☰ Menu
☰ Menu logo
منوی اصلی

چهار نکته طلایی برای روز امتحان

4 نکته طلایی برای روز امتحان در مهارت Listening آیلتس

از این 4 نکته طلایی در روز امتحان در مهارت Listeningهم در آزمون آیلتس کاغذی و هم در آزمون آیلتس کامپیوتری می توانید استفاده کنید . 

تکنیک اول این است که سوالات را جلو جلو بخوانید ( Read a head )در هر دو نوع آزمون آیلتس در بخش Listeningفرصت های کوتاهی به شما داده می شود که جواب های خود را چک کنید و یا سوال ها را قبل از شروع Listeningدر هر پارت بخوانید . توجه به این تکنیک به شما این فرصت را می دهد که با سوالات و احتمالاٌ محیطی که در آن مکالمه صورت می گیرد آشنا شوید و در نتیجه در هر بخش Listeningموفق تر عمل کنید . اگر 1 دقیقه یا 30 ثانیه فرصت دارید ، از این زمان استفاده کرده و سوالات را جلو جلو بخوانید . 

آموزش آیلتس هیراد

تکنیک دوم این است که در هر آزمون کامپیوتری آیلتس لغات و عبارات اصلی را هایلایت کنید( Key words or phrases )هنگامی که در حال خواندن هستید می توانید از طریق آپشنی که به شما داده شده نکات و اطلاعات مهم را هیلایت کنید . در آزمون آیلتس کاغذی باید با مداد یا خودکار سوالات ونکات مهم را مشخص کنید می توانید زیر آنها خط بکشید و یا دوره آنها دایره بکشید که توجه شما را جلب کند . 

تکنیک سوم این است که هیچ سوالی را بدون جواب نگذارید ( Don’t leave empty answers )  اگر شما یک سوالی را بدون پاسخ بگذارید به شما نمره صفر برای آن سوال داده می شود . اگر باید جای خالی پر کنید و یا یک گزینه مناسب را انتخاب کنید ، لطفاٌ حدس بزنید . بهتر از این است که سوالی را بدون جواب رها کنید شاید جواب شما صحیح باشد . 

تکنیک چهارم در مهارت Listeningتمرکز است . لطفاٌ در طول امتحان تمرکز خود را حفظ کنید . لطفاٌ صاف بنشینید و نفس عمیق بکشید گاهی اوقات در طول آزمون Listeningدست های خود را حرکت دهید یا بکشید تا اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد . تمرکز در طول Listeningمهم است و باید روی آن تمرین کنید . 

( دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد )