صفحه اصلی ورود کاربران همکاری با هیراد کتب تالیفی هیراد تماس با ما ویدئوهای آموزشی گالری تصاویر سایت قدیمی هیراد دیکشنری آنلاین خدمات مکاتباتی لینک های مفید
logo

تفاوت بین امتحان IELTS AND TOEFL

امتحان IELTS  لهجه بریتیش دارد در حالیکه امتحان TOEFL  لهجه امریکن دارد. سیستم نمره دهی در این دو ازمون کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد.قبولی در امتحان ایلتس ساده تر از امتحان تافل می باشد. امتحان ایلتس به صورت کاملا کاغذی برگزار میگردد اما امتحان تافل به صورت کامپیوتری برگزار میگردد. ایرانیها با امتحان کاغذی راحتتر هستند.در امتحان ایلتس هر مهارت 9 نمره دارد اما در تافل هر مهارت 30 نمره دارد. امتحان IELTS  کمی جذابتر است زیرا موضوعات مهارت READING  کمی گسترده تر و کابردی تر میباشند. موضوعات READING  در امتحان تافل کمی خشک هستند .

تفاوت آیلتس و تافل

موضوعات بیشتر پیرامون نجوم ، زمین شناسی، محیط زیست، بیماریهای واگیردار، زندگی دریایی، ادبیات، فرهنگ، بلاهای طبیعی،هنر،زیست شناسی، اقتصاد و موضوعاتی از این قبیل میباشند و خیلی برای متقاضیان قابل لمس نیستند اما در ازمون ایلتس موضوعات قابل لمس تر هستند.در امتحان ایلتیس SPEAKING  رو در رو میباشد در حا لیکه SPEAKING   در امتحان تافل ضبط میگردد و بیشتر متقاضیان دچار استرس شدیدی میشوند و زمان مکالمه کم است. در امتحان ایلتس در بخش listening  به دانش پژوهان در ابتدای هر بخش فرصت استاندارد داده میشود که سوالات را خوانده و خود را با دنیای سوال اشنا کنند در حالیکه در امتحان تافل سوالات یعد از پخش شدن listening  ظاهر می شوند و این مسعله کار را کمی سخت میکند. در سه مهارت امتحان تافل مهارت listening  نقش بازی میکند اما در امتحان ایلتس فقط یک مهارت مربوط به listening  میشود.در مهارت listening  ایلتس دانش پژوه حتی باید جای خالی پر کند اما در امتحان تافل همه سوالات بیشتر گزینه ای هستند.نوع تکنیکهای کاربردی در امتحان ایلتس متفاوت از تکنیکهای موجود در تافل می باشد. این تکنیکها باید در دوره های اموزشی با دقت تدریس شوند. امتحان ایلتسدر دو نوع  برگزار میشود جنرال به هدف مهاجرت و اکادمیک به هدف ادامه تحصیل. حتی بعضی از لغات در این دو نوع ازمون با هم مشترک و بعضی ها با هم متفاوت هستند.در حقیقت، نحوه سنجش توانایی دانش پژوهان در این دو نوع ازمون با هم متفاوت است. در امتحان ایلتس جنرال بیشتر موضوعات ایلتس اجتماعی است در حالیکه درایلتس اکادمیک همه موضوعات علمی است.