فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

نکات کلی پیرامون آزمون آیلتس

کلی پیرامون آزمون آیلتس

 1. این آزمون چهار مهارت Listening, Reading, Writing و Speaking را مورد سنجش قرار می دهد.
 2. لهجه مهارت Listening  در آزمون آیلتس 80 درصد لهجه بریتیش، استرالیایی و نیوزیلندی می باشد. 20درصد لهجه در مهارت Listening  آمریکایی است.
 3. اعتبار آزمون آیلتس از تاریخ کسب گزارش نمره به مدت 2 سال می باشد.
 4. آزمون آیلتس در حال حاضر کامپیوتری برگزار نمی شود و کاغذی است.
 5. نمره کلی این آزمون در هر مهارت از 9 محاسبه می گردد.
 6. آزمون آیلتس در دو سبک آکادمیک و جنرال برگزار می گردد.
 7. آزمون آیلتس جنرال برای اهداف مهاجرت و اهداف کار و استخدام مورد نیاز است.
 8. آزمون آیلتس آکادمیک برای هدف ادامه تحصیل و تحصیلات عالیه مورد نیاز است به عنوان مثال دکترها، پرستارها و مهندسان برای کسب تحصیلات عالیه نیاز به مدرک آیلتس با امتیاز بالای 5/6 تا 7 دارند.
 9. کل مدت آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.
 10. عمدتاً مهارت های Listening, Reading, Writing در یک روز سنجیده می شوند و مهارت Speaking  و مصاحبه در زمان دیگری انجام می شود.
 11. آزمون آیلتس با مهارت Listening آغاز می شود و مرحله بعد سنجش مهارت Reading  و در مرحله نهایی سنجش مهارت Writing می باشد.
 12. مهارت Reading  سه متن دارد تعداد کلی 40 سوال را در بر می گیرد و تعداد لغات 2150 تا 2750 برای کل سه متن موجود در مهارت Reading  می باشد.
 13. متن ها در مهارت Reading  از آسان به سخت طبقه بندی شده و متن سوم عمدتاً از همه سخت تر است.
 14. زمان استاندارد برای پاسخ دهی به 40 سوال Reading  یک ساعت می باشد.
 15. مهارت IELTS Speaking از سه بخش تشکیل می شود.
 16. مدت زمان استاندارد مصاحبه Speaking  در آزمون آیلتس 11 تا 14 دقیقه می باشد
 17. بخش سه Speaking  آیلتس از دو بخش دیگری برای مصاحبه گر مهم تر است.
 18. زمان Listening IELTS  30 دقیقه می باشد همراه 10 دقیقه زمان انتقال جواب از Booklet  به پاسخنامه (answer sheet)
 19. زمان Reading   آیلتس 60 دقیقه می باشد و نیازی به انتقال پاسخ ها از  booklet  به پاسخنامه نیست.
 20. زمان Writing آیلتس 60 دقیقه می باشد 20 دقیقه مختص Task1  و 40 دقیقه مختص Task2
 21. 21.    در بخش اولSpeaking     4 یا 5 سوال پرسیده می شود در بخش دوم که کارت اشاره نام دارد باید به سوالات موجود در کارت پاسخ داده شود. در بخش سوم که از همه بخش ها سخت تر است زمان استاندارد برای پاسخ به هر سوال 10 دقیقه می باشد و تعداد سوالات پرسیده شده در بخش سوم 4تا 5 سوال می باشد.

توصیه های شب قبل از امتحان کتبی IELTS

دانشجو باید از بیرون غذا خوردن اجتناب کند و در کل غذای سبک و ساده ای میل کند. دانشجو باید از مطالعه در روز قبل از امتحان IELTS جدا پرهیز کند و تا حد ممکن ذهن خود را خسته نکند چون خستگی ذهنی و فیزیکی عملکرد او را در جلسه امتحان IELTS  به طور چشمگیری کاهش می دهد. دانشجو باید به هر روش ممکنی شب قبل از امتحان خواب کافی را تجربه کند چون کم خوابی عملکرد وی را ضعیف می کند. درصورت امکان به دانشجو پیشنهاد می شود در روز قبل از امتحان به استخر رفته و ریلکس کند.

و بلاخره روز امتحان آیلتس

به دانشجو قویا پیشنهاد می شود در صبح روز امتحان IELTS حتما زود از خواب بیدار شود و کمی LISTENING گوش کند. این کار باعث می شود گوش او گرم شده و بهتر بشنود. به دانشجو توصیه می شود صبح روز امتحان دوش بگیرد چون این کار وی را سرحال و با نشاط می کند در نتیجه می تواند عملکرد بهتری در جلسه امتحان داشته باشد.

به دانشجو عمیقا توصیه می شود که با وسیله شخصی خود به محل برگزاری امتحان آیلتس نرود چون انجام این کار به دلیل ترافیک ، تصادف ، خرابی ماشین و نبود جای پارک می تواند استرس زا باشد و روی عملکرد وی تاثیر بدی داشته باشد.

نکاتی که در روز امتحان  SPEAKINGIELTS  باید به آنها توجه کرد؟

دانشجو باید قبل از امتحان SPEAKING  با خودش و یا فرد دیگری حتما یک تا دو ساعت انگلیسی صحبت کند تا زبانش گرم شود و میزان استرسش کاهش یابد. باید توجه داشت که این کار باید حتما قبل از زمان امتحان SPEAKING صورت بگیرد. قویا به دانشجو توصیه می شود در زمانی که در وسیله نقلیه است تا به محل برگزاری امتحان SPEAKING  برسد با خودش انگلیسی صحبت کند موضوع آن مهم نیست ، مهم آن است که با خودش تا حد ممکن انگلیسی صحبت کند و از این رو از لحاظ روحی برای امتحان آماده شود تا بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.

در صورتیکه EXAMINER  با شما خیلی دوستانه و صمیمی رفتار کرد باید کار را جدی دنبال کنید به عبارت دیگر نباید جدیت را کاهش دهید چون تجربه نشان داده است EXAMINERS  از افرادی خوششان می آیند که بدون در نظر گرفتن حواشی به طور جدی کارشان را ادامه می دهند و در نتیجه سربلند از امتحان IELTS SPEAKING   بیرون می آیند و می توانند نمره دلخواه خود را کسب کنند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30