☰ Menu
☰ Menu logo
منوی اصلی

IELTS MOCK EXAM AND WORKSHOP

آزمون آزمایشی شبیه سازی  IELTS Mock Test

مرکزتخصصی زبان هیراد مفتخر به برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس به صورت حرفه ای و تخصصی در ایران می باشد. در راستای ثمر بخشیدن به زحمات زبان آموزان گرامی وهمچنین کسب نتایج بهتر در آزمون های آیلتس، این مرکز اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی شبیه سازی IELTS Mock Exam نموده تا گامی دیگر در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به زبان آموزان محترم برداشته شود.

آزمون آزمایشی شبیه سازی IELTS  چیست؟

آزمون آزمایشی یک نمونه آزمون هم طراز آزمون اصلی ( با رعایت استانداردهای آزمون اصلی)  می باشد که به منظور ارزیابی دقیق از عملکرد داوطلبین در مواجهه با سئوالات آزمون  اصلی که توسط سازمان IELTS طراحی شده است و کاملا قابل اعتماد است. 

چرا آزمون آزمایشی؟

تجربه هیراد در سالها برگزاری دوره های آماده سازی آزمون بین المللیIELTS نشان می دهد که می توان بدون شک مهمترین علت عدم موفقیت داوطلبان ایرانی در آزمونIELTS را عدم آشنایی ایشان با شرایط و ویژگی های واقعی برگزاری آزمون بین المللیIELTS دانست.  کسانی که در َآزمون های آزمایشی شرکت می کنند در آزمون اصلی موفقتر از دیگران عمل می کنند. آنها بدلیل کسب آشنایی و آگاهی و از همه مهمتر کسب تجربه از شرایط و نیازهای آزمون قبل از شرکت در آزمون اصلی نقاط ضعف و قدرت خود را بدرستی شناسایی کرده و در صورت نیاز با استفاده از مشاورین معتمد و راهنمایی آنان به رفع نقاط ضعف و از آنجا به ارتقاء توانمندی و مهارت های مورد نیاز و نهایتا به تقویت اعتماد بنفس خود می پردازند و از این رهگذر اکثر آنان در همان آزمون اول موفق به کسب امتیاز مورد نظر خود میشوند.

شرکت در آزمون آزمایشی یعنی کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان

بدیهی است که شرکت در آزمون آزمایشی به دلایل بالا منجر به کاهش هزینه ها و از همه مهمتر صرفه جویی در زمان که عموما مهمترین مشکل داوطلبین شرکت در آزمون تلقی می گردد، می شود. کاهش هزینه ها بدلیل آنکه شهریه ثبت نام در هر آزمون اصلی در حال حاضر 770 هزار تومان می باشد و اگر داوطلبی بدون آمادگی لازم در این آزمون شرکت کتد، همواره با احتمال عدم کسب نتیجه دلخواه مواجه می باشد که در این صورت باید در آزمون دیگری نیز ثبت نام کند که هزینه دوباره ای تلقی می شود.  در حالی که هزینه آزمون های آزمایشی بسیار کمتر از هزینه آزمون اصلی بوده و ضمناً از خدمات مشاوره و راهنمایی نیز بهره مند میشود. در نتیجه شرکت در آزمون آزمایشی قطعاً برای داوطلبین به کاهش هزینه ها و خصوصاً در زمان هایی که داوطلبین برای شرکت و ارائه نتایج مورد مطالبه دانشگاه ها دارای محدودیت زمانی هستند موجب صرفه جویی در زمان و افزایش تضمین موفقیت می گردد.

آیا آزمونهای آزمایشی شبیه سازی  IELTS هیراد با آزمونهای اصلی قابل قیاس و یا نتایج آنها قابل اعتماد هستند؟

 

جهت دریافت پاسخ این سئوالات، لطفا صبورانه با ما همراه باشید:

  • بسیاری از آزمونهای تمرینی موجود در بازار به لحاظ شکلی ( ظاهری و نمونه سئوالات) شباهت زیادی با آزمون اصلی  دارند اما به لحاظ محتوایی و تراز آزمونی یقینا یکسان و حتی قابل مقایسه با آزمون اصلی نیستند. زیرا تراز آزمون اصلی بگونه ای است که طراحی هر تست مستلزم عبور از مراحل استاندارد سازی و لاجرم هزینه های هنگفتی است که از عهده ناشرین آزمون ها خارج است. بنابراین به لحاظ معیارهای استاندارد سازی آزمونهایی که در بازارهای تجاری یافت می شوند فاقد ویژگی استاندارد تراز آزمون اصلی می باشند.
  • علاوه بر لزوم استاندارد بودن  آزمون های نمونه در بازار محاسبه و نمره دهی آنها نیز باید استاندارد و تراز آزمون اصلی باشد. متاسفانه و به ویژه بدلیل وجود ضعف هایی که در انتخاب سوالات وجود دارد، بسیاری از آزمون های تمرینی موجود در بازار و نیز آزمون های آزمایشی که توسط برخی موسسات برگزار می شوند قابل اعتماد نیستند.
  • از اینرو اکثر افرادی که در هیراد در آزمون آزمایشیIELTS شرکت کرده اند، دقیقاً همان نمراتی را که در آزمون آزمایشی هیراد کسب کرده بودند را در آزمون اصلی نیز به دست آورد ه اند.
  • خوشبختانه آزمون های آزمایشیIELTS در هیراد با استفاده از آزمون های استاندارد طراحی شده توسط خودIELTS ، برگزار می گردد. بنابراین از نظر محتوایی دقیقا مورد تاییدIELTS می باشد.
  • امتیاز دیگر آزمون آزمایشی در هیراد امتیاز دهی پاسخ های داوطلبین بر اساس استانداردهای رسمی امتیاز دهیIELTS  می باشد. بویژه در بخشWriting وSpeaking که باید توسط افراد آموزش دیده و نخبه و بر اساس معیارهای تعیین شده  IELTS  صورت پذیرد که خوشبختانه در هیراد این امر به دقت انجام می پذیرد.
  • .  مهمترین امتیاز این آزمون ها امکان درخواست جلسه مشاوره از اساتید کارشناس برای تحلیل دقیقتر نتایج و دریافت راهنمایی بیشتر برای رفع نقاط ضعف می باشد.

برنامه زمانبندی آزمون های آزمایشی هیراد

  • آزمون های آزمایشی IELTS هیراد به صورت منظم هر 2 هفته یکبار جمعه ها در شعبه مینا برگزار می گردد.
  • آزمون مصاحبه Speaking هر آزمون نیز 5 شنبه قبل از آزمون برگزار می شود.
  • ضمناً داوطلبینی که به هر دلیل زمان آزمون مصاحبه برای ایشان مناسب نباشد می توانند با هماهنگی مسئول آزمون آزمایشی هیراد در زمان دیگری برای آزمون مصاحبه حاضر شوند.
  • تاریخ آزمون های آزمایشی هیراد به صورت دوره های 3 ماهه اعلام می گردد. شما می توانید با مراجعه به قسمت ""تقویم آموزشی"" در همین سایت "www.hiradenglish.com" در خصوص تاریخ دقیق آزمون ها اطلاعات کافی کسب نمایید تا با برنامه ریزی دقیق جهت رزرو آزمون های آزمایشی IELTS اقدام نمایید.

هزینه آزمون آزمایشی چقدر است؟

افرادیکه 6 آزمون آزمایشی را همزمان ثبت نام کنند،‌ 30% تخفیف دریافت می کنند.

ویژگی های انحصاری آزمونهای آزمایشی IELTS مرکز تخصصی زبان هیراد

چگونه میتوان در آزمون آزمایشی شرکت کرد؟

پس از تماس تلفنی  و رزرو آزمون، هماهنگی های لازم جهت پرداخت هزینه آزمون یا آزمون های درخواستی توسط همکاران ما در هیراد انجام می شود.

درپایان از شما دعوت می شود در ذیل ویژگی های ممتاز آزمون آزمایشی  IELTS هیراد را لطفاً،‌ حتماً مطالعه نمایید تا با آگاهی بیشتر از وضعیت این آزمون ها در خصوص شرکت در آنها تصمیم گیری نمایید.

.