صفحه اصلی ورود کاربران همکاری با هیراد درخواست نمایندگی تماس با ما وبلاگ گالری تصاویر سایت قدیمی هیراد دیکشنری آنلاین لینک های مفید

زبان آلمانی - کلاس زبان آلمانی - دوره زبان آلمانی - آموزش زبان آلمانی

آموزشگاه زبان آلمانی مرکز زبان هیراد

مرکز تخصصی زبان هیراد با بیش از 15 سال تجربه در امر آموزش زبان خارجه و با بهره گیری از اساتید خبره در امر آموزش زبان و تکیه بر همین تجربه بیش از یک ده آموزش خود بر آن شد تا با راه اندازی دپارتمان زبان های خارجه ، زبان تحت تدریس خود را به سایر زبان های خارجه پر کاربرد توسعه دهد ،که قطع به یقین یکی از پرکاربرد ترین زبان ها برای هم میهنان ما زبان آلمانی است . آموزش زبان آلمانی برای هر فردی می تواند دلیل خاص خود را داشته باشد .به عنوان مثال دانشجویی که به آموزشگاه زبان آلمانی وارد می شود هدفش از آموزش زبان آلمانی ، مهاجرت تحصیلی به مقصد یکی از کشور های توسعه یافته آلمانی زبان است. شما ابتدا باید هدف خود را از یادگیری زبان آلمانی مشخص و سپس متد آموزشی خود را و همچنین سطوح مختلف آموزش زبان آلمانی را انتخاب نمایید.

دلیل آموزش زبان آلمانی و شرکت در کلاس زبان آلمانی :

 • آموزش زبان آلمانیبه منظور مهاجرت و زندگی در کشور های آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی به منظور مهاجرت تحصیلی به یکی از کشور های آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی به منظور مهاجرت شغلی و کاریابی به یکی از کشور های آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی به دلیل علاقه شخصی به زبان آلمانی
 • آموزش زبان آلمانی به منظور گردشگری و سفر تفریحی به یکی از کشور های آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی به منظور مصاحبت و معاشرت با دوستان آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی  جهت کنکاش و یادگیری فلسفی – ادبی کشور های آلمانی زبان
 • آموزش زبان آلمانی صرفاً جهت آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ ملیت های آلمانی زبان

بدیهی است که آموزش زبان آلمانی جهت مهاجرت تحصیلی و شغلی به یکی از کشور های آلمانی زبان میزان مهارت بالاتری را طلب می کند و شما باید تا بالاترین سطوح آموزشی آموزشگاه زبان آلمانی هیراد با این مجموعه همراه باشید ، پس از آن افرادی که قصد مهاجرت به آلمان جهت زندگی در این کشور را دارند باید به میزان مطلوبی از اشراف در زبان آلمانی برسند تا در انجام امور روزمره خویش ناتوان نمانند.

باید خاطر نشان ساخت که دانشجویان طالب تحصیل در آلمان با شرکت در کلاس زبان آلمانی مجموعه در هر سه سطح می توانند در زمان ورود به کشور آلمانی زبان مقصد و به طور اخص آلمان و اتریش وقت گرانبهای خود را صرف دوره اجباری آموزش زبان آلمانی که در کشور مقصد برای افراد با سطح ضعیف بین 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد نکنند و صرفاً با تعیین سطح وارد دانشگاه پذیرنده شوند.

نکاتی در مورد کشور های مقصد آلمانی زبان :

کشور سوئیس:

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس بسیار مفید خواهد بود هرچند مهاجرت به سوئیس می تواند بسیار دشوار باشد و البته مردم سوئیس به زبان های دیگر از جمله زبان فرانسه نیز سخن می گویند ولی بسیاری از شهر های کشور سوئیس آلمانی زبان هستند و دست کم برای آن دسته از فرادی که وارد این کشور می شوند امور روزمره خود را به سادگی هندل خواهند کرد.

کشور اتریش :

کشور آلمانی زبان دیگری که از مقاصد مهم تحصیلی و مهاجرت تحصیلی است کشور اتریش است . بدیهی است که اکثریت مردم اتریش به زبان آلمانی سخن می گویند البته کمی با لهجه متفاوت تر از مردم آلمان . پس آموزش زبان آلمانی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش به طور قطع به یقین راه گشا خواهد بود.

کشور آلمان:

و در نهایت از همه مهم تر خودِ کشور آلمان خواهد بود .شاید بدانید که بسیاری از دانشگاه های بین المللی آلمان ، تدریس را با زبان انگلیسی انجام می دهند ولی در خوش بینانه ترین حالت ، زمانی که به کشور آلمان وارد می شوید بدون آموزش زبان آلمانی و یادگیری و اشراف به زبان آلمانی نمی توانید در کشوری که شاید  مردمانش هنوز کمی ذائقه ملی گرایی دارند به راحتی معاشرت کنید،مورد توجه واقع شوید و اصلاً به طور کلی راحت زندگی کنید ، علاوه بر این بسیاری از دانشگاه های مشهور و معتبر کشور آلمان تدریسشان را فقط به زبان آلمانی انجام می دهند ، به قول آلمانی ها زبان آلمانی به شیرینی شوکولات است. شاید سخت به نظر برسد ولی اگر در بطن این زبان قرار بگیرید برای شما نیز زبان شیرینی خواهد شد!

از اهمیت آلمان و زبان آلمانی بیشتر بدانید :

کشور زیبای آلمان واقع در قاره سبز ، مهد علوم مهندسی دنیا است و بسیاری از فناوری های حال حاضر دنیا مدیون نبوغ خالص و خارق العاده ژرمن ها است ، که پس از سقوط رژیم ملی گرای آلمان طی جنگ جهانی دوم از طریق سایر کشور ها و به طور اخص ایالات متحده به خارج از آلمان منتقل،مهندسی معکوس شده و توسعه پیدا کرد که از مهمترین آنها صنایع هوا-فضا و علوم مکانیک را می توان نام برد .همچنین آلمان در سایر علوم و علوم پایه وصد البته رشته های مختلف علوم پزشکی به عنوان یک کشور توسعه یافته پیشگام است .

تاریخچه و توضیحات:

زبان آلمانی (Deutsch) در قرن‌های ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ میلادی به تدریج از حالت اولیه خود فاصله گرفت و به شکل امروزی خود درآمد. در این سالها زبان آلمانی از سوی پادشاهان مختلف آلمان نظیر چالرز چهارم، هاسپبورگ‌ها، ماکسیملیان اول و فردریش توسعه داده شد و آن‌ها در تمام احکام و قوانین خود از زبان آلمانی علیای جدید استفاده می‌کردند تا آن را در کلیه مناطق تحت سلطه خود به شکل پاکیزه و مدون ترویج بخشند. در قرن‌های ۱۷۰۰ و ۱۸۰۰ و با فراگیر شدن مذهب پروتستان در مناطق شمالی آلمان، فرم نوشتاری زبان لوتر به عنوان زبان استاندارد و یک‌سان برای تمام آلمان پذیرفته شد که تا به اکنون ادامه یافته و زبان آلمانی امروزی نامیده می‌شود. نویسندگان بزرگ آلمان نظیر گوته وشیلر نقش اصلی را در اعتلای زبان آلمانی در آن روزگار داشتند. هر چند دستور زبان آلمانی از حدود ۳۵۰ سال تا کنون تغییرات زیادی نداشته است، دایره لغات آلمانی مانند هر زبان دیگر در نتیجه تبادلات فرهنگی مرتبا گسترده‌تر گشته‌است. بسیاری از لغات جدید در قرن‌های هفده و هجده میلادی از فرانسه، در قرن نوزدهم از انگلیسی و بالاخره در  قرن‌های بیستم و بیست ویکم از آمریکا وارد زبان آلمانی شده‌اند. مثلا تسخیر موقت آلمان توسط متفقین در جنگ جهانی دوم و حضور سربازان آمریکایی در آلمان باعث شد تا کلماتی مانند teenager و team از آمریکایی وارد آلمانی شود. به هر حال زبان آلمانی امروزی جزء زبان‌های پرطرفدار دنیاست که بسیاری از مطالب فنی، صنعتی، هنری، ادبی و فلسفی جهان به این زبان نوشته می‌شود.

 زبان آلمانی یک زبان اروپایی است که بیشتر در مناطق مرکزی اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان به طور گسترده و به صورت رسمی در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، بخش های شمالی ایتالیا و لیختن اشتاین صحبت می شود. این زبان همچنین یکی از زبان های رسمی (اما نه زبان اکثریت) در کشورهای لوکزامبورگ و بلژیک است. آلمانی از نظر ریشه شباهت و نزدیکی زیادی با زبان های هلندی و انگلیسی دارد.زبان آلمانی یکی از زبان های اصلی جهان و زبان مادری بیش از 95 میلیون نفر در سراسر جهان است. زبان آلمانی گسترده ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا و همچنین سومین زبان آموزش داده شده در ایالات متحده (بعد از اسپانیایی و فرانسه) و اتحادیه اروپا (بعد از انگلیسی و فرانسه) است. زبان آلمانی دومین زبان علمی جهان نیز به سبب تعداد مقالات نوشته شده و سومین زبان رایج در محیط اینترنت (بعد از انگلیسی و روسی) به شمار می رود. زبان آلمانی از نظر تعداد کتابهای منتشر شده در سال به این زبان نیز مقام 5ام را در جهان داراست.ریشه بیشتر واژه های زبان آلمانی به خانواده زبان های هندی-اروپایی برمیگردد. دسته ای از واژه های این زبان ریشه های لاتین یا یونانی دارند و تعداد کمتری از آنها از زبان های فرانسه یا انگلیسی مشتق می شوند. زبان آلمانی همچنین به واسطه لهجه ها و گویش های متفاوتش مشهور است.

آلمان مهم ترین قطب صنعتی دنیاست و امکانات بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی رشته های صنعتی عرضه می کند .همچنین مقر بسیاری از شرکت های بین المللی درآلمان یا کشور های آلمانی زبان مانند سوئیس و اتریش است . بسیاری از کتابهای ایران شناسی توسط شرق شناسان آلمانی نوشته شده و همواره فضای فرهنگی دوستانه ای بین دو کشور و دو ملت وجود داشته است .آلمانی زبان علم و صنعت است و شباهت ساختار و به خصوص واژگان زبان آلمانی به انگلیسی فراگیری این زبان را آسان تر میسازد و کسانی که آلمانی یاد میگیرند فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز هنری و فلسفی اروپا را کشف میکنند .بیشترین جهانگردانی که از اروپا به ایران سفر می کنند آلمانی هستند .به همچنین جالب است بدانید که آلمانی درآمد زا ترین زبان دنیاست .

چرا آموزش زبان آلمانی؟

سالیان سال است که خیل عظیمی از جمعیت برای آموزش و تحصیلات و به طور اخص تحصیلات تکمیلی هر ساله راهی این مهد تکنولوژی و مهندسی جهان می شوند از این رو آموزش زبان آلمانی برای مهاجران امری ضروری تلقی می شود.

آموزش زبان آلمانی می تواند از طرق مختلفی انجام گردد اما از این رو که در زندگی ماشینی امروز روز آن چیزی که نایاب تر است زمان است ، شرکت در کلاس زبان آلمانی و همچنین دوره های آموزش زبان آلمانی فرایند یادگیری زبان آلمانی را تسریع خواهد کرد .

آموزشگاه زبان آلمانی مناسب و بهترین آموزشگاه زبان آلمانی ، مرکزی است که با متد های نوین آموزش زبان آلمانی آشنا باشد و با بهره گیری از اساتید زبده در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ، زبان آموز را به خواسته اش که همان آموزش دقیق زبان آلمانی و اشراف به آن زبان است برساند.

دپارتمان زبان آلمانی مرکز تخصصی زبان هیراد ، با بهره گیری از اساتید سطح بالا ،آموزشگاه زبان آلمانی دقیق و معتبری برای شما بزرگواران خواهد بود.


در دوره های تخصصی زبان آلمانی مرکز تخصصی هیراد  موارد ذیل قویا مد نظر قرار داده می شوند.

 • تاکید روی مکالمه کاربردی در کلاس زبان آلمانی
 • تاکید روی مطالب کلیدی تدریس
 • تاکید روی جمله سازی به نحویکه خود دانشجو به راحتی بتواند جمله سازی کند.
 • ساده سازی مطالب آموزشی به ویژه گرامر
 • مدیریت زمان در کلاس زبان آلمانی
 • کار روی چهار مهارت به ویژه مکالمه زبان آلمانی
 • احترام به نظرات دانش جویان و سعی در برآورده کردن آنها در دوره زبان آلمانی
 • آموزش مهارت شنیداری زبان آلمانی
 • آموزش فیلم همگام با کتاب آموزشی
 • تاکید روی تلفظ واژگان و آهنگ جملات
 • اصلاح غلطهای دانشجویان در حین صحبت و نوشتن به زبان آلمانی
 • در کلاس زبان آلمانی توجه به دانشجویان به طور مساوی خواهد بود
 • برگزاری امتحان میان دوره و پایان دوره در کلاس زبان آلمانی
 • سعی در تدریس زبان مورد نظر به سبک native
 • به کار گیری اساتید نخبه ، باتجربه و علاقه مند به امر آموزش
 • به کارگیری اساتید با انرژی و کوشا در دوره زبان آلمانی
 • ارائه جزوات و کتابهای مکمل در کلاس زبان آلمانی
 • ارائه کتا بهای داستان مرتبط با کتاب درسی
 • استفاده از بهترین امکانات سمعی و بصری در دوره زبان آلمانی
 • استفاده از ویدیو پروژکتور در دوره زبان آلمانی
 • استفاده از تخته های هوشمند در کلاس زبان آلمانی
 • استفاده از سیستم هدست در کلاس زبان آلمانی
 • تدریس اصطلاحات پر کاربرد زبان آلمانی
 • تدریس یکسری اسلنگ های زبان مربوطه در دوره زبان آلمانی
 • تصحیح مقالات و دست نوشته های دانش جویان به طور دقیق و ارائه گزارش کامل  توسط استاد در کلاس زبان آلمانی
 • ارزیابی مستمر دانش جویان از لحاظ پیشرفت علمی در دوره زبان آلمانی
 • تکرار مطالب درسی به دفعات
 • توجه زیاد به ارایه مطالب صد در صد کاربردی در کلاس زبان آلمانی
 • محول سازی میزان تکالیف منطقی به دانش جویان در دوره زبان آلمانی
 • چک کردن دقیق تکالیف در کلاس زبان آلمانی توسط استاد
 • تصحیح جملات نوشته شده دانش جویان به دقت توسط استاد در دوره زبان آلمانی
 • استفاده از روش role play در کلاس زبان آلمانی
 • در گیرکردن دانش پژوهان در فعالیت های گروهی دوره زبان آلمانی به طور مساوی
 • توجه به تمامی جزئیات تدریس در کلاس زبان آلمانی
 • تدریس واژگان و اصطلاحات در موقعیت ها و صحنه های متفاوت در زندگی واقعی روزمره توسط استاد در کلاس زبان آلمانی
 • حمایت آموزشی همه جانبه استاد از دانشجو در کلاس زبان آلمانی درس
 • استفاده استاد از مارکرها با رنگ های متفاوت در حین تدریس در کلاس زبان آلمانی
 • استفاده استاد به طور بهینه و کارآمد از تکنولوژیهای مدرن آموزشی در کلاس زبان آلمانی
 • تسلط بالای استاد روی تدریس مطالب آموزشی در دوره زبان آلمانی
 • تدریس مفاهیم آموزشی در کلاس زبان آلمانی به زبان شیوا و ساده توسط استاد
 • انگیزه مند کردن دانش جویان در دوره زبان آلمانی توسط استاد
 • بالا بردن اعتماد به نفس دانش جویان در دوره زبان آلمانی توسط استاد
 • ارائه نکاتی در دوره زبان آلمانی توسط استاد به جهت idea developmentو ایده پردازی
 • تدریس کلمات ربط در کلاس زبان آلمانی توسط استاد به جهت تقویت مهارت speaking and writing
 • اتمام مطالب آموزشی توسط استاد در کلاس زبان آلمانی در موعد مقرر
 • احترام متقابل به دانش جویان توسط استاد در کلاس زبان آلمانی
 • پاسخ گویی استاد به تمامی سوالات دانش جویان در دوره زبان آلمانی
 • به کار گیری اساتید کاملا صبور و خوش برخورد به حهت تدریس در دوره زبان آلمانی
 • به کار گیری اساتید وقت شناس و مسئول در کلاس زبان آلمانی
 • ارایه راهکارهایی در کلاس زبان آلمانی به جهت کاهش ترس برخی از دانش جویان نسبت به یادگیری مطالب آموزشی
 • تاکید به اساتید به جهت خوش خط و مرتب نوشتن مطالب آموزشی روی وایت بورد و تخته های هوشمند.
 • ارایه 20-30 درصد تخفیف ثبت نام برای دانش آموزانی که top student  می شوند.
 • ارائه راهکارهایی به دانش جویان به جهت بهبود یادگیری زبان مربوطه
 • برگزاری کلاس های  general speakingبعد از تسلط نسبی دانشجویان به مکلمه زبان مربوطه
 • استفاده از امکانات کمک آموزشی تصویری ، گرافیکی و اسلایدهای powerpoint
 • تماشای تعدادی از کلیپ های سریالهای معروف به زبان آلمانی در کلاس زبان آلمانی و تدریس تمام جزئیات آنها توسط استاد
 • گوش کردن به بعضی آهنگ های معروف زبان مربوطه در کلاس زبان آلمانی و تدریس تمام جزئیات آنها توسط استاد در کلاس
 • ارایه تمارین آنلاین به دانش جویان به جهت تسلط بیشتر و زودتر به زبان مربوطه
 • فراهم سازی فضای آموزشی مناسب با استانداردهای روز ، نور و تهویه مناسب
 • ایجاد بستر مناسب به جهت یادگیری هر چه بهتر دانش جویان

ثبت نام تعداد محدودی دانشجو در کلاس زبان آلمانی به جهت بالا بردن کیفیت آموزشی

برنامه کلاس های زبان آلمانی هیراد