نکات آزمون OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

5 کاری که باید در آزمون OET انجام دهید !

نکات آزمون OET

نکات آزمون OET  و دانستن آن ها بیشترین کمک را به شما برای گرفتن نتیجه عالی می کند. بیشترین بهره را از هر آزمون نمونه درک مطلب و شنیداری که کامل کرده­اید، ببرید. انجام آزمون نمونه OET روشی عالی برای آزمودن توانایی‌هایتان، درک بهتر قالب و یافتن نقاط بهبودتان است.

اما مزایای آن با اتمام آزمون نمونه درک مطلب و شنیداری شما، خاتمه نمی‌یابد. شما می توانید از پاسخ‌هایتان نیز به عنوان بخشی از آماده‌شدن برای آزمون OET استفاده نمائید.

مجله هیراد در اینجا 5 نکته مهم درباره آنچه که باید با پاسخ‌هایتان انجام دهید تا بیشترین تجربه را کسب کنید و امتیازتان را برای مرتبه بعد ارتقا دهید، ذکر شده است.

5 نکته آزمون OET:

1.پاسخ‌هایتان را با استفاده از یک پاسخنامه نمونه رسمی، علامت‌گذاری کنید.

بسیار خوب! دریافتن این که کارتان را چقدر خوب انجام داده­اید قدری واضح است و البته که اولین چیزی است که فکر می‌کنید باید انجام دهید. اما برخی نکات را باید در ذهن داشت.

اول این که باید پرسید آیا دفعه اولی است که آزمون OET می‌دهید.

اگر پاسخ آری است، این آزمون، تمرینی برای یافتن این حقیقت است که برگه و سوالات به چه شکلی هستند. امتیاز شما جالب توجه است، اما هدف شما این نبوده است. به‌علاوه ممکن است به خودتان وقت بیشتری برای پاسخ‌دادن به سوالات و یا شنیدن صدای ضبط‌شده بیش از یک بار، داده باشید، که می‌تواند امتیاز شما را نسبت به تکمیل برگه در شرایط آزمون، افزایش دهد.

دوم این که، نیاز است بپرسید چه امتیازی مد‌نظر شما است.

در طی دوره تمرین، مجموعه هیراد جهت اطمینان از امتیاز B در روز آزمون OET، نمره‌ای را در اندازه اندک 30S توصیه می‌کنیم. برای هر آزمون در هر ماه، یک درک مطلب و آزمون شنیداری جدید با موضوعی جدید نوشته می‌شود. این بدین معنی است که هر ماه چالشی کمتر یا بیشتر از ماه‌های دیگر است و حدود درجات اندکی بالا یا پایین می‌رود، که نشان‌گر همین مسئله است.

اگر به‌طور مداوم در تمرین امتیاز 30-32 را کسب می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که B را به دست می‌آورید، که امتیاز قبولی است. بهتر است هدفتان را بر روی مقداری بیش از مقدار حداقل بگذارید.

2.تجزیه و تحلیل سوالاتی که غلط زده­ اید.

داشتن حس خوب پیرامون سوالاتی که صحیح زده­اید مهم است، اما باید برای تجزیه و تحلیل سوالاتی که اشتباه زده­اید نیز وقت بگذارید. با انجام این کار می‌توانید درک بهتری از چرایی انجام این اشتباه داشته باشید.

موسسه معتبر زبان هیراد چندین دلیل معمول که افراد سوالات را غلط پاسخ می‌دهند، در ادامه فهرست کرده­ایم.

اشتباه خواندن سوال

آزمون‌دهندگان زمان کافی برای درک واقعی از سوال اختصاص نمی‌دهند. برای بخش‌های B و C، مهم است که کلمات پرسش تنها به صورت تک به تک خوانده نشود، بلکه از خودتان بپرسید چه اطلاعاتی را می‌خوانم یا می‌شنوم.

اگر این کار را نکنید، احتمال بیشتری وجود دارد که با گزینه گمراه‌کننده سردرگم شوید، که مشابه گزینه صحیح است، اما بهترین جواب نیست.

 املا غلط پاسخ

این مسئله برای بخش درک مطلب A وجود دارد، که املا شما باید 100% دقیق و صحیح باشد، چرا که می‌توانید مستقیما پاسخ را از یکی از متون کپی کنید. با این روش امتیاز از دست ندهید، مطمئن شوید که چند ثانیه دیگر نیز پس از نگارش پاسخ صرف می‌کنید تا آن را با متن مقایسه کنید و هر‌گونه املا غلط را تصحیح کنید.

عدم پاسخ دادن به سوال به طور کلی

همان‌طور که حدس می‌زنید، این مسئله راه‌حل ساده­‌ای دارد. همواره برای هر سوال، یک پاسخ بنویسید یا انتخاب نمائید. هیچ عذری وجود ندارد.

پاسخ‌های غلط امتیازی ندارند، پس حتی اگر سوال را نشنید­ه­اید، حدس بزنید. این امر حتی در بخش‌های چند گزینه ای آزمون، اهمیت بیشتری دارد، چرا که شانس منطقی وجود دارد که پاسخ صحیح را حدس بزنید و یک امتیاز به‌دست آورید، که قطعا اگر پاسخ را خالی می‌گذاشتید، این امتیاز را به دست نمی‌آوردید.

وقت کم آوردن

این امر می‌تواند در هر دو بخش درک مطلب و شنیداری رخ دهد، اما در آزمون درک مطلب معمول‌تر است. اگر زمان کافی برای خواندن تمامی سوالات و بنابراین پاسخ به آن ندارید، باید روی این موضوع کار کنید.

یک گزینه این است که برای زمان‌بندی نسبت به خودتان سختگیر باشید. بخش A زمان خودش را دارد، اما نیاز است که شما 45 دقیقه را برای بخش‌های B و C تقسیم‌بندی کنید:

  • 10 دقیقه برای بخش B
  • 35 دقیقه برای بخش C همراه با 17.5 دقیقه به ازا متن بخش C

می‌توانید این تقسیم‌بندی را بیش از این انجام دهید تا برای هر سوال چند ثانیه تنظیم کنید و خودتان را مجبور کنید که پس از این زمان از سوال عبور کنید. هر زمانی که باقی بماند، می‌توانید به پرسش‌هایی که پاسخ نداده اید بازگردید تا یک پاسخ را حدس بزنید با بر روی آن بیشتر کار کنید.

در بخش شنیداری، پخش صدای ضبط‌شده ادامه دارد، پس زمان را از دست می‌دهید. تنها کاری که باید بکنید این است که مطمئن شوید به هر سوال به صورتی که شنیده­اید پاسخ می‌دهید، و همراه با صدای ضبط‌شده، به بخش بعدی بروید.

اگر برای چند ثانیه دودل شدید، از صدای ضبط شده عقب می‌مانید، که می‌تواند بر توانایی شما در پاسخ دادن صحیح به سوال بعدی تاثیر بگذارد. حضور در کلاس آنلاین زبان امکان مدیریت زمان را برای زبان‌آموزان فراهم می‌سازد.

واژگان نا­‌آشنا

شما احتمالا معنی تمام لغاتی که در طی بخش شنیداری می‌شنوید، و در زیر مجموعه تست‌های بخش درک مطلب می‌بینید، را نمی‌دانید. اما اگر واژه نا‌آشنایی را در هر سوال یافتید، باید روی این موضوع کار کنید. موسسه زبان هیراد در کلاس آنلاین زبان از بهترین تکنیک‌های برای یادگیری این امر استفاده می کند.

بهترین راه برای یادگیری واژگان استفاده از لغتی است که با آن احساس راحتی می‌کنید، و همچنین یادگیری لغاتی است که با آن آشنا هستید. باید لغات را در یک دفترچه برای لغات جدید، ثبت کنید و سپس آن لغات را در مکالمه و نگارش خود در طی چند روز آینده به کار برید.

اگر واژگان نا‌آشنایی را در طول بخش شنیداری و درک مطلب دیدید یا شنیدید، لازم است که از استراتژی‌هایی برای مقابله با آن استفاده کنید. یک استراتژی این است که درباره آن واژه نا آشنا مطالعه کنید، تا هرچه بیشتر راجع به آن بیاموزید. این که:

  • اسم است (فرد،مکان، شی)
  • یک صفت است (مثبت/منفی)؟
  • واژه‌ای مثبت است یا منفی؟

از این موارد استفاده کنید تا سوال یا عبارت را به بهترین نحوی که می‌توانید و بدون دانستن معنای دقیق کلمه، درک کنید. به خودتان اجازه ندهید تا با یک کلمه سردرگم شوید، یک حدس خوب پیرامون معنای آن لغت بزنید و از آن گذر کنید.

آزمون OET

آزمون OET

مهارت های آزمون OET:

4.نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید.

اغلب، در برخی بخش‌ها، بهتر از بخش دیگر هستید. اگر چه، یک امتیاز کلی برای بخش شنیداری و درک مطلب دریافت می کنید، اما می‌خواهید در هر بخش بیشترین امتیازی را که می‌توانید کسب کنید. این به معنی استفاده از مهارت صحیح برای هر بخش آزمون است.

بخش های A و B و C به تدریج مهارت شما را تشکیل می‌دهند. به این موارد نگاهی بیندازید:

  • بخش A= شنیدن و درک مطلب برای یافتن جزئیات خاص
  • بخش B=درک ایده اصلی مکاتبه
  • بخش C=درک چگونگی ایجاد مفهوم توسط گوینده و نویسنده، با استفاده از زبان عقیده و مثال‌هایی از پژوهش

در حالی‌که تمامی مهارت‌ها مرتبط هستند، نمی‌توانید با سوالات بخش C همانند سوالات بخش A برخورد کنید.

آموزش آنلاین زبان می‌تواند منجر شود شما به هر سوال سریعا پاسخ دهید و از آن عبور کنید. به یاد داشته باشید که برای بخش‌های B و C زمان بیشتری دارید، چرا که آن بخش ها نیازمند این هستند که شما بیشتر درباره سوال و این‌که هر مثال چه می‌گوید، فکر کنید. بنابراین، عجله نکنید، از زمان استفاده کنید تا درباره آنچه که می‌شنوید یا می‌خوانید فکر کنید، و پاسخ را از شواهد در دسترس موجود انتخاب کنید.

5.عملی‌کردن این موارد

حال شما درباره خطا‌هایتان ایده‌ای دارید، که باید بر روی آن کار کنید. در برخی موارد مانند اشتباه خواندن سوال، باید این موضوع را در آزمون بعدی به یاد داشته باشید. برای چند ثانیه توقف کنید و سوال را بخوانید و از خودتان در انتهای آن سوال کنید از من خواسته شده که چه اطلاعاتی را بشنوم با بخوانم؟

دیگر اشکالات مانند واژگان و زمان‌بندی، نیاز به زمانی دور از آزمون‌های آزمایشی دارند، تا بهبود یابند. مهم و ارزشمند این است که بر روی مهارت‌هایتان وقت بگذارید. هر ساعت زمان گذاشتن بر روی بهبود مهارت‌هایتان، احتمالا معادل کسب 2-3 امتیاز در آزمون‌ها است.

تنها با گوش فرا‌دادن و خواندن به زبان انگلیسی می‌توانید بهتر شوید، و امتیاز خود را در روز آزمون ارتقا دهید. این کار را نمی‌توانید صرفا با کسب یک نمره بالا در آزمون تمرینی انجام دهید.

موسسه معتبر زبان هیراد با برگزاری کلاس آنلاین زبان این مسیر را برای کاربران سهل و هموار نموده است. تمامی روند آموزش در محیط حضوری در بستر مجازی ارائه داده می‌شود. با این فرق که امکان مدیریت زمان در آموزش آنلاین زبان گسترش می‌یابد. جهت مشاوره رایگان با شماره‌های مندرج در سایت تماس به عمل آورید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30