آزمون PTE چیست
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

در 5 دقیقه متوجه شوید که آزمون PTE چیست ؟

ما در این مقاله سعی کردیم کل مبحثی که باید راجب آزمون PTE بدانید را برای شما توضیح دهیم. اینکه آزمون PTE چیست ؟ چند نوع دارد؟ مدت زمان این آزمون چقدر می باشد ؟ مراکز برگزاری این آزمون در کجاها می باشد؟ و …. همه را به شما توضیح دهیم.

آزمون PTE چیست ؟

آزمون PTE (Pearson Test of English) همانند آزمون های آیلتس و تافل یک آزمون استاندارد ارزیابی زبان انگلیسی برای افرادی است که زبان مادری آن ها انگلیسی نمی باشد. این آزمون توسط بزرگترین برگزار کننده آزمون جهان یعنی Edexcel اداره می شود. مدرک PTE غالبا برای متقاضیانی که قصد تحصیل یا مهاجرت در کشورهای استرالیا و نیوزلند را دارند مورد نیاز است اما در کشورهای انگلیسی زبان دیگر نیز مورد قبول می باشد.

انواع آزمون PTE

آزمون PTE سه نوع دارد که در تمامی انواع آن هر چهار مهارتListening ، Speaking ، Writing و Reading سنجیده می شود.

نوع جنرال (PTE General) بیشتر با هدف بهبود ارتباط در شرایط واقعی و زندگی روزمره متقاضیان و برای بهبود زبان انگلیسی آنها طراحی شده است اما این مسئله به معنای نا معتبر بودن این نوع آزمون نیست هرچند که نسبت به نوع آکادمیک از اعتبار کمتری برخوردار است. این آزمون برای تمامی افرادی که قصد کسب مهارت زبان انگلیسی را دارند توصیه میشود. اعتبار مدرک نوع جنرال دارای محدودیت زمانی نبوده و مادام العمر است.

نوع آکادمیک (Academic) آزمون PTE تماما توسط هوش مصنوعی اجرا و ارزیابی می شود و هیچگونه نوشتار کاغذی و ممتحن انسانی وجود ندارد. نوع آکادمیک توسط بسیاری از دانشگاه ها به رسمیت شناخته می شود. برای تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان لازم است که مدرک نوع آکادمیک آزمون  PTEرا داشته باشید. توجه کنید که سن شرکت کننده حتما باید بالای 18 سال باشد. لازم به ذکر است که مدرک این نوع آزمون پس از 2 سال منقضی میشود؛ البته اعتبار آن در استرالیا به مدت 3 سال است.

نوع زبان آموزان جوان (PTE Young Learners) عموما برای ارزیابی کودکان طراحی و برگزار میشود. متقاضیان این نوع آزمون در گروه سنی 7 تا 12 سال قرار میگیرند. این مدرک همانند مدرک جنرال بدون محدودیت زمانی معتبر است.

آزمون SAT چیست ؟آزمون SAT چیست ؟ هر آنچه که راجب آزمون SAT ترکیه باید بدانید

مدت زمان آزمون PTE

مدت زمان آزمون 3 ساعت بوده و شامل 3 قسمت اصلی می باشد:

  • قسمت 1 حاوی سوالات مربوط به مهارت های مکالمه و نوشتن است. این بخش بین 77 تا 93 زمان دارد و شامل بخش هایی مانند معرفی شخصی، روخوانی با صدای بلند، تکرار جملات، توضیح عکس، بازگویی سخنرانی، پاسخ به سوالات کوتاه و خلاصه کردن متن نگارشی است.
  • قسمت 2 حاوی سوالات مربوط به خواندن و درک مطلب است. زمان این بخش 32 تا 40 دقیقه خواهد بود که در این زمان به فعالیت های در زمینه پر کردن جای خالی، سوالات چند گزینه ای و مرتب کردن پاراگراف های بهم ریخته می پردازید. در نهایت بخش 3 در بر گیرنده مهارت شنیداری است. در این بخش 45 تا 57 دقیقه زمان دارید تا فعالیت هایی از جمله خلاصه کردن متن گفتاری، پاسخ به سوالات چند گزینه ای، پر کردن جای خالی، هایلایت کردن خلاصه های صحیح، انتخاب کلمات حذف شده، هایلایت کردن کلمات نادرست و نوشتن دیکته را انجام دهید.

مراکز برگزاری آزمون PTE

در حال حاضر آزمون PTE در ایران برگزار نمیشود اما در موسسه تخصصی زبان هیراد کلاس های آمادگی این آزمون بصورت گروهی و خصوصی برگزار میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

ثبت نام آزمون PTE

برای ثبت نام در آزمون PTE باید در اولین قدم به وبسایت این آزمون مراجعه و حساب کاربری ایجاد کنید. اطلاعات وارد شده در حساب کاربری باید کاملا دقیق، صادقانه و مطابق با مشخصات مندرج در گذرنامه تان باشد. پس از تکمیل مشخصات میتوانید تاریخ و محل آزمون را انتخاب کرده و در انتها هزینه آزمون که در کشورهای مختلف بین 150 تا 220 دلار متغییر است را پرداخت می کنید.

برای شرکت در آزمون باید به مرکز انتخابی خود مراجعه کرده و پس از اینکه مدارک شناسایی شما توسط متصدی بررسی شد به اتاق کامپیوتر امن راهنمایی خواهید شد. در هر اتاق معمولا 10 میز پارتیشن بندی شده قرار دارد و ممکن است هنگام انجام بخش مکالمه صدای اطرافیان را بشنوید اما باید سعی کنید حواستان پرت نشود. همچنین بهتر است قبل از شرکت در آزمون روی مهارت تایپ ده انگشتی خود تمرین کنید تا بهترین استفاده ممکن از را داشته باشید.

نمره دهی آزمون PTE

سیستم نمره دهی آزمون PTE از 10 تا 90 است. هریک از چهار مهارتListening ، Speaking ، Writing و Reading از 10 تا 90 نمره دهی شده و میانگین آن ها به عنوان نمره نهایی گزارش می شود.

در موسسه تخصصی زبان هیراد کلاس های آمادگی این آزمون بصورت گروهی و خصوصی برگزار میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت موسسه به آدرس www.hiradenglish.com و پیج اینستاگرام به آدرس @hiradenglish از جدید ترین دوره های آموزشی مطلع شوید.

                           خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.​​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30