فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

10 مرحله برای کسب امتیاز 8

10 مرحله برای کسب امتیاز 8 در IELTS Listening

مرحله اول : توصیه می شود دانش پژوه جست و جو درباره تکنیک ها را متوقف کند .  این یک باور غلط است که تکنیک ها ، حیله ها ، مهارت ها می توانند به شما مطمناٌ جهت کسب امتیاز 8 کمک کنند . دانستن tips لازم است اما کافی نیست . اگر شما فقط روی tips تمرکز کنید ، انجام این کار حس امنیت کاذبی را در شما ایجاد می کند که مطمناٌ به امتیاز کلی شما در آزمون آیلتس لطمه می زند . تنها راه تضمین امتیاز بالا در این آزمون تقویت زبان عمومی و تمرین مداوم است .

مرحله دوم : هرروز باید انگلیسی گوش کنید . گوش کردن مدام به انگلیسی خود به خود مهارت شما را در Listening بهبود می بخشد . در اینترنت شما به هزاران منابع شنیداری به طور مجانی دسترسی دارید که می توانند مهارت شنیداری شما را تقویت کنند . توصیه می شود که در راه رفت و برگشت به محل کار حتی برای مدت 20 دقیقه به پادکستهای متعددی گوش کنید اما باید هرروز این کار انجام شود تا نتیجه خوبی حاصل گردد . به سخنرانی هایی که در مورد موضوعات مورد علاقه شما در TEP Talks موجود هستند ، گوش کنید . گاهی اوقات از طریق موبایلتان می توانید به منابع گوناگون شنیداری گوش کنید . حتی می توانید به ویدیو های موجود در youtube گوش کنید .

مرحله سوم : فعالانه گوش کنید . (Listen Actively  )

به شما توصیه می شود فعالانه به مکالمات گوناگون پیرامون موضوعات متفاوت گوش کرده و با لغات مرتبط با هر موضوع آشنا شوید و حتی دامنه گسترده ای از لهجه ها را تجربه کنید . فعالانه گوش کردن به شما کمک می کند تا دیکته کلمات ، گرامر و دامنه لغات خود را به جهت کسب امتیاز بیشتر در مهارت IELTS Listening  تقویت کنید .

مرحله چهارم : باید استراتژی خوبی را دنبال کنید . در این مهارت ، سوالات گوناگونی ارائه می شود و هرنوع سوال نیاز به مهارت و استراتژی مجزایی دارد . باید استراتژی خود را قدم به قدم دنبال کرده تا به نتیجه مطلوب برسید . باید دقیقاٌ بدانید درروز امتحان چه کار باید بکنید .                                     باید با تمام استراتژیهای مربوط به انواع سوال در مهارت Listening کاملاٌ آشنا شوید .

مرحله پنجم : ( Practice Wisely  )  عاقلانه تمرین کنید    

به شما توصیه می گردد که عاقلانه به انجام تمرین بپردازید . یعنی اینکه منابعی را برای تمرین انتخاب می کنید کاملاٌ استاندارد باشند . کار کردن روی منابع غیر استاندارد وقت تلف کردن           می باشد . روی منابع استاندارد این آزمون وقت صرف کنید . گاهی اوقات تمارینی را که انجام                   می دهید با سوالات استاندارد این آزمون کاملاٌ متفاوت هستند . سعی کنید سوالاتی را انتخاب کنید که پرچالش باشند زیرا سوالات در مهارت Listening آیلتس همیشه پر چالش هستند .

مرحله ششم : ( Reflect )  اشتباهات خود را منعکس کنید .

باید در این مهارت ابتدا اشتباهات خود را شناسایی و سپس با تمرین مداوم آنهارا برطرف کنید . همیشه باید در حین تمرین Listening  دفتر و مداد در کنارتان آماده باشد تا لغاتی که دیکته شان را نمی دانید ، تلفظ های نادرست لغات ، شنیدن نادرست بعضی از واژگان را یادداشت کرده و برطرف کنید .

مرحله هفتم : ( Enjoy It )  از آن لذت ببرید .

اگر از مهارت Listeningآیلتس لذت ببرید و از کاری که می کنید رضایت خاطر داشته باشید ، پیشرفت خیلی راحت خواهد بود . محتواهایی را که گوش می کنید نباید صرفاٌ مرتبط با آیلتس    باشد .  مهارت Listening  بیشتر پیرامون مضامین زندگی واقعی می باشد .

مرحله هشتم : باید تمرکز کاملی داشته باشید ( Focous On )

هنگامیکه به گوش کردن به انگلیسی عادت ندارید ، به راحتی در امتحان اصلی تمرکز خود را از دست می دهید . عدم تمرکز حتی برای چند ثانیه در مهارت شنیداری آیلتس شما را از کسب امتیاز 8 دور می کند . باید روی تمرکز خود کار کنید . در یک اتاق دلباز همراه با نور کم نشسته و شروع به تمرین روی مهارت Listening آیلتس کنید .

مرحله نهم : مراقب خودتان باشید ( Look after Yourself )

برای کسب تمرکز بیشتر در این آزمون و این مهارت باید هرروز ورزش کنید . پیاده روی را به رانندگی ترجیح دهید . زیاد آب بنوشید . انجام این موارد سبک زندگی شما را تغییر می دهد و شما تمرکز بیشتری خواهید داشت . توجه به این مراحل بهره وری شما در آزمون واقعی IELTS ( آیلتس ) را افزایش می دهد .

مرحله دهم :   ( Be Prepared ) آماده باشید .

باید بدانید که درروز امتحان چطوری با سوالات کنار آمده و مطلع شوید این آزمون از شما چه انتظاراتی دارد . باید با گونه های متفاوت سوالات Listening  آیلتس قبل از امتحان واقعی آشنا شوید . باید بدانید چطوری به هرنوع سوال در این مهارت پاسخ دهید . برای آمادگی بالا ، مداوماٌ باید تمرین کنید . باید درروز امتحان هیچ چیزی شما را حیرت زده نکند و تجربه بالایی در این آزمون کسب کنید . تجربه در این آزمون حرف اول را می زند . باید از استرس و عصبی بودن دوری کنید چون دشمن مهارت Listening  هستند . سعی کنید تا قبل از آمادگی کامل و ارتقاء اعتماد به نفس و خودباوری صندلی برای شرکت در این آزمون رزرو نکنید . باید درک بنیادی از این آزمون داشته باشید . این آزمون فقط سنجش زبان عمومی نیست بلکه دقت ، سرعت ، تمرکز ، ایده پردازی  و میزان هوش را مورد سنجی قرار می دهد .

( دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد )

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30