☰ Menu
☰ Menu logo
منوی اصلی

افزایش دامنه واژگان

چطور می توان دامنه واژگان را برای آیلتس تقویت کرد؟

How to improve vocabulary for IELTS?

همانطور که می دانید امروزه امتحان آیلتس نسبت به گذشته خیلی دشوارتر شده است به همین دلیل به جهت کسب نمره خوب در تمام مهارتهای آیلتس به ویژه ریدینگ و لیسنینگ تقویت واژگان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متاسفانه خیلی از متقاضیان آیلتس نمی دانند چطور می توانند دامنه واژگان خود را برای این امتحان تقویت کنند از این رو دچار نا امیدی می شوند و در نتیجه نمی توانند نمره مطلوبی کسب کنند. شایان ذکر است که با در نظر گرفتن توصیه های ذیل به راحتی می توانید دامنه واژگان خود را در کوتاه ترین زمان ممکن تقویت کنید و به نمره مورد نیاز دست یابید و درنتیجه به اهداف بزرگتری دست یابید.

آموزش آیلتس هیراد

.

1-      برای واژگان چندین مترادف فرا بگیرید.

2-      متضادهای واژگان را در صورت امکان فرا بگیرید.

3-      برای واژگان مثال پیدا کنید و چندین بار آن را مطالعه کنید.

4-      واژگان ، متراد ف ها و متضادهای آنها را چندین دفعه مطالعه کنید. این کار را هر چند روز یکبار انجام دهید. باید واژگان را حداقل 7 یا 8 دفعه مطالعه کنید.

5-      قبل از اینکه واژگان جدید را مطالعه کنید واژگان قبلی را دوره کنید حتی با چشم.

6-      به حافظه خود فرصت دهید تا برای یادگیری واژگان بیشتر کم کم آماده شود.

7-      لازم به ذکر است که یادگیری واژگان جدید در ابتدا خیلی دشوار است ولی بعد از مدتی  با تمرین ذهن شما به طور قابل توجه ای تقویت می شود و شما می توانید به راحتی واژگان بیشتری فرا بگیرید ، در حقیقت حافظه شما در نیمکره چپ تقویت می شود.

8-      لازم به ذکر است که به هیچ وجه لازم نیست واژگان و مترادف های آنها را تک به تک فرا بگیرید بلکه باید فقط با آنها آشنا باشید تا در صورتیکه با آنها مواجه شدید سریعا آنها را به یاد بیاورید و بتوانید متن های ریدینگ و رکوردینگهای لیسنینگ را به خوبی درک کنید و در نتیجه به سوالات مربوط به آ نها به درستی پاسخ دهید.

9-      تا حد ممکن متن های ریدینگ های آیلتس را از رو بخوانید. این کار باعث می شود به طور غیر مستقیم دامنه واژگان شما تقویت شود و بتوانید لغات بیشتری را  برای مدت طولانی تر در ذهن خود حک کنید.

10-  واژگان جدید و مترادفهای آنها را به طور مرتب در دفترچه خود یادداشت کنید و همه جا آن را به همراه خود داشته باشد و در صورت پیدا کردن وقت آزاد چند صفحه از آن را دوره کنید.

11-  حتما واژگان و مترادف های آنها را با خط درشت در دفترچه خود یادداشت کنید.

12-  می توانید برای واژگان و مترادفهای آنها کارت درست کنید. در حقیقت آنها را روی کارتهای متعددی بنویسید و هر چند روز یک بار کارتها را دوره کنید تا کلمات به خوبی در  ذهن شما جا بگیرند.

13-  متن های مختلف در کتابهای مختلف و مجلات گوناگون با موضوعات مختلف را مطالعه کنید و واژگانی را که نمی دانید در دیکشنری چک کنید و برای آنها مترادف و مثال پیدا کنید.

14-  با واژگان جدید متن بنویسید و با استفاده از آنها در مورد یکسری موضوعات به انگلیسی صحبت کنید.

15-  VOCABULARY APPS  را نصب کنید. این اپلیکیشن ها به شما در یاد گیری لغات جدید کمک شایانی می کنند.

16-  می توانید با استفاده از YouTube  با واژگان زیادی آشنا شوید و کاربرد آنها را به خوبی فرا بگیرید.

17-  سعی کنید کلمات را از بر نکنید بلکه تا حد ممکن  با استفاده از متن و مثال آنها را بفهمید و کلمات شبیه به آنها را فرا بگیرید.

18-  همیشه با خود یک دیکشنری به همراه داشته باشید.

19-   به آدیو های متعدد گوش کنید و ویدیو تما شا کنید.

20-  اصطلاح فرا بگیرید و با کلمات ربط آشنا شوید.

21-  VOCABULARY PDF  IELTS NEW  دان لود و مطالعه کنید.

22-  سعی کنید با ممارست بهترین روش یاد گیری واژگان را برای خود پیدا کنید چون هر کس روش خود را برای یادگیری واژگان جدید دارد.

23-  می توانید از روی واژگان چندین دفعه بنویسید تا در ذهنتان حک شوند.

24-  می توانید در صورت امکان از دیگران درخواست کنید تا واژگان جدید را از شما بپرسند.

25-  برای یادگیری واژگان به سایت های معتبر مراجعه کنید.

26-  از روی کلمات چندین دفعه بلند بخوانید.

شایان ذکر است که در کلاسهای IELTS VOCABULAY وGENERAL VOCABULARY  مرکز تخصصی زبان هیراد تمام موارد فوق برای تدریس واژگان رعایت می شوند. در این کلاسها تمام واژگان به صورت طبقه بندی شده تدریس می شوند. لازم به ذکر است که برای تدریس واژگان از POWER POINT استفاده می شود. برای اطلاع از جزئیات خیلی بیشتر کلاسهای VOCABULARY   در این سایت  به بخش آموزش VOCABULARY  مراجعه کنید.