وبلاگ

بحث آزاد (کلاس هایFree Discussion انگلیسی)

بحث آزاد در بین افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند بسیار پرطرفدار است. کلاس های بحث آزاد برای ارتقای مهارت در مکالمات زبان آموزان طراحی شده است که بتوانند هرچه را که در کلاس های زبان عمومی یاد گرفته اند به راحتی تمرین و تکرار کنند. این کلاس ها منحصرا برای افزایش مهارت در مکالمه شما برگزار می شوند. در کلاس های Free Discussion موضوعات مختلف به کار گرفته می شود.
مقالات آموزشی

بحث آزاد (کلاس هایFree Discussion انگلیسی)

بحث آزاد در بین افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند بسیار پرطرفدار است. کلاس های بحث آزاد برای ارتقای مهارت در مکالمات زبان آموزان طراحی شده است که بتوانند هرچه را که در کلاس های زبان عمومی یاد گرفته اند به راحتی تمرین و تکرار کنند. این کلاس ها منحصرا برای افزایش مهارت در مکالمه شما برگزار می شوند. در کلاس های Free Discussion موضوعات مختلف به کار گرفته می شود.

روش تدریس در کلاس های بحث آزاد

روش های تدریس در کلاس های بحث آزاد هیراد به این صورت است که درواقع به شما کتاب هایی داده می شود که توسط خود مجموعه ی هیراد گردآوری شده است.اساتید مجموعه ی هیراد تک به تک تاپیک های کتاب را تدریس می‌کنند. همچنین لغات و اصطلاحات پیرامون هر موضوع را تحلیل و به صورت کامل و روان شرح می‎دهند.

در نهایت اساتید بعد از تدریس از زبان آموزان درخواست صحبت و گفتگو با یکدیگر را می‌کنند. در این بین اساتید اشتباهات گرامری و ساختاری و اشتباهات در کاربرد لغات را چک می کنند و رفع ایراد می نمایند که زبان آموزان حتما به صورت native صحبت کنند یعنی جملات آن ها لهجه و گویش فارسی را نداشته باشد.پس در نتیجه غلط گیری به صورت خیلی دقیق انجام می‌گیرد.

نگاهی به کتاب های هیراد در کلاس های بحث آزاد

کتاب های مجموعه ی هیراد از تاپیک های متعددی برخوردار است که به صورت علمی طبقه بندی شده اند. همه ی کتاب های هیراد که متشکل از 9 دوره است دارای بحث آزاد می‌باشند. این کتب ها از لحاظ سطحی تقریبا در یک سطح می‌باشند. می توان گفت که سطح این کتاب ها به صورت خیلی کم و ریز در level  بعدی سخت تر می شود. در هر کتابی یک سری تاپیک های مجزا وجود دارد که مجموعه ی هیراد گارانتی می کند هر کسی را که در این کلاس ها شرکت می‌کند قادر باشد در همه ی تاپیک ها از جمله روزمره، علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و.. صحبت کند. همچنین بتواند اخبار را به راحتی بشنود و متوجه شود.

دلایل شرکت در دوره‌های بحث آزاد

مهم ترین بخش در یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردن است. توانایی و مهارت در صحبت کردن به صورت درست و سریع از اهمیت  بالایی برخوردار است. به همین منظور زبان آموزان به دلایلی که در ذیل برشمرده ایم تصمیم به شرکت در کلاس های بحث آزاد را دارند که این دلایل عبارتنداز :

  • جهت تقویت اعتماد به نفس و صحبت کردن روان زبان آموزان.
  • جهت ارتقای کلمات، اصطلاحات و دایره واژگان زبان آموز.
  • جهت کاهش زمان فکر کردن شما قبل از صحبت کردن.
  • جهت شرکت در موضوعات مختلف برای گفتگو.
  • افزایش تسلط بیشتر در زبان آموز در مکالمه.
  • جهت آشنایی با ضرب المثل های مختلف.
  • جهت آغاز و مدیریت یک بحث و گفتگو.

 

تعیین سطح برای شرکت دردوره های بحث آزاد

لازم به ذکر است که حتما برای ورود به کلاس های Free Discussion باید به سطح pre intermediate برسید. ناگفته نماند که زبان آموزانی که دارای سطح‌های پایین‌تری هستند نمی‌توانند در دوره های بحث آزاد شرکت نمایند. پس در نظر داشته باشید که ما در سطح‌های مقدماتی زبان گرامر و لغات را آموزش می دهیم. زبان آموزان در این آموزش ها باید به سطحی برسند که توانایی مکالمه و بحث آزاد را داشته باشند.

نقش گرامر در دوره های Free Discussion

هدف شرکت در کلاس های بحث آزاد زبان انگلیسی، آموزش گرامر نیست و به همین دلیل نقش گرامر در این کلاس ها کم‌رنگ است. هدف اصلی در این کلاس‌ها  مکالمه روان زبان‌آموزان است و در خصوص گرامر آموزشی انجام نمی شود. اما در این بین بعضی از نکات گرامری یادآوری می‌شوند.

همچنین گاها برخی از اساتید، از فلش کارت‌های مربوط به گرامر یا لغات استفاده می‌کنند تا مکالمه و بحث آزاد  زبان آموزان را بهبود بخشند. زبان آموزان فلش کارت‌ها را بین هم گروهی‌های خود تعویض می کنند که این امر منجر به بهبود مکالمات می‌شود.

کلام پایانی

در آخر باید بگوییم که کلاس های free discussion بی انتها هستند و نقش مکمل را دارند. شما  تا مادامی که بخواهید  به خصوص در کشور انگلیسی زبان زندگی و کار کنید می‌توانید در این کلاس ها شرکت کنید. همچنین باید بدانید که شرکت در  دوره های بحث آزاد بدون داشتن اطلاعات قبلی، بسیار دشوار است.

شما با شرکت در دوره های موسسه زبان هیراد  بدون دانش کافی تحت فشار خواهید بود و به مراتب امکان دارد که حس تنفر از زبان انگلیسی در شما ایجاد شود و از مهم ترین صدمات آن  از دست دادن اعتماد به نفس است. پس حتما همه ی مراحل آموزشتان را به طور اصولی و قدم به قدم دنبال کنید.​

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

با توجه به محدودیت‌های فعلی اینترنت جهت دریافت هرگونه مشاوره با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

09123341513 02126709719