معرفی کتاب های آمادگی برای آزمون آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

معرفی کتاب های آمادگی برای آزمون آیلتس

آزمون IELTS یکی از شایع‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه‌ها و استفاده در محیط کاری است. در زیر به برخی از کتاب‌های مفید برای آماده‌سازی برای آزمون IELTS اشاره شده است:

6 کتاب آیلتس مفید برای زبان آموزان

  1. “The Official Cambridge Guide to IELTS” نوشته Pauline Cullen، Amanda French، and Vanessa Jakeman: این کتاب مرجع کاملی برای آزمون IELTS است. در این کتاب مهارت‌های شنیداری، گفتار، خواندن و نوشتاری به‌طور جامع بررسی شده و راهنمایی‌های مفیدی برای آزمون داده شده است.
  2. “IELTS Advantage: Writing Skills” نوشته Richard Brown و Lewis Richards: این کتاب برای آن دستهاز داوطلبانی که نیاز به بهبود مهارت نوشتاری دارند، مناسب است. در این کتاب، روش‌های نوشتن مقاله، اصول ساختاری و واژگان مهم برای آزمون IELTS به‌طور جامع بررسی شده‌اند.
  3. “IELTS Superpack” نوشته Lin Lougheed: این کتاب مجموعه‌ای از سه کتاب “Barron’s IELTS Superpack”، “Essential Words for the IELTS” و “IELTS Practice Exams” است که به‌طور جامع مهارت‌های لازم برای آزمون IELTS را پوشش می‌دهد. این کتاب شامل بیش از 10 تست شبیه‌سازی شده است.
  4. “IELTS Trainer” نوشته Louise Hashemi و Barbara Thomas: این کتاب شامل 6 تست شبیه‌سازی شده در سطح Advanced است و راهنمایی‌های مفیدی برای آزمون IELTS در سطح ادونس وجود دارد. همچنین، این کتاب دارای تمرینات واژگان و قواعد گرامری مفیدی است.
  5. “Target Band 7: IELTS Academic Module – How to Maximize Your Score” نوشته Simone Braverman: این کتاب برای داوطلبانی که به دنبال کسب نمره بالاتر در آزمون IELTS هستند، مناسب است. در این کتاب روش‌های موثر برای آماده‌سازی و رفع نواقص شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری برای دستیابی به نمره 7 در آزمون IELTS توضیح داده شده است.
  6. “Vocabulary for IELTS” نوشته Pauline Cullen: این کتابمنبعی عالی برای تقویت واژگان در آزمون IELTS است. در این کتاب، واژگان مهم و پراستفاده در آزمون IELTS با استفاده از روش‌های مختلف، از جمله کاربرد در جملات، مترادف‌ها و ضدواژگان، بررسی شده است.

توجه داشته باشید که علاوه بر کتاب‌های فوق، مواردی مانند تمرین بر روی نمونه سوالات آزمون، شرکت در دوره‌های آموزشی و همچنین استفاده از منابع آنلاین نیز می‌تواند به شما در آماده‌سازی برای آزمون IELTS کمک کند.​

آیا برای آماده شدن در آزمون آیلتس، بهتر است به جای مطالب آنلاین از کتاب استفاده کنیم؟

استفاده از منابع آموزشی آنلاین و کتاب های آموزشی هر دو می توانند به شما در آماده شدن برای آزمون آیلتس کمک کنند. هر یک از این منابع دارای مزایا و معایب خود هستند و بر اساس نیازهای شما باید از آنها استفاده کنید.

کتاب های آموزشی آیلتس معمولاً شامل مجموعه ای از تمرینات، نمونه سوالات، راهنمایی ها و توضیحات جامعی درباره مهارت های لازم برای گذراندن آزمون آیلتس هستند. برخی کتاب های آموزشی آیلتس شامل سی دی های صوتی و ویدئویی هستند که به شما کمک می کنند تمرین کردن برای بخش های listening و speaking آزمون آیلتس راحت تر شود. کتاب ها معمولاً به صورت سازماندهی شده و ساختار دارند که به شما کمک می کند مطالب را به صورت سیستماتیک و مرحله به مرحله فرا بگیرید.

از سوی دیگر، منابع آموزشی آنلاین مانند ویدئوهای آموزشی، تمرینات آنلاین، نمونه سوالات و آزمون های شبیه سازی شده آیلتس می توانند به شما کمک کنند که با مهارت های زبانی خود در محیط آنلاین تمرین کنید. این منابع معمولاً دارای امکانات بیشتری مانند فیدبک آنلاین، امکان مشاوره آنلاین و ارتباط با اساتید زبان هستند. همچنین، از آنجایی که منابع آموزشی آنلاین به روز رسانی شده و با توجه به تغییرات جدید در آزمون آیلتس به روز شده، ممکن است بتوانید با استفاده از این منابع با آخرین تغییرات و نکات مربوط به آزمون آیلتس آشنا شوید.

در کل، هر دو منبع آموزشی آنلاین و کتاب های آموزشی آیلتس می توانند به شما کمک کنند تا برای آزمون آیلتس آماده شوید. برای بهترین نتیجه، بهتر است از هر دو منبع استفاده کنید و بر اساس نیازهای خودتان، منابع مناسب را انتخاب کنید.

همچنین شما می توانید برای آمادگی در آزمون آیلتس علاوه بر کتاب از بهترین منابع برای تقویت زبان خود که شامل دوره های آموزشی، پادکست، موزیک و … است نیز استفاده نمایید.

مجموعه هیراد نیز ارائه دهنده انواع دوره آیلتس به صورت حضوری و آنلاین در سطح های گوناگون می باشد. طی 4 الی 8 ماه مهارت زبان انگلیسی لازم را کسب کرده و در آزمون آیلتس نمره قبولی را خواهید گرفت.

چگونگی انتخاب کتاب مناسب برای آزمون آیلتس

همانطور که اشاره شد، برای آمادگی برای آزمون آیلتس، کتاب‌ها و منابع آنلاین زیادی موجود است که به شما کمک می‌کنند. برای انتخاب کتاب مناسب برای آمادگی آزمون آیلتس، به چند نکته مهم توجه کنید:

1. انتخاب کتاب‌های آموزشی آیلتس بر اساس نوع آزمون آیلتس: بسیاری از کتاب‌های آیلتس برای دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) و آیلتس جنرال (General Training IELTS) طراحی شده‌اند. بنابراین، انتخاب کتابی که متناسب با نوع آزمون آیلتس مورد نظر شما است، بسیار مهم است.

2. بررسی محتوای کتاب: بهتر است محتوای کتاب مورد نظر را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شامل تمرینات کافی است و کلیدهای پاسخ و راهنمایی‌های لازم برای درست آماده شدن برای آزمون در داخل کتاب وجود دارد.

3. کتابی با همه چهار بخش آزمون آیلتس: برای آمادگی برای بخش‌های listening و speaking آزمون آیلتس، بهتر است کتابی را انتخاب کنید که شامل همه چهار بخش آزمون آیلتس باشد و همراه با سی دی تمرین باشد.

4. انتخاب کتاب‌های توصیه شده: بهتر است کتاب‌هایی را که توسط متخصصان و زبان‌آموزان حرفه‌ای توصیه شده‌اند، انتخاب کنید. این کتاب‌ها معمولاً شامل تمرینات و راهنمایی‌های مفیدی هستند که به شما در آماده شدن برای آزمون آیلتس کمک می‌کنند.

5. بررسی نظرات دیگران: نظرات دیگران درباره کتاب‌های آموزشی آیلتس می‌تواند به شما در انتخاب کتاب مناسب کمک کند. بنابراین، قبل از خرید کتاب، به بررسی نظرات دیگران درباره آن کتاب بپردازید.

در نهایت، براین نکته مهم است که برای آمادگی برای آزمون آیلتس، تمرین و مطالعه مداوم بسیار مهم است. بهتر است به منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب‌های آموزشی، ویدئوهای آموزشی، تمرینات آنلاین و آزمون‌های شبیه سازی شده آیلتس مراجعه کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که تمرینات و تلاش مداوم برای بهبود مهارت‌های زبانی شما، برای کسب نمره‌ی بالاتر در آزمون آیلتس بسیار مهم هستند.

آیا کتاب های آیلتس به صورت آنلاین در دسترس هستند؟

بله، کتاب‌های آموزشی آیلتس به صورت آنلاین در دسترس هستند و می‌توانید آنها را از طریق وب‌سایت‌های مختلفی مانند آمازون، بوک دیپو، وب‌سایت آیلتس، وب‌سایت نشریات مربوطه و… بخرید. برخی از این کتاب‌ها به صورت الکترونیکی (e-book) نیز در دسترس هستند که می‌توانید آنها را از طریق وب‌سایت‌های مختلف دانلود کنید.

با این حال، برای خواندن کتاب‌های آموزشی آیلتس آنلاین، به یک دستگاه الکترونیکی مانند کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند نیاز دارید. همچنین، برخی از کتاب‌های آیلتس آنلاین به دلیل حجم بالای فایل، ممکن است به صورت پی‌دی‌اف قابل دانلود باشند که برای مشاهده آنها نیاز به برنامه‌هایی مانند Adobe Reader یا Foxit Reader دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره ها به آموزشگاه زبان هیراد با شماره تلفن های 26413563 و 26412912 تماس حاصل فرمایید.​​​​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد