آزمون PTE چیست ؟

آزمون PTE

آزمون PTE مخفف Pearson Test of English است . یک آزمون استاندارد ارزیابی زبان انگلیسی برای غیر انگلیسی زبانان محسوب می شود . این آزمون به همراهی بزرگترین برگزار کننده آزمون جهان یعنی Edexcel اداره می شود.

چند نوع آزمون PTE وجود دارد؟

آزمون PTE سه نوع دارد

  1. PTE General

  2. PTE Academic

  3. PTE Young Learners

تمام آزمون های نامبرده شده توانایی افراد را در مهارت های ، Listening ، Speaking ، Writing و Reading می سنجد.

اعتبار آزمون پی تی ای:

این آزمون در گستره گسترده ای از جهان به رسمیت شناخته می شود .

این آزمون چه مقصودی را دنبال می کند؟

زمانی که در آزمون PTE شرکت می کنید طرفیت و میزان درک شما از مفاد زبان انگلیسی مشخص می گردد ارائه مدرک این آزمون به شما کمک می کند تا دانشگاه های معتبر بین المللی دریابند که میزان اشراف شما در مهارت های زبان انگلیسی چه میزان است و این که با داشتن مدرک PTE توانایی در ک مفاهیم تدریسی دانشگاه های بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند را دارید .
مدرک آزمون PTE اثبات می کند که آیا دانشجو به اندازه کافی برای حضور در دانشگاه و یا مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان آمادگی و شایستگی دارد یا خیر .
همانطور که گفته شد آزمون PTE 3 نوع دارد حا اینجا این سوال پیش می آید که کدام نوع برای شما مناسب است؟

کدام آزمون مناسب است؟

برای اینکه بدانید کدام یک از انواع آزمون PTE برای شما مناسب تر است باید به آگاهی ژرف تری نسبت به هر کدام از انواع آزمون های PTE دست یابید.

انواع آزمون PTE

آزمون PTE General چیست؟

آزمون PTE General که سابقاً آزمون London Test of English نامیده می شددر حقیقت یک برنامه ارزیابی جامع و منسجم زبان انگلیسی است که کلیه سطوح چارچوب مشترک اروپا به اختصار CEF را تحت پوشش قرار می دهد.
آزمون PTE General آزمونی بر مبنای چارچوب از پیش طراحی شده است که به منظور بهبود ارتباط در دنیای واقعی و شرایط حقیق زندگی برای کاربران طراحی شده است .به خاطر داشته باشید که آزمون PTE General برای بهبود سطح زبان انگلیسی کاربران طراحی شده است البته این به معنای نامعتبر بودن آزمون PTE جنرال نیست بلکه امروزه طیف گسترده تری از کشور ها مدرک آزمون بلکه امروزه طیف گسترده تری از کشورها مدرک آزمون PTE General را به رسمیت می شناسند اما اعتبار آن به مراتب از آزمون PTE آکادمیک کمتر است.

آزمون PTE آکادمیک (Academic)

آزمون PTE آکادمیک در سال 2009 توسط شورای مدیریت پذیرش تحصیلی GMAC رسمیت یافت فعالیت در زمینه آزمون PTE آکادمیک در این سال آغاز گردید.
آزمون PTE آکادمیک برخلاف آزمون PTE جنرال کتبی و برپایه نوشتار کاغذی نیست بلکه بر مبنای کامپیوتر است ،حال این پرسش پیش می آید که بر مبنای کامپیوتر بودن به طور کلی یعنی چه ؟ و آیا یک اپراتور یا ممتحن پس از آزمون نتایج را مورد سنجش قرار می دهد ؟
در مورد مهارت Speaking چطور؟ باید این گونه پاسخ داد که هیچ ممتحنی به جز هوش مصنوعی AI در آزمون PTE وجود خارجی ندارد حتی در مورد سنجش مهارت Speaking هم هوش مصنوعی مهارت شمارا مورد ارزیابی قرار داده و نمره دهی می نماید. پس در نتیجه آزمون PTE آزمونی کامپیوتر بیس است که برای سنجش مهارت دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشور های انگلیسی زبان هستند طراحی شده است . طیف بسیار گسترده ای از دانشگاه های جهان مدرک آزمون PTE آکادمیک را به رسمیت می شناسند.

آزمون PTE زبان آموزان جوان : (PTE Young Learners)

آزمون PTE Young Learners ، آزمون زبان انگلیسی پیرسن ویژه زبان آموزان جوان است که در گذشته London Test of English for Childeren نامیده می شود، اصولاً جهت ارزیابی توانایی کودکان غیر انگلیسی زبان در زبان انگلیسی طراحی شده است.

به چه کسانی توصیه می گردد که در آزمون پی تی ای جنرال شرکت کنند؟

به تمامی غیر انگلیسی زبانانی که خواهان کسب مهارت کامل و جامع در زبان انگلیسی هستند توصیه می گردد که در آزمون PTE General شرکت نمایند. به افرادی که در حال مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان هستند شرکت در آزمون PTE جنرال اکیداً توصیه می گردد. درنهایت باید افزود برای شرکت در آزمون PTE جنرال هیچ محدودیت سنی و تایید صلاحیتی وجود ندارد و به طور کلی هیچ محدودیتی برای محدود کردن افراد جهت شرکت در آزمون PTE جنرال در کار نیست.

چه کسانی باید در آزمون پی تی ای آکادمیک شرکت کنند؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دریک دانشکده یا دانشگاه در خارج از کشور را دارند و به ویژه کشور های انگلیسی زبان و به طور ویژه تر کشور های استرالیا و نیوزلند باید در آزمون PTE آکادمیک شرکت کنند. درثانی وقتی شمادر کشوری انگلیسی زبان مشغول به تحصیل باشید با دامنه گسترده ای از افراد با لهجه های متفاوت روبه رو خواهید شد وباید بتوانید با آنان گفتگو و تعامل داشته باشید این امر خود گواه دیگری است که به آزمون PTE آکادمیک احتیاج دارید. خوشبختانه آزمون PTE آکادمیک در بیشتر کشور های جهان معتبر است و می تواند جایگیزین بسیار مناسبی برای سایر آزمون های هم رده اش مانند آزمون آیلتس باشد.پی

شرایط شرکت در آزمون PTE آکادمیک

نکته بسیار مهم برای شرکت در آزمون PTE آکادمیک این است که زبان آموزان شرکت کننده در آزمون PTE آکادمیک باید بالای 18 سال سن داشته باشند ، اگر سن زبان آموز زیر 18 سال باشد ، نیازمند ارائه رضایت نامه قیم قانونی یا پدر و یا مادر وی است.

آزمون پی تی ای زبان آموزان جوان – آزمون PTE Young Leaners

آزمون PTEYoung learners به طور ویژه برای کودکانی طراحی شده است که در گروه سنی 7 تا 12 سال قرار دارند می توانند از آزمون PTE Young Learners استفاده نمایند .

اعتبار آزمون PTE

اعتبار آزمون PTE General

در آزمون PTE جنرال هیچ گونه محدودیت زمانی برای اعتبار این آزمون وجود ندارد به عبارت دیگر آزمون PTE General مادام العمر معتبر است.

آزمون PTE آکادمیک چند سال اعتبار دارد – مدت اعتبار آزمون PTE آکادمیک

آزمون PTE آکادمیک شبیه به آزمون آیلتس بوده و از محدوده زمانی اعتبار برخوردار است .مدت اعتبار آزمون PTE آکادمیک 2 سال است.لازم به تذکر است که پس از گذشت 2 سال نمره و نتیجه آزمون PTE آکادمیک به صورت خودکار از سایت Pearson حذف می شود. آزمون PTE آکادمیک در استرالیا 3 سال اعتبار دارد واین فرصتی است تا دانشجو یا مهاجر برای اقامت دائم اقدام نماید.

آزمون PTE آکادمیک چند سال اعتبار دارد – مدت اعتبار آزمون PTE آکادمیک

آزمون PTE آکادمیک شبیه به آزمون آیلتس بوده و از محدوده زمانی اعتبار برخوردار است .مدت اعتبار آزمون PTE آکادمیک 2 سال است.لازم به تذکر است که پس از گذشت 2 سال نمره و نتیجه آزمون PTE آکادمیک به صورت خودکار از سایت Pearson حذف می شود. آزمون PTE آکادمیک در استرالیا 3 سال اعتبار دارد واین فرصتی است تا دانشجو یا مهاجر برای اقامت دائم اقدام نماید.

اعتبار آزمون PTE Young Learners

آزمون PTE Young Learners هیچگونه محدودیت اعتباری و زمانی ندارد

 

شرکت مجدد در آزمون PTE

شرکت مجدد در آزمون PTE General

تنها زمانی که نمره شخصی فردی حداقل در سطح c1 یا به عبارت دیگر در سطح پیشرفته باشد توصیه می شود که فرد در آزمون PTE General حضور یابد ولی بطور کلی برای شرکت در آزمون PTE جنرال هیچ محدودیتی وجود ندارد.

شرکت مجدد در آزمون PTE آکادمیک

اگر فردی از نتیجه آزمون PTE آکادمیک خود ناراضی بود می تواند به هر میزانی که تمایل داشت دوباره در آزمون آکادمیک شرکت نماید .همه افرادی که در آزمون PTE آکادمیک شرکت کرده اند می توانند 5 روز پس از اعلام نتایج دوباره در آزمون PTE آکادمیک ثبت نام نموده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

آزمون PTE کودکان – آزمون PTE Young Learners

کودکانی که می خواهند بهبود زبان انگلیسی خود را بسنجند می توانند در آزمون PTE کودکان یا همان PTE Young Learners شرکت کنند.

هزینه آزمون PTE 

هزینه آزمون PTE آکادمیک:

قیمت ثبت نام آزمون PTE آکادمیک 160 دلار آمریکا است و در صورت ثبت نام با تاخیر 40 دلار دیگر به این مبلغ افزوده خواهد شد که در مجموع 200 دلار آمریکا خواهد بود.

شرایط کنسلی یا لغو آزمون PTE

در صورتی که به دلایل مشکلات سلامتی نتوانستید در آزمون PTE آکادمیک شرکت نمایید می توانید با ارائه گواهی پزشکی معتبر تا سقف 50 درصد از مبلغ واریزتان را دوباره دریافت نمایید .

زمانبندی برگزاری آزمون PTE

زمانبندی برگزاری آزمون PTE جنرال :

آزمون PTE جنرال 5 بار در سال برگزار می شود و به ترتیب ماه های نوامبر ، دسامبر ، فبریه ، مِی و ژوئن به آزمون PTE General اختصاص یافته است.جهت ثبت نام آزمون PTE جنرال افراد باید با دپارتمان حمایت از مشتریان مجموعه Pearson تماس حاصل نمایند .در حالت ایده آل باید به محض آمادگی برای سنجش میزان مهارت زبانتان در آزمون PTE جنرال حاضر شوید.

زمانبندی آزمون PTE آکادمیک

خوشبختانه آزمون PTE آکادمیک (PTE Academic) در سرتا سر سال در بین بیش از 50 کشور جهان به صورت تقریباً همه روزه برگزار می گردد .هه می توانند به صورت فردی و آنلاین رزو آزمون PTE آکادمیک خود را انجام دهند و تاریخ آزمون خویش را مشخص سازند.