیابی می شود؟

این آزمون همانند آزمون زبان انگلیسی آیلتس در چهار مهارت شنیدن (listening)، خواندن(reading)، نوشتن (writing) و صحبت کردن (speaking) برگزار می شود.است . 

ارزشیابی هرمهارت بر مبنای نمراتA,B,C,D,E انجام می گیرد و نمره ی دریافتی در هر مهارت برای دوسال معتبر است. براساس اطلاعات موجود در اغلب مراکز دانشگاهی و حرفه ای استرالیا، نمره B، حداقل نمره ی ارزیابی OET برای گروه پزشکی و پیراپزشکی است . همچنین مراکزی در برخی مناطق کشور استرالیا وجود دارند که برای بعضی رشته های گروه پزشکی نمره C را نیزمی پذیرند.

مدت زمان برگزاری آزمون:

بخش شنیداری : ۶۰ دقیقه

بخش خواندن : ۶۰ دقیقه

بخش نوشتاری : ۴۵ دقیقه

بخش مصاحبه : ۱۵ دقیقه

زمان برگزاری امتحان حدود ۳ ساعت می باشد و هر آزمون به مدت دو سال اعتبار دارد.

قابل ذکر است که به جهت کسب موفقیت در این امتحان متقاضیان باید علاوه بر آشنایی کامل با امتحان ، مهارتها و تیپس های لازمه دانش عمومی زبان خود  را از لحاظ گرامری و واژگان تا حد ممکن ارتقا دهند و روی چهار مهارت به طور مساوی کار کنند تا روی چهار مهارت تسلط کافی پیدا کنند.

* لطفا برای مشاوره و ثبت نام با مرکز تخصصی زبان هیراد تماس حاصل فرمایید.*

تلفن : ٢٢٥٨٣٨٣١ - ٢٢٥٧١٧٧٠

تلفن : ۲۲۲۲۸۳۶۲ - ۲۶۴۲۰۲۲۵