فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چطور زبان بخوانیم که فراموش نکنیم؟

شما زمان زیادی را صرف یادگیری زبان می کنید، بنابراین نمی خواهید زمان و تلاش خود را تلف کنید. یادگیری زبان معمولا یک فرآیند طولانی است. نه تنها زبانی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید و بهترین راه را برای یادگیری آن پیدا کرده‌اید، بلکه ساعت‌های بی‌شماری را صرف مطالعه کرده‌اید که می‌تواند به علایق دیگرتان اختصاص داده شود. اگر سعی نکنید مهارت های زبانی خود را حفظ کنید، تمام این زمان و تلاش می تواند از بین برود.

طبیعی است که مانند هر مهارت دیگری، اگر زبان مقصد خود را به طور منظم تمرین نکنید، مقدار زیادی از آن را فراموش خواهید کرد. به عنوان مثال، چه مدت می توانید به یاد داشته باشید که یک عبارت انتگرالی ساده را حل کنید؟ شما باید تقریباً به همان اندازه که در ابتدا صرف یادگیری یک زبان کرده اید، برای به یاد آوردن زبانی که فراموش کرده اید، وقت بگذارید. صرفاً متعهد شدن به تمرین زبان نیز در وقت شما صرفه جویی می کند. تا زمانی که به مهارت های زبانی خود نیاز نداشته باشید، ممکن است حتی متوجه نشوید که چقدر از مهارت های زبانی خود را از دست داده اید. در متن زیر نکاتی را برای جلوگیری از فراموشی زبان انگلیسی یا زبان دیگر به شما خواهیم گفت.

9 کاری که برای به خاطر سپردن زبان باید انجام دهید

در زیر 9 نکته مهم و کاربردی را به شما معرفی می کنیم تا هرگز یادتان نرود چگونه یک زبان خارجی مانند انگلیسی را بخوانید!

1. یادگیری زبان را یک فرآیند مادام العمر در نظر بگیرید

بسیاری از مردم زبان مقصد خود را فراموش می کنند زیرا دیگر از آن استفاده نمی کنند یا آن را یاد نمی گیرند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دور زدن این موضوع این است که به یادگیری زبان به‌عنوان یک فرآیند مادام‌العمر به جای یک دوره آموزشی کوتاه فکر کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، هرگز عادت های مطالعه خود را رها نکنید. چه در حال یادگیری لغات جدید هستید و چه با دستور زبان دشوار مبارزه می کنید، به خواندن ادامه دهید. حتی سخنرانان مسلط هم همه کلمات را نمی دانند، بنابراین همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. لازم نیست به اندازه زمانی که شروع کردید زمان زیادی را برای مطالعه صرف کنید، اما به یاد داشته باشید که هر روز زمانی را برای تمرین اختصاص دهید، خواه فقط گفتن چند جمله، گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم باشد.

2. از وب سایت ها و برنامه ها استفاده کنید

وب سایت های آموزش زبان و اپلیکیشن های موبایل راهی سرگرم کننده و جذاب برای یادگیری زبان مقصد هستند. در واقع، شما می توانید تنها در چند دقیقه در روز به بهبود مهارت های خود ادامه دهید. با استفاده از متون تعاملی، می توانید این کلمات را از هر ویدیویی که تماشا می کنید (فیلم های انگلیسی یا ویدیوهای جالب یوتیوب یا …) یاد بگیرید. همچنین می توانید به راحتی معنی هر کلمه ای را در زیرنویس بررسی کنید یا حتی قسمت هایی از ویدیوهای دیگر را تماشا کنید. این به شما امکان می دهد موقعیت فعلی خود را ردیابی کنید و معنای کلمات را بدون ترک تجربه مشاهده جستجو کنید.

3. یک برنامه زمانی مشخص برای استفاده از زبان مقصد تعیین کنید

یکی از دلایل اصلی که یک زبان می تواند از حافظه شما محو شود این است که دیگر به طور فعال آن را یاد نمی گیرید. داشتن یک برنامه زمانی خاص برای استفاده از زبان به شما کمک می کند به آن پایبند باشید. به عنوان مثال، شنبه ها می توانید به کافه یا رستورانی بروید که در آن افراد بومی زبان انتخاب شده در آنجا جمع می شوند. انگلیسی برگزار می شود. پیوستن. یا هر شب قبل از خواب، به جای برنامه ها یا سریال های فارسی مورد علاقه خود، قسمت هایی از برنامه های مختلف را به زبان مقصد تماشا کنید. اگر چنین فعالیت هایی را در برنامه مطالعه خود قرار دهید، خواهید دید که چقدر از هدر رفتن انرژی در این کارهای ساده جلوگیری می کنید و زبان را به راحتی فراموش نمی کنید.

4. اهداف مشخصی را برای بهبود مهارت های خود تعیین کنید

تعیین اهداف خاص به شما کمک می کند تا به شما انگیزه داده و مهارت های خود را بهبود بخشید. به عنوان مثال، می توانید سعی کنید 20 کلمه جدید در هفته یاد بگیرید، یک رمان انگلیسی در ماه بخوانید یا هر زبانی که می خواهید یاد بگیرید یا 10 دقیقه در روز را صرف مطالعه یک زبان کنید. با این حال، مهم است که اهداف خود را تعریف کنید زیرا دستیابی به آنها را آسان تر می کنید. به عنوان مثال، تصمیم گیری در مورد اینکه امروز پنج کلمه جدید را یاد می گیرید بسیار ساده تر از یک هدف مبهم مانند “من می خواهم امروز یک وقت مطالعه کنم” است.

5. برای جلوگیری از فراموشی زبان، از سریال های نتفلیکس استفاده کنید

با یک سریال نتفلیکس به زبان مقصد خود آشنا شوید تا بدون زحمت مهارت های خود را تقویت کنید. برای کسانی از شما که نمی‌دانید چگونه یک زبان را فراموش نکنید، قطعاً هیچ چیز رضایت‌بخش‌تر از معتاد شدن به نتفلیکس نیست… و خوشبختانه، معتاد شدن به یک سریال تلویزیونی خارجی آسان است و می‌توانید به طور منظم زبان مقصد خود را تمرین کنید. نتفلیکس به طور مداوم در حال گسترش پیشنهادات خود است، بنابراین محتوای عالی در اکثر زبان های خارجی وجود دارد که به شما کمک می کند مهارت های خود را تقویت کنید.

6. قبل از رفتن به رختخواب یک کتاب یا مجله به زبان مقصد خود بخوانید

اگر عادت به مطالعه قبل از خواب دارید، پیشنهاد می کنیم آن را با خواندن کتاب یا رمان به زبان مقصدتان جایگزین کنید. به این ترتیب، به راحتی می توانید عادت مطالعه قبل از خواب خود را با خواندن کتابی به زبان مقصد خود به یک تقویت کننده زبان عالی تبدیل کنید. برای کتاب‌های رایگان، می‌توانید پروژه گوتنبرگ را امتحان کنید که مجموعه‌ای از کتاب‌های کلاسیک به زبان‌های خارجی را ارائه می‌دهد.

برای اینکه از جدیدترین کتاب‌های زبان مقصد خود مطلع شوید، فهرست‌های Goodreads را بخوانید تا ببینید خوانندگان دیگر چه چیزهایی را دوست دارند. به عنوان مثال، فهرست های زیادی از کتاب ها به زبان اسپانیایی وجود دارد. لینک هایی در آنجا وجود دارد تا بدانید از کجا کتاب ها را بخرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در دسترس بودن آن را در زبان مقصد خود بررسی کنید. برای اینکه بیشترین بهره را از مطالعه بعد از ظهر خود ببرید، سعی کنید هر چیزی را که می خوانید با صدای بلند بخوانید. به این ترتیب نه تنها مهارت خواندن خود را بهبود می بخشید، بلکه به بهبود مهارت گفتاری خود نیز ادامه می دهید.

7. با افراد بومی این زبان آشنا شوید

برای تمرین آسان و مداوم با مردم محلی دوست شوید. داشتن دوستان خوب است، اما زمانی که آن دوستان به شما کمک می کنند تا مهارت های زبانی خود را حفظ کنید، داشتن دوستان حتی بهتر است! اگر قبلاً دوستی دارید که به زبان مقصد شما صحبت می کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با او به آن زبان صحبت کنید تا چیزهایی را که یاد گرفته اید فراموش نکنید. اما اگر هنوز دوستی ندارید که به زبان شما صحبت کند نگران نباشید، راه های زیادی برای دوست یابی وجود دارد. برای مثال، می‌توانید با استفاده از italki، یک سرویس آنلاین که ارتباط شما را با معلمان و شرکای مناسب آسان می‌کند، با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

بین یک تبادل زبان ساده و یک دوستی طولانی مدت تفاوت وجود دارد. در واقع، تبادل زبان معمولاً دائمی نیست. بنابراین، اگر می‌خواهید همکاری تبادل زبان خود را به یک همکاری بلندمدت تبدیل کنید، انتخاب شریک مناسب بسیار مهم است. افراد با علایق مشترک را پیدا کنید و حتماً علایق برتر خود را در نمایه خود به اشتراک بگذارید. هرچه اشتراکات بیشتری داشته باشید، ایجاد یک ارتباط عمیق تر که می تواند مادام العمر باشد آسان تر خواهد بود. اگر دوستی پیدا کردید که به زبان مورد نظر شما صحبت می کند، تمرین زبان به جای مطالعه به شما حس اجتماعی می دهد و ادامه تمرین را آسان تر و لذت بخش تر می کند.

8. برای اینکه زبان را فراموش نکنید از یک معلم خوب کمک بخواهید

برای اینکه بعد از مطالعه و تمرین خود را بیازمایید و کسی اشتباهاتتان را به شما بگوید، توصیه می کنیم یک مربی استخدام کنید تا مطمئن شوید که مهارت های شما از بین نرفته است (و البته برای بحث در مورد راه حل های شخصی). وقتی مطمئن نیستید که آیا مهارت هایتان عقب مانده است چه می کنید؟ و اگر بدانید مهارت‌هایتان آن چیزی نیست که قبلاً بوده‌اند، اما نمی‌توانید بفهمید که برای بهبود آنها چه کاری باید انجام دهید، چه؟

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک زبان را فراموش نکنید، استخدام یک معلم خصوصی کافی نیست، بلکه باید مطمئن شوید که در مسیر درستی قرار دارید. شما می توانید معلمان آنلاین را از طریق خدماتی مانند TakeLessons و Preply پیدا کنید. این بدان معناست که می توانید با یک معلم خصوصی برای بررسی صحبت کنید تا مطمئن شوید که مهارت های زبانی شما هنوز دست نخورده است. بهتر از همه، اگر معلم شما متوجه شود که شما در حال مبارزه هستید، می توانند راهنمایی های شخصی در مورد نحوه تصحیح خطاها و بهبود مهارت های خود به شما ارائه دهند.

9. در صورت امکان به آن کشور سفر کنید

به خارج از کشور بروید تا مهارت های خود را تازه کنید و انگیزه خود را برای ادامه تحصیل افزایش دهید. سفر به کشوری که در آن مردم به زبان شما صحبت می کنند می تواند به شما در تمرین مهارت های ریاضی کمک کند. در طول سفر، ممکن است متوجه شوید که مهارت های زبانی خود را بیشتر و بیشتر حفظ می کنید.
اما بیشتر از آن، سفر به کشوری دیگر تمایل شما را برای ادامه تحصیل در کشوری دیگر و به زبانی دیگر افزایش می دهد. برای یک تمرین سرگرم کننده، وب سایت های رسمی مقاصد سفر را جستجو کنید، هتل ها را به صورت آنلاین جستجو کنید، منوهای رستوران ها را بررسی کنید، ببینید کجا دوست دارید غذا بخورید و چه نوع غذایی را ترجیح می دهید. همه این فعالیت ها به شما کمک می کند تا مهارت های زبانی خود را تقویت کنید و در سفر بعدی الهام بخش باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره آیلتس به کارشناسان هیراد با شماره تلفن های 26413563 و 26412912 تماس حاصل فرمایید.​​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد