صفحه اصلی همکاری با ما نتایج کتب تالیفی هیراد تماس با ما ویدئوهای آموزشی گالری تصاویر تقویم آموزشی دانلودها خدمات مکاتباتی EN
logo
منوی اصلی

چهار نکته طلایی برای روز امتحان

4 نکته طلایی برای روز امتحان در مهارت Listening آیلتس

از این 4 نکته طلایی در روز امتحان در مهارت Listeningهم در آزمون آیلتس کاغذی و هم در آزمون آیلتس کامپیوتری می توانید استفاده کنید . 

تکنیک اول این است که سوالات را جلو جلو بخوانید ( Read a head )در هر دو نوع آزمون آیلتس در بخش Listeningفرصت های کوتاهی به شما داده می شود که جواب های خود را چک کنید و یا سوال ها را قبل از شروع Listeningدر هر پارت بخوانید . توجه به این تکنیک به شما این فرصت را می دهد که با سوالات و احتمالاٌ محیطی که در آن مکالمه صورت می گیرد آشنا شوید و در نتیجه در هر بخش Listeningموفق تر عمل کنید . اگر 1 دقیقه یا 30 ثانیه فرصت دارید ، از این زمان استفاده کرده و سوالات را جلو جلو بخوانید . 

آموزش آیلتس هیراد

تکنیک دوم این است که در هر آزمون کامپیوتری آیلتس لغات و عبارات اصلی را هایلایت کنید( Key words or phrases )هنگامی که در حال خواندن هستید می توانید از طریق آپشنی که به شما داده شده نکات و اطلاعات مهم را هیلایت کنید . در آزمون آیلتس کاغذی باید با مداد یا خودکار سوالات ونکات مهم را مشخص کنید می توانید زیر آنها خط بکشید و یا دوره آنها دایره بکشید که توجه شما را جلب کند . 

تکنیک سوم این است که هیچ سوالی را بدون جواب نگذارید ( Don’t leave empty answers )  اگر شما یک سوالی را بدون پاسخ بگذارید به شما نمره صفر برای آن سوال داده می شود . اگر باید جای خالی پر کنید و یا یک گزینه مناسب را انتخاب کنید ، لطفاٌ حدس بزنید . بهتر از این است که سوالی را بدون جواب رها کنید شاید جواب شما صحیح باشد . 

تکنیک چهارم در مهارت Listeningتمرکز است . لطفاٌ در طول امتحان تمرکز خود را حفظ کنید . لطفاٌ صاف بنشینید و نفس عمیق بکشید گاهی اوقات در طول آزمون Listeningدست های خود را حرکت دهید یا بکشید تا اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد . تمرکز در طول Listeningمهم است و باید روی آن تمرین کنید . 

( دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد )