صفحه اصلی ورود کاربران همکاری با هیراد درخواست نمایندگی تماس با ما وبلاگ گالری تصاویر سایت قدیمی هیراد دیکشنری آنلاین لینک های مفید

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل و مهاجرت به هلند

به هلندیNederland  و در شمال غرب اروپا واقع شده است .آمستردام پایتخت کشور هلند میباشد و جمعیتی بالغ بر شانزده میلیون نفر دارد که از این تعداد حدودا یک میلیون نفر مسلمان هستند و بقیه اغلب پروتستان و مسیحی اند .

و همانطور که در تصویر میبینید کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است  .

بندر روتردام :

بندر روتردام Rotterdam بزرگترین بندر در اروپا میباشد و بعد از بندر شانگهای  دومین و بزرگ ترین بندر در جهان میباشد . و به دلیل واقع شدن دانشگاه اراسموس در این نقطه  بسیار قابل توجه بوده .

همچنین روتردام به دلیل چند فرهنگ بودن و رقابت با توکیو از لحاظ اقتصادی و توریستی در اروپا بسیار حائز اهمیت میباشد .

دانشگاه اراسموس :

Erasmus University Rotterdam

بزرگترین مرکز آموزش عالی در هلند دانشگاه اراسموس میباشد . نام این دانشگاه برگرفته شده است از نام فیلسوف هلندی به نام دسیدریوس اراسموس که در قرن پانزدهم هجری در هلند متولد شده اند .

دانشگاه اراسموس یکی از بزرگترین مراکز پزشکی در اروپا نیز میاشد که در بروکسل بلژیک نیز دارای شعبه است .

https://www.eur.nl

دانشگاه دلفت : 

شعار دانشگاه : آینده را به چالش بکش

Technische Universiteit Delft

این دانشگاه دولتی است  و بزرگترین دانشگاه فنی کشور هلند می باشد و از نظر رنکینگ جهانی و سایت تایمز جز برترین دانشگاه های فنی مهندسی دنیا به شمار میرود .

این مرکز در ابتدا برای آموزش شهرسازی بنا شده بوده  و به عنوان آکادمی سلطنی شناخته شده بوده است و بعد ها سایر رشته های فنی به آن الحاق شده است .

https://www.tudelft.nl/en

برای اطلاع از رشته های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه و تقویم آموزشی دانشگاه و همچنین شرایط مورد نیاز برای ورود به این دانشگاه وارد لینک زیر شوید:

https://www.tudelft.nl/en/education/programmes/masters/

دانشگاه لیدن از شش دانشکده تشکیل شده است :

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده باستان شناسی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات

دانشگاه لیدن قدیمی ترین دانشگاه کشور هلند است که در شهر لیدن واقع شده و دارای شش دانشکده و بیش از پنجاه بخش و صد ها دوره آموزشی است و نام آوران بسیاری از جمله رنه دکارت را بخود دیده .

تارنمای این دانشگاه : https://www.universiteitleiden.nl/en

رتبه بندیرتبه
Times67
Qs109

نگاه وزارت علوم به دانشگاه های هلند

دانشگاه های گروه ممتاز


گروه الف (ممتاز)

هلند

 1. Delft university of Technology
 2. Eindhoven university of Technology
 3. Erasmus University Rotterdam
 4. Leiden university      (دوره‌های کارشناسی‌ارشد یک ساله این دانشگاه در رشته‌های غیر مهندسی قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد)
 5. Maastricht university (universiteit Maastricht)
 6. Radbound University Nijmegen
 7. Tilburg university
 8. University of Amsterdam (Universiteit Van Amsterdam)
 9. University of Groningen
 10. University of Twente
 11. Utrecht university
 12. Vrije Universiteit Amsterdam (Free university Amsterdam)
 13. Wageningen University


مردم هلند

مردم کشور هلند اغلب به زبان انگلیسی آشنا هستند . از هر ده نفر هلندی نه نفر میتواند به زبان انگلیسی صحبت کند و زبان انگلیسی زبان دوم آنها  میباشد . دولت این کشور مردم را به استفاده از دوچره شویق میکند و جالب است بدانید که تعداد دوچرخه در این کشور از تعداد جمعیت آن بیشتر است و این باعث شده کشور هلند کشور  امن و پاک ترین مکان در دنیا از نظر آب و هوایی قرار بگیرد .

مردم هلند به محیط زیست احترام زیادی قایل هستند و یک فرهنگ را در خورد ایجاد کرده اند که برای خرید با ساک های شخصی خود میروند و  از کیسه های پلاستیکی استفاده نمیکنند و کسانی که در فروشگاه های زنجیره ای ساک همراه خود نمیبرند را مجبور به خرید ساک میکنند .

هلند یکی از زیباترین کشورهای دنیا محسوب میشود که این زیبایی را مدیون اقلیم و آب و هوای خاص و گونه های بسیار متنوع گل ها دانست در واقع میتوان کشور هلند را کشور گل نامید .

مردم هلند به صراحت کلام در دنیا مشهور هستند اغلب مردم هلند وقتی نظرشان را میپرسید در مورد موضوعی بدون هیچ مقدمه چینی و بسیار رک نظر خور را اعلام میکنند و تکلیف شما مشخص است که منظور واقعی آنها چیست  .

هلند کشور فرصت هاست و معمولا مهاجرانی که به این کشور وارد میشوند ماندگار میشوند آمار ماندگاری مهاجرین نشاندهنده ی این امر میباشد .

تحصیل در هلند : 

هلند یکی از کشور های اروپایی است که تحصیل در کلیه مقاطع آن به زبان انگلیسی میباشد و اغلب دانشگاه های آن مورد تایید است هم از نظر وزارت علوم و هم از نظر اعتبار جهانی و سایت های تایمز و شانگ های .

ورود به دانشگاه های هلند نیاز به دانش زبن انگلیسی دارد و بدون داشتن مدرک آیلتس نمیتوانید به تحصیل در دانشگاه های هلند فکر کنید . حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای ورود به دانشگاه نمره آیلتس آکادمیک 5.5 میباشد

البته باید بدانید که برای ورود به کورس های اصلی حتما باید نمره 6 و یا 6.5 را د اشته باشید ولی کسانی که آیلتس کمتری را دریافت میکنند میتوانند یک ترم در دانشگاه زبان انگلیسی بخوانند که البته متحمل هزینه خواهند شد پس بهتر است که در کشور خود برای گرفتن نمره  حدنصاب دانشگاه اقدام نمایید که در این امر مهم موسسه هیراد با تجربه سال ها آموزش و تدریس تخصصی آزمون و منابع آیلتس در کنار شما خواهد بود و همراه باشما برای گرفتن آیلتس به شما کمک خواهد کرد .

Holland international study center

 هزینه های تحصیل در هلند :

مقطع تحصیلیشهریهحداقل نمره مورد نیاز
Bachelor 8000 هزار تا 12000 € Ielts : 6 academic
Master 10000 تا 16000 €Ielts : 6.5 academic

دوره های کارشناسی در هلند از سه سال تا چهار سال  و دوره های ارشد یکساله و یک و نیم ساله میباشد .

در مقطع دکترا دانشجویانی که رزومه خوبی داشته باشند میتوانند برای بورسیه های ماهیانه 1500 تا 2000 یورویی اقدام نمایند . حداقل شرایط منوط به داشتن  چند مقاله بین المللی و داشتن نمرات خوب در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میباشد .

هزینه زندگی در هلند برای دانشجویان ماهیانه بین 700 تا 1000 یورو میباشد . و دانشجویان ارشد میتوانند حداقل 20 ساعت در هفته کار های پاره وقت انجام دهند و حدالامکان نصف هزینه های زندگی خود را پوشش دهند . (کارشناسی 10 ساعت در هفته  )


چرا تحصیل در هلند :

1-موقعیت های کاری بسیار زیاد بعد از تحصیل و راهی برای گرفتن اقامت

2- انگلیسی زبان بودن اغلب مرد م کشور هلند

3- کیفیت آموزشی مباحث و سرفصل های دروس

4- یکی از امن ترین  جاهای دنیا برای زندگی

5-شرایط اقلیمی منحصر بفرد


برای اطلاع از شرایط خود درکشور هلند و اطلاع از تویم آموزشی و نحوه اقدام برای دانشگاه های و ویزای این کشور با مشاور ارشد سرکار خانم اکبری تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس مستقیم : 22916829

آدرس ایمیل : akbari.r@hiradenglish.com