آزمون آنلاین آیلتس IELTS INDICATOR

آزمون آیلتس آنلاین IELTS INDICATOR

آزمون آنلاین آیلتس روشی بسیار کاربردی و آسان می باشد که شما می توانید بعد از گذراندن کلاس آیلتس از هر جا که هستید این آزمون را انجام دهید.

آزمون آنلاین آیلتس در خانه

به دلیل شیوع  و همه گیری ویروس کرونا در سرتاسر دنیا، اکثریت مراکز آموزشی و همچنین آزمون‌های بین‌المللی کنسل شده است. به همین دلیل آیلتس برای کمک به شرکت کنندگانی که درگیر محدودیت‌های دوران قرنطینه هستند، آزمون آیلتس در خانه را به نام آزمون آیلتس آنلاین IELTS Indicator طراحی کرده است و شرکت کنندگان می توانند به راحتی در این آزمون شرکت کنند.

البته شایان ذکر است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا شرکت کنندگان می‌توانند درخواست آزمون در خانه را دهند ولی متاسفانه  ایران هنوز این امکان را ندارد .

خصوصیات آزمون آیلتس آنلاین IELTS Indicator

این آزمون شبیه آزمون IELTS کامپیوتری می باشد و هر چهار مهارت زبان انگلیسی فرد را مورد سنجش قرار می دهد (دقیقاً شبیه آزمون معمولی آیلتس است که هر مهارت، زمان محدود و مشخص را دارد). این آزمون جایگزین آزمون آیلتس آکادمیک است و فعلا برای آزمون آیلتس جنرال اقدامی صورت نگرفته است. آزمون آیلتس آنلاین هفته‌ای یک بار در تاریخ و ساعت مشخص، به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد و شامل آزمون در ۴ مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking می‌باشد.

روش‌های آمادگی آزمون برای آزمون IELTS Indicator کاملا شبیه آزمون آیلتس حضوری است با این تفاوت که متقاضیان می‌بایست به جای یک آزمون کتبی خود را برای یک آزمون کامپیوتری و آنلاین آماده کنند. در رایتینگ به جای نوشتن روی کاغذ، باید تایپ کرد و در اسپیکینگ شرکت کننده  به صورت آنلاین در مقابل آزمون گیرنده قرار می‌گیرد. ریدینگ هم به صورت متن آنلاین قابل مشاهده است.

در مرکز زبان هیراد با مواد آموزشی تدریس شده در کلاس آیلتس گروهی و خصوصی می توانید در این آزمون شرکت کرده و نمره مورد نظرتان را بگیرید.

 

آیا امکان تقلب در آزمون آنلاین آیلتس در خانه وجود دارد؟

 

سوالی که به ذهن می رسد این است که سایت IELTS آزمون‌ها را چگونه برگزار می‌کند تا احتمال تقلب را به حداقل ممکن برساند. روش برگزاری آزمون به صورت زیرمی باشد و احتمال تقلب را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد:

۱) شرکت کنندگان آزمون باید حداقل‌ نیاز‌های این آزمون را که  شامل یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ خوب (گوشی همراه و تبلت مورد قبول نیست) به همراه وب کم حرفه‌ای، اسپیکر و میکروفون مناسب را تهیه کنند و همچنین اینترنت هم از سرعت مطلوبی برخوردار باشد.

۲) شرکت کنندگان باید به عنوان «متقاضی آزمون IELTS INDICATOR» در سایت ieltsindicator.com/book ثبت نام کنند.

( از آنجاییکه IPایران برای ورود تحریم است  نیاز به استفاده از فیلترشکن است) و همچنین متقاضیان باید اسکن پاسپورت خود را در هنگام ثبت نام آپلود کنند.

۳) شرکت کنندگان باید چند روز قبل از امتحان، نرم افزارSafe Exam Browser را دانلود و نصب کنند. که شرکت کنندگان توسط نرم افزار Safe Exam Browser به طور اختصاصی به آزمون IELTS INDICATOR متصل می‌شوند.

۴) در روز آزمون‌، متقاضی باید با پوشش مناسب  و به همراه پاسپورت معتبر در جلو وب کم حاضر شود. از طریق وب کم، پاسپورت و تصاویر چهره افراد در همان لحظه توسط هوش مصنوعی اسکن می‌شود تا هویت شخص مورد تآیید قرار بگیرد (مانند سیستم وریفای بسیاری از سایت‌های خدمات خارجی).

۵) نرم افزارSafe Exam Browser، به متقاضی این امکان را نمی دهد که دیگر مرورگرها مانند کروم و اینترنت اکسپلورر را باز کند و تنها اجازه اتصال به سایت آزمون را دارید. توجه داشته باشید که کپی و پیست‌ هم در این سیستم قابل اجرا نیست.

۶)  مدت زمان آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد. امکان متوقف کردن آزمون کنید وجود ندارد و البته بخش اسپیکینگ در روزی دیگری برگزار می‌شود.

۷) زمانی که آزمون با Safe Exam Browser شروع می‌شود، تسک بارها و منو استارت کامپیوتر از دسترس خارج می‌شوند، shortcut‌ها روی کیبورد مانند Print Screen از کار خواهد افتاد و شرکت کننده امکان میان بر زدن و دسترسی به نرم افزارهایی مانند دیکشنری یا فایل‌های مختلف مثل Word را نخواهد داشت.

۸) پس از اتمام آزمون، نرم افزار Safe Exam Browser به شما امکان دسترسی به دیگرقسمت های کامپیوتر خواهد داد.

توجه کنید که آزمون آیلتس آنلاین IELTS Indicator نسبت به آزمون تافل و GRE در خانه سختگیری کمتری دارد. با این حال امکان برگزاری آزمون خانگی با IP ایران وجود ندارد. جهت ثبت نام در این آزمون باید به  شرکت هایی مراجعه کنید که این خدمات را به شما ارائه کنند شرکت اول پرداخت یکی از شرکت هایی است که می تواند در این زمینه به شما این خدمات را ارائه دهد.

مزایای برگزاری آزمون آنلاین آیلتس

آیلتس آنلاین روشی جدید برای بردن آیلتس آکادمیک در هر کجای دنیا که هستید

آیلتس آنلاین که از اوایل سال 2022 در دسترس است، یک آزمون آکادمیک آنلاین جدید است. این روش به شما امکان میدهد با انعطاف پذیری بالا زمان و مکان امتحان خود را تعیین کنید. محتوا و ویژگی های آیلتس آنلاین کاملا مشابه آیلتس کاغذی می باشد.

همان آزمون چهار مهارت ارائه شده توسط انسان برای انسان

این آزمون همانند آزمون آیلتس اصلی چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن ، نوشتن، مکالمه و شنیدن را مورد بررسی قرار میدهد. برای شروع آزمون شما به اینترنت و یک کامپیوتر که اسپیکر، وب کم و هدفون داشته باشد نیاز دارید. مدت زمان آزمون مهارت های Listening، Reading و Writing 2 ساعت و 45 دقیقه است. Speaking مکالمه از این آزمون ها جدا شده است چرا که آزمون بخش مکالمه از طریق تماس تصویری با متقاضی برگزار می شود.

نتایج و محل برگزاری آزمون Online IELTS

  • نتایج آیلتس آنلاین را در عرض 3 تا 5 روز دریافت کنید

نتایج خود را 3 تا 5 روز پس از شرکت در آیلتس آنلاین دریافت خواهید کرد. تمام آزمون ها توسط ممتحنین آموزش دیده آیلتس نمره دهی می شوند.

  • شما انتخاب می کنید که کجا و چگونه آزمون خود را بدهید

آیلتس آنلاین به شما انعطاف کاملی در مورد نحوه شرکت در آزمون می دهد. چه ترجیح می دهید آزمون خود را در خانه بدهید، در یک مرکز آزمون، با کامپیوتر یا با کاغذ و خودکار، آیلتس انتخاب مناسبی برای شماست.

نکته مهم در مورد آیلتس آنلاین این است که محتوا و قالب کاملا مشابه آیلتس کاغذی در یک مرکز آزمون است. شما نیازی به یادگیری فرمت تست جدید ندارید. شما می توانید به همان روشی که تا کنون برای آزمون حضوری داشتید برای آیلتس آماده شوید.

دپارتمان آموزشی آیلتس هیراد